Tatlı Tarifi Kızlar yaş pasta yaptınız mı hiç ?

Mehrii34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2017
7.657
3.690
Selam kızlar nasılsınız ? Hiç yaş pasta yaptınız mı ? Yarın eşimin doğum günü ona hiç ellerimle pasta yapmadım hep hazır aldık gerçi malzemeler yine hazır olucak ama ben diyorum ki pandispanya taban alsam bir iki paket güzel pasta cıkarabilirmiyim sizce ? Nasıl yapılır hiç fikrim yok videolara bakıyorum ama bazıları çok hızlı atlatarak yapıyorlar varsa tarıfınız kolay ama üstü güzel süslemeli alırım tarifinizi

Hazır pandispanyalı o kadar güzel olmuyor kız. Yap bir delilik ve kekini de bence kendin yap belki 20 den fazla yaş pasta yapmışımdır

Bak fırın tepsisine kek hamuru yapıp, onu rulo pasta gibi yapmak da güzel oluyor. Şu şekilde. Hamuru aynı yapıp, kremasını ve içindeki meyvesini falan kendine göre değiştirebilirsin

Ya da , hem değişik olsun hem güzel olsun dersen, parfe yap Ben bir kere öyle de yapmıştım bak o da yaz doğum günlerine serin serin güzel olur. Sadece tariftekiler gibi ortası delikli kek kalıplarına yapma. Yuvarlak kelepçeli kek kalıbına yap. Rahat çıkması için kalıbın içine streç film kaplamayı unutma ben yaparken 2 paket krem santi, aldığı kadar bebe büskivisi ya da petibör bisküvi, minik minik doğranmış çilek, muz, donmuş frambuaz ne varsa evde, damla çikolata, bir küçük paket kırılmış fındık, yoksa ceviz (ama fındık çok yakışıyor) katıyorum. Çok güzel ve çok kolay. Doğum gününe yaptığımda vaktim varsa birkaç gün önceden yapıp kenara atıyorum. Doğum gününün olduğu gün yaptığım çikolata sosunu(ılıdıktan sonra) kalıptan çıkarttığım parfenin üstüne komple döküyorum. Biraz daha dolapta bekletiyorum. Sunuma yakın da, üstünü meyvelerle süsleyip, mumunu, notunu yazıp kaldırıyorum… çok uzun uzun yazdım ama inan hazırlaması 5 dk süslemesi alsa alsa vaktini alır. Onda da en fazla ortasına biraz meyve koyar bırakırsın. Etrafına toz antep fıstığı serpersin. Mumu, notu talan mis gibi olur yaz doğum günlerine bence en güzeli parfe

İnternetten örnek resimler de atayım sana

Son düzenleme:
Teşekkür ederim canım zamanım baya kısıtlı olucak sanırım tabanı hazır alıp iç harcını yapıcam inşallah bişeye benzetirim elimde kalır diye korkuyorum

İç harç dedin, orada bi uzaklaştık seninle. Seneler önce yapmıştım olmuştu ama hazır pandispanyaların tadı güzel değil. Yapmış olmak için yapayım diyorsan yap.
Haha haklısın dur bakalım daha karar veremedim kız belkide güzel olur niye üzdün beni şimdi

Ben yaptım ama pandispanyasını kendim yaptım. Eğer yapamıyorsanız ağlayan kek yapabilirsiniz veya kalıpta yapıp üstüne çikolatalı sos dökün. Eşiniz pek anlamaz belki

Pandispanyada şuna dikkat edin. Kuru olunca dağılıyor (parçalanıyor çatal batırınca insanın boğazına yapışıyor). Süt ile her tarafını ıslatın ama aşırı olmasın.

Pasta kremasını da bazıları muhallebi gibi yapıyor bazıları da yağ ile yapıyor. Muhallebi gibi yaparsanız soğuttuktan sonra çırpılmış şantiden birazcık katın. Tadı güzelleşiyor. İçine meyve, çikolata vs dizdikten sonra şanti ile üstünü düzleyebilirsiniz. Sonra diğer pandispanyayı da koyup onu da ıslatın.

Şantiyi soğuk su / süt ile çırpın ki iyi kıvam alsın. Bimin vs şantisini alacaksanız belirtilen sıvı miktarını yarı yarıya düşürün yoksa kıvam pek almıyor.

Son düzenleme:
Netten snicerks pasta tarifine bak. Yaş pasta tadında hem lezzetli hem hafif. Eşim pasta türü pek yemez ama bunu ne kadar yapsam hayır diyemiyor ikinci dilimi istiyor şimdiden kolay gelsin ++ pandispanya ile de yapabilirsin.

Netten snicerks pasta tarifine bak. Yaş pasta tadında hem lezzetli hem hafif. Eşim pasta türü pek yemez ama bunu ne kadar yapsam hayır diyemiyor ikinci dilimi istiyor şimdiden kolay gelsin ++ pandispanya ile de yapabilirsin.
Teşekkür ederim canım geç gördüm keşke önceden görseydim önerin için sağ ol bidahakine yaparım hatta misafirim gelecek uzaktan haftaya snicers kek denerim

Teşekkür ederim canım ay bugün kremşanti ilk defa kendim yaptım evde kıvamı tutmadı felan neyse bi şekilde tutturdum onca malzeme çöpe gitmesine gönlüm el vermedi bişeylerle katılaştırdım maskarponeyle ama güzel oldu tadı böyle ne tatlı ne tuzlu içine çilek koydum karıştırdım

Ben geçen gün yaptım çok güzel oldu.pandispnyasinida kendim yaptım.
Kremayida yaptım cok guzeldi

Ben geçen gün yaptım çok güzel oldu.pandispnyasinida kendim yaptım.
Kremayida yaptım cok guzeldi
Bu sefer kendim yapmadım ben ama sanırım kendim yaparsam daha memnun kalıcam zamanım kısıtlıydı elim ayağım dolandı arkadaşlar haklı çıktı mutlaka herkes kendi yapmalı pandispanyayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…