Kızlar yardımmmmm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eda_bulut

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2024
49
-1
26
Kızlar benim 3 çocugum var EVLİLİK YAŞIM 18 BU ARADA ÇOK DERT OLDU YORUMLAR DA HESAP KİTAP YAPMADAN ÖN YARGI YORUM YAPIYOLAR HERNeyse R biri 9 diğeri 7 en ufağı 10 aylık ilk iki çocugumun arası 2 sene son çocugun ise 6 sene hepsi sezeryan oldu şuan bebeğim 10 aylık ve ben 4 . Hamile kaldığımı öğrendim
Napıcağımı bilmiyorum
Aylık iğne önermişti sağlık ocağındaki hemşire onu vuruldum, geri çekme şeklinde korunduk ama dün yaptıgım idrar testinde çift çizgi gördüm. Zaten 3 tane sezeryan oldum 4. Riskli diyolar her zaman biliyorum bide bebeğim daha 10 aylık aralarında mesafe de yok hem 4 . Sezeryan oluşu hem son çocugum ile araları çok az olması bana ne gibi sorunlar yaşatır bilgisi olan yazabilir mi doktora da randevu aldım gidicem eğer sağlıgımı etkilicek durum olursa kürtaj düşünüyorum iyicene oluşmadan :KK43:

Son düzenleme:
Sırf koca keyif alsın diye geri çekilerek korundunuz değil mi?

Yeterince önlem yok ama kürtaj var…
Neden tüplerinizi bağlatmadınız?

Saglık ocagında aylık korunma iğnesi vuruldugunuda yazmıs ama,burdan sonrası Allahın takdırı oluyor,hem iğne olup hem içe bosalma olmadan hamilelik.

25 yaşa 4 çocuk iyi sığdırmışsınız hakikaten,14 yaşında doğurmak çok kötü hem de çok. 4. çocuk korunmanıza rağmen olduysa bir şey diyemiyorum ancak korunma iğnelerinin gününü kaçırmamak gerekiyor. En azından siz cahillik yapıp süt korur dememişsiniz.

Kürtaj olmak istiyorsanız en doğal hakkınız, diğer çocuklarınıza odaklanabilirsiniz. Ekstra 4. çocuğu vücudunuz, lohusalığınız, diğer çocuklarınız ve hatta belki maddiyatınız da kaldırmayacak. Karar sizin burda kimse size kesinlikle aldır demez.

Ya neden ön yargı yaparak yorum yazmışsın direk sorsaydın ya tiplerini bağlamadı doktor 26 yaşında değildim son doğumunda söylememe rağmen yapmadı canım

25 yaşa 4 çocuk iyi sığdırmışsınız hakikaten,14 yaşında doğurmak çok kötü hem de çok. 4. çocuk korunmanıza rağmen olduysa bir şey diyemiyorum ancak korunma iğnelerinin gününü kaçırmamak gerekiyor. En azından siz cahillik yapıp süt korur dememişsiniz.

Kürtaj olmak istiyorsanız en doğal hakkınız, diğer çocuklarınıza odaklanabilirsiniz. Ekstra 4. çocuğu vücudunuz, lohusalığınız, diğer çocuklarınız ve hatta belki maddiyatınız da kaldırmayacak. Karar sizin burda kimse size kesinlikle aldır demez.
14 yaşında doğurmadım ben 19 yaşında anne oldum 21 de ise ikinci çocugumu doğurdum

Haklı kelimesini duymak istiyorsan evet haklısın bunun tartışmaya tarafı malesef ki yok fakat o kadar dikkat etmemize rağmen iğne vurulmama rağmen nasıl olduğunu hayla anlamış değilim
İğne kısmını bende anlamadım nasıl mümkün olmuş? Peki sen niye her ihtimale karşı kocana korun demedin…

İğne kısmını bende anlamadım nasıl mümkün olmuş? Peki sen niye her ihtimale karşı kocana korun demedin…
İnanır mısın prezervatif ile de korunduk sadece 1-2 defa geri çekilme yöntemi olmuştur onda da tuttu demekki birileri de yazmıs 14 yaşında mı doğurdun kardeşim ilk çocugumu ben 19 da doğurdum ikinciyi 21 de üçüncü daha 10 aylık hesap edin işte ben riskleri nedir diye sordum ön yargı mı yapmaya geldiniz anlamış değilim

İnanır mısın prezervatif ile de korunduk sadece 1-2 defa geri çekilme yöntemi olmuştur onda da tuttu demekki birileri de yazmıs 14 yaşında mı doğurdun kardeşim ilk çocugumu ben 19 da doğurdum ikinciyi 21 de üçüncü daha 10 aylık hesap edin işte ben riskleri nedir diye sordum ön yargı mı yapmaya geldiniz anlamış değilim
Demekki çocuğun var bir nasibi…
Kürtaj olacak mısın?

Risk derken?

Yaşınız 25 yazıyor ve çocuğum 9 yaşında demişsiniz 14 yaşında evlendiğinizi varsaydımyok canım

Yaşınız 25 yazıyor ve çocuğum 9 yaşında demişsiniz 14 yaşında evlendiğinizi varsaydım
Hayır yanlış girdim o zaman yaşı 19 da ilk çocuk 21 de ikinci şuan bebeğim ise 10 aylık 27 yaşıma giricem ve 4 . Hamile kaldıgımı öğreniyorum benım sorduğum soru ile aldığım cevaplar karşısında çok şaşkınım oysa ki bilgisi olan insanlar dan yardım istedim bilgi edinmek amaçlı herkes ön yargı helal olsun

İçime boşalma olmadı arkadaşım sürekli geri çekilme oldu demekki kaçmış ufak ta olsa oda tutmuş bu iğneye rağmen nasıl kaçan tuttu anlamıyorum
İşte olabiliyor malesef..eşin sen ve doktor degerlendırerek kararınızı verırsınız,saglık maddıyat zor bır duruma düşmüşssün Allah kolaylık versin en dogrusunu secersın umarım🙏

Demekki çocuğun var bir nasibi…
Kürtaj olacak mısın?

Risk derken?
Sonuç olarak şuan yanımda ki cocuklarımı düşünmem gerekiyor maddi durumum el verişli ondan yana problem yok fakat dediğim gibi 4 sezeryan normale inde zaten risk taşıyo takiii son çocukla şuan ki bebek arası da kısa onu belirttim

İşte olabiliyor malesef..eşin sen ve doktor degerlendırerek kararınızı verırsınız,saglık maddıyat zor bır duruma düşmüşssün Allah kolaylık versin en dogrusunu secersın umarım🙏
Allah razı olsun bende bilmiyorum doktora bugün gidip detaylı öğrenicem o kadar şaşkınım ki bir tarafım istiyor diğer tarafım sana bişi olursa diğerleri ne yapar diyor

Sonuç olarak şuan yanımda ki cocuklarımı düşünmem gerekiyor maddi durumum el verişli ondan yana problem yok fakat dediğim gibi 4 sezeryan normale inde zaten risk taşıyo takiii son çocukla şuan ki bebek arası da kısa onu belirttim
Zor olur ama bir şekilde olur, maddi açıdan problem yoksa sende de o güç dirayet varsa eşin destek oluyorsa neden olmasın…

Eşinle ortak karar alır doktora gidersiniz🙏🏻

Zor olur ama bir şekilde olur, maddi açıdan problem yoksa sende de o güç dirayet varsa eşin destek oluyorsa neden olmasın…

Eşinle ortak karar alır doktora gidersiniz🙏🏻
Eşim diyor senin sağlıgını etkilicek de kürtaja kabulüm ama doktor sıkıntı yok derse doğurmanı istiyorum dedi ama herşeyi allah bilir ben bir gidip danışcam

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X