KIZLAR YARDIM EDİN(dul olmak)

E

EU1

Ziyaretçi
evet ben dulum ve daha 24 yaşımda dulum.ayıp mı günahmı???
bu benim seçimim değildi muhakkak bende ömür boyu mutlu bir evlilik yapmak amacıyla
evlendim ama olmadı.ne kadar zor günler geçirdim neler yaşadım.en yakınlarım ailem bile anlamıyor bunu.şimdi kendimi topladım insan içine çıkmak istiyorum dışarı çıkıp bende diğer gençler gibi kafamı dağıtıp 2 arkadaşımla sohbet etmek istiyorum.ama bunu bir kere yaptım iki kere yaptım üçüncüsünde ''''SEN DULSUN BU KADAR GEZİLMEZ'''''''oldu.şimdi soruyorum size ben bu dul damgasını atamıyacakmıyım üzerimden.elalemi boşverin annem ya annem bunu söylüyor bana.derdimi anlatmaya çalışıyorum sürekli çalışıyorum yoruluyorum haftanın 1 günü sadece dışarıya çıkmak istiyorum diyorum madem bu kadar gezmeye hevesliydin bul birini evlen git diyor kadın bana.sen bu eve gezmek için mi geldin diyor.kızlar akıl verin ne yapmam gerekiyor nasıl yaklaşmalıyım.ÇOK BU-NAL-DIM BU-NAL-DIM

kimse senin dul olduğunu bilmek zorunda değil. alnında mı yazıyor sokağa çıksan laf etcekler. hem artık eskisi gibi değil bunlar, maalesef boşanmalar çok arttı. insanlar sizin gibi gencecik yaşlarında evliliklerini bitiriyorlar, birbirlerini anlıyorlar diye düşünüyorum.. annenizi duymazdan gelmenizi tavsiye edebilirim ancak hiç evlenmemiş biri olarak..

maalesef bu ulkemızdekı örümcek kafalı ınsanların bır tepkısı.....benım de dul bır arkadasım var..evlıyken onla kanka olanlar sımdı uzaklastılar......ne sacma....neymıs dulmus olsn dul artık bosanınca nufus kagıdında bıle bekar yazıyor....sacmalık..gez toz arkadasım bırak konussunlar bır kere mı gelıcen bu dunyaya.....................

Canım benim henüz çok gençsin, gezip eğlenmek senin de hakkın elbet.
Ama ne yazık ki toplumumuzda böyle bir önyargı var.
Dul kadın gezmez, eğlenmez, dans etmez hatta gülmez...
Aksini yaparsa özür dileyerek söylüyorum aranıyor, kaşınıyor bu derler..
Gerçi eskiye göre bu düşüncelerde de biraz biraz değişiklikler var ama daha kat edilmesi gereken çoook yolumuz var.
Artık boşanmış insanların nüfus cüzdanlarındaki medeni hal hanesine eskiden olduğu gibi dul değil, bekar yazılıyor..
Bu bile bir gelişmedir.

Sana gelirsek bitanem, annenin bu şekilde düşünmesine de çok şaşırmıyorum açıkçası.
Bilirsin bizler hele hele bizden önceki kuşak hep "elalem ne der" diye yaşadı..
Bunu bir anda kırıp atmak zor.
Sen annenle konuşup, duygularını güzelce ifade etmeye çalış.
Zamanla annen de sana hak verecektir, sadece biraz zamanı ihtiyacı var..
Allah yardımcın olsun..
Bundan sonra hayat sana hep güzel yüzünü göstersin inşallah..

ya kanka başlıcam şimdi dul olmana
sanki kocanın evinde bi elin yağda bi elin baldaydı da sen boşanmak istedin annen yine buhranlı dönemlerinden birine girdi belli:mymeka:
sabahın bu saatinde gözyaşlarını akıtıyosun sana da günah ben nelere katlandığını en iyi bilen insanım boşver demicem ama unutma senimn gözyaşlarını akıtacak herkes beni karşısında bulur bu annen bile olsa:mymeka:
biraz toparlan silkin kendine gel ama bu dönemde sakın konusma annenle çünkü konusmaya çalışsanda çözüm olmadığını defalarca gördük..
sakın üzülme ben varım benim için mutlu ol bak bende boşandım bana dul diyenin anlını karışlarım :mymeka:
napalım yani bu damgayı yememek için her şeye katlanalımmı saçmalık saçmalık saçmalıkkk

ya kanka başlıcam şimdi dul olmana
sanki kocanın evinde bi elin yağda bi elin baldaydı da sen boşanmak istedin annen yine buhranlı dönemlerinden birine girdi belli:mymeka:
sabahın bu saatinde gözyaşlarını akıtıyosun sana da günah ben nelere katlandığını en iyi bilen insanım boşver demicem ama unutma senimn gözyaşlarını akıtacak herkes beni karşısında bulur bu annen bile olsa:mymeka:
biraz toparlan silkin kendine gel ama bu dönemde sakın konusma annenle çünkü konusmaya çalışsanda çözüm olmadığını defalarca gördük..
sakın üzülme ben varım benim için mutlu ol bak bende boşandım bana dul diyenin anlını karışlarım :mymeka:
napalım yani bu damgayı yememek için her şeye katlanalımmı saçmalık saçmalık saçmalıkkk

biliyorum kanka konuşmak hiç işe yaramıcak bu güne kadar hep alttan aldım o ağzına geleni söyledi ben hemen unuttum annemdir haklıdır dedim söylediği sözleri yaptıklarını yaşanmamış saydım.ama bu sefer böyle olmayacak tepkimi koycam gerekirse uzun süre
konuşmucam.belki bu sefer ne kadar kırıldığımı anlar.
kadın bana gezmek için mi kocanı bıraktın diyo ya delircem kanka delircem.
sanki kocasının dayağına,aldatmasına,yalanlarına işsizliğine ben katlanmadım ben dayanmadımda her şey yolundayken sırf gezmek için kocamı bıraktım ben.
allah benim eşimi bildiği gibi yapsın beni bu hallere düşürdü ya ben ne diyeyim be kanka

biliyorum kanka konuşmak hiç işe yaramıcak bu güne kadar hep alttan aldım o ağzına geleni söyledi ben hemen unuttum annemdir haklıdır dedim söylediği sözleri yaptıklarını yaşanmamış saydım.ama bu sefer böyle olmayacak tepkimi koycam gerekirse uzun süre
konuşmucam.belki bu sefer ne kadar kırıldığımı anlar.
kadın bana gezmek için mi kocanı bıraktın diyo ya delircem kanka delircem.
sanki kocasının dayağına,aldatmasına,yalanlarına işsizliğine ben katlanmadım ben dayanmadımda her şey yolundayken sırf gezmek için kocamı bıraktım ben.
allah benim eşimi bildiği gibi yapsın beni bu hallere düşürdü ya ben ne diyeyim be kanka
sıkma kendini gangaaaaaa
üzülmeeeeee hayat kısa unutma bi kere daha gelmiceksin bu dünyaya
sana şarkı söyliyemmi kafan dağılır....
manda yuva yapmış söğüt daaalıınnaaa aammmaaann ammmaann yavrusunu SİNEK kapmış gooordünnnü ammanin yandım amanin amanin amanin yandımm:teytey:

evlilik ne kadar doğalsa boşanmakta o kadar doğal ..gönül isterki herkes evliliğini ömür boyu sürdürsün..ama bazen olmuyor işte...dul nedemekmiş boşanmış bir hanımsınız...damgalanmış gibi hissetmeyin kendinizi lütfen...elalem ne derse desin önemli olan sizin ne düşündüğünüz..hayat sizin hayatınız neden başkalarının karartmasına izin veriyorsunuz.bak çalışan bir hanımsınız ve daha yaşınız çok genç..dimdik ayakta durun,kendinize güvenin,kendinizi sevin...daha yaşayacağınız çok şey var..annenizle konuşun size bu konuda destek olsun..sıkılınca çıkın gezin ,arkadaşlarınızla görüşün...evden çıkmayarak,kendinizi herşeyden soyutlayarak bu tip insanlara prim vermeyin lütfen..herkesin inadına canınız ne istiyorsa onu yapın...sevgiler canım...

zihniyet geri tabi dul olmada ne olursan ol.....
evinde huzur yok ,sevgi-saygi yok ,kimin umrunda yetreki sadece adi koca olan biri olsun yaninda ne olursa olsun. sarhos olsun,capkin olsun,terbiyesiz olsun.....
yerin dibine girsin boyle koca....
milletin istedigi bunlar ama sen kimse icin bunlari cekmek zorunda degilsin
kendi ailen bile bunu yapiyosa calisiyosan bence 1 oda ev tut kendine yanliz yasa
sen artik cocuk degilsinki...

evet ben dulum ve daha 24 yaşımda dulum.ayıp mı günahmı???
bu benim seçimim değildi muhakkak bende ömür boyu mutlu bir evlilik yapmak amacıyla
evlendim ama olmadı.ne kadar zor günler geçirdim neler yaşadım.en yakınlarım ailem bile anlamıyor bunu.şimdi kendimi topladım insan içine çıkmak istiyorum dışarı çıkıp bende diğer gençler gibi kafamı dağıtıp 2 arkadaşımla sohbet etmek istiyorum.ama bunu bir kere yaptım iki kere yaptım üçüncüsünde ''''SEN DULSUN BU KADAR GEZİLMEZ'''''''oldu.şimdi soruyorum size ben bu dul damgasını atamıyacakmıyım üzerimden.elalemi boşverin annem ya annem bunu söylüyor bana.derdimi anlatmaya çalışıyorum sürekli çalışıyorum yoruluyorum haftanın 1 günü sadece dışarıya çıkmak istiyorum diyorum madem bu kadar gezmeye hevesliydin bul birini evlen git diyor kadın bana.sen bu eve gezmek için mi geldin diyor.kızlar akıl verin ne yapmam gerekiyor nasıl yaklaşmalıyım.ÇOK BU-NAL-DIM BU-NAL-DIM

Benim annem de aynı şeyleri yaşadı, 5 yıl katlandı hatta dayak bile yedi işten 10 dakika geç geldi diye:KK43:(5 yıl sonra evlendi:KK43:(
Toplum baskısı + aile baskısı katlanmak zor gerçekten. Toplumun zihniyetini bir anda değiştiremeyeceğimize göre, kötü haber seni çok üzecekler.Allah sabır versin ne diyim. :a015:

sinek aslında sana gereken cevapbı vermiş....:)
ama bende birşeyler yazayım...
sen isteyerek ayrılmadın ki ayrılığı da sen seçmedin...
ilk dul kalan mısın yoo...son da olmayacaksın....
kimseyi takmadan dilediğin gibi yaşa...
zaten hayat kısa herkesin ne dediğine ne diyeceğine bakarsak oooo yandık....
sana doğru gelen şekilde yaşa canım....

Benim annem de aynı şeyleri yaşadı, 5 yıl katlandı hatta dayak bile yedi işten 10 dakika geç geldi diye:KK43:(5 yıl sonra evlendi:KK43:(
Toplum baskısı + aile baskısı katlanmak zor gerçekten. Toplumun zihniyetini bir anda değiştiremeyeceğimize göre, kötü haber seni çok üzecekler.Allah sabır versin ne diyim. :a015:

abla ççok içini açtın ya:roflol:

sinek aslında sana gereken cevapbı vermiş....:)
ama bende birşeyler yazayım...
sen isteyerek ayrılmadın ki ayrılığı da sen seçmedin...
ilk dul kalan mısın yoo...son da olmayacaksın....
kimseyi takmadan dilediğin gibi yaşa...
zaten hayat kısa herkesin ne dediğine ne diyeceğine bakarsak oooo yandık....
sana doğru gelen şekilde yaşa canım....

kopyacı marul kafa:mymeka::mymeka:

zihniyet geri tabi dul olmada ne olursan ol.....
evinde huzur yok ,sevgi-saygi yok ,kimin umrunda yetreki sadece adi koca olan biri olsun yaninda ne olursa olsun. sarhos olsun,capkin olsun,terbiyesiz olsun.....
yerin dibine girsin boyle koca....
milletin istedigi bunlar ama sen kimse icin bunlari cekmek zorunda degilsin
kendi ailen bile bunu yapiyosa calisiyosan bence 1 oda ev tut kendine yanliz yasa
sen artik cocuk degilsinki...

çok haklısın ama ayrı eve çıkma fikrini bende çok düşünüyorum ama bu durumda herhalde ailemin vereceği tepki onları unutmam olacaktır.kapana sıkıştım kızlar.bazen diyorum ki keşke ayrılmasaydım eşim olacak insan ne isterse yapsın bende kendime bakardım ama
ne yazıkki oda olamaz

çok haklısın ama ayrı eve çıkma fikrini bende çok düşünüyorum ama bu durumda herhalde ailemin vereceği tepki onları unutmam olacaktır.kapana sıkıştım kızlar.bazen diyorum ki keşke ayrılmasaydım eşim olacak insan ne isterse yapsın bende kendime bakardım ama
ne yazıkki oda olamaz

gel bende kal üst katta birlikte yaşayalım Şeniz

arkadaşlar gerekli yorumu yapmışlar gerçi hem de gayet güzel söylemişler..

çok üzülüyorum böyle olmasına yaa, Allah korusun herkesin başına gelebilir böyle şeyler, neden böyle dar görüşlüler anlayamıyorum yaa!!! yarınları garanti mi konuşuyorlar böyle!!!

sen kendini bildikten sonra, hiç kimsenin söylediği umrunda olmasın bence. ailene çok fazla karşı gel demiyorum tabi, ama kendini ezdirme. çünkü bi kere başladılar mı ezmeye (çevre de dahil) gerisi rahat rahat gelir.

sen güçlü ol, dua et Allaha, gerisini boş ver. çok kötü bi evlilik geçirmişsin anladığım kadarıyla, hem de gencecik yaşında. bırak tadını çıkar, hayat senin hayatın. ne kadar ömrümüz var ki...

umarım herşey gönlünce olur canım benim yaa...

X