kızlar yardım çok korkuyorum :(

canlarım ben de çok korkmuştum...ama muayeneden sonra, bundan mı korkmuşum dedim kendi kendime...ilk doktorum bayandı, sonra iki doktorum da erkek. çok ama çok utanmıştım. hem de ilk gittiğim kadın doktor beni çok kasmıştı, nefret ediyorum şimdi ondan...erkek jinekolog tavsiye ederim şahsen. rahatlayana kadar bekliyor zaten canım, endişelenme...canın da hiç acımicak söz benden :)))

ayyy düşünmesi bile korkunç geliyor..
doktor her defasında masaya çık diyince o anda resmen moralim sıfıra iniyor ve bir an önce bitmesi için dua ediyorum...
biraz sıkacaksın dişini canım...

ya bu elle muayene nedir ya ben en çok ondan korkuyorum :uhm::çok üzgünüm::1shok:

elle muayene bır elının ısaret ve orta parmagını vajınaya sokup dıger elı ıle kasıklarına bastırarak yapılıyor rahım kalınlıgına bakılıyor yanılmıyorsam
sonra vajınal ultrasonla bakıyor en son bır alet sokup vajına agzını acıp rahım agzına bakıyor

ne kadar korkutucu şeyler yazmışsınız! abartmayın arkadaşlar sağlığımız için gerekliyse yapmalıyız kaldı kiş karşımızdaki doktor! onun işi bu.. bu bilinci aşılayalım artık kendimize..

ben deli gibi ağladım uçuk bile çıktı. titredim dr. a hazır değilim bi sn diye diye sinirlendirdim. kızdım kendime çok hemde dikkat etmedim diye. ama sonuç olarak o dr. sğlığımız içn var cinsiyetimizi görmezden geliyo ve işini yapıyo bunu düşününüce rahatlıyo insan ama tabi eşin harici bi insan görüyor senin mahremini. ama yapıcak bişey yok sakin olalım güzelce muayene olalım ve güzelceee sağlığa kavuşalım kaydirigubbakcemile5

35 yaşındayım gittiğim kadın doğum uzmanının sayısını hatırlamıyorum ama hala doktora giderken korku ve heyecandan midem bulanıyoo

ya kızlar inanmıyorum size şu korktugunuz şeye bakarmısız bundan daha dogal bişey olamaz biz kadınız ve saglığımız açısından hiç bir şikayetimiz olmasa bile yılda en az 2 kez gitmeliyiz.
siz hiç diş doktoruna gitmedinizmi bu da onun gibi.gitmeden önce düşüne düşüne kendinizi sitrese sokuyosunuz oraya gidince otomatikman kasılıyosunuz ve muayene umdugunuzdan zor geçiyo.lütfen hanımlar saglıklı yaşamak istiyorsanız böyle şeylere göz yummanız gerekiyo.ayrıca doktorlarda sanki yüzünüze bakar gibi bakıyolar.ve benden size tavsiye erkek doktor tercih edin daha nazik ve anlayışlı oluyolar.

kızlar merhaba
ben de çok korkarak iki defa gittim malesef o muayeneye. benim canım çok tatlıdır ultrason çok acıtmıyot hatta hiç sadece bi doluluk hissi hissediyorsunuz. elle muayene açıkcası biraz acıtıyor. ama her dr elle muayene yapmıyor kist vs bişeyden şüphelnırse yapıyorlar. ama benim canımın yanmasının sebebi çatımın dar olmasıymış. her sey o koltuğa çıkana kadar çıktıktan sonra ben gözümü kapıyorum bakıyorum muyene bitmiş. geçmiş olsun umarım sorunsuz geçer muayeneleriniz.
kadın olunca malesef o koltuğa çıkmamak mümkün değil.

bende öle düşünyodum,ama işte oldu - 3 aylık kuzumu kucağıma alıyorum,merak etme sende dünya güzeli bir çocuk kucağına alırsın :):CüvCüv:

inşallah canım vakti geldiğinde Allah kısmet ederse olur ama şimdi benim için erken
daha düşünmüyorum.sende kuzuna kavuşmussun iyi günlerde büyüt bebişini:ecrin_bebek:

evet kızlarrrr yine burdayım çok şükür sağ salim c.tesi günü muayenemi oldum geldim kaydirigubbakcemile3
evet c.tesi sabahı uyku tutmadı beni randevum 11,30taydı ben 8de kalktım mirmirmirmir
doktora gidene kadar sıkıntı panik içindeydim.bekleme salonunda kalbim yerinden çıkıcak gibi hissettim.doktorun odasına girdim işte klasik soru cevap sohbeti başladı ben şikayetlerimi anlatmaya başladım fakat kalbimin gümbürtüsünden kendi sesimi duyamıyordum naniknanik
sonra doktor bana içeri geçip hazırlanmamı hazır oldugumda kendisini çağırmamı söyledi kadının suratına 2-3 saniye boş boş baktım hani vazgeç sen beni muayene etme der gibi kadında baktı buyrun içeri diye tekrar uyardı beni bende tıpış tıpış muayene odasının yolunu tuttumkaydirigubbakcemile
neyse muayene sandalyesine oturdum ortuyu orttum ve doktor geldi işte o ördek denen aleti takıp muayene etmeye başladı biraz canım yandı ama encok utandım utançtan ne yapacagımı nereye bakacagımı şaşırdım rahatsız edici bir duygu yani.
çok fazla iltihap dışında bir sorunum olmadıgını sadece cok fazla enfeksiyon oluştugunu soyledı.
daha somra alttan ultrasonla muayene etti o can yakan birşey degil ama içinde bir doluluk hissi oluşuyor ve bir sağa bir sola hareket halinde oldugundan garip bir his
gerçi bütün işlemler çok kısa sürüyor yani tabiki kolay değil en önemlisi çok utandım ben
doktor ilaçlarımı yazdı nasıl kullanıcagımı anlattı yapmam ve yapmamam gerekenleri anlattı ve ilk jinekolog muayene maceram böylece bitti
ayrıca hepinize teşekkür ediyorum beni rahatlatmaya çalıştınız kendi tecrübelerinizi benimle paylaştınız sağolun varolun a.s.

ee kızlar benimle birlikte ilk muayenesini yaşayacak arkadaşlarım sizler ne yaptınız nasıl geçti anlatın bakalım kaydirigubbakcemile2

kızlar bu arada bişey sorucam rahmi ters olan varmı aranızda?
bebek için bir risk oluşturuyormu acaba?

geçmiş olsun canım.bir iki defa daha gidersen alışırsın normal bi muayene gibi gelir en zoru ilkiydi.yerimsenibenbahsettiğin enfeksiyondan bende yaşadım amandiyeyim arkaşım kendine dikkat et ayaklarını sıcak tut ya günlük ped kullan yada hergün temiz çamaşır giy papatya çayınında iltihaba çok iyi geldiyi herkesce bilinir.

:roflolnlara iyi bakmalıyız çünkü bizim ekmek kapımız öyle degilmi:roflol:

haklısın canım onlara çok iyi bakmalıyız kaydirigubbakcemile5
sende nasıl oldu ilaç kullanınca geçtimi birdaha tekrarladımı.
bana 2 hap birde tüp şeklinde kremler var kendin hazırlıyorsun içine sıkıyorsun gece yatmadan önce sana neler vermişti ilaç?
geçmeyecek tekrarlıyacak diye korkuyorum

canım benimki çok ilerlemiş onu da temmuz ayında olduğum laparaskopi sonucu ögrendim daha önce rahatsızlıklarım oldu çok antibiyotik kullandım ama enfeksiyon derecesine geldiğini bilmiyordum dr um da anlamadı geçti sonra tekrarladı laparaskopiden sonra çok şükür öyle bi sorun yaşamadım
bana verdigi ilaçları hatırlamıyorum.ama arkadaşım sana tavsiye ilaçlarını düzenli kullan ve mutlaka sonuna kadar kullan şikayetin geçince aldanıp yarım bırakma o zaman tekrarlıyo ben kendimden biliyorum

senağlamaumarım seninki de benim ki gibi olmaz ve tez zaman da kurtulursun o illetten:Saruboceq:

jinekolojik muayeneden oldum olası korkardım benneyaptımki ...

birkaç zaman kadın sağlığı merkezinde jinekoloğa asistanlık yaptım ve korkumu yendim -tatlicadiarzu- gerçekten o anda seni sadece hasta olarak görüyorlar....

amma velakin hiç erkek dr a gitmedim hehe kaydirigubbakcemile3 bilinçli olarak değil şansa hep bayan dr denk geldi.. tabiki bekarken muayene kolay...

evlilikten sonraki ilk muayemeni c.tesi oldum..ve çok kolaydı..dr umu da çok seviyorum.çok şeker bi kadın.annemin karşısında gibi hissediyorum kendimi..

allah hepinizin karşısına böyle dr .lar çıkarsın inşallah Şeniz

canim bende gittim cumartesi saat 16:00 daydi benim randevum ben çok fazla heyecan yapmiyodum zaten gittim ültrasonda bakti alttan bakti herşey şükürler olsun allahima düzgün ilaç falan vermedi güzel güzel konuştu içimi rahatlatti 1 ay sonra hormon tahlili yapicam o istemedi aslinda ben istedim bakalim sonuçlari göstericem geri kalan beklemek
ama şimdi git tekrar desen giderim hiçbirşey anlamadim ne aci ne heyecan

nedir bu rahatlık yaaa inanamadım kaydirigubbakcemile3
biz burada kırk takla attık resmen kaydirigubbakcemile2
ama cidden abartılacak bişey değilde hoş bişeyde değil
yani şimdi git desen beni yine sıkıntı basar yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…