kızlar yardım çok korkuyorum :(

barsed

çocuktum hürdüm!!!!
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
221
1
kızlar yarın kadın doğum doktoruna gidicem.daha öncede gitmiştim ama yeni evliyim ve ilk defa jinekolojik muayene yaşıyacağım ve muayene sandelyesiyle ilk defa karşılaşacağım ve ben çok korkuyorum :1shok:
neler yaşanacağını bilmediğim için bu korku
utanç var korku var ya canım acırsa bana yarın neler yapıcak doktor 1 haftadır bunun sıkıntısı var bende :1no2:
sizdede aynı korku oldumu ve korktugumuz kadar kötü birşeymi muayene fisfisfis

canın benimde yarın randevum var,bende ilk kez gidicem ben dün karar verdim gitmeye,10 aydır korunmuyoruz henüz bi gebelik yok onun için gidicem bide bu ay yani 2 gün önce adetim 9 gün gecikmeli geldi bide 1,5 gün sürdü kahverengi kırmızı karışık acayip yani onu bahane ettim kendi kendime yoksa bende kotkuyorum ama mecburuz en azından içimiz rahatlasın ihşallah ikimizde güzel hayırlı haberler alırız

ben ilk kez kadın sağlık merkezinde tanıştım o sandalye ile
ben öyle bir ortam olacağını bile bilmiyordum
doktor bana içeri geç şunları giy, sandalyeye otur dedi
bende giydim normal bi şekilde oturdum
ama meğersem onun bir şekli varmış
çok değişik bir duygu ama zor değil
öyle utanç falanda olmuyor
doktor bacaklarının arasında kayboluyor
ve üstündeki kıyafetten doktoru görmüyorsun

barsed ,ben 34 yaşındayım,artık anne oldum ama hala her gittiğimde aynı korku ve utanç var....her defasında inşallah koltuğa çıkarmaz diye dua ediyorum.....bazı kadınlar bu konu da çok rahat olabiliyorlar...neden ben yapamıyorum?

bilmiyorum kızlar aklıma geldikçe sıkıntı terler basıyor beni :ecrin_bebek:
ben bebek falan düşünmüyorum daha ama hem genel bir kontrol için gidicem hemde evlendiğim günden beri bu yanma ve ağrı şikayeti benim peşimi bırakmıyor onun
için gidicem bende artık mecburum gıtmeye mantıken ok ama off bir atlatsam yarını :lepi:

sen beni çok iyi anlarsın yarın ikimizde milli olucaz canım kaydirigubbakcemile3

canım ya bende hiçbir zaman o rahatlığa kavuşacağımı sanmıyorum açıkcası :Saruboceq:
bende arkadaşlarıma anlatıyorum ya nasıl gıdıyosunuz ve rahat normal bir muayeneymış gıbı anlatıyorsunuz dıye soruyorum ama genelde cok normal gelıyor herkese.ay ben cocukta doğuramam herhalde gamyoncuiremsu

umarım uzun sürmüyordur cünkü çok fazla dayanabileceğimi sanmıyorum offffff

ayyy aynı dertle meğer hepimiz müzdaribmişiz kızlar bende yarın ilk kez doktora gidicem deli gibi korkuyorum jinekolojik muayne istemiyorum diye söylüycem doktora hemde erkek maşallah eşim benden rahat tabi olucaksın sağlığın için diyor yarın 12,30 da elim ayağım titriyor allah hepimize kolaylık versin arkadaşlarıma anlattığımda bana tarih öncesinden kalmlşışım gibi davranıyorlar ama ne yapayım çok korkuyorum

aman yarın herkesin kadın doğumda muayenesi var demekki hihoyyyt
yalnız değilmişim demekki:ecrin_bebek: benim randevum 11,30 da ben senden önce tecrübe edinicem :1shok:

Bu ilk ya ondan korkuyorsun, zamanla alışırsın hatta doktor demeden koltuğa çıkıp beklersinsengözlerimebaksanab, korkacak hiçbirşey yok, utanmanada gerek yok, doktorlar için çok rutin bir muayene, aynı göz kulak, diş gibi.

Şikayetlerine göre iltihabi bir durum söz konusu diye düşünüyorum.( e artık o koltuğa çıka çıka uzman oldum naniknanik)

şuan 2 yada 3 muayenem olmasını isterdim bir milli olsam geçer belkide hihoyyyt

canım korkacak bir durum yok 3 ay önce bende deli gibi korkarak utanarak gittim oysa dr o kadar rahattı ki beni de rahatlattı korkacak birşey yok zaten dr akşama kadar kaç hasta görüyor onlar için çok olağan rahat ol emin ol çıkınca bu muydu beni uykusuz bırakan diyeceksin zaten dr da senin kasıldığının farkında olarak yaklaşıyor sana o da senin benim gibi sonuçta neyse çok uzattım şimdiden geçmiş olsun

arkadasım bende dun gıttım 2.5 yıllık evlıyım 2. muayenemdı ama bılıyosun en az yılda bır defa jınekolojık muayene olmak gerek saglıgımız ıcın korkulacak bırsey degıl acı falan da pek olmuyor zaten

ben ılk gıttıgımde korkudan degılde utanctan bacaklarım tıtrıyordu gorusmeden ve karından ultrasondan sonra dr yan odaya gecın muayene edelım dedı gectım yardımcısı yapmam gerekenlerı soyledı ve koltuga yattım dr gırdı ben tıtrer dr canını acıtmıcaz korkma dedı bende acıtmanızdan korkmuyorum cok utanıyorum dedım sız bıze bakmayın o zaman demesıyle elını ıcınde hıssetmem bır oldu

dunku muayenede ılkıne gore daha sakındım zamanla alısıyor ınsan sımdıden gecmıs olsun

ayyy kızlar ya bende korkuyorummm benim randevum da pazartesi ikibuçukta..
allahım ya kabus gibi düşündükçe kötü oluyorm ama gitmem şart senağlama bebeğim olmuyo çünkü:1no2:eşim aldı randevuyu zorlakaydirigubbakcemile
sizler yazın da cesaret bulurum inşallah:Saruboceq:
yorumlarınızı bekliyorum

hic korkma endiselenme korkulacak bisey yok doktor önce seninle biraz konusacak sonra muayene edicek bunu bazen ultrasonla yapiolar bazen elle muayene ediyolar...ultrasonla edrse zaten catala yatmana gerek yok..elle kontrolde catala yatiriolar..kendini fazla kasma rahat olmaya calis.sonra kan testleri icin kan vericeksin hormon degerlerine bakilacak hepsi bu..gerek görürse seni bir daha cagirir...

ben buzamana kadar öyle cok doktor degistiridm ki nerdeyse görmeyen kalmadi kocamdan cok doktorlarla muhatap oluyorum diyebilrim.:roflol:ilk seferinde biraz endise verici ama sonra hersey normallesiyo..

hayatımda iki kere oturdum o koltuğa
cıkması bişi değilde alttan ultrason beni biraz zorlamıstı

ya bu elle muayene nedir ya ben en çok ondan korkuyorum :uhm::çok üzgünüm::1shok:

Geçen hafta ilk kez bende gittim arkadaşlar.Çatala yatıyorsunuz üzerinizde bir örtü oluyor.Doktor önce elini sonra ultrasan aletini vajinanıza sokuyor.Bende böyle oldu.Çok kastım kendimi.Ama canım çok fazla acımadı sadece çok utandım.Bir sorun olmadığını söyledi çocuk düşündüğüm için follic asit verdi.Günde 3 adet kullan dedi.Birde bir tane fitil verdi akıntım normalden fazlaymış.

cnm evet ne olursa olsun tedirgin oluyor insan ama inana aslında korkulcak birşey yokaslında ama iş o koltukta bitiyor galiba yani insanı ürküten o bende doğum yaptım ve gittim ve gidiyorumda ama hala tedirginliği sıkıntıyı yaşıyorum.
sen şöyle düşün orda kafamızda kurduumuz kadar kötü bişey yok ve uzun süren bir işlem değil birkaç dakika bitcek diye düşün. rahat olmaya çalış bu şekilde.
geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…