Kızlar tansiyonunuz ne durumda?

Karakuzucanan

Nirvana
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2007
72
2
41
Slm kızlar,
Ben 30 haftalık hamileyim. ALLAH İZİN VERİR DE VAKTİ ZAMANINDA DOĞARSA OĞLUM NİSAN 25 GİBİ KUCAĞIMDA OLACAK. Ama çok büyük ihtimalle daha önce alacaklar bebeğimi. Çünkü hipertansiyon problemi yaşıyorum. İlaç kullanıyorum, istirahat ediyorum, hiç tuz kullanmıyorum ama yine de 13-14 arasında gidip geliyor benim tansiyon. Bu da hem bebeğimin hayatını hem de benim hayatımı riske atıyor. Var mı bu konuda bana tavsiye verebilecek olanınız? Bu sorunu yaşayanlar ya da yaşamış birine şahitlik edenler varsa lütfen yardımcı olsunlar.. Canım çok sıkılıyor....

canım benım dogumda 5 nısanda bende tansıyon yok bende kramplar basladı cok kotu
sısmeler
bende tzu kestımm

Canim gecmis olsun.Aslinda beni cok tuzlu yiyen bir insanim hamilelikte kesin tansiyon sorunu cikar diyordum ama cikmadi onun yerine seker problemim cikti.Bende onunla bogusuyorum.Zor Allah kolaylik versin canim.Sanirim vardi hipertansiyonla ilgili bir yazi dur bulursam koyarim buraya.

geçmiş olsun canım bende tansyonda şekerde yok ama çok halsizlik var yataktan hiç çıkamıyorum yemek bile çok zor yapıyorum herkesin ayrı problemleri var neyse az kaldı hayırlısıyla bi kucağımıza alsak salıklı sıhatli bir şekilde heralde o zamn bunların hepsini unuturuz

kızlar benimde tansiyonum hep yerlerde eskidende hamile kaldıktan sonrada tansiyonum hep düşük hamile olduktan sonra hiç 10/60 geçmedi. eşime baktırıyorum hep düşük çıkıyor.zaten ben çok tuzlu yiyen biri degilim onun için tuzu hiç kısamadım. ama çook kullanılmamılı gebelikte...
tavsiyem kendiniz bakıyorsanız, kendinizi kötü hissettiğinizde değil normal iyi hissettiğinizde bakın yada baktırın işte o sizin normal tansiyonunnuzdur. ölçmeden önce 5 dk dinlenin. kızlar tansiyona çook dikkat edin tansiyonunuz yükselirse ödem, bulantı ,kusma şiddetli baş ağrınız olursa hemen sağlık kuruluşuna başvurun...

Benm de ilk başta hep 13 filan çıkıyordu.Sonra okulda birden bire bayılacakmış hissi yaşadım birkac kez meğer düşüyormuş,ve genelde dusuk seyrediyor.Susuuz kalıyorsundur dedi doktor.
Su bu herşeyden o cıkıyo.

Merhaba, bende 32haftalık hamileyim. 12nisan doğum tarihi görünüyo. 6. aydan beri ödem ve hızlı kilo alımı sorunu yaşıyorum.Tansiyonun nerdeyse hergün kontrol ediliyor. Çünkü üçü birleştiğinde preeklamsami riski taşıyormuş. doktorum sürekli dinleln diyordu. 13-14 arası çok yüksek bir değer değil sanırım çünkü doktorum 14'ü geçerse problem olacağını söylüyor. 24tansiyonla doğum yapanlar var. vücudunda(ayaklar, el,yüz..) şişme varmı?

Selam kızlar,
ben geçen hafta bir alışveriş merkezinde tansiyon sorunu yaşadım..oradaki hemşire ölçtü 14-10 çıktı..çok üzüldüm,dert ettim kendime.şimdi ne tuz ne de yağ kesinlikle kullanmıyorum..hatta kendime ayrı yağsız tuzsuz yemek yapıyorum.şu aralar 11-7 den yukarı çıkmıyor tansiyonum.tuzu,yağı kesin,dinlenin ve en önemlisi hiçbir şeyi dert etmeyin.az zamanımız kaldı..hayırlısıyla yavrularımız kucaklarımıza alalım:)

Aman kizlar dikkat edin valla belli olmuyo hamilelikte.SImdi benim seker sorunum var diye tansiyon aklima gelmiyo ve sadece doktorda olcuyorlar oda cok ideal.Ama bazen boyle aniden ates basiyo ve halsizlik cokuyo_O zaman acaba tansiyonum falanmi dusuyo.Alette yokki evde bakim..

Ya çok şükür şimdilik şişlikfalan yok, idrarımda protein de çıkmadı ama her an hazırlıklı olmam lazım. Mesela dün akşam tansiyonum 16/11 di. O kadar çok korktum ve üzüldüm ki anlatamam. Hemen doktorumu aradım o da hapımı arttırdı. Günde 6 tane alfamet tablet almam lazım. Yani bizimki sabırsızlanıyor çıkmak için ama karnımda kaldığı her hafta hatta her gün onun için kar. Yoksa Allah muhafaza bir sürü problem yaşama riskimiz var. Hamilelik ne zormuş kızlar ya, hiç uzaktan göründüğü gibi değil. 20. haftaya kadar çok rahattım, aş bile ermedim, bazen hamile olduğumu unutacak kadar rahattım. Sonra bu imtihan geldi. İnşallah Rabbim bütün sorunlu gebelere şifa versin, verilen emekler boşuna gitmesin ve bebişler sağsalim kucaklara alınsın...

Valla canim benimde oyle 27 haftaya kadar o kadar rahattimki diyordum oh be ne kolaymis hamilelik.Ama sonra gebelik sekerim cikti ve haftalardir bununla bogusuyorum.Allahim yardim ettide diyetle kontrol altina alabildik.Buda benim imtihanimmis canim.Mecbur cekicez Allah daha buyuk dert vermesin bebeklerimiz saglikli olsun gerisi hallolur insallah...

X