kızlar tansiyonum yükseliyooooo

selcanefe

herşey güzel olsun
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
493
32
kızlar doğuma 15 gün var nerdeyse ama tansiyonum yükseliyo başım ağrıyo normalde büyük 9 küçük 5 ama 12.9oluyo 13.9 oluyo beynim ateş gibi yanıyo doktoruma söyledim hamur işi yasak dedi yemiyorum ki zaten yoğurt salata yiyorum:1no2: limon sarımsak nar ekşisi denedim fazla düşürmüyo bunlarda midem yanıyokafamçokkarıştı bebeğime zarar gelmesini istemiyorum ilaç içmek istemiyorum baska önerisi olan var mııı?????:uhm:

mrb aslında çok fazla çıkmamış tansiyonun hamilelik için iyi benimde yüksek tansiyon var 14.9 -13.9 arası oluyo allahtan fazla yükselmiyo 11 nisanda sezeryanla doğumum var alfamed kullanıyorum bu ilaç gerekseydi doktorun verirdi zaten hamileler kullanıyo bunu korkma yani yükselirse bunu veriyo dr dengede tutuyo bebeğe zararı yok sana kolay doğumlar diliyorum kendine ve bebişine iyi bak...

Benim hep 12 8 cikiyo bir kere 14 8 cikti onun disinda cok istikrarli bir tansiyonum var masallah.sekerin yaninda birde tansiyon ciksaydi iyice kafayi yerdim kesin.Allah yardimciniz olsun kizlar

saolun kızlar ama çıkınca da kafa gidiyo valla çok kötü oluyorum pazartesi doktora gidecem bakalım yine devam ederse çaresini bulsun ben çok etkileniyorum 1 bile yükselse allah yardımcımız olsun bu gece oğlumu gördüm rüyamda:teytey: emziriyodum kollarımda uyuduğunu gördüm sonra uyandı gözlerini açtı sürekli babasına bakıyodu ilgi ister gibi:roflol: kara gözlü bi oğlandı bir ara biraz büyümüş halişni gördüm ve beni görünce memme dedi:dance çok tatlı bi şeki,lde bende emzirdim tekrar al oğlum dedim çok tatlıydı mükemmeldi kimbilir doğunca ne kdar mükemmel olacak günler yaklaştıkça da hasret artıyor galibasenağlama

canım benımde 12 9 cıktı doktor kan ve ıdrar tahlılı ıstedı

sonra 11 8 ındı.uc gun olctum
test sonucları ıyı cıktı
tuzzz yok dedı

sende bence doktoruna soyle canımm

canım benimde birara 13-14 oluyodu büuyüğü küçüğüde 7-8 oluodu dr 14-9 olsa yüksek kabul ediliyo dedi en son kontrolümdede düşüktü hatta dr düşük olsunda yüksek olmasın dedi

benim tansiyonum son zamanlarda 14-9 un altına hiç inmiyor.gebelik zehirlenmesi için tahlil yaptırdım sonuçlar iyi çıktı.çoğu zaman 15-16 yı bile buluyor ama ben kendimi çok iyi hissediyorum.

Kizlar bugun kontrole gittim ve resmen tansiyonum 15 10 cikti hemen beni bakima aldilar.Gebelik zehirlenmesimi yoksa yorgunluktanmi cikti diye.Biliyorsunuz 3 gundur temizlik yapiyordum ve yoruluyordum.Neyse nts ye bagladilar ve otomatik tansiyon olcme aletine bagladilar.Hersey normaldi iyiydi 10 dakka yatip dinlenince hemen 11 7 ye indi.Yani yorgunluktan olmus.Eger yatinca dinlenince gecmeseydi hemen mudahale ediceklerdi.Meger yorgunluktanmis dinlenince hemen dustu.Ve istirahat verdiler.Zaten acikligimda var artik mecbur yaticam..

annıs adayı kucuk tanıyon onemlıymıs 8 den yukarı cıkınca bebek nefes almakta zorlanıyor o yuzden senı kontrole aldılar..
benımde 9 cıktı ya

doktorum buyuk cıkabılr dedı ama kucuk tansıyon cok onemlı dedı
9 cıkınca benımde doktorum hemen testler yaptı..sende bol bol dınlen canım..

yarın da olctur canımm

Kizlar Benim Tansiyonumda Tam Aksine Düşük çikiyor 9-7 Falan Bazen Daha Düşük Gözümün önünden şeffaf Baloncuklar Düşüyor. Doktorum Hamilelikte Normal Diyor. Bazen Hafif şiddetli Baş Ağrilarim Oluyor. Artik Yapacak Birşey Yok Dişimizi sıkıp Bebişlerinin Gelmesini Beklemekten Başka.

arkadaşlar dikkat edin preeklampsi gebelik zehirlenmesi olabilir.haqmilel,kte yüksek tansiyon cok önemli bide elleriniz ve ayaklarınız şişiyorsa mutlaka dr gözetiminde oloun.

benim tansiyonum sürekli yüksekliyor ama bende hiç şişlik falan olmadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…