kızlar sigaradan dolayı erken dogum yapan varmı?

mehtap86

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2007
343
4
kızlar sıgara ıctıgınız ıcın erken dogum yapan varmı aranızda kac haftalık dogdu kuveze koyuldumu bıde sıgara ıcıldıgı ıcın bebek zayıf doguyomus bıraz yazarsanız cok sevınırım bıde sıgara yuzunden oldugu nasıl tespıt edılıyor?

Canım doktorumun bana söylediği;sigaradan dolayı plasentada kireçlenme oluyormuş ve bebeğe yeterli gıda ve oksijen gitmiyormuş dolayısıyla hem zayıf,hemde erken doğabiliyomuş (erken doğum sanırım bebek beslenemediği için sezaryenle yapılıyor)
Ben malesef içtim ama 2-3 tane içiyodum günde,yinede 3-4 hafta önceden alınma ihtimali vardı,çok şükür olmadı ama 10 gün erken doğdu sıpam :)
Ha birde çocuğunuz okulda yeteri kadar başarılı olmazsa ona kızma diyodu doktorum.(sigarayı bırakamadığım için laf çarpıyodu yani,öyle bir etkiside varmış)
Şimdi çok vicdan azabı çekiyorum ama keşke içmeseydim diye....
Bildiklerim bunlar canım,hamileysen ve içiyorsan bırak derim sana abla nasihatı,sonra ömür boyu vicdan azabı çekmek var...
sevgilerimle

benim yengem ilk 2 cocugunda sigara içti ikisindede günü 2 hafta gecti 3 cocugunda içmedi oda 3 hafta erken dogdu yine arkadaslarımdada sigara içenlerin ya gününde ya gec oldu genelde suni sancıyla erken dogum yapanlarda sigara icen yoktu yinede içmemek gerekir yani benim annem bana hamileyken çok içmiş sigaraya aşermiş Allaha şükür bi sorunum yok ayrıca 4 kardeşiz tek bende içmiş en kilolu ben dogmuşum içmemek tabi en iisi

Bence de içmemek lazım kızlar, nolur nolmaz ya bişi olursa, bende bi kaç kes içtim ama içmicem artık

bende bazen içiyorum çok kötü hissediyorum sonra kendimi.bazı günler hiç içmiyorum(bugün gibi)bazı günler yarım yarım 2 yi buluo.o kadar kızıyorum ki yaa 2 tane için sigara içiyorum ama yenicem.ee zara soruyorsanız oldukça zararı var e başta beslendiği damarlar biz içenlerde zaten dar ee normal bi damardan akan kanla beslenmek var bi de bizimki gibi asıl önemli olan hamilelikten önce bırakmak.lütfen arkadaşlar küçücükler.ne hakkımız varki:KK43:

X