Kızlar selam. Bende bi konu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum.

Bence haklısın.bnde dikkat ediyorum bu tarz şeylere.ailen yanlış yapıyor o halde sende eşinle fazla yanyana getirme onlari

Ablan ve sana tutumları nasıl?

Benim anlattıklarım sadece bi kaç örnek. Sadece bunlar değil tabiki küçük kucuk bi sürü sey

Ablan ve sana tutumları nasıl?
İkimizide çok severler. Sevgi eşitsizliği asla yok bence. Aksine varsa bana dha düşkün ailem küçükken fazla rahatsızlık geçirdiğim için. Ailem benim bu duruma bu kadar üzüldüğümüm farkında bile değiller. Olsalar mutlaka dikkat ederler. Ama bişey deyip onlarında yanlış anlamasını istemiyorum böyle olunca problem bi türlü cozulmuyor.

Bence haklısın.bnde dikkat ediyorum bu tarz şeylere.ailen yanlış yapıyor o halde sende eşinle fazla yanyana getirme onlari
Ne kadar az getirebilirim ki bu defa da ben eşimi ailemden soğumuş gibi olucam. Zaten kayınvalidemlerle problem var

Ben açıkcası büyük bir sorun görmedim. Ailen enişten yaşça büyük diye belki de böyle davranıyordur. Aile kültürünü sen daha iyi bilirsin. Ama çok üzülüyorsan direkt babanla başbaşa rahat bir ortamda konuş. Sitemsiz. Yanlış anlaşılacak birşey yok madem ki senin ailenle arandaki iletişimde bir sorun yok o zaman anlamaya çalışırlar seni.

Bende ayrım yapılmasından hiç hoşlanmam az çok anladım sizi direk konuşun belki babanız farkında olmadan yapıyor sizi hemen anlar boşuna kendinizi üzmeyin uzun süre .

Bazı insanlar daha alfadır. Ortamda daha dikkat çeker, sözü geçer, fikri önemlidir vs vs. Bunlar normal yani.
Ama adam soru soruyor cevap vermiyorlar tvye bakıyorlar diyorsunuz. Yani eşşek başı mı konuşuyor ne ayıp şey hiç duymadım bence konuşmanız lazım yani başka bir sorun mu var acaba? Kv bana cevap vermese tvye baksa olay çıkarırım yani

Kocanız bile oralı değil bence siz fazla takıyorsunuz gibi. Her ailenin dinamiği farklı her insanında. Sizin problem olarak gördüğünüz birşeyi eşiniz umursamıyor hatta kötü görmüyor bile olabilir. Bence bunun konusunu açmayın ortada olmayan bir sorunu büyütürsünüz.

Kafa uyusma meselesi o tamamen.Mesela benim görümcemin eşiyle kayinvalidem cok iyi anlasir eşimden çok o gider onları görmeye oo oglumlar öpücükler havada uçuşur gecen gun gitmis evlerini boyamıs her ise kosar yapar ben ise kayınvalidemle görüsmüyorum fazla cünkü biz anlaşamıyoruz cok alıngan damadı onu sürekli pohpohluyor her gün arayip soruyormuş balladırarak anlatıyor bir de cafelere giderken bunu da cagırıyorlar genclerle geziyor.E aynısını benden göremeyince beni pek sevmiyor haliyle, esim bir kac defa benim esimin üzerine düsülmedi bu kadar el oğlunu seven el kızını da sevsin demiş dedim sacmalama boşver mesafe iyidir.Size de diyeceğim o bosverin çok sıkı fıkı olunca suyu cıkıyor saygıda kusur etmesin hal hatir sorsun cekilsin eşiniz herkes herkesle anlaşamayabilir belki onların kafalari daha iyi uyuyordur

Pat diye bende konuşamam laf arasında imada bulunurum. Yine ben yanlış anlaşılırim diye korkuyorum
Kırgınlığınızı dile getiriyorsunuz davranışlarına dikkat etmek yerine size kırılıyorlar. Çok iyi anlıyorum sizi. Çözüm ne bilmiyorum ama ben bulamadım

Eşinizin problem etmemesini normal buldum. Erkekler genelde bu konular da saf iyi niyetli oluyor. Eşiniz tamamen iyi niyetinden kötü düşünmüyor

Eşinin velisiymişsin de, sınıf arkadaşları onunla oynamıyormuş gibi konu açmışsın.

Yavrum o damat. Sana yaptığını ona yapmıyor, haliyle adam da ona iyi davranıyor. Sen gelinsin diye sana karşı cesurdu. Ama damat öyle mi, can evi onun elinde.

Annem bana sorduğunda neden böyle davranıyorsun diye o zaman ne dicem peki.
Açık açık konuşacaksınız ve geri adım atmayacaksınız. Aynı ablanız gibi sözünüzün arkasında durun. Eşim demekı ben demektir neden orda o yokmuş gibi davranılıyor rahatsız oluyorum diyeceksiniz. İstediğiniz verimi alana dek de davranışlarınızda sabit kalacaksınız. Annenizin ablanızın ve babanızın laflarına, duygu sömürülerine,yok öyle bişi demelerine, manıpulelerine dayanamayıp geri adım atacaksanız yapmayın ama. Fesat durumuna düşersiniz.

İşte böyle aligilanmaktan korkuyorum. Burda bile böyle anlayan var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…