Kızlar lütfen yardım edin

mygenius

Allah ol der ve olur.
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2022
2.555
2.240
31
Merhaba. Bu konuyu açtım çünkü artık kendi içimde halledilemeyecek kadar büyüdü içimde. Arkadaşlar bizim çocuğumuz olmuyor doğal yollardan eş kaynaklı. Ve gün geçtikçe kötü oluyorum. Ya hiç olmazsa gibi düşüncelerle boğuşuyorum. Bu beni içten içe yiyip bitiriyor. 2 defa tüp bebek denedik. İlki tutmadı ikincisinde ise boş gebelik geçirdim. Yıkıldık tabiki.. Her şeye okeyim ama tüp bebeğinde garantisi yok biliyorsunuz zaten. Bugün iş yerinde bi arkadaşla ilkokul öğretmenlerimizden konuşuyorduk. O da dedi ki unutmadığım tek öğretmendir dedi çünkü çocuğu olmuyordu ve bize kendi çocuğu gibi davranırdı saçlarımızı okşardı çocuk hasretimi sizle gideriyorum derdi dedi. Ben ben yıkıldım bende mi böyle olacağım diye anksiyetem başladı. Ve bende öğretmenim. Sonra dedim ki neden bana bunu anlattı hiç bişey tesadüf değil acaba benim de mi olmayacak gibi şeyler düşünüyorum. Moralim motivasyonum sıfır. 32 yaşına geldim. Eş kaynaklı tüp bebek zor mu tutuyor spermlerde problem varsa bilmiyorum. Doktor bende sorun olmadığını söylemişti. Yardım edin bana ne düşüneceğimi nasıl yaşayacağımı bilmiyorum. Geç kalmışlık hissi yakamı bırakmıyor. Hayattan keyif alamıyorum. Etrafımda ki herkes hamile. Bugün bi öğretmen arkadaşım 8 haftalık hamile olduğunu söyledi. Yaşımız da aynı ve dedi ki yaşlarımız benzer senin de olsun peşpeşe doğururuz dedi. Ama bilmiyor ki olmadığını…. Çok üzerime geliyor her olay

Son düzenleme:
çok iyi anlıyorum seni baya canını sıkıyor bu durum dimi? Düşünmeden edemiyorsun. Bende öyleydim ilk günlerde şimdi yavas yavaş olursa olur herşey Allahtan diyorum. Allah vermeyeceği şeyin hayalini ettirmez derler. Bende 32 yim. Adet döneminde transferi beklicem ilki negatifti.

çok iyi anlıyorum seni baya canını sıkıyor bu durum dimi? Düşünmeden edemiyorsun. Bende öyleydim ilk günlerde şimdi yavas yavaş olursa olur herşey Allahtan diyorum. Allah vermeyeceği şeyin hayalini ettirmez derler. Bende 32 yim. Adet döneminde transferi beklicem ilki negatifti.
Ben de embriyo havuzlama yaptıracağım. Sürece odaklanamıyorum. Sürekli ya olmazsa napıcam anne olamazsam. Kaç kere daha deneyeceğiz gibi sorular aklımdan çıkmıyor. Sürekli kalbim de bi acı böyle yaşamak çok zor

Evetttt bende öyle düşünüyordum ama gene ara ara bu düşünceler yokluyor beni. İnanılmaz modum düşüyor.

Evetttt bende öyle düşünüyordum ama gene ara ara bu düşünceler yokluyor beni. İnanılmaz modum düşüyor.
Ne bileyim bazen diyorum ki keşke bende bi sorun olsaydı da eşimde olmasaydı. Çünkü erkekte bi sorun olunca doğal yoldan olma ihtimali çok zor. Nasıl dayanacağız bu durumla nasıl baş edeceğiz bilmiyorum

Ne bileyim bazen diyorum ki keşke bende bi sorun olsaydı da eşimde olmasaydı. Çünkü erkekte bi sorun olunca doğal yoldan olma ihtimali çok zor. Nasıl dayanacağız bu durumla nasıl baş edeceğiz bilmiyorum
Ama sendeki daha zor olurdu emin ol erkeklerin bi spermi alınıyor ya çözümü de var kadınlarda daha zor

Ama sendeki daha zor olurdu emin ol erkeklerin bi spermi alınıyor ya çözümü de var kadınlarda daha zor
Bilmiyorum. Bu konudan başka bişey düşünemez oldum etrafımda ki herkes hamile. Bende geç kaldım diye panik atak geçiriyorum

Merhaba. Bu konuyu açtım çünkü artık kendi içimde halledilemeyecek kadar büyüdü içimde. Arkadaşlar bizim çocuğumuz olmuyor doğal yollardan eş kaynaklı. Ve gün geçtikçe kötü oluyorum. Ya hiç olmazsa gibi düşüncelerle boğuşuyorum. Bu beni içten içe yiyip bitiriyor. 2 defa tüp bebek denedik. İlki tutmadı ikincisinde ise boş gebelik geçirdim. Yıkıldık tabiki. Başka embriyo olmadığı için baştan başlamak zorundayız. Her şeye okeyim ama tüp bebeğinde garantisi yok biliyorsunuz zaten. Bugün iş yerinde bi arkadaşla ilkokul öğretmenlerimizden konuşuyorduk. O da dedi ki unutmadığım tek öğretmendir dedi çünkü çocuğu olmuyordu ve bize kendi çocuğu gibi davranırdı saçlarımızı okşardı çocuk hasretimi sizle gideriyorum derdi dedi. Ben ben yıkıldım bende mi böyle olacağım diye anksiyetem başladı. Ve bende öğretmenim. Sonra dedim ki neden bana bunu anlattı hiç bişey tesadüf değil acaba benim de mi olmayacak gibi şeyler düşünüyorum. Moralim motivasyonum sıfır. 32 yaşına geldim. Eş kaynaklı tüp bebek zor mu tutuyor spermlerde problem varsa bilmiyorum. Doktor bende sorun olmadığını söylemişti. Yardım edin bana ne düşüneceğimi nasıl yaşayacağımı bilmiyorum. Geç kalmışlık hissi yakamı bırakmıyor. Hayattan keyif alamıyorum. Etrafımda ki herkes hamile. Bugün bi öğretmen arkadaşım 8 haftalık hamile olduğunu söyledi. Yaşımız da aynı ve dedi ki yaşlarımız benzer senin de olsun peşpeşe doğururuz dedi. Ama bilmiyor ki olmadığını…. Çok üzerime geliyor her olay
Seni o kadar iyi anlıyorum ki üç defa gebelik kaybı yaşadım bir başarısız denemem var şu an tekrar deniyorum geç kalmışlık hissediyorsun ya benim yaşım 40
ama umut etmekten vazgeçmiyorum Rabbim anne olmayı kısmet edecekse bir sebep gönderecektir etmiyorsa da vardır bir hayır yıllardır bunla uğraşıyorum herkes tatil planı yaparken biz yıllık iznimizde hastane randevusu,opu ve ilaç planı yapıyoruz
hiç kolay değil ama bu da bizim sınavımız sanırım Rabbim hepimize yardım etsin 🙏🍀

Seni o kadar iyi anlıyorum ki üç defa gebelik kaybı yaşadım bir başarısız denemem var şu an tekrar deniyorum geç kalmışlık hissediyorsun ya benim yaşım 40
ama umut etmekten vazgeçmiyorum Rabbim anne olmayı kısmet edecekse bir sebep gönderecektir etmiyorsa da vardır bir hayır yıllardır bunla uğraşıyorum herkes tatil planı yaparken biz yıllık iznimizde hastane randevusu,opu ve ilaç planı yapıyoruz
hiç kolay değil ama bu da bizim sınavımız sanırım Rabbim hepimize yardım etsin 🙏🍀
Neden diye düşünmeden edemiyorum. Bu kadar zor olmak zorunda mıydı her şey? Bazen yaşama isteğim gidiyor

Neden diye düşünmeden edemiyorum. Bu kadar zor olmak zorunda mıydı her şey? Bazen yaşama isteğim gidiyor
İsyana girme kardeşim 🙏sokaklarda dillendirilen çocukları görünce,çocuğuna kötü davranan ebeveynleri görünce ben de çok üzülüyorum 🥹bazen onlara kısmet oluyor bize olmuyor diye düşünüyorum ama Rabbimin elbet vardır bir bildiği belki hayat bizi böyle büyütüyor bilemeyiz iyi düşünelim iyi olsun

İsyana girme kardeşim 🙏sokaklarda dillendirilen çocukları görünce,çocuğuna kötü davranan ebeveynleri görünce ben de çok üzülüyorum 🥹bazen onlara kısmet oluyor bize olmuyor diye düşünüyorum ama Rabbimin elbet vardır bir bildiği belki hayat bizi böyle büyütüyor bilemeyiz iyi düşünelim iyi olsun
Haklısın ama artık üzülmenin en üst noktasını yaşıyorum her gün bu duyguyla yaşamak kalbime ağır geliyor. 😔

Bende aynı senin gibi düşünüyor ve endişeleniyordum evliliğimizde 5. Yılımızdaydık aslında kamuda çalışan ve yurt dışında bir kaç üniversiteden yüksek lisans için kabul alan yurt dışında yaşamak isteyen kısaca hayalleri olan eşiyle yurt dışı tatillerine giden gayet sosyal bi insandım ama diğer yandan 30 yaşından önce anne olmalıydım bu fikir beni yiyip bitiriyordu eşimse daha erken olduğunu düşünüyordu benim zorumlada olsa 28 yaşındayken başladık denemeye ama aylar geçti yumurtlama testleri kullandım bir sonuç alamadım çevremden kimse bilmiyordu benim bu derdimi ve ben her adet olduğumda gizli gizli ağlıyordum bu süreçte 3 kere farklı kadın doğumcuya gittim bende bir sorun görmediler eşim sperm testi vermek istemedi bu şekilde 1 yıl geçti ben denemeye başladıktan sonra evlenenlerin bile hamile olduğunu öğrenince sinirlerim bozuluyordu eşimle sürekli tartışıyordum artık yeter dedim tatile gitmiştik dönüşte bu ayda olmazsa tüp bebek için görüşmeye gideceğiz ama o ay hamile kaldım o ay stres yapmamıştım tatilde olduğumuz için kendiliğinden oldu ben bunları yazarken omzuma kustu ☺️ yani eğer önemli bir fiziksel engel yoksa olmaması için stresten uzak durun uzun bir tatile çıkın tatil sonrası hamile kalan çok okudum benim gibi

Bende aynı senin gibi düşünüyor ve endişeleniyordum evliliğimizde 5. Yılımızdaydık aslında kamuda çalışan ve yurt dışında bir kaç üniversiteden yüksek lisans için kabul alan yurt dışında yaşamak isteyen kısaca hayalleri olan eşiyle yurt dışı tatillerine giden gayet sosyal bi insandım ama diğer yandan 30 yaşından önce anne olmalıydım bu fikir beni yiyip bitiriyordu eşimse daha erken olduğunu düşünüyordu benim zorumlada olsa 28 yaşındayken başladık denemeye ama aylar geçti yumurtlama testleri kullandım bir sonuç alamadım çevremden kimse bilmiyordu benim bu derdimi ve ben her adet olduğumda gizli gizli ağlıyordum bu süreçte 3 kere farklı kadın doğumcuya gittim bende bir sorun görmediler eşim sperm testi vermek istemedi bu şekilde 1 yıl geçti ben denemeye başladıktan sonra evlenenlerin bile hamile olduğunu öğrenince sinirlerim bozuluyordu eşimle sürekli tartışıyordum artık yeter dedim tatile gitmiştik dönüşte bu ayda olmazsa tüp bebek için görüşmeye gideceğiz ama o ay hamile kaldım o ay stres yapmamıştım tatilde olduğumuz için kendiliğinden oldu ben bunları yazarken omzuma kustu ☺️ yani eğer önemli bir fiziksel engel yoksa olmaması için stresten uzak durun uzun bir tatile çıkın tatil sonrası hamile kalan çok okudum benim gibi
Sizin adınıza sevindim ama konumu tam okumadınız sanırım doğal yoldan hamile kalamam eşim azospermi sperm yok yani stresle alakası yok

Haklısın ama artık üzülmenin en üst noktasını yaşıyorum her gün bu duyguyla yaşamak kalbime ağır geliyor. 😔
Ben son denemeden önce bu konuda çalışan uzman bir diyetisyenden ve psikologdan destek aldım diyetisyenden eşli destek aldık
Erkek faktörü kadına göre daha çözülmesi kolay kadında çünkü kadında yaş faktörü devreye giriyor
erkekte sperm embriyo haline getirdikten sonra konu bitiyor ama kadında rahim duvarı,bağışıklık hepsi birer etken umutsuz olma😇
Hangi şehirde hangi merkeze gidiyorsun laboratuvarı çok iyi olan bir merkez seçmelisin

Ben son denemeden önce bu konuda çalışan uzman bir diyetisyenden ve psikologdan destek aldım diyetisyenden eşli destek aldık
Erkek faktörü kadına göre daha çözülmesi kolay kadında çünkü kadında yaş faktörü devreye giriyor
erkekte sperm embriyo haline getirdikten sonra konu bitiyor ama kadında rahim duvarı,bağışıklık hepsi birer etken umutsuz olma😇
Hangi şehirde hangi merkeze gidiyorsun laboratuvarı çok iyi olan bir merkez seçmelisin
Antalyadayız antalyanın iyi bir laboratuvarı dediler başka illerdeki doktorlarla da mesajlaştım sağolsunlar cevap verdiler oranın labı iyi dedi ikiside. Bilmiyorum kadın faktörü kolay olsaydı ilk iki denemem de olmaz mıydı? Demek ki spermlerden dolayı embriyolarda problem olabilir artık ne düşüneceğimi şaşırdım.

Antalyadayız antalyanın iyi bir laboratuvarı dediler başka illerdeki doktorlarla da mesajlaştım sağolsunlar cevap verdiler oranın labı iyi dedi ikiside. Bilmiyorum kadın faktörü kolay olsaydı ilk iki denemem de olmaz mıydı? Demek ki spermlerden dolayı embriyolarda problem olabilir artık ne düşüneceğimi şaşırdım.
Şöyle düşün en azından sebep belli,bize sebepsiz diyorlar düşüklerle ilgili
Yani sebepsiz değildir mutlaka ama bulunmadı yani
Sperm dna analizi yaptırdık öncesinde, embriyolara da genetik analiz yaptırdık sağlıklı embriyo‘nun tutma olasılığı daha yüksek tabii ki mutlaka doktorunuz yönlendirecektir ama bunları da bir araştırın isterseniz

1 defa boş gebelik olmuş tamamen şans bende boş gebelik yaşadım akabinde kızıma 19 haftalık hamileym. Demek hamile kalabiliyorsun gene kalırsın ve de hep böyle kötü sonuçlanmaz merak Etme Allah ın izni ile olacaktır

Şöyle düşün en azından sebep belli,bize sebepsiz diyorlar düşüklerle ilgili
Yani sebepsiz değildir mutlaka ama bulunmadı yani
Sperm dna analizi yaptırdık öncesinde, embriyolara da genetik analiz yaptırdık sağlıklı embriyo‘nun tutma olasılığı daha yüksek tabii ki mutlaka doktorunuz yönlendirecektir ama bunları da bir araştırın isterseniz
Sperm az olduğu için analiz yapılamıyormuş maalesef teşekkür ederim yine de

X