kızlar lütfen yardım edin bebeğin kesesi en erken ne zaman görünür

kızlar dün çok az açık pembemsi kan gördüm hemen kendi doktoruma gittim ultrasonla baktı kese gene görünmedi rahim duvarın kalınlaşmış yüzde seksen hamilesin dedi ufak bi kabarıklık gösterdi muhtemelen burdan kese oluşucak dedi kan aldılar bu akşam sonucunu alıcam ona göre durumumu söylicek doktorum bide devamlı yat hiç kalkma dedi progestanla folik asit verdi bakıyorum rengi koyulaştı açık kahverengi çok az damlıcak kadarda değil ben peçeteyle siliyorum öyle arada sırada karnımda belimde hafif ağrı oluyo sizde bu durumu yaşıyan varmı doktor yerleşme kanamasıda olabilir dedi nolur dua edin bebişim için

karından mı baktı peki....bende bugün kan testi yaptırıcam.....hakkında hayırlısını versin rabbim

evet karından yaptı
bende testin sonucunu akşam öğrenicem bakalım nolcak

benim doktorum ancak 14. haftadan itibaren karindan bakti bu zamana kadar hep alttan bakti.
alttan baksaydi kesin gözükürdü kese.

kızlar ama hafif lekelenmem var birazda sancım arada geliyo gidiyo bu normalmi

geç görünebilir hem senin bebeğin daha küçüktür sanırım

başıma geldi ama kimbilir belki tutunmamıştı belki bi aksilik vardı bu yüzden kadını işten çıkardılar haberin varmı belki nadirdir böyle durum ama oda bize çattı

canım tıbben vajinal ultrasonla kontrolde çocuk düşürmek mümkün değil...ilk 3 ayda vajinal ultrason yapılabilir...çünkü rahim büyüyüp, genişlemediği için hastayı rahatsız etmez....ayrıca ultrason aleti keseye vs. değmez...röntgen ışını, ultraviyole, radyasyon da yaymaz....eğer ultrason çocuk düşürmeye sebep olsa o zaman hamilelik başladığı andan itibaren cinsel ilişkiyi de kesmeleri gerekir ki, biliyorsunuz eğer özel bir fiziksel durumunuz yoksa cinsel ilişki yasağı yok hamilelikte....bu sebeple şunu söyleyebilirim...eğer keseyi ve kalp atışını erken dönemde görmek istiyorsanız vajinal ultrason yaptırın....yoksa üstten bakmalarda 2-3 hafta fazladan beklemeniz gerekebilir...ben vajinal yolla ultrason da 5 haftalıkken keseyi ve 6 haftalıkken kalp atışını gördüm...içinizi ferah tutun bu konuda....

Lolo var mı bir gelişme.Bu arada ben de bugün doktora gittim vajinal muayene yaptı.Bir sorun yaratır mı dedim yaratsa yaparmıyız dedi.Adam da haklı şimdi.Katil değil ya bunlar.Ben 5. haftamdayım kese göründü.Haftaya gidip bebeği görmemiz gerekiyormuş.İnşallah bir sorun olmaz.Sen de içini ferah tut inşallah bir sorun olmadan iyi haberlerini verirsin bize....

kızlar sonucum 1453 çıktı ama iki haftalık hamile olduğumusöyledi halbuki benim adetimi 20 gün geçiyo şu an hala kahverengi lekeler geliyo sancımda var biraz belim kasıklarım ara ara ağrıyo sabah tekrar gicez kan vercem akşam 3 te alcam sonucu eğer ikiye katlamamışsa düşük yapıyorum demektir doktora söyledim kanama artarsa sancılar çoğalırsa düşük yaparsın dedi nolur dua edin bebişim için düşmesin

canım bende tüp bebekyaptırdım tam son adet tarihine göre altı haftalık degerim 1500 ama bende kese var sendede hcg düşmezse ve kanaman olmazsa korkma senin yaşadıklaını ben tam üç gün yaşadım sıçrayarak uyanıyordum bebegimi kaybetme korkusu nasıl fena bir şey allah yardım eder inşallah

şimdi bebeğin duruyomu bide sen 6 haftalık hamileysen benim değerim seninkine yakın bana acaba niye iki haftalık hamile olduğumu söyledi anlamıyorum zaten ne önemi varki çocuğum tutunsunda sağlıklı olsunda başka bişey istemiyorum sende kahverengi lekelenme olmuşmuydu

deger iki haftalık canım hcg yüksek degil ama bende kese var çok şükür ve kanamamda yok seninde 6 hafta 3 gün son adate göre ama neden keseyi görmüyor dr

Öncelikle tebrik ederim bence başka işinde iyi bir doktora daha görün en azından fikir birliği varmı onu görürsün tabi doktorundan memnunsan bişey diyemem.Düşük yapmanın sebeplerini araştır ve ona göre kendine dikket et ama stres yapman olumsuz bi davranış olacaktır senin için ve Allahın izni ile kısmeti varsa bebişinin hiç bişey olmaz hakkınızda hayırlısı ve Allah yardımcın olsun arkadaşım :Saruboceq:

sana alttanmı baktı yoksa karnındanmı

tabiki alttan baktı bak canım benim degerim 6 haftalık bir gebenin olması gerken hcg degeri degil seninkide öyle ama benim hcg ile kese uymlu yani 1500 dgere kesenin boyutu uygun birde ben progestan kullanıyorum östrojen kullanıyorum seninki normal gebelik benim ki degil bunları kullanmasam belki bende kaybederim bilmyorum allah sanada banada yardım etsin inan çok tedirginim kese büyüsün diye dua ediyorum umarım seninde kanaman duru kaldıgın yerden devam edersin

bende progestanla folik asit kullanıyorum az önce sonucu aldımperşembe saat beşte yaptırdım iilk 1453 çıktı bu sabah yaptırdım 1930 çıktı doktor 2000lerde olması lazımdı ama bu değerde kabul edilebilecek eğer dedi pazartesi muayneye çağırdı keseyemi bakcaksınız dedim yok başka bişeye bakıcam dedi benim kafam gene karıştı neye bakıcakki anlamadım bu arada hala lekelenmem devam ediyo bi geliyo bi gelmiyo ama ağrılarım düne oranla azaldı bu gün kendimi düne oranla daha iyi hissediyorum

unutmadan şu anki doktorum bebek tedavisi gördüğüm doktor çok iyi bi doktor işini çok güzel yapıyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…