kızlar LAPAROSKOPİ yaptıran varmı?

SUDENAZ222

evli,mutlu,ikiz çocuklu
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2007
6.490
37
39
yaaaaa kızlar benim bi tüpümde hafif bi yapışıklık var bide tüplerimin yapısı bozukmuş..3 ay içinde hamiş kalamazsam laparoskopiyle düzeltilcekmiş....helebi anlatın bakim...laparoskopi yapan varmı?? hamiş kaldınızmı????? :kahve: :kahve: :kahve: :kahve:

canım ben dış gebelik için oldum. zaten narkozla oldu.. bişey duymuyorsun.. hayırlısı olsu canım.. inş gerek kalmadan hamiş kalırsın.)

canım ben dış gebelik için oldum. zaten narkozla oldu.. bişey duymuyorsun.. hayırlısı olsu canım.. inş gerek kalmadan hamiş kalırsın.)

sağol canım..korkmuyorum zatende acaba diyorum ardından hemen hamiş kalırmıyım...hayal kuruyorum işte devamlı....:uhm:

bende yaptırcam aşılamadan önce.şu an dinlenme
dönemindeyim.kendimi hazır hissetmiyorum
,ama sağolsun burdaki arkadaşlar tecrübeleriyle
beni korkudan kurtardılar.inşallah en kısa zamanda
hamiş kalırız canım......

sudenaz senin dr nasıl muayene etti seni bende adetimin 2.günü gitcem ya soruyum dedim sanırım alttan baktı sana

canım benim ben laparoskopi yaptırdım bundan 6 ay önce hiç korkma tabi simdis en korkuyosun haliyle cünkü bend eöyleydim resmen ikigöz iki cesme olmustum narkoz vermeden ben kendim uyusmustum ameliyat odasına gidene kadar:)))))hastaneye giriş yapıyosun odana geciyosun hemşireler gelip göbegine solüsyon döküp temizligini muhafaza ediyolar bide serum takıyolar herhalde bana ignede vurmuslardı sonra ameliyat odasına alıyolar gözlerini acmızsın ki bitmiş ilk cıktıgında bacakların ve omzuların cok agrıyo omuzların agrıma sebebei karnının i,çine gaz veriyolar organlar birbirinden ayrılsın diye tabi onu sonra cıkarıyosun omuzların agrıma sebebeide o zmaan bacaklarında agrıması ameliyattayken tekrar rahim filmi cekiyolar ve sorunlu olan yeri daha iyi bulmak için zaten 1 gün yatıyosun sabaha hiç bişeyin kalmıyo yani basit ve acısız canım benim gecmiş olsun inş. laparoskopi oldugun ayda hamiş kalırsın cünkü tam yumurtlama döneminde yapıyolar ve o ay hamiş kalan biliyorum bol sans canım benim......

canım benim ben laparoskopi yaptırdım bundan 6 ay önce hiç korkma tabi simdis en korkuyosun haliyle cünkü bend eöyleydim resmen ikigöz iki cesme olmustum narkoz vermeden ben kendim uyusmustum ameliyat odasına gidene kadar:)))))hastaneye giriş yapıyosun odana geciyosun hemşireler gelip göbegine solüsyon döküp temizligini muhafaza ediyolar bide serum takıyolar herhalde bana ignede vurmuslardı sonra ameliyat odasına alıyolar gözlerini acmızsın ki bitmiş ilk cıktıgında bacakların ve omzuların cok agrıyo omuzların agrıma sebebei karnının i,çine gaz veriyolar organlar birbirinden ayrılsın diye tabi onu sonra cıkarıyosun omuzların agrıma sebebeide o zmaan bacaklarında agrıması ameliyattayken tekrar rahim filmi cekiyolar ve sorunlu olan yeri daha iyi bulmak için zaten 1 gün yatıyosun sabaha hiç bişeyin kalmıyo yani basit ve acısız canım benim gecmiş olsun inş. laparoskopi oldugun ayda hamiş kalırsın cünkü tam yumurtlama döneminde yapıyolar ve o ay hamiş kalan biliyorum bol sans canım benim......

sen nekadar oldu yapalı..hamiş kalmadınmı? bide özeldemi yaptırdın?

ben oldum canım korkulacak bişey yok,laparoskobiden 6 ay sonrada hamile kaldım darısı senin ve tüm arkadaşların başına...:1hug:

sen nekadar oldu yapalı..hamiş kalmadınmı? bide özeldemi yaptırdın?

6 ay oldu canım yok ben antalyada oturuyorum dr bucakta benim ben oraya gidiyorum yani devlette yaptırdımda hastane cok güzel özel gibi ben sadece hamiş kalamadım ben de yumurtlama sorunu var canım igne tedavisi gördüm bu ay asılama yaptırdım ben yani sende sorun yoktur inş. hamiş kalırısn inş. canım benim:teytey:Şeniz

6 ay oldu canım yok ben antalyada oturuyorum dr bucakta benim ben oraya gidiyorum yani devlette yaptırdımda hastane cok güzel özel gibi ben sadece hamiş kalamadım ben de yumurtlama sorunu var canım igne tedavisi gördüm bu ay asılama yaptırdım ben yani sende sorun yoktur inş. hamiş kalırısn inş. canım benim:teytey:Şeniz

sağol canım şuan bende bu sorundan başka bi sorun yok Allaha şükür...umarım tez zamanda hamiş kalırsın....yerimseniben

Bende oldum,benim cikolata kisti alindi her iki yumurtaliktan,tupler yapisikti acilamadi maalesef,endometriosiz tum ureme organlarina yayilmisti hepsi temizlendi ama sonuc alamadim maalesef,sonucta ben bu kadar agir islemlere ragmen o kadarda cok aci hissetmedigime gore senin canin fazla yanmaz,yinede umarim bu islemlere gerek kalmadan hamile kalirsin,gecmis olsun...

Bende oldum,benim cikolata kisti alindi her iki yumurtaliktan,tupler yapisikti acilamadi maalesef,endometriosiz tum ureme organlarina yayilmisti hepsi temizlendi ama sonuc alamadim maalesef,sonucta ben bu kadar agir islemlere ragmen o kadarda cok aci hissetmedigime gore senin canin fazla yanmaz,yinede umarim bu islemlere gerek kalmadan hamile kalirsin,gecmis olsun...

çok geçmiş olsun canım..inşallah gerek kalmaz....:içelim:

Sudenaz rahim filmi çektirdin mi?

Dr. alttan baktı demişsin de aklıma takıldı sadece alttan mı baktı?Rahim filmi çektirmedin mi?

Sudenaz rahim filmi çektirdin mi?

Dr. alttan baktı demişsin de aklıma takıldı sadece alttan mı baktı?Rahim filmi çektirmedin mi?

canım ben dr.umu değiştirdim..3 ay önce eski dr.um rahim filmimi çekmişti iki tüpte açık hiçbi sorun yok demişti...yeni dr.um ada gösterdim aynı filmleri...incelediler başka dr.la bi tanesinde hafif bir tıkanıklık var dedi.birazda yapısal olarak bozukluk varmış..gebe kalabilirim ama uzun sürebilirmiş...adetliydim gittiğimde tekrar alttan muayne yaptı zaten ultrasonlarda hiç bir sorun çıkmıyor..hormon testi ve spermiogram testide iyi çıktı...3 ay süre verdi...3 ay içinde olmazsa dedi..demekki tek sorun tüplerden kaynaklanıyodur çünkü başka hiçbir sorun yok olmaması için dedi...laparoskopiyle düzelticeklermiş...

canım ben dr.umu değiştirdim..3 ay önce eski dr.um rahim filmimi çekmişti iki tüpte açık hiçbi sorun yok demişti...yeni dr.um ada gösterdim aynı filmleri...incelediler başka dr.la bi tanesinde hafif bir tıkanıklık var dedi.birazda yapısal olarak bozukluk varmış..gebe kalabilirim ama uzun sürebilirmiş...adetliydim gittiğimde tekrar alttan muayne yaptı zaten ultrasonlarda hiç bir sorun çıkmıyor..hormon testi ve spermiogram testide iyi çıktı...3 ay süre verdi...3 ay içinde olmazsa dedi..demekki tek sorun tüplerden kaynaklanıyodur çünkü başka hiçbir sorun yok olmaması için dedi...laparoskopiyle düzelticeklermiş...

Ne kadar zamandı çocuk istiyorsun bilmiyorum ama sana tek tüpte sorun var yada olabilir denmiş.Diğer tüpün sağlamsa hemen yaptırma bence.

Canım benimde rahim filminde tek kanal tıkalı çıktı.Dr laparoskopi histereskopi ve aşılama önermişti.Ama lap. olmak zorunda değilsin direkt aşılama da olabilirsin demişti.

Ben de direkt aşılama oldum.Neyse 2 aşılama negatif derken ,dedim acaba 3.aşılama öncesi lap. olup tüplerimi konmtrol mu ettirsem? Ya açık olan yapışıksa dedim boşa uğreşırım.
Dr.la bu yarıyıl tatilinde tekrar görüştük.Bana garanti kapalı olanı açacağız diye birşey söyleyemeyiz, belki kapalı bildiğin kanal aslında açıktır dedi.Bazen öyle de olabiliyormuş.

Dedi bu karar senin risklerini de söyledi.Ama bu ihtimal çok küçük bir ihtimal dedi.Ben yine de korktum.Dedim 3.aşılamayı yaparım olmazsa da tüp artık diye laparoskopiden kaçtım.

Tatil dönüşü yaptırmadık aşılama martta yaptıralım dedik.Vee şubatta kendi kendime hamileydim canım.

3 ay bence erken bir zaman.Biraz daha bekle.a.s.

canım benim ben aslında 7 sene önce karnımda kitle vardı üreme organlarına yapışık hatta rahim kanseri denmişti...büyük bir ameliyat geçirdim..Allaha şükür sonucu kanser değildi fakat bağırsak tüberkülozu çıktı..yıllarca tedavi gördüm ve iyileştim...bu arada bekardım tabi ve dr.lar ileride çocuğun olmama durumu çok yüksek deniliyordu...ama kesin sonuç ancak evlendikten sonra anlaşılır dediler..5 aylık evliyim bu sorunum yüzünden hiç korunmadım...baştan sona tüm testleri yaptırdım birtek tüp filminde 1 tanesinde sorun çıktı...dediğin gibi rahim filmi gerçeği yansıtmayabilir...ama bizim acele etmemizin sebebi....dr.un dediğine göre bir an önce hamile kalmam gerek önceki rahatsızlıklarımdan dolayı gebe kalmam herşeyi düzelticek...o yüzden beni diğerleri gibi bekletmiyorlar tedavimi hızlandırıyorlar....ne kadar geç olursa gebeliğim şansım o kadar azalıyor....tabi yinede taktir-i ilahi Allahtan....herşeyin hayırlısı olsun inşallah en önemlisi sağlık.....ama araştırmalarıma göre laparoskopi basit bir operasyon....ayrıca tüplerdeki tıkanıklık giderilmeden nasıl aşılama yapıyolarki....sonuçta aşılama sonucu yine geçiş tüplerden oluyor......

SEVGİLİ SUDENAZ ÇOK KOLAY BİR AMELİYAT ÖNCELİKLE ONU SÖYLEYİM,BENDE OLDUM AMA BENİM KİST Tİ.GÖBEK DELİĞİNDEN VE KASIKTAN BİRER DELİK AÇILARAK YAPILAN BİR AMELİYATTIR.GÖBEK İÇİNE GAZ VERİLİYOR BU DA KARIN BÖLGESİNİN BİR SÜRE ŞİŞ KALMASINA SEBEB OLUYOR AMA ÇOK KISA BİR SÜRE.HİÇBİR AĞRI FİLANDA HİSSETMEDİM.GEÇMİŞOLSUN :enbuyukkk:

X