kızlar klima kullanıyomusunuz???

PembePanter

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2007
1.565
16
40
kızlar malum artık havalar çok sıcak,ve ben bodrumda pişme derecesine geldim ve artık klima kullanmaya başladım.gece ve gündüz sürekli hemen hemen çalıştırıyorum.dr sordum sakıncası yok dedi sadece üstüne gelmesin dedi.dereceseni biraz yüksekte çalıştırıyorum ki çokta evin içi kış gibi olmasın die.sizler kullanıyormusunuz???tabi bu arada yinede ne kadar önlemde alsam inşallah hasta etmem çocuğu.

biz de kullanıyoruz canım ya
mecburen
kullanmayınca terleyip duruyor oğluş

her ortama alışmaları lazım şimdiden alışsınlar zaten

evime yeni taşındığım için klima monte edilmedi henüz ama çalıştıracağım ben terlemesi daha kötü bence evin içi cok soğuk olmasın ılık olsun o bile yeter oda ılık olunca hasta olacağını da sanmam

aayy rahatladım ya.çevremde kimileri hasta etçen bu çocuğu klima kullanma çok zararlı felan diye konuşmalar oluyor.ben çok fazla tınlamıyorum ama yinede aklımda soru işareti ve vicdanen kendmi suçlu hissetmeye başlamıştım.acaba gerçekten ben bile bile klimadan hastamı edicem diye.

Canim hice merak etme benimkler doduklarindan beri klima calisiyor hemde her oda da var ustelik premature olduklari halde hic kisitlamadim zaten yasadigim yerde imkansiz.Ameriknin en sicak sehirlerinde birindeyim ben zaten klimaya alismasama sonra cok kotu olur burdaki okullar hastaneler inanilmaz dercede soguturlar mikrop olusmasin diye vucutlarini alistiriyorum bende simdiden.Kimsey kulak asma sen.Asil Turkiyede hasta olamsinlar diye surekli birsey giydirmeye calisinca hasta ettiler cocuklari ve anca toparlandi benimkiler.

klima üzerine üflemediği sürece sorun olmaz diye düşünüyorum.elini biraz yukarıdan bebeğinin üzerinde gezdir.hava akımı yoksa no problem...

kelebek nerelerdesin canım sennn yaa özlüyorumm valla....buhar makinan var var canım ama kullanmıyorum artık kaldırdım.kışın kullandım sürekli ama inanılmaz derecede evimi rutubet yaptı.kaanın ahşap yatağının altı bile resmen nemden küf küf olmuştu.o yüzden artık kullanmıcam galiba.klimanın direk üstüne gelmemesine dikkat ediyorum artık.

Canim hice merak etme benimkler doduklarindan beri klima calisiyor hemde her oda da var ustelik premature olduklari halde hic kisitlamadim zaten yasadigim yerde imkansiz.Ameriknin en sicak sehirlerinde birindeyim ben zaten klimaya alismasama sonra cok kotu olur burdaki okullar hastaneler inanilmaz dercede soguturlar mikrop olusmasin diye vucutlarini alistiriyorum bende simdiden.Kimsey kulak asma sen.Asil Turkiyede hasta olamsinlar diye surekli birsey giydirmeye calisinca hasta ettiler cocuklari ve anca toparlandi benimkiler.

evet canım aslında çok haklısın.hastaneler genellikle soğuk ve klimalar sürekli çalışıyor.bu kaadr zararı olsa dr bile çalıştırmaz odasında diye düşünbüyorum.bende ailmein yanına gidince bu çocuğu giydir aman uykuda uynadı üstünü ört ay şu oldu ay bu oldu die karıştıkları için çocukların hemen düzeni geğişiyor.çok zor oluyor eski düzene girmeleri.ben karıştırmıyorum sölüyorum ama yinede odasından yatağından bile değişebiliyorlar

ya geçen gün bir doktor açıklama yaptı tv de hanım evlatları neden sürekli hasta olur kendi haline bırakılanlara kolay kolay bişe olmaz die.Vücüdun bi takım şeylere alışması lazım artık her zaman pamuklara saramayızki cocukları.Çingeneler mesela doğardoğmaz cocukları musluğun altına sokularmış soğuk suyla yıkıolarmış o çocuklar sora yalınayak başı kabak geziolar nie bişe olmuo en basiti.Tabş bşizde büle yapalım demiorum zaten kıyamayız ama bazı şeylere karşı bağışıklık kazanmaları gerekiyor bence

ayyyy cocuğu ilk zamanları burnuna kadar örtüyolardı cocuk cığlık çığlıga.Bende bu kış abarttım ama küçüklerdi ya daha ondan :KK70: e artıkın delikanlı genç kız oldular gece üstünü bile açıo ah bide kapatabilse :KK70:

kullan canım ya dikkat ettikten sonra hiç bir sey olmaz bende sormuştum hiç bir sey olmz sadece dikkat edin dedi dedigin gibi hastenelerde harıl harıl klima çalışıyo ben oğluşumla kontrole giderken donuyorum valla bide soyuyo çocugu doktorlara güvenmek lazım....:nazar:

kelebek nerelerdesin canım sennn yaa özlüyorumm valla....buhar makinan var var canım ama kullanmıyorum artık kaldırdım.kışın kullandım sürekli ama inanılmaz derecede evimi rutubet yaptı.kaanın ahşap yatağının altı bile resmen nemden küf küf olmuştu.o yüzden artık kullanmıcam galiba.klimanın direk üstüne gelmemesine dikkat ediyorum artık.

o zaman en azından tatlım bir tasın ıcıne su koy kaynamıs halde onu bırak odaya
klimalar çok hava kurutuyor,bebişlere hafif nemli ortamlar lazım
bu arada buralardayımm tatlıımcım
denk gelemedik

X