Kızlar kilo zor veriyordum ünsülin direncim vardı, şimdide endokrin doktoru Polikistikover’den şüphe

Abjj

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2016
89
26
Kızlar kilo zor veriyordum ünsülin direncim vardı, şimdide endokrin doktoru Polikistikover’den şüpheleniyor, %90 çıkma ihtimali yüksek son bir kan testi için regl günümü bekliyorum 2. Günü ver o kanı dedi 20 gündür reğl olacağım diye bekliyorum evli değilim bekarım ben kızlar bu polikistik over ne, zararları ne kiloyla ilgisi ne. Ben diyete başlayıp sağlıklı kilo vermek istiyorum .. Bilen tecrübesi olanlar varmı. Bide 29 yaşındayım yüzümde çok hala sivilce çıkıyor bununla ilgisi varmı.. 113 kiloyum.. herşeyimi rahatça yazdığım tek gurup burası çünkü sadece burda yok tanıdığım yakınlarım vs.

Slm canım boşver diger insanlari.
Polikistik over için bi kadin dogumcuya gidin ultrasonda gözüküyor.

Bende pko hasimato Hipotiroidi ve insülin direnci var.Pko yu doktorum esime nasıl sizin gözrenginiz kahve baskasininki ela pkoda rahmin yapısı gecmiyo kadın dogumcu anlar

Kardeşim aynı durumda sen kadın doğuma git ilaç verır eğer düzenli adet olamıyorsan soğan suyu iç hem polıkıstık over olanı soğan suyu zayıflatıyor hem de kistleri yok edıyo

Canim ayni durumdayim 3 ayda 5 kilo zor verdim o kadar ac geziyordum ki yerimde baskasi olsa eriyip biterdi bir gun kadin doguma gittim ve pcos ciktim sivilce ve sac dokulme sorunum vardi adetlerin duzensizdi simdi dogum kontrol hapi kullaniuorum bilmiyorum diyetime yardimci olur mu

Merhaba. Bende 2 yil once hamile kalamama sebebiyle kadin doguma gittigimde pco oldugumu ogrendim. Pco kilo almayi kolaylastiriyor, kilo aldikca da pconun etkisi artiyor. Diyete basladigimda surekli yeme istegi daha cok geliyordu. Hormonlarda cikmiyordu benim ama kistlerim vardi. Kadin dogum drum bir ilac verdi o ilac sayesinde metobolizmamda hizlandi 2 ayda 6 kg vermiştim. İnsulin direnci bende de var

Canim o ilacin adini ogrenebilir miyim acil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…