Kızlar kilo vermek istiyorum. Var mı kilo vermek için önerileriniz?

oslana

Guru
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2012
3.870
272
Yakın zamanda işimden ayrıldım. Şu an evdeyim, haliyle stres, sıkıntı vs. derken kilo aldım. Kilo alma durumum şöyle başladı. İlk etapta fazlasıyla mutsuz bir ruh hali içindeydim. İçimi sıkıntı kaplıyor ardından kendimi mutfakta buluyorum. Yemek yemek garip bir şekilde mutlu olmamı sağladı. Benim hiçbir zaman gece yarılarında yemek yeme bir alışkanlığım yoktu. Midem bulanırdı. Hatta yakın arkadaşımın gece acıktığına ve atıştırdığına şahit olup aynen şu tepkiyi vermiştim; '' ya nasıl bu saatte yiyebiliyorsun, benim midem kabul etmiyor.'' şimdi olağan haller içindeyim. Aslında sıkıntıda yapıyor değildim ama geçen annemin arkadaşıyla karşılaştık ve kendisi bana '' ne kadar şişmişsin. nasıl bu kadar kilo alabildin'' dedi. Olayın sıkıcı boyutu ''şişmişsin'' kelimesi. Bilmiyorum toparlanmam lazım. Küçük tüyolara ihtiyacım var. Elma sirkesini kullanarak zayıflamayı düşünüyorum aslında. Nasıl kullanmam gerekiyor? ne yapmam gerekiyor. Biraz bilgilendirirseniz sevinirim.

şimdik yıllardır yaptığım diyet denemelerine göre elma sirkesi limon suyu karbonat falan detoks için faydalı olabilir.sabah aç karnına bardağa 1 kaşık koyuyorsun çay kaşığı bal ile.ama kilo vermeni sağlamaz.

kilo vermek için şekeri kesmeli, protein ağırlıklı beslenmeli, karbonhidratı azaltmalı ve kompleks yani kepekli pirinç makarna, tam tahıllı ekmek.mercimek fasülye vb.den almalısın.ve kalori sayman kontrol için iyi olur.fittingodan hesaplayabilirsin.

bence önce 1400 le başlayıp yavaş yavaş indirirsen metabolizmanı yavaşlatmamış olursun. tabi günde yarım saat falan yürüyüş yaparsan daha iyi olur. eğer spor yapıyorsan l carnitin kullanabilirsin. yeşil çay ve türk kahvesi de yağ yakımına yardımcıdır. böyle işte. kolay gele.

X