Kızlar hep deriz ya allah kendisini zikreden onu anan dua eden kullarına daha şefkatlı ve verici olur peki hayatta karşılaştığımız örnekler neden başk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

O mesajı ben de gördüm. Ama açıkçası evde oturup dua okuyup kısmet beklediği izlenimi edinmedim. Hanımefendi "karşıma çikan kişilerde hep eğlenme kafasında" demiş, yani birileriyle görüşmüş ama evliliğe ikna edememiş anlaşılan.

Hem olay Esma okumak da değil. Duanın gücüne inanırım, insanın zor durumda kaldığında daha büyük bir güce sığınma isteğini anlarım. Ancak dua ve ibadet karşılığında bir şey beklendiği için yapılmaz. Cennet vaadedildiği için iyi insan olunmaz, doğru olan o olduğu için iyi insan olunur.

Ayrıca kadınları yargılayış biçimi iğrenç. Kimin sapık olduğunu nereden biliyor. Bence asıl bu bakış açısı sapıklık mesela. Ağzından zikir düşürmeyenlerde de neler olduğunu görüyoruz. Daha bugün öyle herkesin neredeyse ayağını öptüğü birinin vaaz videosuna denk geldim, söylediği şeyler yüzünden midem bulandı mesela. Başkalarına çamur atana kadar kişi kendine bakacak, önce kalbi temiz olacak. Ama bunu düşünebilselerdi bu cümleleri kurmazlardı zaten.

Son düzenleme:
Sen ve senin gibilerin amacı Allah'ı zikredeyim sonra bana güzel lütufta bulunsun. Dilin farklı kalbin farklı söylüyor. Hiç bir insanı da yadırgamayın henüz sizin yaşam yolculuğunuz bitmedi

Allah sana teminatını mı verdi sanki, iyi kul ol, al sana koca, para, sağlık vs. diye. Böyle bir hesaplaşma olacaksa bilelim biz de. Ben de diyorum neden fakiriz? Eşimle bekarken fingirdedik diyeymiş meğer.
Fingirdeyenler zengin oluyor akıllım. Konunun ana fikrini kavrayamamışsın

İlişkiler karşılıklı vericilik ister çünkü. Allahtan anca hayırlısını istersin. Sırf tevekkülle olur mu? Alman icin vermen lazim :) Karsindaki allah degil ki almadan versin. Allah bile vermezken ustelik. Allah versin hadi deriz vermez mesela.

Merhabalar, her zaman toplumda kalbi temiz olana verir tarzı bir inanış var maalesef ancak bu yanlış çünkü bu şekilde olsaydı Yusuf peygamber kuyuya düşmez, Yakup peygamberin ağlamaktan gözü kör olmazdı. Brn de ibadetlerime dikkat eden bir insanım ama hayatımda zorlandığım insanların bana acıdığı çaresiz hissettiğim bir çok imtihanım oldu. Aslında en çokta rabbimiz sevdiği kulunu imtihan eder; tekamül etmesi, olgunlaşması daha çok öğrenmesi, O'na daha çok bağlı olması için. Bizim görevimiz ibadetimizi etmek harama girmemek emir ve yasaklara uyumaktır. Güzellik mi musibet mi verecegi O' nun kanaatine kalmıştır. Sorularınıza cevap olmuştur umarım.

Bu kalbınızden dolayıdır.

Allahla sözleşme yapmış sanki, kibre bak shjkl
Hep iyi niyetinden kaybediyorsundur eminim
Oysa ki kibir… Hz Adem yaratılana kadar şeytan en çok ibadet edenlerden biriydi cennette. Onu kendini üstün görmesi şeytan haline getirdi, ah bi böyle düşünebilsek her konuda. Neyse ya yorum yapmıyorum muhtemelen troll diye düşünüyorum

İnsanların günahını siz tartamazsiniz, hic bir hayatin perde arkasini biz goremeyiz o kizin imtihanını da biz bilemeyiz. Allah kalbinden geceni bile görür. Allah'ın adaletini kuldan ogrenebilecegini mi düşünüyorsun. Kanıtla değil yürekten inanman lazım, bu yüzden adı iman. Bilinseydi zaten herkes iman ederdi

Üslubunu es geçiyorum diğer arkadaşlar yeterince yazmış zaten. Mutluluk neyi hak ettiğinle ilgili değildir çoğu zaman. Bazı insanlar şanslıdır her türlü kapılar açılır, bazıları için yol daha zorludur. Herkes etrafında bunu görmüştür muhakkak. Ama 30una merdiven dayamış bir kadın bence hayatı bu haliyle kabul etmeyi öğrenmeli artık.

Hz. Peygamber Efendimiz'in Taif'te taşlandığını unutmayın lütfen.

sonucta dunyaya cenneti , iyi , guzeli yasamak icin gelmedik. dinimizde bununla ilgili bir sey yok, imtihan dunyasinda yasiyoruz. mesela bakin Efendimiz(s.a.v) e, daha dogmadan babasini,4 yasinda annesini kaybetmis, her turlu zorluklar varmis hep hayatinda ve evlendikten somra evlatlarini kaybetmis. merak ettiginiz sorulari bence bir hocaya sorabilirsiniz

Yoo hiç de öyle demiyoruz. "Hep deriz ya" diye nerden çıkardınız? Aksine inançlı insanlar imtihan dünyası diye inanır. Cevabı burda arayacağınıza Kur'an meali okuyun orda bulursunuz yanıtınızı.

Karşılıksız ibadet etmeyenlerden

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…