Kızlar hep deriz ya allah kendisini zikreden onu anan dua eden kullarına daha şefkatlı ve verici olur peki hayatta karşılaştığımız örnekler neden başk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yesmar21

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2024
4
-3
28
Şimdi bakıyorsun kız daha 18 inde her türlü cinselliğe sapkınlığa kendini açmış haram olan her yola korkmadan meyil ediyor ve allah ummadığı kadar ona lütufta bulunuyor kıymet görüyor ve el üstünde tutulan doğru sevgilere denk geliyor diğer bir taraftan bakıyorsun 30 una merdiven dayamış dilinden zikri ve duayı eksik etmeyen kız ise hayatına kimi alsa değersizlikle imtihan oluyor şimdi soruyorum madem allah iyi ve kendisini daima anan kullarının yerini ayrı tutuyorsa nedir iyi kullarına yaşattığı bu ızdırap?

İçiniz böyle fesat pislik olduğu için Allah vermiyordur belki de. Hz. Peygamber "Açıp da kalbine mi baktın?" demişken sen kimsin de insanları yargılıyorsun?
Birinin günahından haberin olabilir ama tövbe ve duasını bilemezsin. Yaratıcı ile arasındaki enerjiyi bilemezsin.

Son düzenleme:
Üslubunuz hiç hoş değil fakat şunu söyleyeyim; siz dini Allah ile ticaret mi sanıyorsunuz? Siz ibadet edeceksiniz Allah da karşılığında size rahat bir hayat mı verecek? Vahiyde böyle bir vaad yok. Dünya hayatı oyun ve eğlenceden ibarettir denilerek ahiret hedef gösterilir. Ama hem Müslümanca yaşayıp hem de gayretlice çalışana Allah niye vermesin? Mesela ben, istediğim hayatı yaşamıyorum ama bu Allah'ın suçu değil benim tembelliğim. Sırf Allah'a inanıyorum diye bana torpil yapmasını bekleyemem. Oturup eşek gibi çalışırsam benim de rahat bir hayatım olabilir. Ama ben kkda takılmayı seçiyorum.

Allah Allah kullarına nasıl davranacağını yargılanmak size mi düştü?
Belki 18 de olan size göre farklı olan kızın yaratıcıya yakınlığı günahından daha çok.

Yazdım yazdım sildim. Hiç polemiğe girmeye gerek yok.
Zaten bütün tuşlara aynı anda bastığına göre de sırf milleti gaza getirmek için açılmış bir konu.
Ban yemeye değmez hanımlar, şikayet edin geçin.

Pekiii, sanane bundan? İnsanları yargılamak haddine mi? Yada bir kılıfa uydurmaya çalışıp sınıflandırmak senin haddine mi?

30 una merdiven dayamış dilinden zikri ve duayı eksik etmeyen kız ise hayatına kimi alsa değersizlikle imtihan oluyor
karşılık bekleyerek mi yapıyorsun bunları?
kız daha 18 inde her türlü cinselliğe sapkınlığa kendini açmış haram olan her yola korkmadan meyil ediyor
çaba gösteriyordur, kendini geliştiren insanın kazanması normal sizde hayalleriniz için çaba gösterin boş boş beklemek yerine.
ayrıca niye sadece kadınlar üzerinden veriyorsun örnek?

Allah'ın yöntemini mi sorguluyorsun..Dilediğine verir dilediğine vermez,evet özellikle yaşı küçük olanlar bu tarz soruları soruyorlar kendi içlerinde ama Dünya imtihan dünyası zaten..Allah'ın günü n sevgili kulunun sınanmadığı bela musibet kalmamış biz kimiz ki...

Kime lütfundan kime kahrından verdiğini bilemeyiz. Bir şey verecekse bu lütfundan olsun isterim.

Kendini cinselliğe açmış olanın kalbi senden daha güzel demek ki ! Ne iğrenç bi üslup bu yaa ! Senin neden mutsuz olduğun belli yani kalbin çirkinmiş

Diğer konusu da evlilik için Esma okuyormuş. Dua etmek güzel bir şey ama dua edeyim her şey ayağıma gelsin istiyor galiba. Elalem eşini tesadüfi bulmuyor. İşe gidiyor sağa sola gidiyor insanlarla kaynaşıyor bir şekilde tanışıyor. Çok azdır tesadüfler. Zahmet olacak ama biraz hareket et, biraz sosyalleş.

Arkadaşlar durduk yere cevap verip ne günaha girin ne banlanın boşverin, şikayet edip geçin. Ya burda milleti birbirine düşürmeye çalışan trolün biri ya da gerçekten yaptığı ibadeti okuduğu duayı içselleştirememiş çirkin kalpli biri. Her türlü boşverin

Kızlar erkeklerle sevişiyür ben koca bulamiyürüm vakası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…