Kızlar fikirlerinize ihtiyacım var!!

aSkiTo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2007
13.324
33
Beni dün bir doldurdular bir doldurdular anlatamamsositososito
ben aslinda ikinci cocugu düsünmüyodum .. yani en az oglum $öle bi 10 yasina gelinceye kadar..
yengemde dediki .. vücut kendini toparlamadan dogurursan daha kolay bir hamilelik ve daha kolay bir dogum gecirirsin..
bildiginiz gibi kilo problemim var.
hemen hemen 30 kilo vermem lazim..
diolarki simdi kendine eziyet edeceksin zayiflayacaksin sonra bir tane daha cocuk isteyeceksin..
ve hersey bastan baslayacak..
simdi yap .. 2 cocugunuda birlikte büyüt bu arada kendinide toparlarsin
ve birden rahatlarsin..
ve ben ciddi ciddi düsünmeye basladim ..
ne diosunuz?:uhm:
siz ve sizlerin fikirleri benim icin cok önemli..

vucudun 2 yılda 2. çocuğa hazır hale gelir. kalsiyum gitti, demir gitti vs. daha çok erken. ve 2 minik bebek çoookk zor. iki minik bebeği olan bi aileyi ziyarete git, anlarsın. daha oğlun ayaklanmadı. ayaklanınca peşinde olacaksın ve diğerine de hamile.. düşünme en az 2 yıl derim.

Son düzenleme:
çok çok çok erken
bebegın daha cok mınıcık suan eger yenıden bır bebek sahıbı olursan bu ona haksızlık olur dıye dusunuyorum
cunku yenı bır hamılelık yenı sorunlar demek
buyuzden bebegınle pek ılgılenemeyebılırsın
çok ıyı dusun bu cok cıddı bır karar

valla canım bencede çok erken sanada yazık oğlunada yazık en azından iki sene bekle derim bende çünkü iki minik bebek hiç kolay değil

ya ikiyi birakin bir bebek te kolay degil ama ilk bir kac yil cekersin diolar..
yoksa bunu büyüt sonrada diger cocugu dogur yillarin gider diyolar..
sizde haklisiniz tabi.

vaalla canım geçen bende bunu düşündüm şimdi zayıflıycam 5_6 yıl sonra 1 tane daha tekrar herşey başa zayıflama çabaları ne bileyim bu yönden mantıklı ama tek çocuğu bile idare etmek zor hele barış gibi iki taneyi düşünemiyorum
ama benim ablamın 2 kızı var ikiz gibi büyüdüler ama çok zorluklar çekti ama şimdi iki tane biri 4 biri 3 yaşında beraber büyüyüp çıktılar ama ablam çok sabırlı birkez bile sesini yükseltmedi çocuklara
ama ben çok sabırsızım valla bi çocuğu bile idare edemiyorum ikinciyi naparım bilemiyorum

KISMET OLURSA BENDE 2. Yİ DÜŞÜNÜYORUM.
AMA BEN ÇOOK ZOR BiR HAMİLELİK GEÇİRDİM, BULANTILARIMDAN DOLAYI.
HAMİLEYKEN KENDiME HAYRIM YOKKEN ŞİMDİ TEKRAR HAMİŞ KALIP KIZIMA HAKSIZLIK YAPMAK iSTEMEM.
AMA BİLSEMKİ KOLAY OLACAK. SENEYE BUGÜNLERDE 2. İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLAYABİLİRİM.
BİRDE ŞÖYLE DÜŞÜN CANIM.
HAMİŞ OLDUĞUMUZDA BU KİLOLARDAMIYDIK. ŞİMDİ BU KİLOLARIN ÜSTÜNE YENİ HAMİŞLİK,
+30 OLACAK SANA + 50....
NE BİLEYİM YA BENiMDE KAFAM KARIŞIK...

Vallaha bence iyi dusun derim, ben bi yandan oglan az daha buyuseydi diyorum oglan 3 bucuk oldu ama ikisiyle cok zor vallaha, oglan azcik olsa da kiskaniyor kiskanmiyorum diyor ama, belli zaten hic dinlemiyor diyebilirim, kendi istedigi olcak bey efendinin, kiz ordan agliyor oglan ordan agliyor
ama 10 yil cok canim be 5 olsun iyi yani ama 10 bence cok ama tabi kendin bilirsin
sadece iyi dusunun diyorum cunku iki kucuk cocuk cok zormus evet

bencede bekle canım vücudun kendine gelsin...

sadece istiyorum demekle bütün düzeni gebelikte ve doğumda alt üst olan bedenine bir yük daha ekleme...

10 yıl beklemene de gerek yok ayrıca 2-3 yıl sonra yapabilirsin...

tabi yinede sen bilirsin...

iki çocuk annesi olarak şunları söylemek isterim:
iki çocuğun yaşları arası fazla olmamalı ama çokta az olmamalı. en ideali 3 veya 4 diyorum. benim kızımla bebeğimin arasında 8,5 yaş var. ablası şimdi onun herşeyini hatırlayacak ama bi abla kardeş gibi oynayamayacaklar, bebeğim oyun çağına gelince ablası ergenliğe gelecek, yaş farkı o nedenle çok olmamalı. ama senin içinde çok erken canım ya, daha bebeğini biraz büyütmelisin bence. evet herşey yeni baştan olacak ama en azından bebeğin biraz büyüyecek, sen kendini toparlayacaksın,hem fiziksel olarak hemde psikolojik olarak kendini iyice bi toparla bence. tamam yeniden kilo alacaksın falan ama en azından karnındakinide besleyebilmelisin.
diyelimki şu an hamile kaldın. ilk önce bebeğin ememeyecek. zaten bütün enerjin bebeğine gidiyor o zaman karnındakine gücün kalmayacak, vitamin demir yönünden anne karnındaki bebek eksiklik hissetmez çünkü o her halukarda anneden demirini alırmış, o durumda sende demir eksikliği olacak, buda ilerleyen yaşlarda kadınların en büyük riski olan kemik erimesine yol açabilir.
komplo teorisi gibi oldu :) hiçmi 1 yaş arayla anne olanlar olmadı diye düşünülebilir, ikisini bir arada büyüttü çıktı denilebilir ama gelde onlara sor. birisi tam oyun çağında ilgi beklerken birisi daha yeni bebek, çok zor olur diye düşünüyorum.
ama yinede karar senin tabi canım.

bugun bu konuyu bende acmayi dusunuyodum...ustune basmis oldum...bende ne kadar zor olursa raziyim,hemen degil ama 2 yil sonra dusunuyorum insallah...bedenen en az 2. bir hamilelik icin 1 yil beklemek gerekiyor,bundan erken olursa ,basta kendine sonra ilk cocuguna ve cevrenede bir nevi haksizliz olur,stresli olubilirsiin cunku,ruhende....zaman gecincede 2 . kez zahmeti insan istemiyor..ilkte tabi bilmiyoduk neler yasiyacagimizi,simdi bence yani kendimi 2 sene dinlendirmek istiyorum..Allah hayirlisini nasip eder insallah,benim dememle de olmuyor bazi seyler....

canım bencede çok erken...
ilk hamileligimizde çok şey ögrendik, bilinçlendik...bunlardan biride kilo...benim ablamın 2 oglu var...biri 4yasındayken diğeri dogdu...ablam hamileliklerinde 20kusur kğ aldı...ama 2sindede verdi...şimdi eski halinde...zamanla hersey yerine oturacak...bizlerde böyle kalmayacağız...canım kendine,bebişine,vucuduna haksızlık etme bence...biraz bekle...

aşkito tam benlik bir konu benim oglum 15 aylıkken kızıma yedi haftalık hamileydim aldırmak için gün aldım randevuya gidemedim aldırmadım ela hanım dogdu iyikide aldırmamışım.aralarında 2 yaş var avantajları rahatlıga ermeden oyuncaklar ortadan kalkmadan ikinci büyüyor o konuda rahat dezavantajı çok yoruluyorsun bilinçsiz kıskançlık yapıyor büyük olan ama alışmaya başlıyor ve küçük bebegin sonradan geldigini unutuyor hep beraber olduklarını düşünüyor.bana sorarsan tamam sıkıntı çekiyorum ama yaza ela yaşında olcak oda kendini kurtarcak bende rahatlıcam,kiloya gelince valla evde iki bebekle olunca diyete falan gerek kalmıyor herkez zayıflamışsın diyor sürekli koşturuyorum.iyiki eloşumu dogurmuşum bir daha bebek derdi olmıcak ikisi bir arada çıkacak 23 yaşındayım ve iki çocuga sahibimkaydirigubbakcemile5:asigim:

kız sen delirdinmiiiiiii -tatlicadiarzu-

ben 28 yaşında ilk çocuuumu yaptım ve buna rağmen
çok zor geliyor
ikinciyi şuan ikin aklımın bir köşesinden dahi geçirmiyorum kafamçokkarıştı

ama bir yandan da doğru
tam büyüteceksin 1. yi hadi herşey en baştan
ama yok yok ben yapamam ya yasakkelime
hatta belki hiç yapmam 2.yi

corumlu cadi ve arzu-ela...super annelersiniz kutluyorum...bende 26 yasindayim,ilk anne oluyorum..ikinciye hayirlisiyla iki sene sonra......ucuncuyu de dusunuyoz ama o daha da sonra 5-6-7 yil sonra falan bakalim......

bencede çok erken cnm efeye günah bence 2. geldimi birinci ne olursa olsun ezilio o daha küçücük bebekken üzerine bitane daha gelio ben 4 sene fln düşünmüyorum kısmet tabiki genede:)...

X