kızlar fikirlerinize ihtiyacım var lütfen yardım edin

dilxsxad53

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
240
0
Herkese merhaba benim derdim evlilik 1.5 yıldır evliyim 6 senelik bir ilişkien sonra evlendim eşimi severek evlendim ama evlendikten sora mutlu olamadım eşimi hala seviyrm ama mutlu diilim.Evlilik sorumlulukları benı çok sıkıyo çok monoton bi hayatım oldu haftaiçi işe git eve gel yemek yap tv izle haftasonu dışarı bi yerlere git yanı hep aynı bu monotonluk beni çok daraltıyo olur olmadık herşeye aglıyorum ufacık şeylerı dag gibi gözümde büyütüyorum ne yapmam gerekır kızlar hayatıma nasıl renk verirrim siz neler yapıyosunuz günlerinizi nasıl geçiriyosunuz bana yardımcı olurmusunuz

canim benim gozunde buyutme bu kadar
evlilik bu herkes kendi cabasiyla guzellestirip kendi cabasiyla eglenceli yapabilir.
tamam hafta ici calisiyosun hafta sonu biyerlere gidiyosun zaten zamanin doluymuski hafta sonuda esinle birbirine ayir vakit ne bilim yuzmeye git spor yap ben esimle hafta sonu yuzmeye gidiyorum yuruyus yapiyorum baska sehirlere gidiyorum geziyoruz yemek yiyoruz bazende birbirimizi yiyoruz kaydirigubbakcemile3 hamile oldugum icinde en cok ben yiyorum basinin etini :lepi: evlilikler hep boyle canim zamanini sen siz degerlendirebilirsiniz :)))))
a.s.

canım bence büyütme ve kafana takma olmadı bir uzmandan yardım al.burda pskloji kösesi var sanırım ord bir psıkolog arkadas var ona sorabilirsin.ama düzenlı giden bı hayatın var herkez boyle yasıyor sonuçta neden mutsuzsun anlamadığım hersey yolunda gittiiği için mi???????

eğer hayatın düzenli, eşinle bi probelmin de yoksa genel bi sıkıntın var demektir. psikolojik yardım alabilirsin bencede. inan ki çok faydasını görürsün.

sana iyi gelecek elbette bir takım şeyler vardır bunları denesen hoş vakit geçirmek kafanı dağıtmak istediğin gibi olmak için mutlaka bir alternatifin vardır bak ne güzel söylüyorsun kocamı seviyorum severek evlendim diyerek bence şu an en güzel günlerin yeni evlisin tadını çıkarmaya bak senin yerinde olmak isteyen kimbilir kaç insan var bunalrı düşün kendine bu günleri zehir etme herşeyin senin elinde monotonluktan sıyrılmakta öle umarım herşey yoluna girer sevgiler.

bende 1 yıllık evliyim...sen sanırım evlilik diyince sevgili olduğunuz dönemler gibi düşündün...
ama böyle değil tabiki...
bence bu duruma alış
yada evliliğini sen canlandır..
kocalar pek bilmez böyle durumları, şimdiden hazırlıklı ol...
evlilik bi yanıda monotonluğunun da olmasıdır....

Kendinizi bunalıma sürüklemeyin.İnanın herkesde böle .Zaten çalışıyormuşsunuz.Sıkılmaya vakit bulabiliyomusunuz ki .Uzun süreli bir birlikteliğiniz olmuş vede evlenmişsiniz.Sanırım yaşanacak herşeyi dolu dolu yaşamışsınız eşinizle.Bence hayatınızda değişiklik zamanı gelmiş.Eşinizle konuşun vede hazırsanız bebek zamanı gelmiş.Bakın o zaman başınızı kaşımaya vaktiniz olacak mı:))Bütün sıkıntılarınızı unutturacak en güzel şeydir.Mucize bir şeydir bebek ,inanılmaz bir sevgidri(.Allah herkesin evladını bağışlasın acılarını göstermesin)Mutlu huzurlu hayatlar diliyorum.

evlilikte yeni bir heyecan yaratmak bizim elimizde yeter ki isteyelim bazen monotonluktan sıkılıyoruz ama evlenmesek bekar kalsakta bu böyle evliliğe bağlamamak lazım ...
değişik aktivitelerle hayatını renklendirebilirsin neye karşı sempati duyuyorsan seçim senindir canım sinema tiyatro mesela bunlar bana iyi gelen aktiviteler
bazen inanır mısın monotonluğu bile seviyorum neyi ne zaman yapmak gerektiğini biliyorum ama dediğin gibi bazen sıkılıyorum hep aynı şey bunaldım diyorum
canım fazla takma bu hepimizin hayatında geliyor ve geçiyor Allah hepimize sağlık huzur versin inşallah

bende senin gibi 1 buçuk yıl oldu evleneli evet dediğin gibi monoton bir hayat ama bu genelde hep böyle oluyor birde benim eşim vardiyalı çalışıyor o hepten zor oluyo bir yerlere gidemiyoruz hafta tatilimiz bile aynı gün değil ama ben bunu farrklı zamanlarda değerlendiriyorum mesela şuan eşim 4/12 çalışıyo gece 1 de evde oluyo ben bu gece için plan yaptım gece 1 den sonra dışarıya çıkıcaz çorba içmeye bence böyle değişik alternatif şeyler yaparak hayatını renklendirebilirsin belki diceksizniz gecenin o saatinde ne işim var dışarıda ama inan çok zevkli oluyo bence deneyin

Çalışıyor olmanız çok güzel aslında. Bu yaşadığınız durumu hafifletmenize yardımcı olur. İlk evlendiğimde de şu anda da pek böyle şeyler yaşamadım. Çünkü bekarlığımda olduğu gibi bazı akşamlar iş çıkışı arkadaşlarımla buluşuyorum. Bazen haftasonları erken buluşup kahvaltı yapıyoruz. Hayatınıza siz renk katabilirsiniz. Eşiniz ve kendiniz için haftaiçi arada bir özel birşeyler yapın. Sonuçta hayat bu. Çok da janjanlı birşey değil zaten.Her insan elinden geldiğince tutunmaya ve mutlu olmaya çalışıyor.

sevgililik döneminde daha monotonluk olur ki.
Ama sana zor gelen bence hergün yemek yapmak belli zamanlarda temizlik yapmak...
Yani çalışmanın yanı sıra bütün işlerin sana kalması sana zor gelenin bu olduğunu düşünüyorum...
Evde alışık olmadığın bi durumsa eğer bu birden bir çok şeyin sorumluluğunu almak seni bu hale getirmiş diye düşünüyorum ben..
sonuçta artık evlisin herşeyi istediğin gibi yapabilirsiniz sınır yok yakalanma korkusu yok geç kaldım eve hesap verme korkusu yok..Yani biraz renklendirmek ikinizin elinde... Değişik şeyler yapın yapmadığınız şeyleri yapmayı deneyin gitmediğiniz yerlere gidin...

hepinize çok teşekkür ederim kızlar bende farkındayım aslında problemın bende oldugunu ksein bi psikolojik yardıma ihyiyacım var.Düş senınde dedigin gibi bekarken çok rahat bi yaşantım varddı evle pek ilgilenmezdim zaten okulum bitikten 1 yıl sora evlendım o yüzden evliligin sorumlulugu agır gelıyo aslında evet benı sıkan bunlar hepınızden allah razı olsun.

Çalışan kadın olmak demek 24 saat telaş içinde vakit geçirmek demek
Hep biryerlere ve işlere yetişmeye çalışmak demek..
Sanırım sizi bu sorumluluklar sıkmış..
Bence eşinizden yardım isteyin;birlikte daha güzel vakitler geçirebilirsiniz
Daha fazla sosyal ortamlara girebilirsiniz
Mesela akşamları spor salonuna veya kurslara gidebirlisiniz
Arkadaş ortamınızı genişletebilirsiniz

Eşimden yardım istedim bir sürü kararlar aldık işte şöle yapcaz böle yapcaz diye ama uygulamaya koyamadık pek bu akşam bir daha konuşcam eşimle inş bu sefer uygularız.Çocuk konusunda da zaten korunmuyoruz şuan çocuk istiyoruz aslında bu konuda da eşim daha çok istiyo ben çok fazla istemıyorum çünkü iş yaşantımda olmasını istedigim şeyler var çocukta bunlara engel olacak belli bi zaman bu konuda da kafam karışık aslında

canımya ıster evlı ıster bekar kımın hayatı monoton degılkı...
hepımız aynıyız...işle ev arası gıt gel...
yat sabah gıne aynı...sıkıcı ama..
belkı eşinle haftasonları bır yerlere gıdebılırsınız sınema yada yuruyus yemek alışverış bu tarz seylerde..
degısıklık olur....
ama hıc canını sıkma ınan yanlız degılsın..
mutluluklar canım...

biraz birbirinizden bağımsız zamanlar geçirin. mesela kendin için farklı şeyler yap. folklor, yüzme gibi. kız arkadaşlarınla kafa dağıt. ortak arkadaşlarınız varsa arada onlarla takılın. en önemlisi ağlama nöbetlerin hayra alemet değil. bence bir psikoloğ yardımı al. sürekli mutsuzluk halinin altında başka nedenler yatıyor olabilir. ayrıca bebek te yapabilirisiniz. o zaman hayatın ister istemez renklenecek. umarım kendini mutlu etmenin yolunu en kısa zamanda bulursun. sevgiler...

benimde aynı...sütüne bide evlendiğim ilk zamanlarda
dağ gibi psikolojik sorunlar..hayal ettiğin gibi bi evlilik yapamamak..
ailemin başka bi şehre yerleşmesi..kocamannnn bi yalnızlık...
başettimmi bunlara...edmedim ama hayattaysan sabretmiş olduğunu gösteriyo..
ne yapabilirsin...belki eşinle akşamları 1/2 gün dansa gidebilirsin.yada spora...sinemaya...
böyle işte cnm...iş hayatı sınırlı zaman bırakıyo insana..

aslında eşimle her haftasonu bişeyler mutlaka yaparız eşimde gezmeyi seven biri ama artık bunlar bile beni mutlu etmıyo hep böle bi mutsuzluk bi doyumsuzluk hali.tabi ki arkadaşlarımlada vakit geçiriyorum sinemayada gidiyorum ama sorun ne bilmiyorum çözümü ne bilmiyorum

vallahi yapma canım ya düzenli bir hayatımın tabırı caizse monoton daha olsa bir hayatımın olmasını o kadar cok istewrim ki ben. 8 senedir cıkıoruz o kadar istiyoruz ki bir evimiz olsun düzenli sıcak yemegimiz varsın monoton olsun. düzensizlikten iyidir calıstıgım yerde yemek yapamıorm dolayısıla tek büskivile aksam yemegim geciyor. saat 10 a kadar calısıyorm. benim kuzum da öyle eve geliyor sıcak yemegi yuok iiyice zayıfladı kuzum canım benim keske yanı yerinde olsam anlatabildimmi bilmem

benim durumumdada olabilirdin canım elindekilerin kıymetini bil lütfen. küçük seylerle mutlu olmayı unutursan ileride büyük seylerde mutlu etmez seni yani ahh bir evim olsa bosver hayat zaten böyle

X