Kızlar eşimle benim çocugumuz olmucakmış

Ahh cnm benim, ben bunu ögreneli yaklaşık bir sene oldu ama arasıra duygusallıga kapılıp böyle şeyleri anlatmak gelio içimden bazen çok kederleniorum bazende boşveriorum ama eşimle tanıştıgımız günden bu yana hep çocuk hayalleri kuruoduk belki bana benzer belki sana benzer belki kız belki erkek olur belki 3 belki iki çocuk yaparız falan filan derken belkide çok fazla hayaller kurduk belki ondan olmuodur nebilim bende burda bi derdimi sizinle paylaşmak istedim. insan herkezle herşeyi konuşamıor insanlar çok meraklı çok soru soruyor sendemi kusur ondamı falan diye bunlar benim canımı sıkılo bende strest yapıo ondan kimseye söylemiorum umutsuzluguma gelince biz zaten bi tüp bebek denemesi yaptık doktor bize siz zor bi hastasınız dior buna ragmen mucadele edioruz işte insallah bigün çocuguuz olur tesellin için çok saol tatlım..:1hug:

canımdiğer açtığın foruma cevap yazdım .yardımcı olur mu bilmem :sm_confused:ama .karamelli neskafe inşallah bir gün herşey senin dilediğin gibi olur.gençsin canım belliki dirençlisin tabiki biz burda bir aileyiz ancak birbirimiz biz anlarız sevgiyle kala.s.a.s.:nazar::nazar:

canım seni okadar iyi anlıyorumki bende seningibi bebek isteyen ama olmayanlardanım tedavi görüyorum yazdıklarını okuyunca üzüldüm ama ben bazen çok üzülüyorum sessiz sessiz ağlıyorum ama yinede umudumu kesmiyorum ve herşeyde birhayır vardır deyip bekliyorum bide kimseye anlatamamak demişin evet en zoruda o zaten sen içindeki ateşi söndürsen diğer insanlar o ateşi yeniden alevlendiriyolar allah bizim gibilere sabır versin canım allah yardımcın olsun

AHH o sessiz sakin aglamalar sonra gözleri silip yenilmek yok demeler mücadeleye devam yılmak yok deyip yeniden güçlenmeler olumsuz sonuç alındıgında yorulup yılmalar bunlar böle sürüp gider önemli olan gerçekten sonunda olcagına inanmak tatlım ne yapalım bizim kaderimizde malesef böle mücadele etmeden sonuça ulaşamıcaz bazılarımız çok kolay çocuk sahibi olurken bazılarımız bizim gibi mücadele etmek zorundalar. Yapıcak bişey yok burdan biraz bastırdıgım duygularımı sizlerle paylaşmak istedim ama sagolun gerçekten çok yardımcı oldunuz sizde olmasanız ben kime anlatırdım bunları..Şeniz

üzme kendini arkadaşım bizimde normal yolla olmuyor. 6 kere aşılama yaptırdı omadı. bir kere tüpbebek denedik 1 kızımız var 4 yaşında allah nasip ederse ikiniyi deneyeceiz. tıp artık çok ilerledi olur inşallah dua et. bi arkadaşım var 13 kez tüp bebek denedi 13 . de ikizleri oldu. sen duanı eksik etme olur inşallah.

üzme kendini arkadaşım bizimde normal yolla olmuyor. 6 kere aşılama yaptırdı omadı. bir kere tüpbebek denedik 1 kızımız var 4 yaşında allah nasip ederse ikiniyi deneyeceiz. tıp artık çok ilerledi olur inşallah dua et. bi arkadaşım var 13 kez tüp bebek denedi 13 . de ikizleri oldu. sen duanı eksik etme olur inşallah.

Haklısın cnm negüzel en sonunda olmuş bebeşiniz Allah analı babalı büyütsün inş. Ama doktor bize aşılamayla olmaz dedi direkt tüp bebek yaptık oda tutmadı kısmet eylülde ikinciyi denicez allah kısmet ederse bakalım inş olur cnm ya..

Yüce mevlam sizinde gönlünüze göre varsin inşallah,umarım bu hayat sınavında sizde kazananlardan olursunuz.Zor bir durum ama tıp okadar ilerlediki artık herşeyin bir çaresi var ölümün dışında.Bu yüzden biraz içinizi ferah tutun,gerçi ateş düştüğü yeri yakar ama böyle durumlarda üçünçü kişilerden gerçekleri duymak güç verir.Umarım herşey gönlünüzce olura.s.

karamelli nescafe herşeyde bir hayır vardır.Anne baba sadece dünyaya getirmek değil sevgi ve şefkat bekleyen bir çocuğunun olmasıdır.Evlat edinebilirsin bir çocuğun sernin sevgine ihtiyacı vardır.Belkide sizi bekliyordur.Yada koruyucu aile olarak bir çocuğa tüm sevginizi verebilirsiniz.öpüyorum seni.

karamelli nescafe herşeyde bir hayır vardır.Anne baba sadece dünyaya getirmek değil sevgi ve şefkat bekleyen bir çocuğunun olmasıdır.Evlat edinebilirsin bir çocuğun sernin sevgine ihtiyacı vardır.Belkide sizi bekliyordur.Yada koruyucu aile olarak bir çocuğa tüm sevginizi verebilirsiniz.öpüyorum seni.

Cnm benim, negüzel söylemişsın fakat bu söylenildigi kadar inan kolay bişey degil, Tabiki dünyaya getirmek anne baba olmak için yetmez sevgi vermek sahip çıkmak, bütün bunlardan daha önemli ancak bunu bi kere bende düşündüm ama eger evlat edinmeye kalkarsak bütün hayallerimizden tamamıyla vaz geçmiş olucaz, durumumuzu tamamen kabul etmiş ve kaybetmiş olucaz. Biz şu anda tüp bebek tedavisi görücez daha önce başarısız bi denememiz oldu ancak biz yılmadan yolumuza devam etmeyi tercih ettik mücedele etmek istedigimizi düşünüyorum eger ozamanda olmasa bi evlatlık neden olmasın ama bu bizim en son düşündügümüz şey,
Güzel arkadaşım, Biz daha yolun taa.. en başındayız ve ben 24 eşim ise 26 yaşında çok genciz aslında daha şimdiden pes edersen bi evladın ne kadar önemli ve degerli bi varlık oldugu hiç anlamamış olucaz bu güzel ve hayırlı düşünceyi şimdilik rafa kaldırıp yolumuza devam etmeyi seçtik hakımızda hayırlısı yinede çok teşekkür ederim sana...Şeniz

karammili neskafem yazını bir kaç gün önce okudum ama. cevap vermeden geçmiştim. yine başlıkta görünce içimden bir ses illaki yaz dedi.

ilk bebeğimi 8 aylık ölü doğüm ettim. artık dedim mevlam bana birdaha çocuk vermez derken 6 aya kalmadım yeniden anne adayı oldum. bin bir güçlükle hamileliği tamalayıp bir kız bebek annesi oldum. d aha sonra 2. bebeğimi istedik ama olmadı. çok tedaviler gördüm çok sözler işittim ama mevlam vermedi bir daha. ama tıpkı senin gibi hiç umudumu yitirmedim.
gittiğim dr ler artık bebeğin olmaz tüp bebekle belki deselerde(tüplerim tıkanmıştı açamadılar ) hep içimdeki ses olacak diyordu.
benden çokta kızım istiyordu. niye herkesin kardeşi var benim yok dedikçe içimden bir şeyler erir giderdi.
tamam 1 tane vardı ama sorun bende olduğu için hep kendimde bir eksiklik görmüştüm.

en son gittiğim dr den laparoskobi sonucu olarak tüp bebek denenebilir kağıdı tutuşturmaları elime en son olay oldu.
eve geldim saatlerce ağladım. çalan telefonlara (sonuç için) asla benia bu konuda bundan sonra sorular sormayın olmayacak işte desemde yine o ses olacak diyordu sadece zamanı var.
4 sene sonra ben yeniden hamile kaldım hemde doğal yollardan.
kızımla oğlumun arası 9 yaş.
sen hiç umudunu yitirme canım. yaşlı bir teyze bana demiştiki her ezan okunuşunda şu okunan ezanların yüzü suyu hörmetine dua et yavrum demişti.
bir gün rüyamda elime bir kısım çörek otu verdiler götür bunları türbedeki zaatların başına allahım bana bir bebek ver diyerekten serp dediler.
ve ben bu rüyamı bir kaç ay sonra uygulayabildim ve o ay hamile kaldım.
canım sen bolca dua et. mevlam inşallah elini boş çevirmeyecek.
her şey allahta bitiyor canım. banada olmaz demişlerdi. sen dua et. ben kendim selati tefriciye duasnı bile okumuştum 4444 kez.
inşallah mevlam senide görecek ve seninde umutların gerçek olacak.
benim oğlum umutsuzluğumun umudu oldu ve adınıda umuta eren verdim.
sende erersin inşallah umuduna
sen bir yandan tedavini sürdür bir yandan duanı et canım. iki taşın ortasında ot bitiren rabbim senide görecektir inşallah

Son düzenleme:
Bence çok umutsuz yazmışsınız yazınızı.
Tabiki çok zor bir durum geçmiş olsun ama artık tıp okadar ilerledi ki İnşallah görceksiniz ki sizde Allah ın izniyle bebeğinizi kucağınza alacaksınız.
Olumlu düşünün ki olumlu herşeye kapılarınız açık olsun
İnşallah Hayalleriniz gerçek olucak

Hiç üzülme herşeyde bir hayır vardır canım...Artık tıp okadar ilerlediki mutlaka çaresi vardır canım benim......

Canım kım ne derse desın bızın her derdımıze care olacak bır <Rabbimiz var
hıc uzme kendını ınsanlar hersey soruyoalr soylutyorlar hııııc takma
bır ablam var 12 yıl sonra nur topu gıbı bır oglu oldu
Rabbim sanada vercektırde zmanı vardır emın ol
sen tedavını aksatma moralını bozmma umudunu kaybetme
duamızdasın hep...

Bence çok umutsuz yazmışsınız yazınızı.
Tabiki çok zor bir durum geçmiş olsun ama artık tıp okadar ilerledi ki İnşallah görceksiniz ki sizde Allah ın izniyle bebeğinizi kucağınza alacaksınız.
Olumlu düşünün ki olumlu herşeye kapılarınız açık olsun
İnşallah Hayalleriniz gerçek olucak

Hayır tatlım, inan umutsuz degilim ama doktorların söyledikleri belki' tüp bebekle olur' demeleri insanı ne kadar olsa etkilio evet tıp gerçekten çok ilerledi ama herşey tıpbın ilerlemesiyle olmuo malasef benim eşimin spermleri yok denilecek kadar az ve sadece az olmakla kalmıo hem morfolojisi kötü hemde canlı sperm sayısı çok az ayrıca spermleri hareketsiz bendede polikistik over başlamış yani engeller gittikce artıo insan ne kadar çok şey ögrenirse ögrendikleri insanın canını daha çok acıtıo böyle bişey hiç yaşadınmı yada yaşayan bir yakının oldumu bilmiorum ama inan çok istedigin o evladının sadece bi mucizeyle olması yada olucak olması, gerçekten insanı çok üzüo ve zaman zaman umutsuzlugada çok düşürüo ama çok şükür rabbime umutsuz degilim hep şunu kendime terkin ediyorum çocuk sahibi olmak için tek bi saglıklı yumurta ve tek bi saglıklı sperm yeterlidir Allahımdan beni gebe bırakıcak tek bi saglıklı spermle tek bi saglıklı yumurta istiorum rahmime sımsıkı tutunup orada 9 ay boyunca yaşamasını istiorum biliorum ki rabbim dua açılan hiç bi eli geri çevirmez saglıklı bi yavrumun olmasını eşimle benimde bi parçamın bu hayatda yaşamasını istiorum tabiki herşey kısmet Ama ben eşimle sonuna kadar mucadele edicez elimizden geleni yapıcaz inan arkadaşım olumlu düşünüoruz sadece çok duygusallaştıgım zaman böyle düşünceler geçio aklımdan ve bende hayattaki en kederlendigim konuyu sizlerle paylaşmak istedim okuyup yorum yaptıgın için çok tşk ederim sana insallah hayallerimiz bigün gerçek olucaz allahın izniyle...a.s

karammili neskafem yazını bir kaç gün önce okudum ama. cevap vermeden geçmiştim. yine başlıkta görünce içimden bir ses illaki yaz dedi.

ilk bebeğimi 8 aylık ölü doğüm ettim. artık dedim mevlam bana birdaha çocuk vermez derken 6 aya kalmadım yeniden anne adayı oldum. bin bir güçlükle hamileliği tamalayıp bir kız bebek annesi oldum. d aha sonra 2. bebeğimi istedik ama olmadı. çok tedaviler gördüm çok sözler işittim ama mevlam vermedi bir daha. ama tıpkı senin gibi hiç umudumu yitirmedim.
gittiğim dr ler artık bebeğin olmaz tüp bebekle belki deselerde(tüplerim tıkanmıştı açamadılar ) hep içimdeki ses olacak diyordu.
benden çokta kızım istiyordu. niye herkesin kardeşi var benim yok dedikçe içimden bir şeyler erir giderdi.
tamam 1 tane vardı ama sorun bende olduğu için hep kendimde bir eksiklik görmüştüm.

en son gittiğim dr den laparoskobi sonucu olarak tüp bebek denenebilir kağıdı tutuşturmaları elime en son olay oldu.
eve geldim saatlerce ağladım. çalan telefonlara (sonuç için) asla benia bu konuda bundan sonra sorular sormayın olmayacak işte desemde yine o ses olacak diyordu sadece zamanı var.
4 sene sonra ben yeniden hamile kaldım hemde doğal yollardan.
kızımla oğlumun arası 9 yaş.
sen hiç umudunu yitirme canım. yaşlı bir teyze bana demiştiki her ezan okunuşunda şu okunan ezanların yüzü suyu hörmetine dua et yavrum demişti.
bir gün rüyamda elime bir kısım çörek otu verdiler götür bunları türbedeki zaatların başına allahım bana bir bebek ver diyerekten serp dediler.
ve ben bu rüyamı bir kaç ay sonra uygulayabildim ve o ay hamile kaldım.
canım sen bolca dua et. mevlam inşallah elini boş çevirmeyecek.
her şey allahta bitiyor canım. banada olmaz demişlerdi. sen dua et. ben kendim selati tefriciye duasnı bile okumuştum 4444 kez.
inşallah mevlam senide görecek ve seninde umutların gerçek olacak.
benim oğlum umutsuzluğumun umudu oldu ve adınıda umuta eren verdim.
sende erersin inşallah umuduna
sen bir yandan tedavini sürdür bir yandan duanı et canım. iki taşın ortasında ot bitirabbim senide görecektir inşallah

insallah canım insallah, Böyle insanın içine serinlik ve huzur veren her cümlendede insanı motive eden bu güzel yazın için herşeyden önce çok tşk ederim sana, İnan böyle gerçek hikayeleri okudukca insan morel buluo negüzel yüceler yücesi güzel allahım senin bu güzel duanı kabul etmiş İnsallah gebe kaldıgımda bigün burdan kızlar ben hamileyim diye sevinçle başlık atarım ozaman sizde tebrik başlıkları atarsınız bana...Şeniz

insallah canım insallah, Böyle insanın içine serinlik ve huzur veren her cümlendede insanı motive eden bu güzel yazın için herşeyden önce çok tşk ederim sana, İnan böyle gerçek hikayeleri okudukca insan morel buluo negüzel yüceler yücesi güzel allahım senin bu güzel duanı kabul etmiş İnsallah gebe kaldıgımda bigün burdan kızlar ben hamileyim diye sevinçle başlık atarım ozaman sizde tebrik başlıkları atarsınız bana...Şeniz

o günü dört gözle bekleyip,bizlerde annane olacağız inşallah.
öpüyorum,sakın umudunu yitirme,güç olacağına gec olsun.mevlam ne eylerse güzel eyler.
:emir_bebek::emir_bebek:

X