Kızlar eşimle benim çocugumuz olmucakmış

SaOL cnm mevlam sabrını negüzel ödüldendirmiş negüzel evlatlar vermiş ona insallah bende bigün öyle olurum ama güzel arkadaşım herkez onun kadar sanslı olamıyabilio hiç bi zaman çocugu olmamış olamamış insanlar da var oyüzden tedirginligimi ve üzüntümü anlıyosunuzdur bu gerçekten zor bi durum saglam bi piskoloji gerekio ama ınan arkadaşım umutsuz degilim bigün bende eşimi baba yapıcam onu mutlu edip bende çok mutlu bi anne olucam insallah..a.s

canım benim bak yine pozitif düşünmüyorsun,hep içinde şüphe.yapma hep olacak diye düşün daha çok gençsin o komşumuzun çocuğu olacağını hiç aklımıza getiremiyorduk ev almışlardı 1 odasını çocuk odası olarak boyatmıştı bebek bordürleri koydurmuştu,kaynımın çocuğu geldiğinde orda yatıyor zoruma gidiyor diyordu,ama inancını hiç yitirmedi.adet günü geçtiğinde ümitsizce beraber gitmiştik test yaptılar hamilesin dediler,hemen kan alıp bakalım iyice emin olalım dediler baktılar evet HAMİLE.
yalnız onun başından talihsiz bir olay geçmişti,komşuları ile kavga etmişler karakolluk olmuşlar o ay hep olayla karakola gidip gelmişler çocuk olayı tamamen kafasından çıkmış ,unutmuş hep kavga olayı ile ilgilenmiş o arada hamile kalmış.tamamen psikolojik.sen de kafandan çıkar oluruna bırak seninde olucak şaşıracaksın.a.s.

canım benim bak yine pozitif düşünmüyorsun,hep içinde şüphe.yapma hep olacak diye düşün daha çok gençsin o komşumuzun çocuğu olacağını hiç aklımıza getiremiyorduk ev almışlardı 1 odasını çocuk odası olarak boyatmıştı bebek bordürleri koydurmuştu,kaynımın çocuğu geldiğinde orda yatıyor zoruma gidiyor diyordu,ama inancını hiç yitirmedi.adet günü geçtiğinde ümitsizce beraber gitmiştik test yaptılar hamilesin dediler,hemen kan alıp bakalım iyice emin olalım dediler baktılar evet HAMİLE.
yalnız onun başından talihsiz bir olay geçmişti,komşuları ile kavga etmişler karakolluk olmuşlar o ay hep olayla karakola gidip gelmişler çocuk olayı tamamen kafasından çıkmış ,unutmuş hep kavga olayı ile ilgilenmiş o arada hamile kalmış.tamamen psikolojik.sen de kafandan çıkar oluruna bırak seninde olucak şaşıracaksın.a.s.

Beni böyle motive ettigin için çok çok tşk ederim sana beni gerçekten çok umutlandırdın cnm benim insallah çocugum oldugunda burdan sevinçle müjde veririm tüm dostlarıma.. Haklısın bigün bende anne olucam. biliomusun bnde o komşunuz gibi evimin bi odasını evlendigimizde boş bıirakmıştık O DÜNYAYA GELİNCE mobİLyasını bile cinsiyetine göre seçmiştik eşimle çok hayal kurduk yavrumuz için insallah anne baba olunca bütün hayallerimizi gerçekleştiricez.. cnm benim tekrar çok tşk ederim..Şeniz

üzmeyin kendinizi Allah tüm kapılarını kapamamış ki size bence asıl buna sevinmeniz gerekir asla imkansıza inanmayın güzel şeyler düşünün ki güzel şeyler olsun hayatınızda ister tedaviyle ister doğal yolla sonuçta sizin istediğiniz bir çocuğunuzun olması değil mi tedaviyle de olsa bu mümkün olabilir ne de olsa hadi artık toparlanın eşinizin de size ihtiyacı olacağını unutmayın hem de o şuan iki şeye birden üzülüyordur hem aldığınız habere hem de sizin üzülüp bu umutsuz halinize yapmayın böyle gülücükler dudaklarınızdan hiç eksik olmasın

Hayır tatlım, inan umutsuz degilim ama doktorların söyledikleri belki' tüp bebekle olur' demeleri insanı ne kadar olsa etkilio evet tıp gerçekten çok ilerledi ama herşey tıpbın ilerlemesiyle olmuo malasef benim eşimin spermleri yok denilecek kadar az ve sadece az olmakla kalmıo hem morfolojisi kötü hemde canlı sperm sayısı çok az ayrıca spermleri hareketsiz bendede polikistik over başlamış yani engeller gittikce artıo insan ne kadar çok şey ögrenirse ögrendikleri insanın canını daha çok acıtıo böyle bişey hiç yaşadınmı yada yaşayan bir yakının oldumu bilmiorum ama inan çok istedigin o evladının sadece bi mucizeyle olması yada olucak olması, gerçekten insanı çok üzüo ve zaman zaman umutsuzlugada çok düşürüo ama çok şükür rabbime umutsuz degilim hep şunu kendime terkin ediyorum çocuk sahibi olmak için tek bi saglıklı yumurta ve tek bi saglıklı sperm yeterlidir Allahımdan beni gebe bırakıcak tek bi saglıklı spermle tek bi saglıklı yumurta istiorum rahmime sımsıkı tutunup orada 9 ay boyunca yaşamasını istiorum biliorum ki rabbim dua açılan hiç bi eli geri çevirmez saglıklı bi yavrumun olmasını eşimle benimde bi parçamın bu hayatda yaşamasını istiorum tabiki herşey kısmet Ama ben eşimle sonuna kadar mucadele edicez elimizden geleni yapıcaz inan arkadaşım olumlu düşünüoruz sadece çok duygusallaştıgım zaman böyle düşünceler geçio aklımdan ve bende hayattaki en kederlendigim konuyu sizlerle paylaşmak istedim okuyup yorum yaptıgın için çok tşk ederim sana insallah hayallerimiz bigün gerçek olucaz allahın izniyle...a.s

canim biliyorum, bu tür tedaviler, isin maddi boyutunu bir yana koysak bile manevi acidan da yipratici olabiliyor,tabi sonucun olumsuz olmasi bunu kat bekat artiriyor,
bunlar sizi yolunuzdan alikoymasin, her deneme yeni bir umut, yeni bir baslangic.
henüz yasiniiz müsait denemeye devam edin,
esinin durumundan dolayi, tüp bebek yerine mikro enjeksiyon yöntemini deneyebilirsiniz. bence bu daha mantikli ama dr.unuz aciklamistir zaten.
birde sunu söylemek isterim, dr unu degistirebilirsin, bu konuda uzmanlasmis
yerler var, oralarida bir arastirin derim.
esinin sperm sayisinin az olmasi sorun degil.
gebelik icin tek bir sperm yeterli. olumsuzluklar olsada yolunuza devam edin.
sakin birakmayin tedaviyi.umarim birgün cok istediginiz bebeginize kavusursunuz.
bazen yillarca tedavi görmek gerekebiliyor, zorlu bir yol ama insallah sonuc güzel olucak,umudunu sakin kaybetme ve tedaviye devam et. sevgiler canim:1hug:

Canım sabret sadece.Allah dilerse olmayacak birşey yoktur.sen eşinle sıkı sıkıya sarıl güçlü ol.inşallah bütün hayallerine kısa sürede kavuşursun.İnşallah kısa zamandada karemelli neskafe değilde üçü birarada olursunuz.sen,eşin ve bebeğiniz.Dualarım seninle Allah yar ve yardımcın olsun.

İnan arkadsım inanıorum inanıorumda napim ya hiç olmassa diye yiyip bitiriorum kendimi napim bu gerçekten çok zor bi durum kız kardeşinle kaderimiz çok benziomuş benimde eşimin spermleri yok denilecek kadar az ve morfoloji sıfır spermleride haraketsiz bunu ögrendigim gerçekten ii oldu bana çok morel verdin arkadasım allah razı olsun senden.. benimde ilk mikro tutmadı ikinciyi yapıcaklar hatta doktor eşime tese önerdi onu yapıcaz herhalde Allah insallah sonumuzu senin kardesin gibi mutlu yapar..:1hug:
tatlım kız kardeşimin eşinede tese yapıldı her ikisindede ama size bir tavsiyem doktorunuzu gittiğiniz hastaneyi ii araştırın ii seçin kardeşim bursada jinemed diye bir hastane var oraya gitti ama çok araştırdılar ikincide ilki birazda deneyim oldu onlar için doktor özellikle embriyolog sizin için çok önemli çünkü labaratuvar ortamında bütün iş embriyoloğun maharetine kalıyor o yüzden tatlım embriyoloğun işinin ehli olması çok önemli... rabbim dilerim bu muhteşem duyguyu sanada tattırır ben inanıyorum sende inan olurmu.....:1hug:

Karamelcim lütfen üzülme allah isterse herşey olur şunu bilmelisinki uzun yıllarca çocuğu olmayıpda üstelik tedavi olmadan zamanla çocuğu olanlar var. Bunlardan biride benim abim 7 seneye yakın hiç çocukları olmadı tedavide görmediler artık tam tedaviye gidecekleri ay yengemin hamile olduğunu öğrendik ve çok şaşırdık veren allah herzaman verir darısı işallah senin başına şimdi biz kız yiğenim var ve çok yaramaz allah en kısa zamanda sanada nasib etsin inş amin.a.s.

herşeyin hayırlısı.umudunuzu tamamen yitirmeyin bence allah büyük bakarsınız herşey gönlünüzün istediği gibi olur.

canim biliyorum, bu tür tedaviler, isin maddi boyutunu bir yana koysak bile manevi acidan da yipratici olabiliyor,tabi sonucun olumsuz olmasi bunu kat bekat artiriyor,
bunlar sizi yolunuzdan alikoymasin, her deneme yeni bir umut, yeni bir baslangic.
henüz yasiniiz müsait denemeye devam edin,
esinin durumundan dolayi, tüp bebek yerine mikro enjeksiyon yöntemini deneyebilirsiniz. bence bu daha mantikli ama dr.unuz aciklamistir zaten.
birde sunu söylemek isterim, dr unu degistirebilirsin, bu konuda uzmanlasmis
yerler var, oralarida bir arastirin derim.
esinin sperm sayisinin az olmasi sorun degil.
gebelik icin tek bir sperm yeterli. olumsuzluklar olsada yolunuza devam edin.
sakin birakmayin tedaviyi.umarim birgün cok istediginiz bebeginize kavusursunuz.
bazen yillarca tedavi görmek gerekebiliyor, zorlu bir yol ama insallah sonuc güzel olucak,umudunu sakin kaybetme ve tedaviye devam et. sevgiler canim:1hug:

Tatlım biz çok zor bi hastayız doktor çocunuz microylada çok zor olur belkide hiç olmaz dedi düşün artık hani o umut ışıgı gittikce kapanıo kapaılar bize..:1no2:

arkadaslar okadar cok uzuldumki gozlerim doldu, cok buyuk bir sinavdasiniz mubarek ay ramazan ayida yaklasiyor bol bol dua edin Rabbim icten yapilacak dualari elbet birgun kabul eder. kendinizi yipratmayin tedavilerinizi aksatmayin su duayi bol bol edin olurmu kizlar dualarim sizlerle sizleri tanimasamda hepinizi cok seviyorum rabbim yardimciniz olsun amin Hz. Âise (r.a.)''den rivâyete göre Rasûllah (s.a.v. kendilerine bir hasta getirildiginde söyle duâ ederlerdi;

"Ezhib''l be''se Rabbin''nasi esfi ve entes''safi la sifae illa sifauke , sifaen la yügadiru sekama"
(Bu hastaligi gider ey insanlarin Rabbi! Sifâ ver, çünkü sifâ verici sensin. Senin verecegin sifâdan baska sifâ yoktur. Öyle sifâ ver ki hiç bir hastalik birakmasin)

Allahim bana vermis oldugun bu hastalik sana sukur vesilemdir ..Hicbir kuluna dayanamayacagi yuku yuklemezsin, Bana ve ummeti muhammede de sifalar nasip eyle yarabbim

a.s.

çok üzüldüm tatlım ama allahtan ümit kesilmez biliyosun.hem tedaviyle çocuğun olur ozaman normal olamıyosa.sakın yıpratma kendini herşeyde vardır bir hayır.inşallah rabbim ana bana olmayı nasip eder birgün

rabbim herşeyin hayırlısını versin hakkınızda böylesi hayırlıymış demekki sabır dilemekten başka çare yok

canım herşey insanlar için herşey fani dünyada biz insanlar için bir sınav..her şerde mutlaka bir hayır vardır..umudunu sabrını ve güzel gunlerin geleceğine dair inancını hiç yitirme..yüce rabbim senin ve bebek isteyen kimselerin kucağını boş bırakmasın inşallah..

canım allahtan umudunu kesme dualarımız seninle inşallah allahım tez zaman da sana nur topu gibi bir evlat bağışlasın şuan yaşadıklarını sana unuttursun ve bize mutluluk dolu haberler ver morelini bozma canım

X