Kizlar esimin spermiyogram sonucunu lutfen yorumlayin!

Gurbette1anne

Guru
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2008
2.089
70
Semen Hacim 1.6

Konsantrasyon 7

Morfoloji Normal 7

Morfoloji Anormal 93

Ileri hareketlilik 25

(A) Hareketli 20

(A+B) Hareketli 25

Toplam Sperm 12

Toplam Hareketli 3

Kizlar bu yazdiklarimin hepsi anormal cikmis yani koyu fontla gorunuyor test sonucunda yani normal degil ama lutfen bana yorum yapin yani ne kadar kotu, urologa gidecek insallah esim. Morfoloji ne demek? Yani bu sonuclara gore sekil bozuklugu var mi? Varsa ne yapmamiz lazim yani tup bebek mikroenjeksiyon filan???

canım keşke bu konuda bir bilgim olsa ama nevrosky ve birkaç iyi bilen arkadaşlar var eminim sana yardımcı olacaklardır hem tekrar edeceksiniz dur bakalım belkide düşündüğümüz gibidir

canı sen nevroskye sor bence o daha iyi biliyo morfoloji yapısı demek evet tahlile göre biraz bozuk ama dediğim gibi sen nevrosky arkadaşımızla konuş aten görünce yazacaktır eminim geçmiş olsun canım

değişiyo canım hemende değişiyo aylar sonrada değişebiliyo eşin varikosel varmı biliyomusunuz bence ürolağa gidince herşey anlaşılır umutsuz olmak yok bak benimde eşimd varikosel vardı morfoloji %40 ın üzerinde olması gerekiyo sanırım benimki %2ydi ama şimdi %60 olmuştı en son sperm sayısıda en düşük 1000 milyondu şimdi 41000 milyon ve hamişim.umutsuz olursan bebek uzaklaşır..elbet gelecek ama zamanı var sabırla bekliceksin b aşka yolu yok

canim dur bir bakalim hemen umutsuzluga kapilma. herseyin bir caresi var. diyelim ki esinin sonuclari boyle ama bunun da caresi var. hic spermi olmayan insanlar var. hic yumurtasi olmayan. canim senin esinde insallah sorun yok. en kotu ihtimal asilama tup bebek sansiniz var.
yani o sebeple canini hemen sikma. Allah yeter ki dermansiz dert vermesin.

Mevlam gorelim neyler , neylerse guzel eyler.

canim bir de zaten o zaman meni az geldi demistiniz ya, yani ramazandan dolayi da bu ssekilde uretimde bir hata cikmis olabilir:) yani o da anormaldi. bence normal zamanda normal bir test yaptirin ve asil o zaman neler cikacak bakalim.

eger meni her zamanki gibi olsaydi, sonuclar da boyle olsaydi o zaman derdik evet problem var. bir kere o bastan herzamanki gibi olmadigi icin su anda endiselenmen yersiz.

değişiyo canım hemende değişiyo aylar sonrada değişebiliyo eşin varikosel varmı biliyomusunuz bence ürolağa gidince herşey anlaşılır umutsuz olmak yok bak benimde eşimd varikosel vardı morfoloji %40 ın üzerinde olması gerekiyo sanırım benimki %2ydi ama şimdi %60 olmuştı en son sperm sayısıda en düşük 1000 milyondu şimdi 41000 milyon ve hamişim.umutsuz olursan bebek uzaklaşır..elbet gelecek ama zamanı var sabırla bekliceksin b aşka yolu yok

Canim icime su serptin valla. Allah razi olsun. Morfolojinin degistigini bilmiyordum. Ohh bee..

Peki birsey sorucam. Sizin esiniz ne gibi tedavi gordu? Ameliyat mi oldu varikosel icin? Canim cok ama cok tesekkur ederim.

canim bir de zaten o zaman meni az geldi demistiniz ya, yani ramazandan dolayi da bu ssekilde uretimde bir hata cikmis olabilir:) yani o da anormaldi. bence normal zamanda normal bir test yaptirin ve asil o zaman neler cikacak bakalim.

eger meni her zamanki gibi olsaydi, sonuclar da boyle olsaydi o zaman derdik evet problem var. bir kere o bastan herzamanki gibi olmadigi icin su anda endiselenmen yersiz.

Canim bende dusundum. Yani o zaman az geldi sayida az cikti dedim ama sekil bozuklugu nerden cikti o zaman? Benim icimi sikan beni uzen sey bu sekil bozuklugu olayi ama arkadas yukarida aciklamis degisiyormus morfolojide. Iste bu bilgi icime su serpti. Inan bugun cok umutsuzca dolastim agladim durdum tabi esim bilmiyor. Onada dedim urolaga gitmen lazim diye. Iste once sigorta lazim ki sigorta herseyi karsilamiyor. Bakalim Allahtan gelen basimiizin ustunde. Rabbim dermansiz dert vermesin.

CANIM ileri hareket %50 ve ustu olması gerekiyor diye biliyorum ayrıca a+b ninde %50 ve ustu olması harekte problem olmadıgını gosteriyormus diye biliyorum. morfolojiden anlamıyorum maalesef.

selenyum tablet icirim kocislere hızı ve sayıyı cok etkilio. icinde selenyum a e c vitaminleri olan tablet satılıyo eczanelerde.farkı 1 haftada gorebilirsiniz gidenlerin cogu gelmiyor artık banada bi arkadasım soylemisti hemen aldım iciriyorum.

Canim benimde eşimin morfolojisi 2 çikmişti eşime direk varikosel teşhisi kondu buhafta sonu ameliyt olucak allahim izniyle herşey değişebilirmiş aklinda bulunsun

Menzilcimmm aaa umutsuzluk yok..
benim eşimin sayısı, hızı gayet iyi fakat morfoloji %1 çıktı. (krugere göre;bu bir metod muş.)
ama doktorumz diyo ki, "en öncelikle nemli olan hız ve sayısı.
ben %3 - %4 az grdüm dedi.
kafaya takılacak bir problem yok dedi,"

şimdi rahim filmi çekileceğim.
Dualar edeceğiz ve bizler de hamile kalacağız.:emir_bebek:

Nevrosy sana kesin yardım eder, melek gibidir..........:nazar:

Kizlar acaba diyorum ki ,hani sperm tahliline gitmeden önce bizim anlayabileceğimiz ipuçlari varmi?
Ne bilim rengi, yoğunluğu fazlaliği gibi.
Ben henüz doktora gidip tam bir tedavi için başvurmadiğimdan eşime sen de gel diyemiyorum.
O güne kadar acaba benim gözlemle fikir edinebileceğim bir yol var mi?
Yaridmci olusanuiiz sevinirm.

Sweethome ilişki sonrasinda yarim saat sonra dişari çikan sperm akişkan olmali.ranl opak beyaz olmali.şeffaf olmamali.bunun gibi şeyler.

Merhaba menzil gülü
Sonuçlar hakkında bi yorum yapamayacağım ama kendini üzüpte yıpratma, Daha ne kötü durumda olanlar bile hamiş kalıyo.
Spermin verildiği günkü durumda çok önemli. İnsanın dişindeki problem (çürük v.s.) bile etkiliyomuş sonucu. Normal bi günde baktırın tekrar, Allah gönlüne göre versin canım

Canlarim Allah hepinizden razi olsun. Bugun iyiyim cok sukur. Iste ilk gunku verdigim tepki oyle oldu cunku bilmiyordum ne yapmam gerektigini ve sonucun degisebilecegini.

Evet esimde dedi zaten normalde boyle gelmiyordu diye. Insallah onumudeki au bir daha test yaptircaz ve bu arada bende keciboynuzu filan alip icircem.

stella79 canim, bizim esimle hergun aldigimiz icinde 10larca vitamin olan bir tablet var onun icinde selenyum a, b,c her bir vitamin var zaten. Ben ek olarak cinko hapi ve keciboynuzu vermek istiyorum ona.

Menzilcimmm aaa umutsuzluk yok..
benim eşimin sayısı, hızı gayet iyi fakat morfoloji %1 çıktı. (krugere göre;bu bir metod muş.)
ama doktorumz diyo ki, "en öncelikle nemli olan hız ve sayısı.
ben %3 - %4 az grdüm dedi.
kafaya takılacak bir problem yok dedi,"

şimdi rahim filmi çekileceğim.
Dualar edeceğiz ve bizler de hamile kalacağız.:emir_bebek:

Nevrosy sana kesin yardım eder, melek gibidir..........:nazar:

Canim cok tesekkur ederim. Evet indirverdim yelkenleri dun ama bugun cok sukur iyiyim. Bir daha oyle aglamak uzulmek yok insallah.

Merhaba menzil gülü
Sonuçlar hakkında bi yorum yapamayacağım ama kendini üzüpte yıpratma, Daha ne kötü durumda olanlar bile hamiş kalıyo.
Spermin verildiği günkü durumda çok önemli. İnsanın dişindeki problem (çürük v.s.) bile etkiliyomuş sonucu. Normal bi günde baktırın tekrar, Allah gönlüne göre versin canım
Canim onumuzdeki ay insallah baktircaz tekrar. Biliyorum canim ya, iste ama insanin zayif oldugu zamanlari oluyor boyle. Bir daha yapmica Allahin izniyle.

X