kızlar doğuma anneniz mi yoksa kayınanneniz mi geliyo

valla canım benim kaynanam gelsin isterdim ama onlar beni sevmezler.iyi oldıkdan sonra ha annem ha kaynanam.ama kısmetse şimdiki doğumuma ikiside değil.eşim ve ben ilgileneceğiz

bence arkadaşlar herkes bir olmuyor.bende nisanur gibi düşünüyom.keşke bana iyi davransada bende onu gerçekten annem gibi görsen ama nerdee...benim hamileğimin ilk zamanları çok kötü geçti düşük tehlikesi vardı ve çok kanamam vardı.annem gelip evimin işini yaptı misafirlerimi ağırladı.kayınvalidem geldi de yemeği bile ben yaptım.habire evime misafir getirip durdu ve hiç yardım etmedi.görümcem bekar ve aynı yaştayız çayını bile ben getirdim ayağına..haa bana bir kötülükleri yok ama benden uzak allaha yakın olsunlar...inşallah bizm kayınvalidemiz de sizinkiler gibi olur umudla bekliyorum...

benim maalesef doğumunda kaynanam olacak çünkü kaynanama yakın oturuyoruz annemlerden uzağım benimkisi de her kaynana gibi iyi değil halbuki o bana iyi davransa laf sokmassa iyi geçinsek bu dünya kimsenin kalbini kırmaya değmez ama nerde ben tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım sorun eşimdeydi tedavi süresince kaynanam ve kaynatam bana neler yaptı oğullarında kusur olduğu için hep laf sokmlar incitmeler çok zor bi dönem geçirdim hatta tedavi masrafının çoğunu benim annemler karşıladı onlardan okadar nefret ediyorumki utanmaz insanlar kaynanam şimdiden hemen annane bebeğin çeğizini yapar diye hep söyler bana o kadar nefret ettirmişlerki anlatamam işte böyle fesat insanlarla gelde ömür geçir of of insanın kocasının iyi olması bi şey değiştirmiyor aile çok önemli Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın

Benim annem bana çok yakın, kayınvalidem uzak. Ama kayınvalidem kesin gelir annem zaten yakın, şanslı bir anne olacağım anlayacağınız. Eşimin annesi de benim annem artık.

benimde ikiside gelir sağolsun kayınvalidemde iyidir de insan kendi annesine daha rahat derdini söler daha rahat bişi ister ama benim annem fazla kalamaz yanımda çünkü çalışıyo o yüzden sürekli kayınwalidem kalacak çok şükür ki ii bi kayınwalidem war

valla ikiside gelir ama kayınvaldem ameliyatlı olduğu için sezeryan olursam yatıp kalkarken zor olur o yüzden ilk gece yanımda annem kalır sonrada ikisi birden gelir yaw... zaten ikisi iyi anlaşıyor Allah bozmasın

çok imreniyorum kayınvalidesinden böyle güzel bahsedenlere. ilk üç ayda bulantılarım çok oldu mutfağa giremedim.. eşim kayınvalidemi çağırdı.. ama bana bakmaya mı geldi misafirliğe mi geldi tartışılır.. ilk geldiği gün evime yiğenini çağırdı misafir olarak hemde yatılı... ertesi günde buradaki akrabaları geldi hoşgeldine.. o hafta halimle hem misafirleri hemde kayınvalidemi ağırladım.. sonra bünyem dayanamadı tabii yemeden içmeden sürekli çıkartınca ..bitkin düştüm.. ben fenalaşıp yatağa düşünce kayınvaldem eşyalarını toplayıp gitti. eşime de şikayet etmiş.. ben otururken gitti yattı.. benimle ilgilenmedi die. kendi yemek yemiyo bana da sormuyo sen yermisin içermisin die demiş..daha eşimle konuşmadık ama inşallah lohusalığımda gelmez.. çünkü o bana değil ben ona bakarım..

krizantem sen eşinle konuş kayınvalden gelmesin senmi ona bakıcan omu sana bakıcak birde bebişe kim bakacak Allah kolaylık versin canım

Valla kızlar imrendim yazılanları okuyunca,benim kayın ailem hamileliğimi burnumdan getirdi üstelik yarısı üvey.cedelfin ve krizantem arkadaşları çok iyi anlıyorum,maddi manevi herhangi bir faydaları ve destekleri yok,istemem de zaten,tek derdim huzursuzluk çıkarmasınlar ama mümkün görünmüyor,huzursuzluk çıkarmadan yaşayamıyolar çünkü,başlarda çok üzülüyodum ama artık tek isteğim çocuğuma bir zarar vermesinler,uzak olsunlar,allaha havale ediyorum sadece,çok şükür annem,eşim,arkadaşlarım hep yanımda.siz de öyle düşünün,hepimize hayırlı sağlıklı doğumlar...

İstanbul'un bir ucunda ben bir ucunda annem var annem babamsız gelemez o yüzden. Bir de özürlü abim var onu da bırakamaz zaten. Kayınvalidem Konya'dan gelip kalacak 40 gün kadar sonra heralde gider ben de o zamana kadar bebek bakmaya alışırım inşallah. Kayınvalidem iyi ama anne gibi olmaz ben bişey söylerim o alınır , o bişey söyler ben alınırım. İnşallah hep iyi geçiniriz.

X