kızlar doğuma anneniz mi yoksa kayınanneniz mi geliyo

misskokulumm

2 kızım 1 oğlum 🧿🧿🧿
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
7.242
17.391
40
Kızlar doğumunuza yani o meşhur 40 günlük lohusalık döneminizde annenizi mi kayınvalidenizi mi çağırmayı düşünüyosuuz?Açıkcası ben kayınvalide mi çağırma hatasını benneyaptımki geçen ay kanamam olduğunda yaptım ve bana güzel bi ders oldu.Ben ve bebeğim toplanmadan çağırmayı düşünmüyorum(Allah muhtaç etmesin)insanın annesi gibi kim ilgilenir ki Sağolsun taaa eskişehirden gelidiler ama kendi oğlunun ve kocasının yemeğini yapmaktan başka benle ilgilenen pek olmadı ah anacım ana gibi yar olur mu?Rabbim başımdan eksik etmesin ergün sesini dumasam olmuyosenağlama

senağlamaCanım benım ya :S Evet Insanın Annesı Gıbı olamaz Gercekten benım annem dogumumda Sadece Bı Gun yanımda kalabıldı Ama bır gun ıcerısınde hep ılgılendı benımle ana gıbı yar olamaz haklısın ama kayın valıdemın hakkını yememem gerekıyo Logusa donemımde hep yanımda oldu zaten hep yanımda ama O donemlerde cok ılgılendı benımle hala oyle kızım 2 yasını bıtırdı kayınvalıdem hala el bebek gul bebek bakıo Suan ıkıncı hamılelıgım :) mecbur yıne bakacak zaten sırf kayın valıdem yuzunden herkes cocuk dogurmamı ıstıyordu esım aılenın tek cocugu kayınvalıden genctır bakar dıyıp benı kandırdılar :) ( kazara oldu) ama cok mutluyum ılk cocukmus gıbı heyecanım ustummde:)

ikiside yanım da olur heralde ikisi de anne kendi canları allah razı olsun kayınvalide kelimesini de sewmiyorum hayatımı paylaştığım canım kadar sewdiğim tek vücud olduğum eşimin annesi o çok önemli bizde ben çok sewiyorum allah korkusu olan inançlı biri çok olgun yani şanslılardanım

MesLımına ne guzel Allah devamını getırsın bende SansLı geLınlerdenım :)Kayın valıdem bana bı bulasık bıle yıkatırmaz :)

MesLımına ne guzel Allah devamını getırsın bende SansLı geLınlerdenım :)Kayın valıdem bana bı bulasık bıle yıkatırmaz :)

amin çok şükürler olsun hamileliğimin bu haftasına kadar yemek bile yapmadım yemekleri onda yedik yeni yeni yapmaya başladım ama ben de tam temizlik hastalığı var bu yüzden kendimi biraz yıpratıyorum çok hızlı çok hareketlisin diyorlar iki defa da düştüm ama biliyomusun bebeğim de çok hareketli dr usg ben böle bebek görmedim dedi sürekli takla atıyor ve kafa üzeri duruyor aile de sporcumu var dedi:)

öyle bir durumda annemin yanımda olmasını isterim. benim kaynanam cadıdır sinir eder beni. mümkünse gelsin sevsin gitsin diyenlerdenim. ama herkes bir olmuyor ki abimin çocuğunda hep biz baktık. yani her kaynana anne olmuyor kızlar herkesin farklıdır. keşke anne olsalarda biz de rahat etsek benimki düğünümü burnumuzdan getirdiki kimbilir neler yapar korkmuyorda değilim hani. )))

BaLımnur hakLısın en ıyı kaynananın bıle Icınde bı Cadılık yatıyor ben Kayınvalıdemle bır Defa Sorun yasadım 3.bucuk Yıl ıcerısınde Oda Komsumun bana ıftıra atmasıyla basladı ( Iftıra derken soyle anlatım ) Komsum bana kayınvalıdemı Sorup dururdu bende boyle kayınvalıde bulunmaz Allah ondan razı olsunn v.s Cok guzeL Cumleler kuruyordum megerse bızım Komsu ( Kocamda Gozu var kı ) Kusura bakmaın ama bu gercek :S Kayınvalıdeme tam tersı Anlatmıs ıste Cımen Demıs ben kayınvalıdemden ayrı eve tasınacam Gıbısındenn daha da abartmıs.. Kayınvalıdem bana bır ay boyunca Cok farklı davranıyordu kadın baya kırılmıstı ama benım haberım yoktu en sonunda dayanamadım yegenıne Anlattımm neden degıstı kayınvalıdem bırden dedım yegenı anlattı bana gıttım konustum kayınvalıdemlee ıkımızde rahatladık bı daha da o kadınla gorusmemesını ıstedım =)) ama benı dınleyen kımm yınede gorusuo bahanesıde benım kızım o komsuya anne dıyecek derecede cok sevıo sureklı onları ıstıo :) kızımı oraya goturuyormus ondan konsuuyormus allahtan ben evımı degıstım :) Artık dedıkodu yapacak bı komsum yok :)

keşke annecim hayatta olsaydıda bakmasad olurdu düğünümü görseydi bebeğimi görseydi yeterdi.senağlama.senağlamailk bebeğimde yanımda kimse yoktu ama gelip gittiler saolsun ablam yengem..çalışıyolardı..şimdi doğumu istanbulda yapacağım için 1 ay yengemde kalıcam o bakacak..kıymetini bilin annelerinizin kızlar insan anne olunca daha iyi anlıyoo..kimse ne eşiniz ne evladınız kimse sizi anneniz kadar sevmiyoo..ay salya sümük oldum ben neyse .....

canım başın sağolsun. annecin senin hep yanındadır sen merak etme.o senin düğününüde bebeğinide görmüştür canım. gerçekten insanın annesi gibi yok ya. bide ben bunu evlenince daha iyi anladım en çok annemi özledim.

Ay ne güzel kayınannelerinizle bu kadar iyi olmanız ne hoş ben de isterdim ama olmadı ısınamadım gerçi arada 16 saatlik bi mesafe var annemler de 5 saat uzaktalar bizden yani biz gurbet kuşuyuz eşimle ve böyle çokm huzurlu olduğumu düşünüyorum sadece doğacak bebeğim için endişeleniyorum kimse onlardan iyi bakım ilgilenemez ondan eminim ama huzur herşeyden önce geliyor herhalde burada kalmak için ev alma çabalarına giriştik eşimle hayırlısı hepimiz için güzel gelinlere aferin diyorum

valla kızlar benim kayınvalidemde çok iyidir. çokta sever beni. ama kayınvalidem bana 1 saat uzaklıkta oturuyor. ben kendi anneme yakınım yürüyerek gidiyorum sürekli. benim için ikiside farketmez. bize gelince bile yemekleri o yapar hemen, benim güzel güzel giyinmemi ister, makyaj yapıp kendime bakmamı ister. biz yapamadık siz yapın diyor yani.

allah ikisinede sağlık versin ikiside gelcek inşallah annem benimle ilgilenir çünkü ya insanın tek annasına nazı geçiyor ve bende ancak onda rahat ederim bunu biliyorum kayınvaldemde yemek işiyle ilgilenir ortak olarakta bebişe bakarlar inşallah

benim kayınvaldemde aynı sözleri söylüyo yoksa kefser bunlar tanıdıkmı canım ne dersinsırnaşık şey

ben kızıma hamileyken kanamalarım oluyordu düşük ihtimalinden en zorunda kayınvalidemlerde bendeydi birşey demediler bende annemi çağırdım memleketten 15 gün boyunca raporum bitene kadar baktı annecim doğumuma da geldi sağolsun 20 gün baktı yine bana ve bebişime sonra kayınvalidemler geldi ben onlara hizmet ettim kısacası anne gibi olmuyor ben kayınvalidemi anne gibi görmedim hiç sözde kalıyor annelik
ama annem gelinimizin 2 doğumundada bulundu değişiyor işte

allah nasip ederse o günleri görürsem annemde kayınvaldede yanımda olurlar............annem ankarada kayınvaldem daha yakın uşakta ben manisada yani ikiside gelir ama tabii annem kadar rahat olamam kayınvaldeme ........
herşeyi söylerim anneme ama kayınvaldeme söyliyemem.......zaten bana iki değil üç kişi lazım iki bebişe zor yetişiriz allahım sağlık versin o günleri görelim kucağımıza alalımda kuzularımı kimin gheldiği çnemli değil...........

Sana canı gönülden hakveriyor aynı duyguları paylaşıyorumm herinsan bi olmuyo işte

İkisi de gelsin,ikisi de baksın valla.Kimse kırılmasın sonra.Kırk gün burada bulunmak onlar için iş gibi değil,ya da görev gibi değil zaten.Ayrı bir mutluluk bence.Ama sadece gelsinler,bebeğime karışmalarına müsade etmem hiçbir konuda.Doktor denen bişey var en ufak bir problemde açar sorarım ve uygularım.Onlar gelsin,bebeği sevsin,beni sevsin,misafirlerle ilgilensin,sohbet etsinler.Bulunsunlar yani.

aynen katılıyorum arkadaşım sana ,benim kayınvalidem çok bilmiş birisidir. herşeye karışmasını akıl vermesini çok sever ona göre dünyada ondan daha iyi bilen biri yok..çok sinir oluyorum bu huyuna bebek oluncada burnumdan getirirse tavrımı koyacam benim kaçarım kaynanam alt katımda oturuyo,mecbur gelcek ama annemde gelicekk,annemim olmasını tercih ederim herşeyee,kaynanam bana hiç itimat etmezki zaten ,ALLAH DÜŞÜRMESİN NE DİYİMM:1no2::1no2:

senağlamabende anacımı isterim banane gerçi ikiside gelir doğuma ama hastanede annem ve eşim kalır büyük ihtimalle benim kayınvalidemde bakar eder ama ben kayınvalidemi değilde kardeşlerinden nefret ettiğim için çokta gelip benle ilgilenmesini istemem çünkü laf ederler baktırıyo ettiriyo diye onun için benim anacım bakar bana kimseye gerek yok eşimde zaten benden hevesli kimse olmasa bile ikimizde hallederizz:çok üzgünüm:

kızlar bebiş olunca üzerinize annelik nasıl oluyorsa oturuyor bişey öğrenmenize gerek kalmıyor herşeyi yapıyorsunuz sanırsınız ki kırk yıllık annesiniz size devamlı karışan birilerinin olmasındansa yalnız olmanız daha iyi benim kzım erken olmuştu kilosu düşüktü kayınvalidem misafirlerin yanında bana sen bilmemişsindir erken mi olur hiç çocuk dedi,kızım ağlayınca bu çocuk doymuyor hemen pirinç unu getir mama yapalım emzik verelim vb. bir sürü şey söyledi kaldığı sürece kısacası ben istemedim gelmesini zaten doğumdan 20 gün sonra geldiler geldiklerindede bütün hizmetlerini yaptım yani anne gibisi yok işte yada benim kayınvalidem bana anne değil ikimizde birbirimize soğuğuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…