Kızlar dertleşelim mi ? Anne ve Baba ilişkisi..

Ne demek nafile, yan gelip yatmayı, sosyal hizmetlerden para alıp beleş yaşamayı mı düşünüyor? Evlenmeden önce konuşmadınız mı plan program yapmadınız mı? Siz çalışmıyorsunuz eşiniz çalışmayı bırak dil bile öğrenmek istemiyor ve bu adamı koca diye tutuyorsunuz yanınızda. Az derdiniz varmış gibi bir de kocayla uğraşın. Vardiyalı fabrika işçisi anneniz mi veriyor harçlığını?

Kusura bakmayın da niye şikayet ettiğinizi anlamadım. İşe giden kadın doktora da gidebilir. Siz olmasaydınız tedavisiz doktorsuz mu kalacaktı? Almanya'da doğup büyüyen biri evlenebilmek için koşa koşa Türkiye'ye gelince başına gelenlere ben pek üzülmüyorum. Çocukmuş gibi kocaman insanları doktora hastaneye götürüyorsunuz. Dil öğrenmek istemeyen adam eşini evini de önemsemez, tek hedefi 3 sene katlanıp kalıcı oturum almak dikkat edin de düşmeyin o tufaya. Çocuk falan yapıp ekmeğine yağ sürmeyin, bir kaç sene gözlemleyin.
Ablacım siz neden eşimden yürüyorsunuz konuya ? Benim sorunum eşimle değil eşim tek çalışıyor hemde 2 işi var ..devletten de çalıştığı için Zaten para alamıyoruz yeterli göründüğü için. Benim sorunum ailemle demiştim .. ailem hakkında haklı olabilirsiniz fakat eşim konuya dahil değil ,dil konusu büyük Kaos bana yaratmıyor büyük sorun yaşatan şey ailemin herşeye benim koşturmam gerektırdığını düşünmeleri yaptığım ve harcadığım emeğin karşılığını alamamam. Ben tek evlatları değilim biyerden sonra bana artık tek başıma ağır geliyor ne yazık ki. Nafile dediysem içinden gelmiyor kendisi de aileden sorunlar yaşıyor yani şimdi eşimden konuya yürüdüğünüz için bunu söylemek zorunda hissettim kendimi.

Sorun ailem 2 oğluna hiç dert yanmaması yada bana bu konuda yardımcı ol gelemesen bile lütfen şurayı ara konuyu Hall et diyememesi. Artık annem ya erkeklik egemenliği yapıyor yada nazı geçmiyor onlara.. benim sorunum bu ama siz çok öfkelendiniz ben eşimle mutluyum sorunum yok evliliğimde ..

Teşekkür ederim genel olarak zaten panik kafaya takan bir insanım bu yüzden kararsam yansımış olabilirim haklısınız. Eşimin dil konusunda da çok uyardım ama içten gelmedikten sonra nafile zaten bilse en azından kendi işlerini Hall eder yükümü hafifletirdi.
Yani aklıma şey geldi bu tip evrak çeviri şu bu işlemlerini sağlayan bir firma illaki vardır. Paraları varsa bu hizmeti satın alıp parayla yaptırsınlar? Anne babaya kesinlikle yardımcı olma taraftarıyım ama mental sağlığınızı etkileyecek seviyede olmamalı bu.

Eşiniz dil bilmeden nasıl çalışıyor ki? Nasıl günlük hayat sürüyor? Ben de yurtdışındayim ve dil bilmesem sipariş bile veremem. Kimsenin de ebeveynim gibi başımda durmasını istemedim o yüzden azmettim öğrendim. Erkek elini taşın altına koymalı ya.

Yani aklıma şey geldi bu tip evrak çeviri şu bu işlemlerini sağlayan bir firma illaki vardır. Paraları varsa bu hizmeti satın alıp parayla yaptırsınlar? Anne babaya kesinlikle yardımcı olma taraftarıyım ama mental sağlığınızı etkileyecek seviyede olmamalı bu.

Eşiniz dil bilmeden nasıl çalışıyor ki? Nasıl günlük hayat sürüyor? Ben de yurtdışındayim ve dil bilmesem sipariş bile veremem. Kimsenin de ebeveynim gibi başımda durmasını istemedim o yüzden azmettim öğrendim. Erkek elini taşın altına koymalı ya.
Evet bu öneriniz mantıklı olabilir teşekkür ederim. Eşim tamamen dil bilmiyor lal gibi olduğunu ima etmedim çat pat konuşabiliyor ama bazı durumlarda bana ihtiyacı oluyor iş yerinde sorun yaşamayacak şekilde çalışıyor yani okadar değil.. çok şükür 2 işi var iyi idare ediyo gerçekten benim sorunum ailem ya az evvel bi abla da öfkelendi felan sorunu anlamadan eşimden yürüdü konuya konu ailem dediğin gibi mental sağlığımı bozacak kadar üstüme gelmeleri ve onlara verdiğim çabayı görmemeleri işte 2 abi kardeş var kimse kimseyi sormamaları bunlar yalnızlık hissi sevgisizlik. Bu aslında

Teşekkür ederim genel olarak zaten panik kafaya takan bir insanım bu yüzden kararsam yansımış olabilirim haklısınız. Eşimin dil konusunda da çok uyardım ama içten gelmedikten sonra nafile zaten bilse en azından kendi işlerini Hall eder yükümü hafifletirdi.
Eş olarak türkiye'den dil bilmez yol bilmez işsiz güçsüz cahil bir hanzo ithal ederek bu ışıltılı hayatı sen seçmişsin balım ...Keyfini çikar....

Eş olarak türkiye'den dil bilmez yol bilmez işsiz güçsüz cahil bir hanzo ithal ederek bu ışıltılı hayatı sen seçmişsin balım ...Keyfini çikar....
2 işte çalışıp yurt dışında mücadele eden, bütün maddi yükü omuzlarına alan , yeri gelince yemeğimi yapan ve ev işlerinde yardım eden sevgisini eksik etmeyene ben hanzo diyemem bu iyi eşi ben seçtim şükür 🙏🏼 siz konuyu anlayamadınız ama teşekkür ederim inşallah herkese benim eşim gibi bir hanzo nasip olur :)

Evet bu öneriniz mantıklı olabilir teşekkür ederim. Eşim tamamen dil bilmiyor lal gibi olduğunu ima etmedim çat pat konuşabiliyor ama bazı durumlarda bana ihtiyacı oluyor iş yerinde sorun yaşamayacak şekilde çalışıyor yani okadar değil.. çok şükür 2 işi var iyi idare ediyo gerçekten benim sorunum ailem ya az evvel bi abla da öfkelendi felan sorunu anlamadan eşimden yürüdü konuya konu ailem dediğin gibi mental sağlığımı bozacak kadar üstüme gelmeleri ve onlara verdiğim çabayı görmemeleri işte 2 abi kardeş var kimse kimseyi sormamaları bunlar yalnızlık hissi sevgisizlik. Bu aslında
Anladım. Görünmez emeğiniz var yani. İnşallah ilgisiz kardeşleriniz sonradan kıymete binmez anne babanız için. Aslında anne babanızın düşünmesi lazım ama düşünmüyorsa hayatınızın dengesini siz kurmalısınız. Ver, ver, ver, tükenirsiniz.

Bir de sigara konusunda bence hiç bulaşmayın. Hem laf işlemiyor hem de daha da öfkeleniyorlar tiryakiler.

2 işte çalışıp yurt dışında mücadele eden, bütün maddi yükü omuzlarına alan , yeri gelince yemeğimi yapan ve ev işlerinde yardım eden sevgisini eksik etmeyene ben hanzo diyemem bu iyi eşi ben seçtim şükür 🙏🏼 siz konuyu anlayamadınız ama teşekkür ederim inşallah herkese benim eşim gibi bir hanzo nasip olur :)
İnşallah eşin vatandaşlığa geçince seni pişman etmez, gerisini boşver herkes başının çaresine baksın ama sen kocana dikkat et derim...

Anladım. Görünmez emeğiniz var yani. İnşallah ilgisiz kardeşleriniz sonradan kıymete binmez anne babanız için. Aslında anne babanızın düşünmesi lazım ama düşünmüyorsa hayatınızın dengesini siz kurmalısınız. Ver, ver, ver, tükenirsiniz.

Bir de sigara konusunda bence hiç bulaşmayın. Hem laf işlemiyor hem de daha da öfkeleniyorlar tiryakiler.
Çok şükür anlayan biri çıktı sağolun🙏🏼 onlar çoktan kıymete bindiler artık sigara felan daha bulaşmam lafını etmem babamın tansiyon yüzünden gözü komple kanlandı bu sadece bir örnek neden bukadar korkup yardım ettiğim kızdığım için :) hayatta yanımda tutmaya çalışıyorum onları ama onlarda istemeli.. artık geri çekildim biraz hergün aramıyorum gerekmedikçe konuşmuyorum beni de aramıyorlar zaten nezamandır o yüzden böylesi daha iyi

Ben zaten hissediyorum hasta olucağım ve konuşmadığım canım abilerim üzülüp başıma dikilecek anne baba da sonradan anlayacak üstüme geldiklerini. Ama geç olacak insan hiss eder ya bazı şeyleri.. hep hastalıkta insanlar üzülüyor sorma düzelince yine kapı duvar. Lafa gelince 3 günlük dünya 🌍 ..haklısın kardeşim ne yapayım kimse ne anlıyor ne dinliyor ne yapacağımı şaşırdım
Kendi özüne dön ne istediğine bak hayatını yaşa .. eşinle cocugunda olursa zamanla daha iyi anlarsın.. hassas bi kalbin var inan değmiyor kimseye cok gec ogrenıyorsun ama ogreniyorsun

Kendi özüne dön ne istediğine bak hayatını yaşa .. eşinle cocugunda olursa zamanla daha iyi anlarsın.. hassas bi kalbin var inan değmiyor kimseye cok gec ogrenıyorsun ama ogreniyorsun
Maalesef çok hassasım doğru.. öyle yapıcam artık kafama vura vura öğretecek demek hayat teşekkür ederim 🙏🏼

Ablacım senin eşinin turkiyede meslegi neydi? Dönseniz eşin iş bulsa sen de Almanca callcenter işi falan yapsan evden imkanınız var mı? Adama orası yaramamış belli ki, abinler de yükü sana atmış uzaktayım diye, sen de şu an çalışmadığın yeni iş aradığın için bağlayan bir şey yok seni. Gidin bir de Türkiyede deneyin şansınızı. Depresyon, tükenmişlik işi başka bir şey yaşamayan bilmez. Bence bu fikri bir düşünün.

Bacım sen kendi hayatını kendine zindan etmişsn Türkiyede çocuklar nasıl büyüyor bi bilsen onun bunun çocuğu örnek gösterilerek kavga dövüş içinde büyüyorlar sirkelen kendine gel sirkelen kendine gel bi kendin uzaklaş ailenden sen bi bireysin kendi aileni kurmuşsn kendi ailene odaklan geçmişin üstündeki travmaları bi at babam aldattı annem sigara içiyor abilerim arayıp sormuyor herkesin kendi hayatı bırak herkes istediği gibi yapsn sen o ailenin kurbanı değilsin kendini kurban psikolojisine sokma yoksa aşırı yıpranırsn şimdiki eşinde evliliğinde senden gereğinden fazla fedakàrlık bekler kaldıramazsn bak şimdiden diyorsn dört kişinin dosyası üzerimde kocan dil sorunu için çabalasn yükünü alsn senden bi zahmet ayrıca o kimki ilerde seni beğenmeyecek sen onun beğenmesine mi kaldın kendi ışığnla parlarsn bak herşeyden önce sen bi kadınsın kendin tek başına durmayı öğren bırak anneni babanı bi sal onlar seni salmış farknda msn? Ayrıca abilern de vicdan azabı çekmez çünkü kimse gereğinden fazla fedakarlık yaptığı için yapmayanı kötü ilan edemez on kardeşz bende ne travmalar var bilsen ağlarsn ama ben gülüyorm daha dün yemek yaparken eşime dedim ay biz evde bıçakları hep saklardk babamla abim kavga ederken biri ölmesin diye ama sonra hemen güldüm geçtim yani hayat çok kısa öyle kısaki şuan uğruna depresyona girdiklerin ardından ay kafasnda da biraz vardı derler yapma kendine bunu dertsz başına dert açma
Dert yarıştırmayı hiç sevmem ama dediklerinize harfiyen katılıyorum. Benim gibi çocuğuna hakaret küfür eden, çocuğundan malını parasını esirgeyen aileyle yaşasa napar acaba konu sahibi. Ekleme yapayım. Daha sabah amcama para yollattı bana. Bana gelince para yok, kocan ödesin bilmem ne. Lafa gelince tek çocuksun ne istedin yapmadım. Bir şey isteyemedim ki ben.
Vallahi başım ağrıyor

Ablacım siz neden eşimden yürüyorsunuz konuya ? Benim sorunum eşimle değil eşim tek çalışıyor hemde 2 işi var ..devletten de çalıştığı için Zaten para alamıyoruz yeterli göründüğü için. Benim sorunum ailemle demiştim .. ailem hakkında haklı olabilirsiniz fakat eşim konuya dahil değil ,dil konusu büyük Kaos bana yaratmıyor büyük sorun yaşatan şey ailemin herşeye benim koşturmam gerektırdığını düşünmeleri yaptığım ve harcadığım emeğin karşılığını alamamam. Ben tek evlatları değilim biyerden sonra bana artık tek başıma ağır geliyor ne yazık ki. Nafile dediysem içinden gelmiyor kendisi de aileden sorunlar yaşıyor yani şimdi eşimden konuya yürüdüğünüz için bunu söylemek zorunda hissettim kendimi.

Sorun ailem 2 oğluna hiç dert yanmaması yada bana bu konuda yardımcı ol gelemesen bile lütfen şurayı ara konuyu Hall et diyememesi. Artık annem ya erkeklik egemenliği yapıyor yada nazı geçmiyor onlara.. benim sorunum bu ama siz çok öfkelendiniz ben eşimle mutluyum sorunum yok evliliğimde ..
Nerede çalışıyor eşiniz? Almanca bilmeyen adam Almanya'da hem de 2 işte birden çalışıyor ama bütün evrak işlerini siz yapıyorsunuz, ilginç. İş başvurularını nasıl yaptı mülakatları nasıl halletti? Amiri müdürü falan toplantı yapınca, birebir konuşunca veya iş arkadaşlarıyla nasıl anlaşıyor? Bilmeyen, oralarda yaşamamış biri olsam koşup tebrik ederdim eşinizi.

Aileniz size sen karışma diyorsa karışmayın. Sigara içen içsin hastalanan hastalansın. Yaptım ettim kendi sağlığımdan oldum ama kıymetim bilinmedi diyorsunuz. Peki ısrarınız niye, sen karışma bize diyen kişiiler ananız babanız bile olsa demek ki değmiyormuş. Siz küçükken nasıldı düzenleri, ufacık halinizle siz mi oraya buraya götürüyordunuz? Bana göre gereksiz vazife peşinde koşuyorsunuz.

Ben sizi anliyorum. Evlenip ulke degistirdim hala daha ailemin evrak isleriyle uzaktan ugrasirim. Gecenlerde anneme meyvede de seker var yememelisin tabi sekerin yukselir halsiz olursun dedim diye bana alindi. Herkes ona cok zayiflamissin diyormus bense yemesine karisiyormusum diye sacmaladi :) Yapacak bisey yok kendimizi yipratmadan ailemize destek olacagiz. Sizi cok yipratiyorsa biraz azaltin. Ben kardeslerime paslamaya basladim maruz kaldikca yapar oldular. Ama tabi konulara ben hakim oldugum icin yine de herseyi bana soruyorlar. Allah baska dert vermesin, en kotu gunlerimiz boyle olsun diyelim. :)

Nerede çalışıyor eşiniz? Almanca bilmeyen adam Almanya'da hem de 2 işte birden çalışıyor ama bütün evrak işlerini siz yapıyorsunuz, ilginç. İş başvurularını nasıl yaptı mülakatları nasıl halletti? Amiri müdürü falan toplantı yapınca, birebir konuşunca veya iş arkadaşlarıyla nasıl anlaşıyor? Bilmeyen, oralarda yaşamamış biri olsam koşup tebrik ederdim eşinizi.

Aileniz size sen karışma diyorsa karışmayın. Sigara içen içsin hastalanan hastalansın. Yaptım ettim kendi sağlığımdan oldum ama kıymetim bilinmedi diyorsunuz. Peki ısrarınız niye, sen karışma bize diyen kişiiler ananız babanız bile olsa demek ki değmiyormuş. Siz küçükken nasıldı düzenleri, ufacık halinizle siz mi oraya buraya götürüyordunuz? Bana göre gereksiz vazife peşinde koşuyorsunuz.
Eşimin nerde çalıştığını şuan burda yazamam illa deşifre olmak istemiyorum fakat eşim dilsiz lal demedim iş yerinde anlaşabilecek kadar elbette biliyor siz neden benim eşime bukadar taktınız ki benim eşimle bir sorunum yok defalarca söyledim ama inatla eşimden yürüyorsunuz konuya 😀.. eşim bana çok yük değil konunun en ufak parçası şuan ..

X