kızlar çok dertliyim

dediğin mantıklı geldi benim yapamadığımı sanırım nişanlım yapabilir bide o denesin belki başarırı

cnm gelip gidiolar ama annem onlar gelince son 6 7 ay surat asmaya başlayınca onlarda pek gelmiyor artık ilklerden annem çok yakında dünürümde dünürüm diyip sürekli gidiyodu şimdi noldu dediğimde aileler denk değil diyo ama anlaşıyodun sen diyodum o zmanddı diyo bişeymi oldu diyorum yoo birden soğudum işte diyo seni arıyo kaynanan beni aramıyo sormuyo dio ee ben nasıl diiym kaynanama annemi ara diye ya şöyle diyim tipi olarak itici geliyomuşş işte evi yokmuş kirada oturcakmışız sıkıntı çekicekmişin zengin bul diyo iyide kızlar ben sırf zengin diye sevmediğm biriyle nasıl evlenim sağlam iş bulması lazım diyo işi var zaten ama illa hiç birişte garanti olmazki bi olay olur çıkar böyle kaderin önüne geçilmezki kimsenin ne olacağını bilemeyizki nişanlımda olayları biliyor ve çok üzülüyor gerçekten bi evim yok diye yapıyolar diyo ama hala aleni seviyorum çok şeker insanlar diyo ama niye bana yapıyolar anlamıyorum sırf evlenmin eevime eşya almim diye bankadan kredi çektiriyolar sen ödersin diyolar napcıaksınız krediyi diyorum babam arabımın tamiri var gerisinde gezeriz çay fln içieriz ailecek diyo kızlar susmakla hatamı yapıyorum sevgilime nasıl hitap etceğimi bile ailem belirliyo bazen kızıyorum kaçsam diyorum ama yapamam böyle bişeyi işte çözüm yolu bulamıyorum susutukta daha çok üstüme geliyorlar :çok üzgünüm:

canım benim ne kaç ne de sus. ailene bir şekilde onu sevdiğine inandırmalısın ki kaldı ki nişanlanarak çok büyük bir adım atmışsınız. bu arada yanlış anlamazsan sana bir soru sormak istiyorum bu kredi meselesini söyleyince aklıma takıldı. ama lütfen yanlış anlama beni olur mu? maddi olarak ailene yardım ediyormusun ?

nişanlının ailesi düğün tarihini belirlemek üzere sana gelsin ve durumu netleştirsin.yoksa ömür boyu senin nişanı bozacağın günü beklemekle geçicek günleri ya da bi bahane bulup ayıracaklar sizi.o zaman herşey açığa çıkar.

evet yapıyorum cnm ama çok byük bi katkım yok kredi meselesi tamamen ailemin keyfi için yapılan bişeyihtiyaç için değil maalesef

cnm öylede korkuyorum ailesine kıracak bisözsöyerler diye şimdilik nişanlımdan başka kimseye yatmıyoruz olayı eğer ailesine yalnış kırıcı biz söylerse annem işler dahada karışır diye korkuyorum sanki elim kolum bağlı duruyorum sizce yalnışmı yapıyorum etrafımda pek dertleşebilceğim akıl alabilceğim kimsem yok o yüzden sizlerden meded umuyorum kızlar bana doğru yoludoğru çareyi söylersiniz diye yazdım

yani öyle aileler görüyoruz ki kızları eve maddi destek veriyor diye böyle evlenmelerine karşı çıkıyorlar saçma sapan bahaneler gösterek. sadece sormak istedim böyle bir şey olabilir mi diye umarım yanlış anlamamışsındır beni

zor durumdasın ama acele etme,anneler hıcbır zaman evlatlarının mutsuz olmasını ıstemez.Sen sevıyorsun ama annenıde yabana atma vardır bır bıldıgı.Benım kız kardesımde gecen sene nısanlanmıstı bızler aılecek ıstemıyorduk ne desek kızkardesıme bos gelıyor yok evlenıcem dıyordu.Gerceklerı goz ardı edıyordu.Ama aradan bellı bır sure gectıkten sonra onların aılesıyle de gorusmeye basladıkca ıyıca tanıdı ve nısanı attı.Sende ıyı dusun acele etme.Umarım hakkında hayırlısı olur sonunda mutlu olursun

Allah sana kolaylık versin canım ama yılma sesini çıkar.ısrarcı olduğunu anlarlarsa onlar da inadından vazgeçer

bu ne ya nazi kampında mısın sen...
tamam annelerimizi çok severiz çok da kıymatlilerdir. ama bu kadar hayatına müdahele etmemeli bence ki nişanlanmana evet demiş.
babanla konuş bakalı annenin yaptıklarını anlat. o ne dicek belki annenin hakkından baban gelir.

Canim hiç bir anne baba çocugunun kotulugunu istemez.
Vede biricik kizlari için ideal damat adayi yoktur
mesela annem beni hiç kimseye yakistirmaz, anne yuregi, anne hayali...

Oncelikle nisanlin askerden dondu mu ?
Ise basladi mi ?
eger bunlara evet diyorsan...
Bence ozaman, nisanlin gelecek, annenle ve babanla konusacak, bu birrr
Olmadi, nisanlinin ailesi gelip, bakin biz bu isi daha uzatmak istemiyoruz, 1.5 yildir nisanlilar, artik dugun olsun desinler, bu iki

Ha eger ailen karsi çikarsa, ok ama konussunlar, tartismalar olacak diye odum kopuyor deme sakin, cunku her ailede ufak tefek sorunlar olur fisfisfis

Ama bence kendi basina artik bu mucadeleyi verme, cunku sen annenin uzerine gittikçe annen tiskiniyor ondan...

Insallah ortak nokta bulursunuz...Mutlu olmani dilerim

gerçekten Allah yardımcın olsun anladığım kadarıyla çok inatçı bir annen var işi zor ama her defasında sevdiğini annene tekrara tekrar anlatıcaksın bıkmadan belki gün olur annen bıkar İnşallah evlenir ve çok mutlu olursun.

allah yardımcın olsun canım
allaha bol bol dua ett:Saruboceq:

canım bu işi tek başına nişanlını ve ailesini sokmadan halledemezsin.. onların gelip söylemesi lazım artık düğün yapalım diye. onlar geldiğinde ne olacaksa olacak zaten. bence daha da fazla uzamayın bu işi

kızlar galba haklısınız yapabilceğim başka bişey yok en iyisi ailesini devreye sokmak inş buraya mutlu haberlerimide veririm yardımlarınız için teşekkür ederim

kızlar galba haklısınız yapabilceğim başka bişey yok en iyisi ailesini devreye sokmak inş buraya mutlu haberlerimide veririm yardımlarınız için teşekkür ederim

sabırsızlıkla bekliyoruz canım güzel haberlerinizi ve düğün tarihinizi yerimseniben :1rolleyes:

Bende çektim zamanında babam nişanlanmama izin verdi sonra hep düğünü erteledi belki ayrılırsın diye.... Sonra babamada sözü geçen bir iale büyüğümü eniştemi (babamdan yaşça küçük ama sözü dinşenen birisidir eniştem) araya koydum babamla konuştu ve ikna etti sonrada evlendik...
Şimdi çok mutluyum çok şükür onlarda çok memnun damatlarından...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…