Kızlar çok acı çekiyorum...

bu kadar kolay bitebilmesi çok ilginç..ama yapacak bişey yok artık.sende unutmaya çalış bence cnm..madem o çok kolay silebiliyo sende sil..

valla kızlar eğer eşinizin ve ailesinin durumu varsa hiçte öyle ucuza gitmeyin derim bende...bunun sevgiyi ölçmekle alakası yok ama...madem sizi alıyor,her anlamda biraz zorlansınyarın bi gün size "zaten çok meraklıydın bana bedavaya geldin bee" diyemesin
bana eşimin ailesi 10 tane burma taktı.1 tanede set.ıvır zıvırlarda vardı.saat aldırmadım be mesela.takmıyorum o tip saatler çünkü... bu sözleri sen yazmışsın kronick arkadaiım.bir topicde okudum.güzelim bi de kalktın bana akıl veriyon.

seven insan bi kelimeden dolayı haytta bırakmaz canım .

kolay diil elbet ama istersen unutmaya çalışmalısın 2.5 hafta olmuş

seven insan bi kelimeden dolayı haytta bırakmaz canım .

kolay diil elbet ama istersen unutmaya çalışmalısın 2.5 hafta olmuş
gerçekten sevmemiş demekk.benden vazgeçtiğine göre.hakkımızda hayırlısı artık.unutacam başka çaresi yok.dönsede artık ben istemem.çektğim acıyı bir ben biliyorum.çıkarken ayrılmak da zor ama nişan atmak arkadaşlar inanın daha zorr.

valla kızlar eğer eşinizin ve ailesinin durumu varsa hiçte öyle ucuza gitmeyin derim bende...bunun sevgiyi ölçmekle alakası yok ama...madem sizi alıyor,her anlamda biraz zorlansınyarın bi gün size "zaten çok meraklıydın bana bedavaya geldin bee" diyemesin
bana eşimin ailesi 10 tane burma taktı.1 tanede set.ıvır zıvırlarda vardı.saat aldırmadım be mesela.takmıyorum o tip saatler çünkü... bu sözleri sen yazmışsın kronick arkadaiım.bir topicde okudum.güzelim bi de kalktın bana akıl veriyon.

Ben de rastlamıştım bu yazıya..gamyoncuiremsu

yazık size ya sevinmişsiniz açık buldum diye-tatlicadiarzu-
sevgili maviayy imkanı varsa nişanlınızın alacakları varsa size bişeyler "ben istemem" demeyin anlamında yazılan bir yazıdır bu.
keşke bunu yazdığım topiğin konusunuda okusaydın:nazar:
ayrıca ben ağzımı açıp bana şunları alın demedim,sağolsun eşim ve ailesi aç gözlülük yapmadığım,3-5 tabak çanağa,perdeye kumaşa bilmem neye tenezzül etmediğim,eşimin ailesini yolunması gereken kaz olarak görmediğim,aileyi bölmeye gitmediğim için kendileri miktarları belirleyip almışlaryerimseniben
benim açıklarımı yakalamaya çalışacağına kendi eksikliklerinle yüzleşmen dileğiyle:nazar:

Kendi adıma olan kısmı cevaplayayım.hihoyyyt

Bu yazıya ben de rastladığımı söyledim.yorumda bulunmadım.Konu sahibi arkadaş yazınca hatırladım.Açık bulmaya çalışmadım.

Ayrıca ne ben ne de ailem eşimin ailesinden hiç bir talepte bulunmadık .

Ben eşimden istedim ne istemişsem.Eşim de durumunun elverdiğince beni memnun etmeye çalıştı.Gayet mutluyum bu açıdan ben :nazar:

Konu ile ilgili düşüncem :arkadaşın karşı tarafın ailesini yoluncak kaz olarak gördüğünü sonucunu çıkarmadım.Sadece yeni evlenecek olan,bazı hayalleri olan normal bir gençkız.a.s. Yoluncak kaz düşüncesi hoş değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi adıma olan kısmı cevaplayayım.hihoyyyt

Bu yazıya ben de rastladığımı söyledim.yorumda bulunmadım.Konu sahibi arkadaş yazınca hatırladım.Açık bulmaya çalışmadım.

Ayrıca ne ben ne de ailem eşimin ailesinden hiç bir talepte bulunmadık .

Ben eşimden istedim ne istemişsem.Eşim de durumunun elverdiğince beni memnun etmeye çalıştı.Gayet mutluyum bu açıdan ben :nazar:

Konu ile ilgili düşüncem :arkadaşın karşı tarafın ailesini yoluncak kaz olarak gördüğünü sonucunu çıkarmadım.Sadece yeni evlenecek olan,bazı hayalleri olan normal bir gençkız.a.s. Yoluncak kaz düşüncesi hoş değil.
teşekkür ederim bademcim.beni çok doğru anlamışsın.kronick arkadaşa söz bulamıyorum.kronick bir vaka.yoluncak kaz ne demek yaa.her genç kız gibi bekledğim şeyler normal şeylerdi.kendisi gibi 10 bileziğe gittim ucuza gitmeyin tarzındaki ifadeleri hayatımda hiç kullanmadım.ne nişanlıma ne ailesine ne de arkadaşlarıma.sadece olması gerekeni bekledim.değer görmeyi bekledim.hassaalaştım.kendi tuzu kuru konuşuyo işte kronick.bilgiçlik taslıyo.

yazık size ya sevinmişsiniz açık buldum diye-tatlicadiarzu-
sevgili maviayy imkanı varsa nişanlınızın alacakları varsa size bişeyler "ben istemem" demeyin anlamında yazılan bir yazıdır bu.
keşke bunu yazdığım topiğin konusunuda okusaydın:nazar:
ayrıca ben ağzımı açıp bana şunları alın demedim,sağolsun eşim ve ailesi aç gözlülük yapmadığım,3-5 tabak çanağa,perdeye kumaşa bilmem neye tenezzül etmediğim,eşimin ailesini yolunması gereken kaz olarak görmediğim,aileyi bölmeye gitmediğim için kendileri miktarları belirleyip almışlaryerimseniben
benim açıklarımı yakalamaya çalışacağına kendi eksikliklerinle yüzleşmen dileğiyle:nazar:
senin gibiler yorum yazmasın lütfen.samimi oll .ok.yazdıkların gayet net anlaşılır.ben senin gibi bile düşünmedim.aç gözlülük yapmadım.beni alıyorlarsa zorlansınlar bile demedim senin gibi.eşini ve ailesini o kadar çok düşünmüşsünkü söylediklerinden belli oluyor.her şey istedğin gibi olmuş şanslıymışsın.şimdi de kalkmışsın akıl veriyon.diğer arkadaşların hepsine çok teşekkür ediyorum.yapıcı yorumları için.eleştirebilir bir insan ama senin gibi değil.önce kendine bakacan.bir güzel kendini anlatmışsın.arkadaşlar kroniğin yazılarının hepsini bulup okuyup lütfen...

Ben bazı yerlerde erkek tarafına kağıda şunları şunları istiyoruz,bunlar bunlar alınsın (takı olarak ) diye bir gelenek olduğunu duymuşken ve iki tarafın da buna yoluncak kaz gözüyle bakmadığını bilmişken senin evlilik hayali kuran ilk heyacanları yaşayan bir genç kız olarak abarttığını düşünmüyorum maviayy...Bazı dul çocuklu hanımlar bile bir sürü şey istiyor..Senin istediklerin ne ki ? Üstüne ev ,araba,bankada hesabına yüklü bir para mı istemişsin ki ...Elbette değil..Tabak meselesini de abarttığını düşünmüyorum..Çünkü bir söyleyiş biçimi var.Hadi diyelim ki kayınvalden kızım bu tabaklar eski ama size yadigar olarak kalsın,benim için değerli dese neyse...O zaman belki bundan mutlu bile olurdun..Ama bunları çöpe atacağıma sana vereyim ,ne de olsa bana yenileri gelir denildi mi insan çileden çıkar..
ınsanlar başlarına gelmeyince daha rahatlar ,ben olsam bir kaç tabağa aldırış etmezdim falan filan..Burada bile eleştiri olunca sinirlenen insanlar nasıl olur da o durumlar başlarına geldiğinde hoşgörülü olup umursamaz davranabileceklerini idda ediyorlar? Bana pek inandırıcı ve samimi gelmedi açıkçası...Herkes aynı tepki göstermek zorunda değil.Herkesin tahammül gücü farklı..Kimi için önemsiz olan şey diğeri için önemli..
Asıl abartı kişilerin empati yapmadan yapamadan yapabilirmiş gibi konuşmaları...

konu gene mı kişiselliğe döndü:dilcikar:
bu muhabbetler yuznden konuyu kaçırıyorum ya..
aradakı tartışmalardan fırsat bulup yorumlayayım...
demekkı adamın sevgisi sızınkı kadar değilmiş konu sahıbı arkadaşım..
acı çekeceksınız bıraz ama acı bıtınce doğruyu göreceksınız...
umarım kolay atlatırsınız
kolay gelsın:

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin istediklerin ne ki ? Üstüne ev ,araba,bankada hesabına yüklü bir para mı istemişsin ki ...Elbette değil..Tabak meselesini de abarttığını düşünmüyorum..Çünkü bir söyleyiş biçimi var.Hadi diyelim ki kayınvalden kızım bu tabaklar eski ama size yadigar olarak kalsın,benim için değerli dese neyse...O zaman belki bundan mutlu bile olurdun..Ama bunları çöpe atacağıma sana vereyim ,ne de olsa bana yenileri gelir denildi mi insan çileden çıkar...

EVet ya katılıorm,
tabakları verırken bıle bana yenısı gelır demek ne ayıp ya hem eskı tabak verıon öle deme bari kızım bjunlar yadıgar benım ıcın de kıymetlı ama sende gelınımsın falan de agzın laf yapsın sankı eskı malını verıo gbı konusmus ,

benım bı akrabam vardı mesela zengın kızının esyaları vardı hele bı kıyafetı süperdı ben de cocugum cok özenmıstım söleyemıyodum zaten pahalı bıseydı,
kıza olmamıs bu kıyafet ama gerı de veremıceklermıs akrabam bana demıstıkı ben bunu çöpe atıcam ıstıosan al gıy,
ne cok ıstemıstım halbukı ama çöpe atıcam sana veeyım dedıgı ıcın almadım
bana deseydı kı kızıma olmadı bu sen gıy ıstıosan degerlensın yoksa boş boş durucak evde ya da baska bı cocuga vercem deseydı alırdım,
ama bak o cocuk aklımla bıle agrıma gıtmıs de almamısım,
ne ayıop yaa

hele bır de gelın alıyosun ulan senın zaten yenı tabak takımı alman lazım bı oglunu evlendırıon erkek de bı takım tabak canak getırıo ama işte gorgusuzluk dız boyu kızım sen bırak baksana 1 dakkada adam senı terketmıs heee vur gıtsın nee ugrascan
allah kurtarmıs de
cek elını kurtar gıt
bırak allasen :enbuyukkk:

Ben bazı yerlerde erkek tarafına kağıda şunları şunları istiyoruz,bunlar bunlar alınsın (takı olarak ) diye bir gelenek olduğunu duymuşken ve iki tarafın da buna yoluncak kaz gözüyle bakmadığını bilmişken senin evlilik hayali kuran ilk heyacanları yaşayan bir genç kız olarak abarttığını düşünmüyorum maviayy...Bazı dul çocuklu hanımlar bile bir sürü şey istiyor..Senin istediklerin ne ki ? Üstüne ev ,araba,bankada hesabına yüklü bir para mı istemişsin ki ...Elbette değil..Tabak meselesini de abarttığını düşünmüyorum..Çünkü bir söyleyiş biçimi var.Hadi diyelim ki kayınvalden kızım bu tabaklar eski ama size yadigar olarak kalsın,benim için değerli dese neyse...O zaman belki bundan mutlu bile olurdun..Ama bunları çöpe atacağıma sana vereyim ,ne de olsa bana yenileri gelir denildi mi insan çileden çıkar..
İnsanlar başlarına gelmeyince daha rahatlar ,ben olsam bir kaç tabağa aldırış etmezdim falan filan..Burada bile eleştiri olunca sinirlenen insanlar nasıl olur da o durumlar başlarına geldiğinde hoşgörülü olup umursamaz davranabileceklerini idda ediyorlar? Bana pek inandırıcı ve samimi gelmedi açıkçası...Herkes aynı tepki göstermek zorunda değil.Herkesin tahammül gücü farklı..Kimi için önemsiz olan şey diğeri için önemli..
Asıl abartı kişilerin empati yapmadan yapamadan yapabilirmiş gibi konuşmaları...
çok teşekkür ederim bademcim.beni anladığın ve desteğin için.yaşamayan ya da empati gücü olmayan anlamıyo işte.neyse üzüntülerim hafiffliyo zamanla.artık bitmesine üzülmüyorum.kendimde haksız bir taraf göremiyorum çünkü.ben uğraştım çaba gösterdim.o insan için de üzülmücem artık.hayırlısı gerçekten.

senin gibiler yorum yazmasın lütfen.samimi oll .ok.yazdıkların gayet net anlaşılır.ben senin gibi bile düşünmedim.aç gözlülük yapmadım.beni alıyorlarsa zorlansınlar bile demedim senin gibi.eşini ve ailesini o kadar çok düşünmüşsünkü söylediklerinden belli oluyor.her şey istedğin gibi olmuş şanslıymışsın.şimdi de kalkmışsın akıl veriyon.diğer arkadaşların hepsine çok teşekkür ediyorum.yapıcı yorumları için.eleştirebilir bir insan ama senin gibi değil.önce kendine bakacan.bir güzel kendini anlatmışsın.arkadaşlar kroniğin yazılarının hepsini bulup okuyup lütfen...

senin gibiler derken ne kast ettiğini anlamadım ama üstündede durmayacağım:eek:
senin her şey istediğim gibi oldudan kastın tabak çanak takımıyla bi oyalı kına mendilimi?
boşversene sen.
ben evlenirken televizyonum yoktu.bi odam boştu.o kadar eksiğim vardıki.
bende bilirdim kıyametleri kopartmayı.
sen hala farkında değilsin takıntılarının seni bu duruma getirdiğinin.
ben evdeki tabaklarımı bile başkalarına dağıtmayı düşünürken kadın bana eski tabak veriyor bi yazında.
yani hazır kullandığın tabaklara bile gelin evinde tahammülün yok.o kadar takmışsınki her şey yeni olacak tam olacak fikrine.
ama sonuçta tabak çanak mutluluk getirmedi.
bu arada sen oku mesajlarımı ama topiğe yaz mümkünse.profilimi işgal etme:nazar:

arkadaşalr burda düğününe 2 ay kala hayalleri yıkılmış bir genç kızla konuştumuzu unutmayalım.diyelimki çok hatalı(ki bence hiç hatası yok gayet insani tepkiler vermiş)
hatayı kabul etmek özür dilemekten başka ne yapabilirdi maviay bunuda yapmış.nedir yani o yüzük öle kolay çıkarmı aldatmamı vrar birine küfürmü etmiş bumudur ayrılık sebebi...
muhtemelen bahane aradığı bi döneme denk geldi nişanlının.
rabbim sabır versin maviay sen önüne bakk.biliyorumki çok zor ama inan zaman herşeyin ilacı

arkadaşalr burda düğününe 2 ay kala hayalleri yıkılmış bir genç kızla konuştumuzu unutmayalım.diyelimki çok hatalı(ki bence hiç hatası yok gayet insani tepkiler vermiş)
hatayı kabul etmek özür dilemekten başka ne yapabilirdi maviay bunuda yapmış.nedir yani o yüzük öle kolay çıkarmı aldatmamı vrar birine küfürmü etmiş bumudur ayrılık sebebi...
muhtemelen bahane aradığı bi döneme denk geldi nişanlının.
rabbim sabır versin maviay sen önüne bakk.biliyorumki çok zor ama inan zaman herşeyin ilacı

Kesinlikle aynı fikirdeyim..
Evlenirken muhakkak ki çoğumuzun evinde bir çok eksik kalmış olabilir..Benim de 1 odam boştu,hatta evimde halı yoktu,banyo dolabı yoktu,deterjan şişeleri bile yerde geziyordu..Bunlar mesele değil..Sonradan halledilebilcek şeyler..Yeni evlenmekte olan bir gençkızın hayalleri ile bir tutulacak şeyler değil bana göre..Evlenirken çoğumuz herşey eksiksiz olsun diye hayal ederiz elbette..Ama ev için yapılan masraflar başka,evlilikte olması istenen bazı adetleri uygulama hayali başka..Ben gayet normal görüyorum.Gençkız nişanlısına naz yapmak istemiş,ya da ufak bir kapris yapmış..Hepsi bu..Neden çok büyük kabahati varmış muamelesi görsün ki...Nişanlısının bahanesi olmuş bence...Evlilikte ne tartışmalar oluyor..Her zaman güllik gülistanlık değil ki..Ama barışılıyor bir şekilde..Hemen her küçük tartışmada küskünlükte ayrılık düşünülmüyor..Ben kızdığımda kaç kez ayrılcam dedim eşime..Tabiiki yürekten gelerek söylediğim şeyler değildi..O anın verdiği kızgınlıktan..Evliliği yürütmek isteyen sabırlı olur,bazı şeylerin kızgınlık anında söylenmiş olabilceğini bilecek kadar olgunluk göstermiş olması gerekir...

olan olmuş yollarınız ayrılmış arkadaşım ama bazı konularda ben de senin davranışlarını hatalı buldum açıkçası.

kayınvalidenin kullandığı tabaklarını sana teklif etmesinde bir art niyet aramadım.belki de o da aile yadigarı olarak vermek istedi o takımı ama uygun bir cümleyle sana sunamadı veya senin çeyizindekileri özel günler için kullanacağını düşündüğünden günlük kullanman için sana vermek istedi bilemiyorum.

onların da senin düğünün için senin kadar heyecanlanmasını bekledin belki de.işte her insanın her olay karşısında tepkisi farklıdır. onlar da çocuklarını evlendirdikleri için sevinmişlerdir mutlaka ama ağırkanlı davranmışlardır bunu da sen ilgisizlik olarak nitelendirmiş olabilirsin yeni gelin olarak nazlanmak biraz da şımartılmak istemek doğal bir şey ama bu meselelerin bir çoğunu nişanlınla aranızda halletmeliydiniz

ailelere kadar yansıyınca daha acımasız kararlar veriliyor böyle.

ayrıca nişanlının ayrılık kararı seni sevmediğini göstermez birçok arkadaşa katılıyorum.

seni sevmese seninle bu yola çıkmazdı buralara kadar gelmezdi olay zaten evlilik öncesi insanlar stresli oluyor bir de üstüne bu problemler ve senin 'bitsin o zaman' demen son damlayı da taşırmış.

bazı hatalarını kabul edip özür dilemişsin nişanlından ama o da belki senin bu özrünü samimi bulmadı yani gerçekten pişman olduğundan değil de ayrılmamak için panikleyip özür dilediğini düşünmüş olabilir bu yüzden özrün onun nazarında değer görmemiş olabilir

anladığım kadarıyla nişanlın da hassas bir insan hakkınızda hayırlısı buymuş kendini üzmemeye gayret et

kronick kavgacı trabzonlu derdin ne hakikaten bilmiyorum.heralde burda kendi tatmin etmeye çalışıyorsun.sana defalarca cevap verdim ama hala ego peşindesin.paranoya kişiliğinle kötü senaryolar yazıyorsun.10 bilezsik yaptılar bana ucuza gitmeyin kızlar karakterindeki birisin işte.eşini de ailesini de çok düşünmüş- müş.lülülülülülülaf ebeliği yapma artık istersen.kendi işine ve kendi dertlerine bakk.ok kronick zeka.kim kıyameti koparmış.ne diyorsun kimden bahsediyorsundelikafaduldengülüyorum sana.:CüvCüv:

en azından 10 adet bilezik için laf söyleyecek biriymişim.-tatlicadiarzu-
3 parça bezle eski tabaklar için heba etmemişim kendimi:nazar:
herkes hak ettiği değeri görüyormuş demek kigamyoncuiremsu
yazı tarzından sonra bundan daha çok emin oldum:nazar:
uykum var,uğraşamayacağım:icecream:
hadi iyi geceler:smiley-cool:

Son düzenleme:
X