Kızlar bi akıl istiyorum yardımm

Bence çok çok büyütmüşsünüz. Öncelikle sakin olun, relax olun.. Valla her şey paraya bakıyor. Eğer paranız varsa, her işi 1 haftada da halledersiniz..
Benim kuzenim evlendi. 2 haftada hem nikah kıydılar, hem kına, hem de düğünü yetiştirdiler. Artı evlerini kurdular, eşyalarını aldılar. Hepsi 2 hafta içerisinde oldu. Bence şimdilik en acil olan ihtiyaçlarını hallet. Misal alacağın beyaz eşyalar.. Oturma grubun, yatak odan. En azından nasıl renk ve model olacağına aklında tasarlarsın.. Gelinliğine de kendin bakmaya başla şimdiden. Sonuçta sen giyineceksin.. Mutfak eşyalarını şimdiden halledebilirsin..

Bunlari okuyunca asiri sinirleniyorum. Gercekten ya. Tum izinlerini dugunlerde sinavlarinda harcadi gunu birlik sinavlatina girebilirdi ordan hobbidi oraya hobbidi buraya. Ya seytan diyor memleketine gitmeden guzel bi cingar cikar. Bi yanimda bekle diyor bakalim memlekette ailesi konu aciyo mu.
Simdi maddi olarak aileye de bagliyiz. Onun da pek canini sikmak istemiyorum ama herseyde maddiyat degil. Sen otur azcik ya bu izin bana lazim olur de az zamanimiz var haxirliklari hafta icine de dokeriz de. Bilmiyorum bilmiyorum bilmiyorum. Ne yapacagimi bilmiyorum

Belkide siz haklisiniz ama zaten cok stresli bi surec.... bide kimseden tik yok. Aile bana soruyo herseyi. Patlamamak ne mumkun.
Esyalari ufaktan bakiyorum ama ufaktan. Bu kadar sessizlik icinde hic huzurlu degilim

Al benden de o kadar var ya şuan resmen senin gibiyim. Daha nişanlanmadık biz ama Ramazan da iftara gelecekler aileleri tekrar karşılaştıracağız, nikahı da bu sene içinde yapmak istiyoruz ama gel gör ki ne bir telaş ne bir hazırlık göremiyorum. Bende naptım saldım açmıyorum konusunu bile. Nolursa olsun yani. Bir ramazanı bekliyorum geçsin bakalım ne olacak çünkü o zaman nişanım belli olacak. Bu belirsizlik o kadar berbat ki neyi ne zamana yetiştireceğini kestiremiyor insan e öte yandan da rahatça stressiz eksiksiz bitsin herşey diyorsun ama yok illa sıkış tıkış olacak ! Ay içimi döktüm valla hislerimi tercüme etmişsin

çok sarpa sarmış herşey ve nişanlınız çok vurdum duymaz. 2 ayda gelinlik eşya ev tutma çok zor. Sizin full düğüne konsantre olmanız gerek birde farklı bir ilde düğün için daha çok hazırlık gerek. Anlamıyorum ki. Resmi nikah için 1 gün bile yeterli . Bir özel hastanede öğlen arası testlerini yaptırsa siz sonuçları alıp sağlık ocağına verseniz ertesi gün gidip nikah tarihi alınır. Bildiğim kadarıyla artık eskisi gibi sizin nüfus cüzdanı nızı alıp gün alamıyor kimse. Diğer evraklar olmadan. Gelinliği seçtiniz diyelim. Bunun kuaförü var. Eşyası var. Bide Amasya damı oturacaksınız ki. Zaten git gel masraf derken istanbul daki düğün salonu masrafına yaklaşacaksınız. Bence düğün salonunu mutlaka görün yoksa süpriz den memnun olmayabilir siniz. Nişanlınız bu sıkışık zamanda ne düğünün e gidiyor anlamadım. Düğüne gidebiliyor ama hazırlıklar için niye zaman ayıramıyor.

Belkide siz haklisiniz ama zaten cok stresli bi surec.... bide kimseden tik yok. Aile bana soruyo herseyi. Patlamamak ne mumkun.
Esyalari ufaktan bakiyorum ama ufaktan. Bu kadar sessizlik icinde hic huzurlu degilim
Anlıyorum sizi.. Nişanlınızın bu konuda biraz rahat olması sizi rahatsız etmiş. Eee tabi millet de soruyor, gerilmişsiniz. Hiç gerilme canım benim. Milleti de boş ver.. Onlar konuşur konuşur susar.. Sen hiç huzurunu bozma.. Bak bunda da vardır bir hayır..

En iyisi onlar kadar rahat olmak herhalde canjm. Benim durum daha sikintili ustelik anneannemlerdeyim. Burasi da benim evim hersey dort dortluk ilgi alaka ama olmuyor iste. Bi de bu var. Karsi tarafin sessizligi de var. Bilmiyorum ya. Sinirlerim cok bozuk. Patlayacagim artik. 2 ay kalmis bunne rahatlik ya

nişanın en ince ayrıntılarıyla ben ilgilendim neymiş çok kafama takıyormuşum hallolurmuş yahu evlenmek isteyen kendisi benim acelem yoktu illa evlenelim diye tutturdu şimdi sanki istemiyormuş gibi davranıyor ailelerin de pek umrunda değil herkes basit salon tutulucak bitecek sanıyor ya benim hayallerimle kim ilgilenecek ben farklı düğün istiyorum kuzenim 10 ay önceden tuttu mekanı basit değil bu işler aileler sürekli bir araya geliyor ama bu konular konuşulmuyor karışmamaları gereken şeye karışıyorlar karışmaları gereken şeylerde sus puslar gına geldi

Hazirloklarin yetisecegini dusunuyor. Ne yetisecekse. Buyuk bi supriz beni bekliyor diyor icimdeki bir ses. Ama ben burda nusanlimin istegiyle isimden ayrilmis dugunumu bekliyorum aylardir. Ustelik anneannemlerde. O kadar sinirleniyorum ki boyle dugun var aslinda istemiyordjm ama gitmek zorundayim deyip gitmesine. Yahu burda bende varim ben. Alma ya gidelim bakalim bi hazirliga girelim.
Bazen sinirimle diyorum ki eger bu dugun olmazsa agustosa bende nisanlimi istemeyen annemin evine doner calismaya kaldigim yerden de devam eder dugunu yillar sonraya atayim. Seytan durtuyor beni resmen.

usuyenprenses 'de bizden anlaşıldı. :) evet ben artık sen bilirsin sen yaparsın o durumdayım yani yok onu araştır yok bunu araştır kii ben gelinliği fln çinden getiricem edicem daha uygun olsun diye ama bana dediği e çık bak şimdiden ya çıkıp bakayımda nikah ne zaman ki !!! bizim birde daha istanbulda mı bursada mı yaşayacağımız belli değil e bursada yaşarsak eğer evi tutmamız lazım oradaki evler çok çok da iç açıcı değil e güzel olanlarda tutulursa ne yapacağım. Aamaaaaan boşversene onlar bizim kadar düşünmüyorlar! Bırak sende kendine stres yaşatma. Kendi biraz göstersin çabalasın ben şuan hiç bu konuları açmayı düşünmüyorum. Bende babaannemlerle kalıyorum öyle anne babayla değil yani.

Yani madem gidiyor senide bir aile yakının ile davet edip salon bakavilirdi aynı zamanda. Şimdi bidaha git salon bak gel. Eşya bak. Sonra düğün için yola çık düğünden sonra eve yola çık. Ya zaten düğün zamanı öyle çok eksiği çıkıyor ki insanın. Kuaför e geliyorsun aaa evde şu kalmış. Arıyorsun biri getiriyor. Amasya ya ki getirecek. Bana çok sıkıntılı geldi o kısım Özellikle. Semeriyle 80 I geçiyor. Bulunduğunuz il en mantıklı sı hem onca insan alakasız bir ile düğüne mi gidecek. Evlenince orda otursanız anlarım ama sırf salon ucuz diye çok mantıksız

Öncelikle sana söylenenleri süzgecinden geçir canım herkes ayrı bir tecrübe. Sakin ol stresle sağlığını bozma. Her erkek böyle değil kendini böyle teselli etme .Evlendin aynî eve girdin bu adam bu tavırları devam ettirecek mi iyi analiz et aile de böyle mi olacak iyi analiz et. Bazen iliskilerde cok fedakarlık yapıyoruz , emek veriyoruz karşıdaki insan bu sefer nasolsa ben onun için vazgeçilmezim o benim ićin herseyi yapar diye düşünüyor. Rahatlıgı ordan geliyo.
Sen de böyle davrandıysan eger o yüzden böyle davranıyo olabilir. Akışına bırak ama bu sessiz kal demek degil güzelce konuş ben artık cok çabaladım büyük sorumluluklarîn altîndan kalkamam sen olmayınce felan de bu bizim yuvamız beraber sorumluluk almamız lazım vs. Duygusal ve mantıklî bir konusma yap.Eger senden ilgi göremezsem bir daha agzımdan düğün lafî çıkmıcak de.Topu ona at bakalım ne yapacak .ben cok üzülüyorum de ailesine bisey deme ama onları da öv cok iyiler iyiligimizi istiyolar onlara söylemek istediklerini de esıne söyle :) en son tavrı ne olacak bakalım

aaa benim güzel kardeşim gel sarılalım :)
benimde düğünüm ağustosta ne nikah tarihi ne eşya var ortada
benim de iki ayrı şehir
ve benimde ailemdeki bazı üyeler bırak yardımı yanlızca olumsuz olan şeyleri görüp benimle tartışmaktan başka hiç bir şey yapmıyor bu gruba maalesef annemde dahil..

Allah yardimcimiz olsun kizlar vallahi

Iste tam bir ilimli siyaset. Sizin gibi hatunlara bayiliyorum ya. Keske yanimda istifleyerek saklasam soyle ucyuz tanenizi

Ama soyle de bi durum var lutfen akil verin. Dugunumuz olacak gozuyle bakiliyor. Simdi ben bi daha dugun konusunu acmam dersem olmaz 1 aya kadar kaldigi evden cikacak. Dengeler degisiyor. Ama yine ses yok yine ses yok. Ben diyorum bi gun gece 3 de mesaj attim cok bunaliyorum hicbirsey yetismeyecek diye dedim aylar oncesi. Cok abartiyirum dunyaya cok deger veriyorum. Yani asagi tukursem sakal yukarisi belli.

Salonun ucuzluguyla degil orda erkek tarafinin dugunu olacak tum aile orda

umrumda değil artık konusunu açmıyorum ne yaparlarsa yapsınlar ben ona dedim her şey tam olmadan evlenmeyeceğimi biliyor bekleyebiliyorsa beklesin illa bu yaz olacak diye ortalarda dolanan nişanlım ailemle ben seneye istiyoruz kendileri bilir kafamı yoramıcam artık

Gel sarilalom be kupkek.

Canım sakin ol öncelikle. Eğer kararsız biri değilsen 2 ayda da bir çok şey yetişebilir gibi geliyor bana. Ama mesela bak ben çok kararsızım, senin yerinde olsaydım 2 ayda bir gelinlik bile seçemezdim herhalde :) Peki düğün tarihini erteleseniz olmaz mı? Zaten ortada tutulmuş salon falan da yok yani sizi illa şu tarihte düğün olacak diye sıkıştıracak. Sonuçta bir kere evleneceksiniz, içinize sinmeyecek şekilde olmasındansa 1-2 ay daha geç ama istediğiniz gibi olması daha iyi değil mi? :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…