Kızlar bi akıl istiyorum yardımm

lelaaa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2015
156
118
31
Hanımlar öncelikle hepinize selamlar.

Bir yıldır nişanlıyım. Nişanlımıda çok seviyorum ailesini de.

Sorun şu ki düğünümüz mart gibi olacaktı. Sonra nişanlımın ailesi nişanlımın tayinini hesaba katmamışlar. tayini çıkarsa hem Kütahyaya hemde İstanbula ayrı ayrı düzen kurmayın dediler haklı olarak. Ama çok kibar insanlar aradılar kızım durum böyle böyle dediler. bende olsun okullar tatil olduktan sonra daha rahat olur dedim.Ağustosa atıldı düğünümüz.

Eski konularımı okuyan billir anneannemlerde kalıyorum şimdi. Annem destek olmadı herşeyi burnumdan getirdi. Hasta oldum bi arayıp sormadı. Düğünüm kınam herşeyi canım anneanneciğim üstlendi.

Sorunum şu ki hanım kardeşlerim düğünümüz tarihimiz evimiz köyümüz hiçbirşeyimiz belli değil. Ailem düğünümle alakalı bişey sorduğunda kem küm ediyorum. Şurda iki ayımız kaldı güya ama tek bi hazırlık yok. nişanlım Amasyalı. Diyorum şurda az bi süremiz kaldı önümüz ramazan hiçbir hazırlığımız yok arkadaşlarım salon tarihi almak için aylar öncesinden almışlar nikah tarihi bile almadık. Diyo lela Amasyada herkes evde düğün yapar salonda rahat yer buluruz , oranın nufusu az istanbulla karşılastırma benim arkadaşım bir ay kala halletti herşeyi... Eeee iyide bizim önümüzde ramazan var. Oruçlu oruçlu gelinliğimi alıcam evimi düzücem eşlarımı alacamda şehirler arasında düğün yapacam. Anlatamıyorum bunu an-la-mı-yor.Aileden de ses yok şuanda arama sorma düğün tarihi falan filan... Arkadaşlarımdan ailemden düğün hakkında birşey sormamaları için köşe bucak kaçıyorum resmen. Nişanlım bu ay tayin dilekçesini verdi onu bekliyoruz bakalım. Çıkma olasılıpıda yok o da umutsuz. Neyi bekliyoruz bilmiyorum. Bütün izinlerini de memleketindeki düğünlere gide gele tüketti. Ya yazarken dahi sinirlerim bozuluyor. Bugün arkadaşının tanıdığı bi gelinlikçinin internet adresini verdi o kadar. Hazırlık bu kadar. Düğün konusunda nişanlımın ailesinin maddi desteğine de ihtiyacımız var.

Ya gelinliğin adresini alırken dahi mutlu oldum. Klasik nişanlılık hayatımıza devam ediyoruz. Bu belirsizlikten yoruldum usandım artık. Bi arkadaşının düğünü var yine gidecek memleketine nişanlım. Bu kadar her düğüne katılınır mı ya. iki ay sonra senin de düğünün var otur oturduğun yerde azıcık. bu hafta sonu bi yerde gelinlik beğendim onu görelim mi demeye kalmadan pattadanak amasyaya gidecegini söyledi. Artık şiştim patlayacam sinirimden.Giderken al kimliğimide tarih al artık değil mi. böyleeee bir aylık nişanlılar gibi aşk dolu günler yaşıyoruz. Eşyaları sen bak şimdiden netten diyor ama içimden gelmiyor artık.

Ya ne yapmalıyım kızlar? Bi fikir verin bi akıl verin bana. Çok bunaldım.-uzun oldu hakkınızı helal edin-

Çok bilemiyorum bu işleri ama 2 ayda olmaz ki yetişmez ya, ramazan iptal gibi zaten. Yerinizde olsam ben alacağım eşyaları kararlaştırırım ona söylemeden, çünkü onu beklersen ohoo gezip goremeden secmek zorunda kalacaksin.
Yani ne kadar mantıklı bi fikir olur bilmiyorum ama bi gün sinirlenip onunla kavga edeceksin anca o zaman başlayacak herhalde hazırlıklara.

Zaten bana birakiyor sen bak et git son ana kalmasin diyor ama yani evimi tutmadan esyaya nasil bakayim. Esyanin sigip sigmayacagi endisesi var. 2 ay var 2 ayin 1 ayi ramazan dediginiz gibi. Birkac defa nisanlima guzellikle bu durumu anlattim yapacak birsey yok, ramazani cok abartiyorum. Amaaaaaaaaan

valla epey geniş insanlarmış...şu zamana kadar eşyalarının bile hazır olması gerekirdi bence...
sert bir dille konuş.. annen falan uzakta ya kimsesiz gibi mi görüyorlar acaba bilemedim...

Aileniz onaylamıyor mu o kısmı pek anlayamadım ama erkekler genelde yetişmeyeceğini bilmediği için hep son ana bırakır. Sizin yönlendirmeniz gerekiyor. En azından kaba eşyaları beğenin karar verin, tayinin çıkacağı yerdeki şubelerinden gider alırsınız her şehirde İstikbal,Bellona vb mağazaların şubeleri var. Ufak tefek eşyalar daha önemli bana göre,onları hallettiniz mi? Yani çarşaf,mutfak eşyaları,küçük beyaz eşyalar,ıvır zıvır...Bunları hemen halledin sadece büyük eşyalarınız ve ev kalsın.Gelinliği hazır bakıp kiralarsınız 1 ay kala,düğün salonuna şimdiden karar verin,nikah gününü hemen alın.Yani bu acele olanları hemen yapsın nişanlınız. Diğer türlü ertelemek durumunda kalırsınız

valla epey geniş insanlarmış...şu zamana kadar eşyalarının bile hazır olması gerekirdi bence...
sert bir dille konuş.. annen falan uzakta ya kimsesiz gibi mi görüyorlar acaba bilemedim...
Iyi insanlar. Onlardan bi kotuluk gormedim. Anneminde psikolojik sorunlar var onceki konumdan uzun uzadiya anlatmistim. Boyle dusuneceklerini sanmiyorum zira tum ailem annem haric herkes yanimda

Sen eşyanı beğen canımm benim nişanımla düğünüm arasında 1 ay 10 gün vardı ve düğünü aslında biz yaza istemiştik aileler kışı ayrı geçirmeyin dediler diye düğüne karar verildi... Gelinliğim çiçeğim kınam ve tüm diğer şeyler çok çok içime sindi zaman ayırabildim çünkü ama neden biliyor musun eşya almadık.. Evimizi evlendikten sonra aldık ve herşeyi yavaş yavaş kendi evime göre alıyorum... Yani kısaca eşya ve serilecek ufak eşyalar ennn çok zaman alıyorrr onu sen kararlarını ver hatta satın al ufak tefek herşeyini gerisi çok kolay. 1- Tam Nikah tarihi 2-Düğün mekanı ve davetiye 3-Gelinlik ve aksesuarlar (kına çiçek ayakkabı içine ne giyeceğin vs vs detaylarıyla) 4-Kuaför 5-Balayı

Ailem onayliyor. Annemin psikolojik rahatsizliklari olan biri. O haric herkesin onayi var nisanlimida cok severler.
artik ipin ucunu bende koyverdim. Anlatiyorum anlamiyor. Ne yapayim. Kulagindan tutup zorla alisverise mi gotureyim. Bende biraktim herseyi. Amaaaan.

Belki bir bildiği vardır ya da çok geniş insan... bilemedim. Bizim eşyalarımız 4 5 ay evveli hazırdı. Nikah işlemlerini 1.5 ay evvelden halletmiştik. ki bunları eşim ben demeden yaptı sağolsun.
Siz bakın netten. Bende netten bakmıştım eşyaları sonra dükkana gidip hiç oyalanmadan siparişi verip çıkmıştık. İyi oluyor yani. Vakit kazanıyorsunuz. Gezip bakmakla insan kararsız kalıyor. Birde aklnızda ne istediğiniz mevcutsa ve belli bir markadan yola çıkarsanız işiniz kolaylaşır.
Kolaylıklar diliyorum. Herşey gönlünüzce olsun.

Icimde hic yetisemeyecek hissi var. 1 copum yok. Bi telefon yok. Gelecege dair 1 plan yok.
Artik bende umursamamaya calisacam.

düğün ve nikah amasyada mı olacak ?
gitmişken onları bari halletsin geç kalabilirsiniz.
eşya konusundada aşağı yukarı bir tarz belirlediysen yine sıkıntı olmaz.
ev çok küçük olursa fazla almamalısın.
mesala bazen salona masa sandalye sığmıyor o zaman onu hiç almıycaksın.
nerde oturacağınız belli olsun hemen ev tutun.

Evim kucuk mu buyuk mu nasil olacak bilmiyorum. Esyada biraz eve gore secilmez mi?

Hazır paranız varsa bırak ne yapıyorsa yapsın son ay alırsınız. Ufak eşyaları sen aldın mı? Onlara erkek tarafını filan karıştırma. Yorgan,nevresim,ufak eşyaları,mutfak eşyalarını senin halletmen lazım

Bu konu hakkinda epey soylendim istedigim cevaplari alamadim. Artik bende bosvermeyi ogrenicem. Yani bunlari planlayan birazda karsi taraf olmali. Nikah dugun hepsi amasyada kimligimi verip islemlerimizi baslat mi diyeyim. Cok sinirleniyorum cok

Ufak tefekler hazirliyoruz eksik kalmadi sayilir. Mutfak esyalari tamam. Tekstil urunleri kaldi

Bu konu hakkinda epey soylendim istedigim cevaplari alamadim. Artik bende bosvermeyi ogrenicem. Yani bunlari planlayan birazda karsi taraf olmali. Nikah dugun hepsi amasyada kimligimi verip islemlerimizi baslat mi diyeyim. Cok sinirleniyorum cok

senin söylemeden uygun olmaz.
kendisi de biliyor durumu da fazla rahat bi eş adayın var.
anne babanda yanında olmayınca işin zor.
dediğin gibi sen de boşver o zaman.

Kizlar evlenebilirsem eger bu benim kahrimi ceken kknin ozellikle bdvnin tum baldan tatli hatunlarina ellerimle kahve yapicam.
bi siz varsiniz gerisi yalan

benim nişanlım 5 ay sonra düğün yapacağız diyor ben ona bile yetişmez diye istemiyorum 2 ayda nasıl yetişecek bu erkekler böyle benimki de sen araştır söyle gidelim alalım diyor neden her şeyi ben araştırıyorum sinir oluyorum o da bir öneriyle gelmiyor ben anlamam diyor neyinden anlamayacaksa gerçi beğendiği gelinlik modellerini falan ben beğenmiyorum zevklerimiz uymuyor ama olsun odamızın koltuğunun rengi şöyle olsun ya da perdelerimiz falan bunlar hakkında hiç konuşmuyoruz guya nişanlıyız

Beni en cok sen anlarain usuyen prenses. Sanki koca bi yuk omzunda gibi hissediyorsun degil mi. Sanirim her erkek boyle. Esya? 'Sen bak begen hallet aliriz. Nikah? Nufus az nikah tarihi problem olmaz. Millet 1 sene evvel tutuyo salonu 'herkes evinde yapiyor problem olmaz!

Aileden de ses seda cikmiyor. Anlamiyorum ben. Normalde arar sorarlardi.

Bence onlardan ses çıkana kadar biraz geriye çekil biseyin üstünde cok ısrar etmekten de bazı erkekler hoşlanmaz
Demekki onların dedigin tarihte düğün yapmak gb bi kaygıları yok benim nişan ve düğünüm arasında 3 ay vardî
babam önceleri uzak diye istemedi ama hazırlıklar için en çok kaygılananlardan koşuşturanlardan biri oydu
eşimin ailesi de sürekli aradılar telaslıydılar düğün evlerinin bahcesinde yapılcak olmasına ragmen.
Biz herseyimizi kendimiz aldık sectik begendik kafanda biseyler varsa bulmak cok uzun sürmüyor.Bizim de tayin durumumuz vardı.
Bence burda odak konusu nişanlının tavrı .Onun can atması lazım nikah tarihi alalım diye.Düğün düğün gezecek vakti varsa elbette kuracağî yuvaya bir taş koymak için de vakti vardır. Yuva kurmak sadece maddiyat a dayanmıyor, bazı manevi davranışlarda lazım. Kusura bakma ama o biraz çantada keklik olayını fazla abartmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…