kızlar bebişlerinize hangi aşıyı yaptırdınız

arzu-ela

hayat bana güzel...
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
5.523
1
38
kızlar bebişlerinize hangi aşıyı yaptırdınız yada yaptırcaksınız?ben oglumda normal saglık ocagındaki aşıdan yaptırdım sabaha kadar agladı çok ateşlendi.kızıma ithal aşı yaptırcam siz ne yaptırdınız yada yaptırcaksınız?ithal aşı yaptıranlar nasıl geçti ateş falan oldumu

cnm ben rotavirüsü alıcam daha almadım onu yaptırıcam oda zaten damlaymış ağızdan yapılıomuş ötekileri bilmiyorum sadece ilk ay hepatit 2.ay verem ve karma oldu ateş yapmadı çok şükür sağlık ocağında yaptırıdık

Bebişim 2.ayında verem ve karma aşısını saglık ocagında oldu özel aşı olarakta pnömokok aşısını yaptırdım aynı anda 3 aşı birden oldu canım benim sabaha kadar agladı

vallaha ben daha hic yaptirmadim aile doktorum dedi en iyisi 3 ayini doldursun ondan sonra yaparim dedi bekliyorum daha dun yeni iki aylik oldu bakalim,
bizim vuruncamiz ilk asi icinde 6 hastaligi korumak icin yapcakmis ismi nedir bilmiorum ama turkcesini

ben ilk ay hepatit
ikinci ay hepatit+karma+verem+pnömokok
ama hiç bir yan etkisi olmadı..
verem ve karma aşıyı sağlık ocagında yaptırdım

pnömokok 2 .aydamı oluo bende 6 aylıkken sanıyorudmmrotavirüs 2.ay diye biliyorum ben...

bizde ilk ay hepatit
2.ayımızdada verem-karma-rota virüs
pnömokok yapmadı daha sonraki aylarda yapcak
benimde bi sorum olcak bu aşılardan sonra bebişi ufaktan ishal olan var mı?

saglık ocaklarıda artık ithal aşı yapıyormuş yeni ögrendim iyi oldu. sizlerde çok sagolun

1. ay hepatit b
2. ay verem - karma - rotarix yapıldı
3. ayımızdada pnömokok yapılıcak..

canım sıkkın ya :1no2::1no2: bugün pnömokok aşımızı olduk bu aşı genellikle ateş ve huzursuzluk yapıyormuş o yüzden dr umuz hemen ateş düşürücü önerdi zaten kızım bayadır uyuyo ama inleyerek uyuyo... bi de kan değerimiz düşük çıktı çünkü sarılığımız uzun sürmüştü o yüzden normalde 4.ayda başlamamız gereken demir damlasına başlıyoruz günde 6 damla... başka da bişey yok..:sm_confused:

m
inemıl canım sıkma canını yavrun ınşallah en kısa zamanda toplar kendını..bızde bugün kotrole gııttık ve doktro özle yapılan aşıları sordum yaptıralımmı dıye ..bence 6. aydan sorna olanları yaptır dedıı.çünkı hastaklıklara neden olan bırsuru mıkrop var ve bu aşılarda sadece bırkaçı vücuda tanıtılıyor dedı ..bdiğer mıkroplar verılmıyormuş ve bebeklerın bağışıklık sısıtemı 6. aydan ıtıbaran tam olarak çalışıyormuşş on nedenle 6. ve 8. ayda olanları ve daha sonrakı aylarda yapılanları yaptırın dedı..bizde öyle yapacağız sadece sağlık ocağı aşılarını yaptırdıkk...

X