Kızlar bebeleri nasıl uyutuyorsunuz geceleri...?

benim kızım geceleri kendi kendine uyuyor, besliyorum yatırıyorum hemen dalıyor uykuya, gündüzleri bazen sallıyorum, bazen kucağımda uyuyakalıyor, uykusu yoksa da uyumuyor, şanslıyım ben yaaaa, uykuda hiç sorunumuz yok

ne sen sor ne ben söyliyim nasıl uyuttuğumu valla,her gece farklı bi seramoni var evde:))
burda dedesinin omzunda evin içinde gezerek uyumaya alıştı galiba,offff napcam eve dönünce bilmiom(

Canım böyle dedeler ebeler olunca bebek büyütmek daha zor oluyor ya gerçekten. Mesela benim annem ilk zamanlar yanımdayken iyi güzel ev işi yemek yönünden daha rahattım ve Neva'ya da bakıyordu biraz rahat oluyordum, ama asıl annem gidince anladım ki, bir çok kafa bir çok fikir, bir çok kargaşa:roflol:
Çocuk da affallıyor bir öyle bi böyle, biri yatağına yatırıp kendi kendine uyutmaya çalışıyor ertesi gün bakıyorsun kucakta uyuyor...
Bize 1 haftadır kimse gel,p gitm,yor annemler yazlığa geçti ve inanın kızım bu 1haftada düzene girdi. Artık mziriyorum gazını alıyorum yatağına yatırıp uyku arkdaşını sarıyorum ve kendi kendine uyuyor. Gündüzleri emzikle geceleri hala memede uyuyakalıyor ve emziksiz yatırıyorum...
Allah sana kolaylık versin ama eve geçince tekrar eski düzeninize dönersiniz merak etme.

Ay canım senin işin daha zormuş ya benimki zor uyuyordu ama uyunca da güzel uyur ilk uykusu 5-7 saat arası sonra da aranmaya başlar emer ve 3 saat falan uyur tekrar.
Gazı falan mı var ki? Gazlı bebekler yatırıldıkları an uyanırlar çünkü tekrar bizde de bir ara öyle olmuştu çok zordu ben yatırırdım o kalkardı ben yatırırdım o kalkardı ayyy çok kötüydü ya...Banyo da gaz açısından rahatlatıyor...
İnşallah uykusu biraz daha uzar yerimseniben

Bende de emzikle yatırdığımda böyle oluyor o nedenle geceleri kesinlikle emzikle yatırmıyorum!
Kızım çok kustuğu için ben geceleri emzirdikten sonra (ki bu arada uyuya kalıyor genelde) hemen yatırmıyorum gazını alıp en az 10-15 dk dik tutuyorum (bu gaz olayı bi bitse yaaaa). Bu arada da gaz açısından bayağı rahatlıyor ve güzelce dalabiliyor. Sonra yatırıyorum genelde uyuyor ama bazen bir kez daha kalkabiliyor bende eskiden takrar alıp emzirip gaz çıkartıp bi 10-15 dk daha gezinirdim delikafadulden ama artık yolunu buldum kızıma bir uyku arkadaşı aldım yatırdığım an gözleri açılıyorsa hemen onu veriyorum uyumaya devam ediyor.
Kızlar sizlere de kesinlikle tavsiye ederim daha önce okumuştum bu uyku arkadaşları (peluş hayvanlar da olabilir tabii uzun tüylü olmamak şartıyla) bebekelere güven duygusu verirlermiş ve daha rahat uyurlarmış. Test edilip onaylandı :dance: :teytey: :dance:

kizlar hegünmü yikiyorsunuz bebegi ?? bebegin cildi kurur öyle

Evet canım bende her gün yıkıyorum yıkadıktan sonra da güzelce losyonla masaj yapıyorum hiçbişey olmuyor göbeği düşeli böyle yapıyorum cnm sadece 2. aşılarından sonra 2gün yıkamadım o kadar. Hem bebek acayip rahatlıyor hem de benim burnum bayram yapıyor mis mis kokuyor Nevoşum :jeyyar:
Bu arada Bübchen'ın Banyo sabunu ve Milk'i çookkk güzel kokuyor yaaaa

gercekten güzel kokuyor bübchen :) ama ben bebegime sampuan faalan kullanmiyorum sirf suyla yikiyorum ebelerim simdiye kadar hep öyle dediler
alt komsumun ebeside öyle demis
sadece losyonla masaj yapiyorum banyo sonras :)))

ehehe bnm kız ıcın topık acmısınız tesekkurler valla bnm kız btun yolları denedı asla kendı basına uyumadı bugune kadar hep kucakta yada anakucanda oncelerı emerken uyuyodu sonra ozellıkle geceleri babası alıstırdı tabe anakucanda sallamada dıılde ılerı gerı yapark uyuyodu ondan vazgecırmek ıcın uğrasıyorum hala sımdılerde ıse emerek uyuyo genelde ama allahtan gece kalktıgında aynı seyı ıstemıyo emdıkten sonra uykuya devam edıo ne donence ne donmeyence hıc bısı kar etmedı bnm haylaza emzikte almıo bıde son ses acık halde shakıra klıbı ıızlerken uyuya kalıo artık uykusu gelınce boynuma doğru surtunuyo cok hosuma gıdıo o hareketı eger farketmessem huysuzluk cıkarıyo bıde ustune memeyle kavga maceralı uyuyoruz bız bnm kızın kendı kendıne oyalanma huyuda yok bıde kucamda uyumak ıstedınde uyutup koyunca basıyor cıglgı kucama alır almaz sokuluyo kolumun altına uyumaya devam edıyo kızamıyorum dakıkalarca ole yatıo onu ızlıyorum sonuc benm kol felc:roflol::roflol:

he he
çok tanıdık geldi bazı kısımları :))
benimki de uyuyacağı zaman çoğunlukla huysuzluk yapıyor ve emmek istiyor fakat aynı zamanda da kavga ediyo memeyle
resmen güreşiyoruz en son boynunun arkasından sıkıca destek oluyorum kafasını geri çekemeyecek şekilde mızmızlanarak memeyi ağzına alıyor ve 2-3 curkcurk sonrası teknik nakavt P

önceleri gece ışıklaı kaptıp biz yatardık onu yatağına bırakır dönenceyi açardık onu izlerken uyurdu
şimdiyse dönence sadece oyuncak onunla muhabbet etmeye bayılıyor

Ben de kızımda bir sorunmu var diyordum hep :))) Meğer bu zamanlarda bütün bebekler aynıymış. Zamanla herşey düzene girecek kızlar biraz daha sabır. Bir bakacağız zaman geçmiş miniklerimiz büyümüş... Bu günleri gülümseyerek hatırlar olmuşuz. İşte o zaman kucağımıza sokuluşlarını özleriz. Zor uykusuz bazende sinirli zamanlar bunlar ama değerini bilip tadını çıkarmaya bakalım bence... :Saruboceq: Allah hepimize güç kuvvet sağlık versinde bakalım bebeklerimize. Sonra bol bol uyuruz nede olsa

Sevgiler.

benim kızım gündüzleri ayakta salllanarak uyuyor hiç istemiyodum ama kolik oldugumuzda her yolu denedik bunda karar kıldı.ilk başlarda emerek uyurdu yada babasının kucagında babası şarkı söylerdi kuzum uyurdu.son 1 haftadır uyucagında özellikle dışarda koluma yatıp bi eli koltuk altımda diğer eli gögsümde agzında emzik :ecrin_bebek: sallana sallana uyuyor.ve her uyuycagımızda avaz avaz aglıyoruz.senağlamageceleride benim yanımda uyuyor babamız olmadıgı için.emdiği yerde uyuya kalıyor.tabi gazda gümbürtüye gidiyor:a015:

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…