Kızlar bebeleri nasıl uyutuyorsunuz geceleri...?

dilek_83

Guru
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2008
507
1
41
Slm kızlar hep siz mi açıcaksınız yeni bir konu bi de ben açayım dedim sositososito

Kızlar benim kız geceleri memede uyuyor ve sonra da (çok kusan bir kız olduğundan) en az 10 dk omzumda sırtını pışpışlıyoum ve öyle yatırıyorum....Böyle olunca da kaçınılmaz olarak yerine yatırdığımda kendi kendine uyumuyor. Ne kadar uykusu olursa olsun geri uyanıyor ve basıyor çığlığı.

Gündüzleri yatırdığım yerinde kendi kendine dalabiliyor ama akşamları derin uykuya yatmadan mümkün değil.

Sizinkiler ne durumda? Uyanıkken yerine yatırdığınızda kendi kendilerine uykuya dalabiliyorlar mı?

Emzikle mi uyuyorlar, emziksiz mi?

Soru üstüne soru, ama anladınız siz işte onu yerimseniben

benim oğlum hep kendi kendine uyuyo emzik veriyorum onu çok rahatlatıyo karnı tok olsa bile emzik istiyo veriyorum hemen uyuyo bence emzik kullan senin bebeğin belki geceyi gündüzü ayırt edmiyo yattiği odayı aydınlat beşiğini sallıyorum kendi kendine uyuyo

yok cnm emzik alıyor zaten, geceleri de çok güzel uyuyor sorun uyuması değil 7-8 saat uyanmadan uyuyor geceleri ama uyuturken memede uyuması sorun oluyor işte. gündüzleri yatağına yatırıp dönencesini açıyorum emzikle uyuyor ama geceleri öyle olmuyor huysuzlanıyor hemen. Gazdan mı ki? Ay uf şu gaz ne zaman bitecek? Bitmeden anlayamayacağım sanırım:1no2:

ozaman senin çocuğun çok farklı geceleri dönencesini açmayı dene ışığı kapatma korkuyo olabilr

canım senin bebeğin kaç aylık?

Ya kızlar bişey deyin ya benim kız "çokmu farklı"???

beniim kızım bir günü bir gününe uymuyor valla.bir gün erkenden uyuyor bir gün gece 4 e kadar uyumuyo.bazen kucamda bile duymuyo uyumuyo bazen dönencesine bakarken uyuya kalıyo

dilekçim en azından emzik alıyor şanslısın
daha küçükken kendi haline bırakıyordum uyuyordu
fakat daha önce diğer konuda da yazdığım gibi gündüzleri pek yanlız kalamadığımdan oğluş huyunu değiştirdi
malum babaannemiz hergün gibi gelmeye meraklı ve gelince kucağına almak istiyor ve hatta emmesinin bitişini zor bekliyor
ve sonrasında oğluşu kucağında gezdiriyor oyalıyor ve derken onun kucağında uyuya kalıyor
bazen uyanacak diye yerine bile koymayıp kucağında oğluş bekliyor
bunun sonucu da artık bana kendi kendine uyumayan oğluş olarak geri döndü ne yazıkki
yeni adetimiz uykumuz geldiğinde acaip huzursuz bir şekilde mızmızlanmak ve memeyle kavga etmek
onu yenip mememe bastırıp emmesini sağlayabilirsem 2 emi uyuya kalıyor ama çocukta deli kuvveti var yatıracak güç bırakmıyor bende sanki
yani emzik olarak meme kullanıyor bizim oğlan

canım benimkide gece emdikten sonra kendi uyuyor mızırdanırsa emzik veriyorum uyuyor fakat 1 haftadır gece 4 e kadar kendi yatağında uyuyor 4 den sonra uyumuyor kucağıma gelince uyuyor yatağına yatınca günaydın oluyor bu yüzden benimle uyuyor
gündüzleri uyumamak için direniyor ağlıyor ama sonunda uyuyor

benim oğlum 2.5 aylık hep kendiliğine uyuyo daha hiç huysuzlanıp kucağımda uyumadı beşiğinde kendiliğine uyuyo sadece acıkınca ağlıyo emziriyorum geri susuyo hatta ben istiyorum ağlasın evin içini sesiyle çınlatsın

bence öyle deme canım.onlar aglayınca elinden bişeyin gelememesi cokk acııı :1no2: ne güzel işte maşallah kendiliginden uyuyormus bebişin daha nee gamyoncuiremsu

ne sen sor ne ben söyliyim nasıl uyuttuğumu valla,her gece farklı bi seramoni var evde:))
burda dedesinin omzunda evin içinde gezerek uyumaya alıştı galiba,offff napcam eve dönünce bilmiom(

ayy ne tuhaf dedeleriniz var kızlar kusura bakmayın -tatlicadiarzu-
ileride bu karı bu cocukla nasıl basa cıkar diye düşündükleri yok klava:

çok sanslısın valla bol bol sükret öyle oldugu için senin yerinde olmak isterdim valla damarı tutup ağladımı bırak evi mahalle çınlıyo canından can çıkıyo valla üzüntüden aman maşallah de canım nazar degmesin ağlayan bebek hep kendine hep anneye zor....:a015:

İlk 1 ay kendi kendine uyuyordu. Sonra emzirdikten sonra beşiğinde bir 5 dakika sallanınca uyumaya başladı. Gündüzleri otomatik sallanan bir beşik var ona koyuyorum ama çok hafif sallanıyor onda. Yalnız bu sıralarda gece uykularımızda biraz sorun var. Oysa ne uysaldı oğlum. saat 20 de uyanıp tekrar 23 de yatıp, sabah 6 da kalkıyordu.:çok üzgünüm: Şİmdilerde bana emzik muamelesi yapıyor. O hep göğsümde olacak, uyanınca emecek tekrar uyuyacak ve meme hep onunla kalacak. Nasıl tekrar yola sokacağım bilmiyorum. Emziğini atıyor eskisi gibi almıyor...

benim kızım cuma günü 2 aylık olucak geceleri 15 dk bir uyanırdı bende zombi gibi gezerdim ortalıkta ama bi formül buldum...
artık akşam 10 gibi kızımı yıkıyorum bir gün sadece su banyosu ile diğer gün şampuan ile ve 12 gibi uyuyor gece 3 e kadar sorun yok daha sonra ise saat başı uyanıyo ve inanın o 3 saatlik aralıksız uyku ilaç gibi geliyo bana bence bi deneyin...

bende böyle yapıyorum akşam 11-12 gibi banyo yaptırıyoruz banyodan sonra karnını doyururken uyuyakalıyor. 2.5 -3 gibi uyanıyor ama bazen huysuzluğu tutuyor tam yatırıyorum yatağına uyanıyor emziği ağzında istiyor. 10 dk bir çıkartıyor tekrar ağlıyor bu böyle sabah 6'ya kadar sürüyo.işin yoksa başında bekle ağzına emzik ver. gündüzleride gün boyu uyuyor maşallah.

kizlar hegünmü yikiyorsunuz bebegi ?? bebegin cildi kurur öyle

benimkinde şuan öyle bi cilt kuruluğu yok olmazda inşallah ama rahatlıyo kızım alıştıda şimdi aşıdan sonra 3 gün yıkayamıcaz sanırım o zaman ne yapcam bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…