Kizlar...Bebeklerinizin uyku duzeni nasil?

yildizlar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2007
202
2
Kizlar bebislerinizin uyku duzeni nasil,benimki gece 12 de yatiyor gece 4-5 gibi sute kalkiyor,sonra 3 saat bir kalkiyor,11 de tamamen uyaniyor,gunduz uykulari cok derin degil yarim saat en fazl a1 saat... Normalmi sizce... Uyku duzeni yaratmak istiyorum ama dr 6 aydan sonra sabahlari erken kaldir aksam erken yatir ayni saatt dedi...Sizinkiler nasil?

Benim kuzumda akşam saat 19.00 da yatıyor 20.30 gibi kalkıyor emziriyorum tekrardan uyuyor ben uyku arasında emziriyorum saat 22.00 gibi uyandırıyorum önce emip uyuyor sonra yatmadan önce yine emziriyorum sonra sabaha karşı 4 ya da 5 gibi uyanıyor emmek için.7.30 da kalkıyor .Bu saatten sonrasındada hep yarım yamalak canım aynı şekilde yarımşar saatlik kuş uykusuna yatıyor iş yaptırmıyor anlayacağın

canım uykuu düzeni için çok erken benim bebeğimde senınkı gibi uyuyor.merak etme

Benim kuzumda akşam saat 19.00 da yatıyor 20.30 gibi kalkıyor emziriyorum tekrardan uyuyor ben uyku arasında emziriyorum saat 22.00 gibi uyandırıyorum önce emip uyuyor sonra yatmadan önce yine emziriyorum sonra sabaha karşı 4 ya da 5 gibi uyanıyor emmek için.7.30 da kalkıyor .Bu saatten sonrasındada hep yarım yamalak canım aynı şekilde yarımşar saatlik kuş uykusuna yatıyor iş yaptırmıyor anlayacağın

Aynen bende oyle uyudugu zaman ne yapicami sasiriyorum kafamçokkarıştı yemekmi yapsam temizlikmi yapsam vss...

canım uykuu düzeni için çok erken benim bebeğimde senınkı gibi uyuyor.merak etme

Bende duzensiz diye uzulup duruyorum,ben yurt disinda yasadigim icin yanimdada kimse olmadigi icin benim icin cok onemli gercekten,6 aya kadar bi duzen olmicak sanirim...

benim nursena'm 2aylik ama uyku duzeni cok iyi...ama bana doktor onerisi gece kalkmadigi surece siz kaldirmayin.cunku gece uykusu cocugun buyumesinde onemli rol oynuyo
eger siz kaldirirsaniz cocugun dengesi bozuluyo.birakin kendine o kendi duzenini buluyo.bide gece az emer diye de korkmayin gunduz acisini zaten cikariyolar......

sabah 7 gibi kalkıyor Demir, emiyor uyuyor...8.30 da yeniden uyanıyor emiyor:) gülücük agu ugu faslı derken yeniden karnı acıkıyor emiyor ve 11 gibi uyuyor. ben de kahvaltı ediyorum:) sonra da kısa aralıklarla uyanıp duruyo, y ani akşama kadar uykuları derinleşmiyoor. 19.00 gibi uyuyo 21de uyanıp emiyor, 22.30 da ben uyandırıp banyo yaptırıp emzirip uyutuyorum. gece kendisi uyanırsa emziriyorum, uyanmazsa uyandrmıyorum ama her gece 4.30-5 gibi uyanıpyo kendisi zaten, emiyor bazen de 2 de uyanıp tekrar 5 gibi uyanıyor...gece altını değiştirmiyorum (kaka yapmamışsa tabi) ve mutlaka kundakla uyutuyorum, yoksa kendi kendini uyandırıyor

benim oglum 1aylik ve hic bir duzenimiz yok maalesef((( ne gunduz uyuyor dogru durust nede gece. anlamadim gitti.geceleri saat basi uyaniyor emziriyorum uyuyor. gunduzleride ayni. napcam ben? doymuyor mu acaba? yoksa yalanci emzik olarak m istiyor memeyi? anlamadim gitti yaaa

benımde kızım gece 12 yatıyor sabah 7 de emmek ıcın kalkıyor sonra gerı uyuyor 9 tekrar kalkıyor emıyor 12 ye kadar suruyor bu sefer gunduz uyuması ıse ogunkı sansımıza artık basen hıc uyumuyor basende 15 dk da bır uyuyup uyanıyor

benim nursena'm 2aylik ama uyku duzeni cok iyi...ama bana doktor onerisi gece kalkmadigi surece siz kaldirmayin.cunku gece uykusu cocugun buyumesinde onemli rol oynuyo
eger siz kaldirirsaniz cocugun dengesi bozuluyo.birakin kendine o kendi duzenini buluyo.bide gece az emer diye de korkmayin gunduz acisini zaten cikariyolar......

:nazar::nazar: Masallah bebisine annesi... baslarda kaldiryordum ama bende artik kaldirmiyorum..

♥ Cleo ♥;4111754 .!.:
benim oglum 1aylik ve hic bir duzenimiz yok maalesef((( ne gunduz uyuyor dogru durust nede gece. anlamadim gitti.geceleri saat basi uyaniyor emziriyorum uyuyor. gunduzleride ayni. napcam ben? doymuyor mu acaba? yoksa yalanci emzik olarak m istiyor memeyi? anlamadim gitti yaaa

Uzulme arkadasim 1 aylikken ben saat basi kalkiyordum biraz daha sabir soyle 2 aylik olsun biraz daha rahatlarsin...

benımde kızım gece 12 yatıyor sabah 7 de emmek ıcın kalkıyor sonra gerı uyuyor 9 tekrar kalkıyor emıyor 12 ye kadar suruyor bu sefer gunduz uyuması ıse ogunkı sansımıza artık basen hıc uyumuyor basende 15 dk da bır uyuyup uyanıyor

Senin cimcimeyle benim oglum ayni duzendeler ayni duzen bendede var.. erken yatmak istiyorum 12 ye kadar beni ayaga dikiyor beyfendi :bbo:

duzene girsin istiyorum ama olmuyr gece 1den once uyumuyor naparsam yapim 10 da uyutmaya baslasamda gene aynı 1 de uyuyor sabahda bazen 3bucuk bazen 6bucukda uyanıyor emiyor 9kadar uyuyor sonrada butun ayakda sallarsam uyuyor bırakırsam uyanıyor 10dk 15dk uyku kus uykusu yapıyor

oh ne güzel sizin bebişler uyuyor kızlar yaa.benimkini anlamadım gitti.napacağımı şaşırdım.2,5 aylık olduu.her iki saatte bir uyanıyo.sabah 4 tede uyamıp oynamaya gülmeye sesler çıkarmaya başlıyoo.yani 4 te ayakyayım.sonra uyutana kadar bazen 5 bazende 7 yi buluyoo.uykusuzluktan kendimden geçtim.günüdüzde uyumuyo eskisi gibi.hiç enerjim kalmadı...:KK43:

oh ne güzel sizin bebişler uyuyor kızlar yaa.benimkini anlamadım gitti.napacağımı şaşırdım.2,5 aylık olduu.her iki saatte bir uyanıyo.sabah 4 tede uyamıp oynamaya gülmeye sesler çıkarmaya başlıyoo.yani 4 te ayakyayım.sonra uyutana kadar bazen 5 bazende 7 yi buluyoo.uykusuzluktan kendimden geçtim.günüdüzde uyumuyo eskisi gibi.hiç enerjim kalmadı...:KK43:

ben kızımı 23-24 gibi yatırıyorum, o da geceleri bazen uyanıyor, agular, tekmeler, sevimli çığlıklar... ama ağlamadıkça yanına gitmiyorum. kendi kendine uyuyor yine. sabah 6-7 gibi ağlamasa da kesinlikle yanına gidiyorum, sonra mama ve yine 1-3 saat uyku, :ecrin_bebek:

benim kızım 1 yada 2 de uyuyor... ortalama 3 saatte bir emmek için uyanıyor. tekrar uyuyor. sabahda 11 gibi kalkıyor. ama gündüz tilki uykusu var. bazen dalıp uyuyor. bazen 10 dk da bir uyanıyor. hiçbir iş yapamıyorum. ama olsun gece uyuması daha iyi. gece uykusuz kalmak çok zor olurdu. gündüz nasıl olsa ayaktayım. ev işlerini de yapabildiğim kadar yapıyorum. napim kızımdan kıymetlimi.. (ama içim içimi yemiyorda değil yani.)

benim kızım 1 yada 2 de uyuyor... ortalama 3 saatte bir emmek için uyanıyor. tekrar uyuyor. sabahda 11 gibi kalkıyor. ama gündüz tilki uykusu var. bazen dalıp uyuyor. bazen 10 dk da bir uyanıyor. hiçbir iş yapamıyorum. ama olsun gece uyuması daha iyi. gece uykusuz kalmak çok zor olurdu. gündüz nasıl olsa ayaktayım. ev işlerini de yapabildiğim kadar yapıyorum. napim kızımdan kıymetlimi.. (ama içim içimi yemiyorda değil yani.)

Ne yaparsak yapalim bebislerimizin uyku duzeni 6 aya kadar olusamicak sanirim,,, ben 8:30 gibi yatagina koyuyorum uyumasi 11 buluyo geceleride 3 saatte bir bazen 4 saatte bir kalkiyo sute... dedigin gibi geceleri uyusunlarda gunduzleri onemli degil... ben temizligi koyverdim zaten:teytey:eek:ldugu kadar

benimkisinin ne zaman uyuyacagı belli olmuyorr geceleri 2 satte bir mutlaka emmeye kalkıyor sadece ilk uyudugu zaman 3 saat sonra kalkıyo.sabah 6-7 gibi de uyanıyo bi daha uyumuyo.gündüz uykuları 10 dk.tam uyudu diyom bi bakıyom gözler fal taşı gibi açılmış.işlerin hepsi taksit taksit oluyo.ne yapayım olduğu kadar artık.ha bu arada bazen gece uyanıp bir saat uyanık da kalabiliyo

Son düzenleme:
duzene girsin istiyorum ama olmuyr gece 1den once uyumuyor naparsam yapim 10 da uyutmaya baslasamda gene aynı 1 de uyuyor sabahda bazen 3bucuk bazen 6bucukda uyanıyor emiyor 9kadar uyuyor sonrada butun ayakda sallarsam uyuyor bırakırsam uyanıyor 10dk 15dk uyku kus uykusu yapıyor

aman allah'ım ... allah nazarlardan saklasın. bebeğin çok tatlı. bayıldım.. allah uzun ömür versin

X