kızlar bebekleriniz kaç kilo?

• Konu Sahibi mehtapbaygus
merhaba kızlar bugün doktora gittim benim kuzum çok küçük.biraz moralim bozuldu.gerçi doktor normal diyo ama ben biraz sıkıldım.
35+5 de 2034 gr
ben bir ayda 3 kilo almışım bebişim 400 gr almış

mrh arkadaşlar ben en son 32 haftalıkken gitmiştim.2,200 kg boyu ise 38 cm demişti şuan 36 haftalık oldu ama kontrolüm 38 haftada.15 gün sonra belli olur

33 haftada 2260gr.dı banda az geldiben 3.500falan olsunda ele gelsib diyodum artık günde 1 litre süt içioru m paso yiyorum ne biliim belkide alakası yok ..

Arkadaşlar bebeklerinizin kilosu az deil, normal sınırları içerisinde,
Yani bebeğin kilolu olması bebeğin sağlıklı olduğu anlamına gelmiyor ki siz neden üzülüyorsunuz böyle, mesela diyorlarki 35 haftalık bir gebelik için normal bir bebek 2.5 kg olması gerekiyor ama bu değerin bi alt sınırı birde üst sınırı var yani 2.5kg ortalaması yani 35 haftalık bir gebelikte bebek 1900gr ile 3000gr arasında olabilir diyor doktorlar, bu sınırların içindeyse 35 haftalık bebek normal kabul ediyorlar, onun için siz canınızı sıkmayın böyle kilosu az diye, ve moralinizi yüksek tutun, Beslenirken de Besin değeri yüksek gıdalar tüketin, ve bazı gıdaları periyodik olarak alın, örneğin balık her hafta aynı gün balık tüketmeye calışın yani yemekleri günlere bölün, Maşallah hepimizin bebişleri sağlıklı,
Ve kızlar şunu da söyleyeyim ultrason cihazları bebeğin tahmini kilosunu vermektedir, bu nasıl oluyor derseniz cok net teknik bilgim yok ama tahminimce Doktor benim gördüğüm kadarı ile bebeğin Kaval kemiğinin boyunun,Kafa çapının ve gövdesenin kesitinin genişliğini ölçerek tahmini bir ağırlık buluyor, zaten doktorun verdiği usg cıktısına bakarsanız orda da belli bir kilo yazıyor hemen yanında da artı eksi şu kadar gr diyor,Yani kendinizi lütfen üzmeyin son aylarımızdayız,Hepinizi Sağlıklı bebekler diliyorum,

slm hamişler ben dün gittim 35 buçuk haftalık bebegim ve kilosu 2650 gr bana küçük gibi geliyo hep ama eşim ve dokdorum çok iyi diyo maş.:lepi:

slm hamişler ben dün gittim 35 buçuk haftalık bebegim ve kilosu 2650 gr bana küçük gibi geliyo hep ama eşim ve dokdorum çok iyi diyo maş.:lepi:

merhaba canım hiç düşünme bebeginin kilosu gayet iyi üsttede yazmıştım normal yani

sagol canım.ben kilo alıyorum devamlı bebegime bakıyorum 300 gr almış belkide bu yüzden tedirgin oluyorum.51 kiloyla hamiş kaldım dün tartıldım 67 kiloyum.yakın çevrem sen almamışsın kilo karnın almış diyolar.benim suyumda fazlaymış.oglum saglıklı olsunda kiloyu dert yapmıyorum hiç kendime ama dogum korkusu çok kötü hamişler yaaaaaa aslında cesaretli bir kadındım ama dogumdan çok korkuyorum.benim hamişligim çok rahat geçti maş. kızlar ne midem bulandı ne aş erdim nede bişe hissettim ben daha yeni anlıyorum hamiş oldugumu yeni agırlaştım belim yeni agrıyo ,yerimde hiç duramam normalde ama erken dogmasın ertuğ um diye bundan sonra kendimi frenlicem başak burcu olanlar beni anlar temizlik delisiyim allahım yardımcım olsun öptüm tüm hamişleriŞeniz

bende bugün doktora gittim 35+5günlüğüm 2700gr dedi doktorum boyuda 47 cm miş kilosunun normal olduğunu 3.200 gibi doğacağını söyledi ama bana kilosu az geldi tabiki sağlıklı olması yeter ama işte üzülüyor insan

Bizde bugün dr.a gittik 35+3 kizim 2.650 gr boyuda 45cm olmuş

Maşallah elifcim kızına, allah nazarlardan korusun sizi,

benim 35+5 kızım 2 800gr haftaya kntrolum var bakalım ne der doktorum kızlar ya bende sancıda var ara ara geliyor sizlerdede oluyormu? birde takvimleriniz çizelge var ya nasıl yaptınız ben anlamıyorum
yardımcı olurmusunuz

30+1 ken 1.475 di benim toynaklım...

tickerfactory.com adresine gir.pregnancy bölümünü tıkla.istediğin takvim çeşidini seç nexte bas.sonra istediğin figürü seç yine nexti tıkla.due date kısmına bebişinin muhtemel doğum tarihini yaz.alt taraftaki tarih ve saate bak bu günün tarihi çıkıyor zaten kontrol edersin.nexti tıkla yine.sonra html bölümündeki alt tarafta src= ile başlayan adresi seç ve kopyala.o adresi kontrol paneli bölümünde bulunan detay bilgilerinizi düzenleyin kısmının en altında bulunan boşluğa yapıştır.doğum takip çizelgesi bölümüydü sanırım

DÜN DOKTORDAYDIK KIZLAR BEBEĞİM 36+2 HAFTALIK 3150 GR 50,5CM

Doğuma 15 gün kaldı kızımın kilosu 3 kg.Bizim bebişte çok kilolu doğmıcak en fazla 3.200..ama usg yle bire bir aynı olmuyormus kilosu artı eksi 400 gr farkediyormus..bakalım artık sağlıklı olsunda önemli olan o

arkadaşlar maşallah bebişlerinize.bugün benimde kontrolüm vardı oğluşum 3101gr olmuş:teytey: 36+1 de

37+1 hafta Canımdan cok sevdiğim kızım 3.100gr olmuş, Canım kızım benimmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…