kızlar bebek sayısı 3ten 2ye indirilenler var mı yardım lütfen!!!

ıngilizce anlayanlar için evrensel bir dildir.Ona takılma sen boşver.Hayatım boyunca karşımdakilerini anlamaya çalıştım.Eğitimlerimi de bu yönde aldım.Sana şunu belirtmek isterim.Ben tüp bebek yöntemiyle 3' üzlerime gebe kaldım.Şu an ikizlerimle yola devam ediyorum.Bunu yaşayan biri olarak,bu durumda olanları çok iyi anlarım.Allah hepimize yardım etsin,bizim için hayırlı olanları versin.Ben tıbba da sonuna dek inanırım.Sakınca söz konusuysa en doğru kararı onlar verir.Tüm anne olmak isteyenlerin yüzü gülsün,sağlıkla hayırla kucağımıza alalım onlarıa.s.

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis canım sana aynen katılıyorum. insanın bünyesi elverse bile bence hayata getirdikten sonra maddi-manevi hakkıyla bakamayacaksa, vatana millete hayırlı ve iyi yetişmiş evlatlar olarak yetiştiremeyecekse, çocuklar dünyaya geldiklerine bin pişman olacaklarsa bence en doğru seçim redüksiyon... malesef her doğanın rızkını allah vermiyor... öyle olsaydı dünyada açlıktan ve bakımsızlıktan ölen ya da sürünen milyonlarca çocuk olmazdı. önemli olan mantıklı düşünebilmek. açıkçası benim de üçüz gebelik gibi görünüyor,gerçi 1 tanesinin henüz kalp atışını gördük. şu an 7+1 im. diğer ikisi daha küçük. haftaya perşembe tekrar kontrole gittiğimizde belli olabilir dedi doktorum. ben ne maddi ne de manevi olarak 3 tane çocuğa bakabileceğimi düşünmüyorum. hayatta başka zevklerimin de olması gerekiyor,kendime ve eşime de zaman ayırabilmem gerekiyor ki sağlıklıbir yuvanın devamını sağlayabileyim. saçlarını süpürge eden anne modeli hiç bana göre değil... eğer 3 tanem de tutarsa allahın izniyle redüksiyonda kararlıyım...

Ben olayı asla ne dini boyutuyla ne günah boyutuyla değerlendirmeyeceğim kimseyide yargılamıyacağım sadece anlamadığım şu 3 embriyo transfer neden ettiriyorsunuz bana göre bir çok sebepleri var size sormuyorum bunu size hitaben yazdım ama yanlış anlaşılmasın.2den fazla embriyo transfer ettirmelerinin sebepleri tutmasını garantilemek bununda bir çok sebebi var maddi manevi ama sonuçda bunu yaparken 3 ününde tutabileceği ihtimalini düşünmek gerekli diye düşünüyorum.Yani sonuçda birşeyleri garantiye almak adına hiç bir sağlık sorunu olmayan 3 çocuk arasında seçim yapıp birinin yaşamını sonlandırmak bu bana düşününce kötü geliyor muhakkak herkese öyle geliyordun sanmamki hiç bir anne bunu kolaylıkla yapsın ama kötü olan bunun böyle olma ihtimalini bile bile 3 yada daha fazla embriyo taransfer ettirmek

arkadaşlar cnım zevkalade senınde nıyetını kazwanında nıyetını bılıyor ve anlyabılıyorum...........yanlış anlama var aranızda lutfen uzmeyelım bırbırımız.................
bı kere uç veya dort emruyoo transferı bu ulkede kışıye bırakılmıyo dokto tercıhı..............sızde yeterkı tutsunda bı tanesı tutsun dıye ıstıyosununz çok nadır ıhtımal hepsı tutuyo...............bı anne ıçın çok zor.................bıde ımdırgemelerde azda olsa duşuk rıkı var kımse ıstemıyo ama bazen öle mecbur oluyosunuzkı rabbım o mecburıyettte bırakmasın..................ben ıkı sene once ıkızlerıme hamıle kaldım ense kalınlığında bırı yuksek çıktı dawn sendromu yuksek dedndı hatta onu almlsak dığerıde gıder dedı o kadar acı bı durumkı...........karar verme çok zor mecbur dığerı ıçın karar verdı sonlandırıldı...........ama enfeksıyon kaptım ve ancak dıper bebeğim altı aya kadar dayandı devamlı suyum azalldı onlenemedı ve 24 . hafatada erken doğdun bı hafta kuvezde kaldı ve kaybettım................hala derın bı yara ıçımde çok zor...............ama ıkı arkadaşımda bırı 5 den ıkıye ındırdı beşi ımkanı taşıyamazsın dedeı doktor bırı uçten ıkıye sağlıkla doğurdular...............herkeseolacak dıye bışey yok ama çok zor çok acı...............ancak bunu yaşayan bılır..................rabbım o durumda bırakmasın..................şımdı yıne hamıleyım ıkımı uçmu bılmıyorum...................ama herne olursa ols ındırmeme taraftarıyım..............ama ınş ıkızdır .......üçüz olmasın ınş dıye dua edıyorum...........rabbım cumlemızın gonlune gore versın...................gunaydın guzel anneler.........................

Ne güzel anlatmışsın canım benim...Ben senin yaşadığın acıları bilmiyordum.ınşallah o acıların mükafatı bu yavrularını sağlıkla doğuracaksın.Rabbim seni de meleklerini de korusun.Hakkında hayırlı olanı versin.

amın canım rabbım kımseyı zorda komasın.................kımseyı................uzaktan basa gelmeden konuşmak çok kolaydır................rabbım tum annelerı sevındırsın hepımız alalım bebeklerımızı kucağımıza ınşşşşşşşşşşşş sevgıyle huzıurla........................

peki arkadaşlar, benim gibi, hamileliğine 3 tane ile başlayıp 1 tanesi kendiliğnden sonlanan varmı? bu arkadaşla konuşmaya çok ihtiyacım var... sürekli kahverengi kanamam var dr 3. keseden kaynaklanıyor diyor.... çok endişeliyim....

canım rabbım yardımcın olsssss................ınş bol bol yat ınş gecer bu arada kachaftalıksın..............

peki arkadaşlar, benim gibi, hamileliğine 3 tane ile başlayıp 1 tanesi kendiliğnden sonlanan varmı? bu arkadaşla konuşmaya çok ihtiyacım var... sürekli kahverengi kanamam var dr 3. keseden kaynaklanıyor diyor.... çok endişeliyim....

Canım benim,ben seninle aynı durumdayım.Yazını ikiz annelerin de okudum.Sana oradan cevapta yazdım ben.Sanırım bizim seninle gebelik haftamız da aynı.

bu işlemi yaptırıp çok pişmanlık yaşayan arkadaşlar varmı aranızda.. pskolojik durumunuz nasıl lütfen yardımcı olurmusunuz bana.. bende cuma gunu bu işlem için randevu aldım ama çok korkuyorum... ruh halim çok kötü..

bende yaptırdım canım bu işlemi dördüzdü benim sonra ikiye indirdik.bende çok kötüydüm.ama zaman ilerledikçe kanamam başlamıştı ve yaptırmak zorunda olduğumu anladım.işlem anestesili oldu hiç bişi hissetmedim bebeklerimde sağlıklı inş.bugün randevum var nasıllar die bakıcam.lütfen sıkma kendini bazı şeyler elimizden gelmiyor.gönül ister hepsinide dewam ettirmek ama olmuyor işte

selam.. maşallah 4 tane tutunmuşlar demek.. hakkımızda herşeyin hayırlısı.. 4 embryomu transfer edildi.. benim 4 tane blast embryo transferi sonucu üçüde tuttu.. en son gittiğimde hareketlerini gördüm ve nasıl kıyarım ben onlara diye günlerdir ağlıyorum ..çok zor bir karar.. cumaya 4 boyutlu ultrasyonda bakılcak en sağlıksızı seçilcek dedi doktoru.. ben o anı asla yaşamak istemiyorum... anestezi almak en mantılısı bence. amaliyat ortamındamı oldu işlem ...
benim kanaman felan olmadı şu ana kadar şükür ama korkuyorum diğerlerinede bişey olcal diye..

benim 11 haftalık oldular bile kıyamıyorum......

canım benımde üçü tututu daha once bı ındırgemeden sonra dığer bebeğımıde kaybettığım için bu kez ıstemıyorum yola devam ınş..............rabbım kolaylık vers ..............cok zor bı karar...........ama bu kez hayır dıyorum rabbım ınş yardımcımız ols

çok üzüldüm.. bunlarıda duyunca insan kararsız kalıyor.. neden oldugu biliniyormu peki .. kaç haftalıkklen bu işlemi yaptırmıştın ... bende olsam bende cesaret edemezdim mutlaka ikinci sefere.. sağlıklıca kucağına almak nasiip olsun inşallah...

canım çoğunda problem olmuyo aslında ama kısmet..............ınş verdığın karar hayırlı olur canım.......................rabbım herkesın kucağının doldursun

canım benim kararım asla kıyamam ben yavruma.. böyle bi karar anneye asla bırakılamaz hani anne yavrusundan vazgeçebilirki soruyorum sizlere... üçüz gebeliğini devam ettiren anneleri yürekten tebrik ediyorum... ne zorluklarla kavuştugum ve doktrumum 3. kese çok küçük kendiliğinden sonlanır deyipte savaşçı kuzumun bana tutunması bunları düşündükçe ne olcaksa olur devam etsin diyorum.. ama riski göze alamıyorum diğerlerinide kaybetme korkusu taşıdığımda sil baştan bu tedavilere başlıyacak ne maddi nede manevi gücümün olmadıgını biliyorum..
allahım hakkımda en hayırlısını versin..

su an senın durumundayım.................uç tane goruldu dun bırı bıraz kuçuk kendılığınden gıder dedı belkı doktorum gıtmezse bakıcaz alabılırız dedı..................o an bışey demedım ama bende ıstemıyorım alınmasını.................rabbımden gıderse baska.................cokzor hepsınıde kaybedermıyım yasadım bıkere kaybettım...............ama rabbıme sığındım veren o alan o ...................ınş ıyı olur hersey canım ınşşşşşşşşşşşşşşş.............senı çok ıyı anlıyorum.............

Sevgili umudumol, benim redüksiyon işlemim 12. haftada yapıldı. ıki tane gördüğümüz keseleri ve kalp atımları sonucunda ikiz olarak bildiğimiz meleklerimizin 12.haftada ense kalınlığı ölçümü için gittiğimizde üçüz olduklarını öğrendik. 4 boyutlu ultrasonda bile afacan kızım saklanabiliyordu saklanmakla belkide bir hayat kazandı. Doktorum bana fikrimi sormadı üçüz olarak devam edemeyeceğimi bir daha bu şansı yakalayamazsın dedi açıkca. pozisyonumu değiştirmeden işleme hazırladılar ense kalınlığı farklı olan meleğimi seçti doktorum. ışlem boyunca bakamadım ve çok ağladım bu kadar yıl bir bebek için çok uğraşlar verdikten sonra bana çok ağır gelmişti o an. Gebeliğimin riskli olduğunu daha sonra farkına vardım şiddetli bir kanama geçirdikten sonra doktorum üçüz olarak devam etseydik hepsini kaybetmiştin dedi.Şuanda 28 haftalık ikiz bebeklerime hamileyim. Meleğimi ömrümün sonuna kadar unutmayacağım. bir süre sonra kendimi topladım ve diğer iki bebeğimi düşünmeye başladım. Şimdi iki bebeğim için rabbime şükredip onları sağlıkla kucağıma almayı bekliyorum. Sevgiyle kalmanız dileğiyle,

selam flavius.. insan hayatında verebileceği en zor kararlardan biri .. içimde taşıdığım yavruma kıyın der gibi gidip o masaya yatmak ne kadar zor olsa gerek... bunu yaşamak ölmekten beterdir... ben en başından beridir biliyordum içimde üç küçük melek yaşadığını ve 3 aylık oldular neredeyse.. bunu bile bile cana kast edemiyorum...sonuçta onlar benim ve ben istersem bu işlem yapılcak ...
halen kararım kesin değil ama gun belli... 4 boyutluda cinsiyetlerinide biliyolarmı peki 12 haftada...
inşallah sağ sağlim kucağına alırsın yavrularını darısı bizlerinde başına inşallah...

selam flavius.. insan hayatında verebileceği en zor kararlardan biri .. içimde taşıdığım yavruma kıyın der gibi gidip o masaya yatmak ne kadar zor olsa gerek... bunu yaşamak ölmekten beterdir... ben en başından beridir biliyordum içimde üç küçük melek yaşadığını ve 3 aylık oldular neredeyse.. bunu bile bile cana kast edemiyorum...sonuçta onlar benim ve ben istersem bu işlem yapılcak ...
halen kararım kesin değil ama gun belli... 4 boyutluda cinsiyetlerinide biliyolarmı peki 12 haftada...
inşallah sağ sağlim kucağına alırsın yavrularını darısı bizlerinde başına inşallah...

Evet doğru çok zor bir karar ama dediğim gibi bana sorulmadı. Hepsini kaybetme riskinide yaşadım için şuanda daha iyiyim. Doktorunun kararı sana bırakması bana tuhaf gelmişti ama normal prosedür nedir bilmiyorum. Cana kast gibi düşünmemeye çalış doktorununda fikrini al ne üçüz olarak devam edersen ne gibi tehlikeler olduğunu tekrar sor konuş derim. Sana belki yola üçüzlerinle devam edebilirsin onayını verebilir. 4 boyutluda cinsiyetler belli oluyor işlem öncesi doktorum cinsiyetlerini tamsöylemedi sadece biri kız dedi. Böylece bende anlamış oldum iki erkek bir kız şuanda bir erkek bir kız olarak devam ediyoruz. Güzel dileklerin için teşekkür ederim. İnşallah sende bebeklerini sağlıkla sıhhatla kucağına alırsın. Sevgiyle kal.

X