kızlar bebeğimin kilo alımı düşmüş :(:(

sabah dr a gittik. 13 günde 300 gr almış.şok oldum. geçen sefer 15 günde 600 gr almıştı. dr. aptamil mama önerdi. günde 2 sefer ver dedi. ama biberonu istemedi. sürekli ağladı. bu sefer kaşıkla verdim anca 30 ml aldı. moralim sıfır oldu. benim sütüm azaldı hemde kızımın emmesi. zaten 2700 doğmuştu sinirlerim iyice altüst oldu.. senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

cnm morelını bozma onemlı olan saglıklı olması deqılmı kılo nekı alırda verırde .yeterkı hasta olmasın .bıde benım dr ayda 500 gr mı normal sayıyor mama verdırmıyor ama sanırım her dr farklı .dr ne onerdıyse onu yap ama morelını bozma zaten sutum az dıyorsun ıyıce gıtmesın bu sefer az almıstır ama bırdahakı sefer fazla alır

ya kızlar ben delirecem nolur yardım edin.. sabah 10 da emzirdim 60 ml mama verdim saat 2 oldu emziriyorum emmiyor. sizce normalmi acaba karnı hala tokmudur?
bide mamadan dolayı acayip sancıları var. yavrum sancıdan dolayıda ememiyor. offfffffffff

canım rezene ve anason al ama organik bul ben öyle yapıyorum kaynat açık olcak ama ver bebegine rahatlar dr söyledi canım ertugda öyle yemiyo ortada bir sebepte yok saat 11 de 50 ml yedi ve şimdi 25 ml saat 3 yani demekki acıkmıyolar sabah uyanınca 75 ml tam içiyo başka yok hep 25 ml 50 ml o kadar.için rahat degilse dr.götür bi

öznurcum başından okudumda aslında tatlı kızının kilo alımı normal sınırlar içerisinde.benim oğlumda bu ay 650 gr almış.bende korkmaya başlamıştım ama doktorumuz gelişiminin iyi olduğunu oğlumun iri bir bebek olmadığı için kilo alımının normal olduğunu söyledi.bide diğer annelerdende gördüğüm kadarıyla bugünlerde pek çok kişinin bebeğinde az emme sorunu var.

öznurcum evet bu aralar herkesde aynı sorun benim oğlum da az emiyo bi ara grip olmuştu ondan sonra azaldı ama o kadar da dert etmiyorum . önemli olan sağlıklı olması. sadece zorla verme tiksinmesin çok öptüm

ya kızlar benim bebek iyice saçmaladı :KK43::KK43::KK43: ne emiyor ne mama kabul ediyor. emerken çok sancılı oluyor bu yüzden ememiyo. bu çocuk nası kilo alıcak onu düşünüyorum... bi fikriniz varmı????

Cnm belkı gazı felan vardır yada bı sancısı ac olsa yer dıye duunuyorum bılemıyorumkı uzulme dr danıs bı

sakın sütünün geri gitmesine izin verme sıcak sıcak banyo yap. funda çayı rezene çayı iç beslenmene dikkat et ve emmesede sürekli sağ. gerekirse makina al sağ boşalt. asla vazgeçme. bizimde biberon sorun var. maaşallah bebeğim benim yakamı bırakmıyor ama çalıştığım içn sağıp bırakıyorum önceleri alıyordu zorla biberonda şimdi büyüdükçe almıyor bende damaklı aldım emziğini bile istemiyor kaşıklada almıyor ben de sıkıntılıyım ama çok şükür benim yakamı bırakmıyor bi ona seviniyorum artı bebeğim 3aylık oldu ebeye sordum 3 saat 5 saat emmeden durabilir çünki artık midesi büyüdüğü için çektiği süt ona yeter ama ben evet gittiğimde tembelliğe alışması diye 1saatte bir vermeye çalşıyorum. zorlada olsa çünki günsüz alaadığı beini gece alsın diye yeri geliyor çok uykusuz kalıyor işte sıkılıyorum ama o benden daha önemli asla vazgeçme aç kalınca mutlak ağlar korkma canım

Son düzenleyen: Moderatör:
hep sıkıntı yeme gaz problemleri çok zor ama. kontrolu elden bırakmayacaksın. benim kzıım biraz kendi istediği olsun havasındaydı ama şimdiden bile sözünü geçirmeye çalışıyor çok ağladımı çıngırak çok işe yarıyor onun sesini bastırıyor ya içmediği şurubu bile içiyor o çok ilgisini çekiyor tabi bazende ağzında saklayıp verme işlemin bitince yüzüne kusuyor
ee olacak o kadar

mamalarına bir veya iki damla saf zyağı damlatmayı unutma sakın. mama kabızlık yapar hele ki anne sütü emmiş bir bebeğe. bunu unutma sakın.

kızlar benimki mamadan dolayı kabız olmadı aksine günde 3 defa kaka yapmaya başladı.. uykuluyken emiyor fakat gözü açıkken mememi almıyor kendii kasıyor suratını çevirip bağırıyor sizce nedendir?? böyle durum varmı sizdede?

kızlar benimki mamadan dolayı kabız olmadı aksine günde 3 defa kaka yapmaya başladı.. uykuluyken emiyor fakat gözü açıkken mememi almıyor kendii kasıyor suratını çevirip bağırıyor sizce nedendir?? böyle durum varmı sizdede?

canım bendede aynı sorum var uykuluyken memeyi alıyor uyanıkken bi direniyor sanki onu dövmüşler gibi ağlıyor.bugün doktara gittim anlattım tamamen huysuzluk başka bişey yok tamamen huysuzlukkkkkkkkkkkkkkkkkk dedi:1no2:

ya cnm bide karnı açken de yapıyor. en çok ona şaşırıyorum. 1 hafta önceye kadar hiçbi sorun yoktu sürekli emiyordu. şimdi ise sırf problem ... :KK43:((( gecede emiyor (uykulu olduğu için tahminime göre)... dr. a götürdüm hiç bi sorunu yok dedi bende anlam veremiyodum. acaba dedim memeyimi bırakacak ama bıraksa hiç emmezmiş. zor bi durum yani..

X