Kızlar acil lütfen hormon tahlillerimi yorumlar mısınız fsh Lh amh

Caldionkaliyo

Güzel günler göreceğiz güneşli günler 🍀🤲🏻
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2024
338
134
İyi geceler hanımlar çok rica ediyorum lütfen yorumlar mısınız
Adet düzensizliğim var 1 senedir ve bu adetimin 3ncü günü hormon tahlili verdim en son durum bu daha doktora göstermedim fakat sizden gelecek yorumlara ihtiyacım var estradiol fsh Lh ne anlama geliyor ne durumdayım lütfen yorum yapın şimdiden çok teşekkür ederim

Eklentiler

• IMG_20240706_014854.jpg
    53,8 KB · Görüntüleme: 322
hepsi normal. tsh yüksek sadece büyük ihtimalle tiroid ilacı başlar sana doktor.

Çok teşekkür ederim fsh ve Lh aynı olması sorun teşkil etmiyor değil mi ?
yok hayır. lh, fsh’ın iki katıysa pcos oluyor ama sende sorun yok. fsh değerin de cok iyi. amh biraz yüksek ama sorun olmaz. cünkü diğer değerlerin iyi. eğer ultrasonda da sorun görmediyse doktor sorun yoktur. benimki 9.91di ve hamile kaldım

Ultrasonda hiçbirşey yok yumurtalıkların temiz dedi
Umut oldun bana ya amh'ı takmıyorum o zaman ay nasıl rahatladım be
Tshı da artık nasıl halledeceğim bilmiyorum umarım düşer

Ultrasonda hiçbirşey yok yumurtalıkların temiz dedi
Umut oldun bana ya amh'ı takmıyorum o zaman ay nasıl rahatladım be
Tshı da artık nasıl halledeceğim bilmiyorum umarım düşer
benim de hamilelikte çıktı tsh. hiç kafana takma. tiroid ilacı başlıyor çok hemen düsüyor o. önemli değil yani hallediliyor

Polikistikover mi var sizde Bi de tiroid çok yüksek çıkmış polikistigi olanlarda ama değeri bu kadar yüksek görülür cunku gebelik düşünüyorsan tsh a mutlaka Bi önlem al gebe kalamazsın bu değerlerle

Evet amhtan ve insülin direncimden ötürü pcos demişti doktor yumurtalıklarımda birşey yok ama tüylenmem de var
Tsh bir önlem almam lazım tsh yüksekken gebelik oldu fakat kalbi durdu sağlıksızdı yani
Tsh için hemen bir doktorla görüşeceğim çok teşekkür ederim

Endokrinoloji ile Bi görüşün mutlaka kadın doğumla da takipte kalin degerleriniz kisa surede normale donecektir tedavi ile bu arada pcos kilo yapmaya elverişlidir fazla kilonuz varsa verin yoksa da kilonuzu koruyun donguleriniz daha da düzenli olur

Fazla kilom var zayıflamaya çalışıyorum inositol kullanıyorum 3 ayı tamamlamayı düşünüyorum tam etkisi için
Şöyle başladım inositole 3 ay adet görmeyince.
İçtiğimin ertesi günü adet gördüm sonra bir dahaki aya 15 gün günüm geçerek oldum yani bu ay. 15 gün bile mucizevi birşey benim için çok uzun aralıklarla adet görüyorum sizin fikriniz var mı inositol hakkında

6.5 yul ladin doğumda çalıştım fakat ilk defa duydum bu ilacı yeni yenisi bir ilaç olsa gerek etken maddesine bakmak lazım ama bu gibi ilaçların genelde anası diyebileceğim ilaç duphaston yine de sizin için bakarım Bi hangi gruba giriyor

İlaca baktım ana kaynağı b grubu kompleks vitaminleriymis bunun yanında sekeri ve hormonları düzenleyip yag yakiminj destekliyormus yani size çok güzel bir ilaç vermiş doktorunuz kimse tebrik etmek lazım nokta atışı yapmis helal olsun

Merhaba canım
Tahlillerin de tsh dışında gayet normal
Pazartesi ilk işin hemen dahiliyeye randevu almak olsun. Gebelik planlaması yapıyorsan 2,5 değerin altında olmalı.İlaç dozunu ayarlama yaparlar

Pkos olabilir sende yumurtalık rezervin yüksek bol yumurta var ama kalitelerini arttırman gerekiyor buda spor ve sağlıklı beslenmeden geçiyor.Eğer kilo varsa onu verirsen adet düzelir
Geçmiş olsun

Duphaston nedir ne için kullanılıyor menstrual siklus için mi yoksa yumurta kalitesiyle alakalı mı

Doktor vermedi ben kendim aldım kullanmaya başladım aslında günde 4 gram

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…