kızlar acil cevap yazın aksef kulananlar

paradises

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2009
387
11
dün rahim kasılmalrım oldu erken doğum sandım.daha 26 haftalığım.serum takıldı.idra yolu enfeksiyonu çıktı.dokto aksef 500 mbg diye bir ilaç yazdı bu ilacı kullanan varmı bebeğe zararı olurmu.nekadar süreyle kullanmam gerek.süte geçiyomuş acaba doğuma kadarmı kullanılıyor.nakar içicem bunu bana yazım kızlar.

canım ben kullandım 2-3 hafta önce. ciğerlerimi üşütmüşüm dr antibiyotik olarak onu vardi. bir zararı yok dedi. sabah akşam birer tane aldım 5 gün sonra bitti ve bana iyi geldi... allaha şükür bebişim de iyi. enfeksiyon geçmesi için kullan bence.

akdasım sağol canım.inşallah aylarca kullanmam.sadece 5 günmü kullandın.devamı gelmedimi gerekmi kalmadı.geçmiş olsun canım sanada bu arada..

Merhaba arkadaşım, benim de idrar yollarında enfeksiyon olduğu için Aksef 500 mg kullandım ama alerji yapı.Her tarafım kabardı, kaşınmadan duramadım, zaten ağırlaştığım günler bir de kaşıntı eklenince kötü oldu. Önce cildiye doktoruna göründüm Aksef'in alerji yapabileceğini söyledi sonra kendi doktorumla görüştüm Aksef yapmıştır ilacı bırak sadece günde 3 lt su iç dedi. Ben de içimden madem biliyor niye verdi ilacı dedim ama herkeste alerji yapmayabilir. Benim için kötü oldu anlayacağın. Antibiyotik kullanma meslesine gelince idrar yolları enfeksiyonu olduğunda doktorlar mutlaka veriyorlar. Çünkü önemli bir durum idrar yolları enfeksiyonu. Alerji yapmazsa kullanabileceğini düşünüyorum. Acil şifalar dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…