Kizlar 16+4 günlük hamileyim ve 5.5 kg aldim yardim edinnn

• Konu Sahibi huriye aydın
  • Başlangıç Tarihi
H

huriye aydın

Ziyaretçi
kızlar 16+4 günlük hamileyim geçen ay 2 bu ay 3.5 kg almışım yaa... suyu bol içiyorum ama, çok yiyorum galiba... meyve süt bunları hergün tüketiyorum... vitamin ilacı kullanıyorum, bu ayda kan ve magnezyum ilacına başladım... nasıl kilolarımı dizginleyeceğim... bebeğede banada zararlı fazla kilo... yardım edin............

bu arada 51 kilo ile hamile kaldım şu an 56.5 kiloyum arkadaşlar...

canım doktoruna danışsan bende 23 hafta 3 gnlüğüm ama daha 4 kilo aldım demekki sen kendinide besliyorsun bence doktoruna mutlaka danış bitanem yönlendirsin seni bir şekilde sağlıklı hamilelik geçirmeni dilerim

bence de haftana gore fazla gibi ama normal de olabilir bilmiyorum..ben 27 haftaligim 12 kilo aldim,bana cok geliyor ama dr um 20 kiloya kadar normal diyor..bol bol su iciyorum,hamur isi,tatli,tuzlu yemiyorum...ekmek hic yemiyorum ama yine de almisim.....zaten mide yanmasindan cok sey yiyemiyor insan.sen bi dr un a sor canim...ne diyecek.

Bence de canım doktoruna danış o seni düzenli bir hale sokar.Ama bence ekmek ve hamur işi çok tüketiyorsan bunu azalta bilirsin zaten bu tür şeylerin bebeğe ve sana pek bir yararı yok.Kafana da çok takıp bebişini sitrese sokma düzelir canım.

Ben 24 haftalık hamileyim ve sadece 2,5 kilo aldım bana az geliyor ama bebeğimin kilosu normal çok ta yiyorum ancak bu kadar alabildim...

sağolun arkadaşlar hepinize teşekkür ederima.s.

ya onemli olan bebegin saglikli olmasi,iyi gelisebilmesi....cok kilo almak da iyi degil bebek icin de anne icin de...dogumda zor olur diyorlar..

Canim, herkesin dedigi gibi doktoruna danisman ilk yapman gereken sey. Ilk aylarda ben de hizli kilo almistim son 2 aydir hic kilo almaz oldum, o da refluden. Bunyeye cok bagli boyle seyler ama tabi her caninin istedigini yiyorsan o da yanlis. Turk insaninda oyle bir yanlis gorus hakim; hamilenin cani bir sey cekerse yemeli. Hayir yememeli, istedigi tatli, hamur isi vb ne bebege ne anneye yarari olmayan kilo aldirici seylerse hamile bir zahmet kendini tutup yememeli daha saglikli seylere yonelmeli. Ben tatli ihtiyacimi taze/kuru meyvelerle, yada balli sutle, hic olmadi az sekerli sutlu tatlilarla gidermeye calisiyorum. Haftada 1 kereden fazla tatli/cikolata/hazir meyve suyu/hamur isi gibi seylerden tuketmiyorum. Onemli olan tum besin gruplarindan az ve oz yemek. Umarim kilo alimin sonraki haftalarda yavaslar ama bu konuyu cok da dert etme kendine. Allah baska dert vermesin, sorun yeterki aldigin kilolar olsun...

ya uff hakikaten bende çok kilo alıyorum ve üstelik yolun çok başındayım inşallah böyle devam etmez!

merhaba arkadaşlar ya ben 4,5 aylık hamileyim ama çook kilo aldım 10 kilo nekadarda dikkat etsemde anlamıyorum nasıl aldıgımı acıkyorum yemek zorunda kalıyorum dr az ve sık ye dedi öyle yapıyorum ama sonuç böyle işte yapıcak birşeyim yok

canım bende 15 haftalık hamileyim ancak toplamda sadece 2 kilo aldım.doktorum pilav makarna gibi vücuda cok gerekli olmayan gıdaları cok fazla tüketmememi söyldi.ve herzaman değil ama dönüşümlü olarak beyaz ekmek yerine cavdar ekmeği veya kepekli ekmek yiyiyorum.ayrıca tabiki fazla margarin tereyagındanda uzak duruyorum.bu arada 3 öğün yerine ben 5 öğün yemek yiyiorum.ancak hiçbirinde karnımı tıkabasa doyurmuyorum.sık sık ve az yemege dikkaat ediyorum.tabiiiki her bünye farklı olabilir.aslına bakarsan bebeğimiz sağlıklı doğsunda alınan kilolarımız nasılsa verilirkendine üzerek strese sokma.stres bebeğe daha zararlı:):Saruboceq: allah yardımcımız olsun.

valla sen aynı benım gıbısın.ilk 3 ay hatta 4 ay süperdi benım de her aya 1 kg şeklınde.fakat ne zaman kı kan hapıyla vitamıne başladım anında hızlı bı şekılde kılo alımı başladı.ayrıca sit de acayıp aldırıyo aklında bulunsun.ben de her gun 2 bardak içiyordum ama şimdi 1 bardağa indirdim çünkü aşırı kansızım bve demırı emıyo.ayrıca pınarın ya da sekın % 50 yağı azaltılmışları var onları iç çünkü normal yağlı sut çok kılo yapıyo.benn-ım de durum feci yarın 26 haftalık olucm ve 11-12 kg falan aldım

BEN DE 16 hafta 4 günlüğüm. seninle aynıyız. ben de 5.5 kilo aldım. benim 2. gebeliğim. ilki 12 yaşında. ben de kilo olayını fazla kafana takıp stress yapma. doğumdan sonra diyet ve sporla veriliyor. başka problemler olmasın yeter ki. öptüm.

bend 20 haftalığım 8 kilo aldım doktorum normal diyor.

bend 20 haftalığım 8 kilo aldım doktorum normal diyor.

Canim doktoruin normal dese de sen ne diyorsun sence normal mi? ilk uc ay 0 kg. 4-5-6. aylar birer kg. 7-8-9. aylar 2 ser kg. hadi yarimsar daha ekle ustune diyelim. ama zaten alinan kilolar son aylarda aliniyormus. bence dikkat etmelisin.

sutu yagli icmeye basladim kilo almaya basladim ki ben hamileligimin basinan beri vitamin ve balik yagi icerim. ona ragmen istahim normaldi. eskisi gibi yedigim halde iki haftada 2 kg aldim. sutten sanirim. yagsiz iciyordum, yagliya dondum. hamileligimin ilk 3 ayi kilo almadim.belki yarim kg. 4. ay 1 kg. su anda 20 haftalik oldum. toplamda 3.5 kg aldim. yani 3 haftada 2 kg demek. coookkk. ama bebgimin gelisimi iyi masllah. bakalim insallah hep boyle gider.

canım boyun kaç bilmiyorum ama eğer boyuna göre 51 kilo ile zayıfsan normal kilo alışın

canım bende 51 kiloyla hamile kaldım 26.haftamdayım daha yeni 55 oldum ama her hamilelik kendine özgüdür bizlerin kilolarını pek dikkate alma sen hamur işini pilavı makarnayı biraz daha az tüketmeye bak kiloyu doğumdan sonra bi şeklide verirsin önemli olan bebeğin sağlığı ama çokta kilo almamalısın normal doğumdada sezeryandada kilo iyi değill..

Bende 24 haftalık hamileyim 8 kilo aldım, ekmeği azaltayım diyorum olmuyor, ekmeksiz karnım doymuyor, sonrada gidip aklıma ne gelirse yiyorum, ekmek tok tutuyor.
Doktoruma kilomu soramadım, hem zaten hiç tartmadı beni, 48 ile başladım şuan 56 yım, hayatımda tartıda hiç 56 lıları görmemiş biri olarak stres yapıyorum ya veremessem diye.

ben 12 yıl önce 2.bebegime hamile kalmıştin kendimde18 yaşındaydım 8 kilo aldım kızım 4.600gr doğdu hemde çok rahat bir normal doğumyaotım alınan kiloile bebegin gelişimi arasındaki farkı artık simdi size bırakıyorun prensesim şimdi 12 yaşında şu anda mutfakta puding yapıyor gelişmeside çok normal zaman çok çabuk geçiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…