kızıma ne oluyor ???

melis08

Nirvana
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2008
5.726
1.039
Arkadaşlar kızıma ne oluyor anlamadım,
(Bebeğim 23 temmuz doğumlu yani tam 5,5 aylık)
10 gündür uykuları çok bozuldu. Eskiden emzirirken uyurdu ya da uyumamışsa yatağına bırakırdım, arkasını döner uyurdu. Şimdi ise uykuya dalana kadar çok ağlıyor, bazen 1 saatten fazla mücadele veriyoruz, bununla da kalmıyor, 9'da uyuduysa 12'ye kadar 3-4 kere uyanıp ağlıyor, (aç değil biliyorum) sonra tekrar ya kendiliğinden uyuyor, ya pişpişliyorum uykuya geçemediyse ya da ağlamaktan uykusu kaçıyor aynı kısırdöngü yeniden. Diş desem hiç salyamız yok. Hasta desem değil, zaten genel durumunda hiç problem yok, gayet neşeli, gülüyor, oynuyor, ta ki uyku saati gelene kadar. Uyutmak kabus oldu ben de. Bi de herkes soruyor ne oluyor bu çocuğa diye, dün gece geç saate kadar annemlerdeydik, annem babam paniklediler. Ne olacak bilmiyorum, 15 güne kadar işe başlayacağım, çok endişeliyim.
Yarın doktorumuzu arayacağım, bakalım ne diyecek.

geçmiş olsun canım yinede diş olabilir. emiyor gibi görünüp karnı doymuyo olabilirmi? bizde 5.5 aylıkken diş çıkardık hiç öyle salya falan olmadı bizdede.. huzursuzluk ve iştahsızlık oluyo sadece.. şu an 9.dişimiz yolda

canım bence korkma
aslında benim bebegimde 29 temmuz dogumlu ve uyku sorunu bendede var gündüz hiç uyumuyor..bütün gün düşünün yemegimi bile kızımı kanguruya koyarak yapıyorum..ta ki akşam saat sekiz olaan kadar gecede 1 defa uyanıyor emmek için sabah 6 da ayakta...
dr sordum dr eger nesesi yerindeyse huzursuz deilse demekki uykusu kendine yetiyo dedi..aglaması belki uyumak istemiyor oyun istiyordur benim kızımda uyutunca ağlıyor bazen snra ben pes ediyorum zorlamıyorum bakıyorum memeden bırakınca gülüyor

birde annemlerdeyiz demişşin belki yerini yadırgıyordur yatagını arıyordur uyumak için

Canım teşekkürler cevabın için, annemlere sık gideriz alışık oradaki yatağına hatta orada daha güzel uyur annem sürekli evi havalandırdığı için, eşim nöbetçi olduğu günler ayda 6-7 orada kalırız. Ama evde de aynı, 10 gündür başladı. 5. ay bizde dönüm noktası oldu sanki. Doğduğundan beri gece çok güzel uyurdu, 1 aydan sonra gece kesintisiz 7 saat uyumaya başlamıştı, işte bu aralar bozuldu. Ben de uyutmak istemiyorum belki zorluyorum ondandır diyorum, ama gözü kapalı gözlerini kaşıya kaşıya ağlıyor belli çok uykusu var. Bakalım altından ne çıkacak. Annem belki uykusunu geciktiriyorsun ondan uyumakta zorlanıyor olabilir dedi. Bazen işimi bitireyim sonra uyutayım diyorum. Bugün mızmızlanmaya başladığı anda emzirdim, uzun süredir ilk defa ağlamadan uyudu. Bakalım ne kadar uyuyacak.
Bazı çocuklar gündüz uykusunu sevmiyor, benimki de çok sevmez, bir şeyleri kaçar diye endişeleniyorlar cadılar.

Canım teşekkür ederim cevabın için. Bilmiyorum belki doymuyordur, artık 6. aya yaklaştıkve hala ek gıdaya başlamadık. Kilo alışı 630 gr.dı doktor 5. ay için gerek yok demişti. Ama uyanıkken 3-3.5 saatte bir emiyor. Gece de derin uykuya daldıktan sonra 5 saatte uyanıyor. Ama derin uykuya geçene kadar 5 defa uyanıyordur. Akşam 8.30 da uyuyorsa, 11'e kadar 3-5 defa uyanıyor, emmeden yatıyor. Sanki rüyasında kabus görüyor, ağlayarak uyanıyor. Açlık değil herhalde bir huzursuzluğu var.
Ben de salyasız diş olmaz sanıyordum, belki dişdir. Ama iştahı yerinde. Bakalım ne çıkacak. Çok yoruldum ama.
Dişleriniz hayırlı olsun ne tatlılardır şimdi.

canım artık onlar bır bırey ve buyuyorlar huyları hergun degısıyor aynısını bende yasadım ve yasıyorum

huyundan yapıyordur canım mesela benim kızım dün gece 2:30'da yattı 3:30,4:30,5:30,6:30,7:30,8:30,9:30,10:30'a kadar kalktı saat başı kalkıp emiyoroldum olası böyle bende perişan oluyorum daha deliksiz 4 saat uyudugu olmadı her bebegin huyu farklı oluyor canım i,nşallah en kısa zamanda düzelir

ana benim oğlumu anlatmışşın meliscimm
hatta gece 2de ayağımda sallarken gözlerini kaşıyo kendini kasıyo ayaklarımdan yere atıyo kendini
oyun oynamak istiyo ozaman prroblem yok ama iş uyumaya gelince yırtıyo kendini
bende artık zorlamıyorum hatta kaç gündür kendi haline bırakıyorumonunla oyun oynuyorum sonrada elleriyle gözlerini kapatıp uyuyo
şimdi yine aynısını yaptı gözlerini kaşıyıp mızmızlandı uyutayım dedim ama indi ayaklarımdan şimdi yuvarlanarak inmiş kapının önüne oynuyo

Ne olacak bu çocukların uyku mücadeleleri, ne kaçacak sanıyorlar. Yagbu dediğin gibi bakıyorsun 1 hafta çok iyi uyuyor ağlaması yok, bir sonraki hafta farklı. Eskiden genelleme yapardım şu saatte uyur şu saatte uyanır falan diye, şimdi hiç yapmıyorum, bir huyu 2-3 gün sürüyor ancak. 5 aya kadar iyide de şimdi ne oldu o kafama takılan, herhalde büyüyor, neyse bir sorunu olmasın da.
Acaba bir korkumu oluştu, sabah uyuttuğumda 5 kere gözünü açıp baktı yanındayım gözünü kapattı dalana kadar sürekli beni kontrol etti. Sonra güzel uyudu, 1,5 saat uyudu uyandı emzirdim yine uyudu biraz daha mucize gibiydi, 10gündür öyle gündüz uykumuz yoktu. Sürekli yanındayım halbuki neden korkuyor bilmiyorum.

aynı şeyleri ilk dişimizn ardından biz de yaşadık, hala da tam anlamıyla geçti diyemem
önceleri 5-6 saat uyanmayan kızım nerdeyse saat başı ya uyanıyor ya da uyanacak gibi tepinip duruyordu
büyük ihtimal dişiniz gelecek

canım aynı şey dün bizdede oldu yatağına kayuyorum uyanıyo kalkmaya çalışıyo haşbuki çok uykusu var biliyorum yanıma aldım biraz baktı sonra yine ellerini gözünün önüne getirdi uyudu sonra alıp yerine kaydum vaalla niye böyle yapıyolar bilmiyorum hele odasını ayırınca napıcam bilmiyorum tek yatabilicekmi acaba

Canım endişelenecek bir durum olduğunu sanmıyoru....
Bebekler bazı dönemlerde bu türlü huzursuzluklar yaşayabiliyorlar...
Ama kızını 5,5 aylık olması ise yüksek ihtimalle diş çıkartacağı anlamına geliyor...
Çocuklar için çok zordur diş çıkartmak hem canı yanar, hemde dişi kaşınır birde bazı çocuklarda ishal ve hafif ateş oluyor..
Hani biz büyüklerdede öyledir diş ağrımız genelde geceleri nükseder uyku uyuyamayız..

ghaneli siz diş çıkardınız mı? Ben odasını 3 ay olmamıştı ayırmıştım, bi de düşün tüm gece 2 oda arasında mekik dokuyorum. Oda ayırmayı tavsiye ederim çok rahat oluyor, erken olursa da alışmak kolay olur belki..

Arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için. Kızım bu saatte halen uyanık, babası ilgileniyor, 8'de uyurdu 1 hafta öncesine kadar. Bir sıkıntısı var belli uyuyamıyor. Daha ortada diş yokken sıkıntısı böyle ve her diş çıkarışının öncesi ve sonrasında yaşanacaksa çok fena. Yazık yavrulara.

büyük ihtimal dişi çıkıyor aynı sorunları yaşadım belki 5 buçuk aylıktan öncesinde başladı bu sıkıntılar gece de 10 11 kere kalktığım oluyordu zor uyuyordu ve 6 buçuk aylıkken dişi çıktı şimdi de var bu sorunlar maalesef 4.dişimiz yolda.:KK43:
bir ara tulum giydirmiştim o da uyku düzenini bozdu rahat edemedi çünkü.

Ay meliscim bende aynen senin durumundayım bir haftadır nedeni ne bilemiyorum.allah yardımcımız olsun...

evet canım bizim bi dişimiz çıktı
ama canım benim ev sobalı o yüzden şimdilik imkansız ayırmamız inşallah yaza artık

X