Kızım..

Lupetta

🍒🍒🍒
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2015
5.963
10.625
Selam kızlar.

Kızım nerdeyse 2.5 yaşında. (28 aylık) Mesele şu; babası elinde bir şeyle eve geldi diyelim. Hemen elindeki poşetlere saldırır ya da tatlı aldık diyelim hemen başına geçer. Geçenlerde kızımla aynı ayda olan arkadaşımın kızına bizim evde bi pasta keselim dedik. Mumları yaktım getirdim. Bizimki ağlayarak hemen pastanın başına geçti yemek için. Yani evet kızım küçük ama bu hareketleri başkalarının yanında beni kötü hissettiriyor.

Bilmiyorum yaşı itibarı ile normal diyenler olur mu ama mesela kızımla aynı ayda o pasta kestiğimiz arkadaşımın kızı. Onun çikolata alerjisi olduğu için o tür şeyler yiyemiyor ama görünce de bi şeye saldırdığını görmedim. Yani anlatsam da beni pek anlamıyor kızım...

İlerde umarım bu hareketleri devam etmez diye umuyorum... Yani ikisi de aynı yaşta olan çocuktan biri öyle benimki böyle. Ben mi bi yerde hata ediyorum diye düşünüyorum

Yanlış anlamayın ama çikolataya alerjisi olan çocuğa niye pasta kestiniz? Canı falan isteyebilir.
Sizin çocuğunuz da normal bence, çocuklar böyleler genelde

Ay gerçekten siz yazınca bi an kendimi sorguladım biz bilmiyorduk çikolata alerjisi olduğunu. Çünkü bi kere avm de bir iki çatal pasta yedirmişti kızına. Bizde pasta kesmeden önceki zamanlarda. Ya sonradan çıktı, anlaşıldı ya da ciddi boyutta değil. Bize de o gün söyledi yiyemez diye.

Son düzenleme:
Benim oğlumda 28 aylık. Geçen babası yıl dönümümüz olduğu için pasta almış. Anne pasta ver diye yedi bitirdi beni. Sürekli dolabi açıp anne pasta ver vs . Dedi durdu . Gören hiçbir şey almıyoruz sanır.
Bence burda bir sinir çizmek gerekiyor . Mesela ben ilk istediğinde kucuk bir dilim kesip verdim . Sonra bugünlük bu kadar başka yok yarın yersin dedim . Tekrar dolap başına gittiğinde söylediklerimi tekrarladım. İlk söylediğimde ağladı . Sonra git gide ağlamaları azaldı. Şimdi günde 1 kere yicez diye kendisi söylüyor

28 aylık bebeğin davranışları yüzünden neden kötü hissediyorsunuz ki?
Daha bebek o.
Bazı duyguları kontrol edemiyor.
Her çocuğun mizacı farklı.
Kıyas yapmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…