Kızım okula gitmek istemiyor

Kızım 1.sınıfa devlet okulunda başladık.ilk gün öğretmenin gelmeyeceğini öğrendik.ikinci döneme gelecek dediler tamam dedik.neyse ikinci dönemde gelmedi bu sefer başka bi öğretmen verdiler.bizde kızımızı alıp özel okula verdik.bize 4 yıl boyunca öğretmeni değişmeyecek sözleşmemiz o şekilde dediler tatilde bi öğretmedik öğretmeni gitmiş başka biri gelmiş.gelen öğretmen çok içimize sinmedi.daha okul açılmadan oda gitmiş zaten şu an öğretmeni belli bile değil.bizde ordan aldık bir çok kişinin tavsiyesiyle devlet okuluna verdik tekrar.öğretmeni çok tavsiye ettiler.telefonda tanıştık gayet ilgili bi öğretmen.okulda çok içimize sindi.burada eğitim işleri bu kadar çetrefilli maalesef.1 yılda kızıma aldığım 3.forma.
biz eskiden öğretmen duruma hiç bakmiyorduk.
bakın ben küçükken çok çektim öğretmenlerden.
en kötü öğretrmende vardi beni tek ve arka siraya otururdu.. ağlaya ağlaya eve geldiğimi biliyorum anneme şikayet ettim. okula gitmek istemediğimi söledim. çünkü okulda tek engelli bendim (işitme kaybim vardi)
hiç ilgilenmiyordu beni başıboş birakiyordu ama ben gayretle tek başima geçtim sinifi.. hiç bişey öğrenemedim.
öğretmen sevgisini görmedim.
lütfen kızınızı ilgili sürekli öğretmeni seçin. iyi öğretmen demek iyi eğitim demektir.
ben çok çektim o öğretmen gittti başka okula verdiler de bizim siniftaki o öğretmeni unutmadi.. bi yerde görsem o öğretmeni gerçekten yüzünüze tükürmek istiyorum.
eğitim hayatimi çaldi.. bana iyi öğretmenlik yapmadi...

Okulda olumsuz birşey yaşamıyorsa taviz vermeyin. Benim oğlum ve kızım aynı sınıfta. Kızım 4,5 yaşında güle oynaya giderken, oğlum 5,5 yaşında olmasına rağmen, bugün ağlayarak gitti okulda anne yok diyerek. Üç beş ağlar susar. Okulu cidden mükemmel zaten. Devlete güvenemem sizinki de çok iyi bir okulsa eğer. Bir de şu var; onun dediğini yaparsanız, okul konusunda kontrolü ona vermiş olursunuz. Bu da ilerleyen dönemde daha çok sıkıntı yaşamanıza sebep olur diye düşünüyorum.
Bu seneki okuldan ne olursa olsun almayı düşünmüyorum çünkü dediginiz gibi kontrolün onda olması kötü. Eski okuluna bayiliyorum ben,kardeşini de 4bucuk yaş olunca oraya vereceğim ama kizim elle tutulur bisey olmamasına rağmen istemiyor. Öğretmeni arkadaşlarını seviyor ama sıkılıyormuş ne alakaysa. Bir de bu öğlene kadar olan okula heyoo dedi. Sonra ben de 'Ingilizce yok dans yok gezi yok.Dua da ogrenemeyeceksin.Ben senin yerinde olsam eski okuluma giderim' dedim. Bana diyor ki 'Sen beni niye kötü okula veriyorsun.? Hee,o dersler yok diye mi erken bitiyor? Neyse ben eskiye gitmek istemiyorum bu okula gidecegim' Aglatarak göndermek istemiyorum,hayırlısı artık

X