Kızım için çok endiseleniyorum

Posta treni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2016
1.431
940
Slm arkadaşlar.11.sinifa giden bir kızım var.gecen seneden beri çıktığı bir çocuk var.baslarda onaylamasamda ergen olduğu için çok fazla üstüne gidemedim.kontrol etmeye başladım.cocugu zamanla sevdim aslında.dersleri iyi aklı basinda bir çocuk gibi gelmişti.taaki gecen geceki olaya kadar.kizim uyuyakalmisti telefonunu yanından alayım dedim.usten baktığımda çocuğun yazdıklarını gördüm.ayni sınıfta oldukları için bir gruptakar.ordan bı çocuk bisey yazmış kızımda cvp vermiş.ciktigi çocukta buna özelden yazmış.iste ben sana yazmicaksin demedimmi bilmemne.grubunu bilmem napayim.kizim uyuduğu için cvp verememiş cvo vermediği içinde çocuk dahada sjnirlenip küfürleri basmış.gorjnce elim ayağım titredi.kizimi kaldırdım.kendine bu şekil nasıl konusturuyosun dedim.baya bı kızdım.cocuga soylemis çok üzülmüş fln filan.birdaha yapmicam etmicem demiş güya.taki bu akşama kadar.tabi ben bu süreçte kızıma biraz ders konusunda baskı yaptim.ilk önce derslerin önemli olduğunu anlatmaya çalıştım.sonra bu aksam tekrar baktım kızımın teline.o olaydan sonra kızıma birgün izin vermemiştim dışarıya çıkmalarına.cocuk annen bana niye kinlendi demiş.kizimda benle o şekil konuştun diye annemin hiç hosuna gitmedi demiş.iste başlarım annene kimsiniz siz bir sürü şey yazmış yine.kizimi aldım karşıma güzel güzel konustum.ergen oldugh icjn yanlis bişey yapmasından korkuyorum.bu arkadaşlığı onaylamadigimi söyledim.bilmiyirum nasıl davranmayım napayim.aslinda babasida bende başka okula alma taraftarıydik ilk baştan beri.ama okulumu sevuyorum diyo hep.gozununyasina bakmasam aksammi diyorum.nasil davranicagimi şaşırmış durumdayım suan

Şimdiki ergenler bir değişik.bende dediğiniz gibi yapayım dedim.zitlasmsan baskı yapmadan alttan alttan.bilmiyorum konussammi çocukla okadar sogudumki o çocuktan o msjlari gorjnce

sizin esinizle, esinizin cocuklarla arasi nasil?
valla bazi kızlar cidden cok ezik. kkda da var adam agzina ediyor etmedigi küfür kalmiyor hatta şiddet goruyor yine de peşinden kosuyoe. benim eski is yerimde de vardi gözü mor kiz sevgilisine hala saat seciyor falan.
cok uzucu kizinin boyle bir sey yasamasi. "sen benimle nasil boyle konusursun" diyememesi

Katılıyorum. Yemişim ergenliğini. Hele bu erkek çocuklarının birkaç tüyü çıkınca kendilerini bir halt zannedip kaba davranmalarından aşırı irite oluyorum. Ben olsam devam ederse okuldan alırım. Kızınız açıkça söylemiş. O da yanlış olduğunun farkında demek

Şimdiki ergenler bir değişik.bende dediğiniz gibi yapayım dedim.zitlasmsan baskı yapmadan alttan alttan.bilmiyorum konussammi çocukla okadar sogudumki o çocuktan o msjlari gorjnce
Ben eve davet ettim 15 dk falan kaldılar hem bı göreyim tanisayim istedim hem kızımla çocuk istemiş.
Normalde dışarıda bı görüşürüz diye düşünmüştüm.
Haklısın sogumakta,kizmakta ama kızın bu sefer senden uzaklaşır.
Beyinleri normal çalışmıyor o yüzden üstüne gitme.
Zaten bu şekilde baskı yapiyorsa bu dönem bitmeden ayrılırlar bence.
Bı kendini göster çocuğa

Bunları sürekli anlatmay calisiyorum.kendine kimsenin böyle konuşmasına izin verme diyorum.daha şimdiden böyle konuşan sonra ilerde neler yapmaz diyorum.dersaneye yazdırdım çocuk gitti aynı dersaneye yazdırdı kendini

Bunları yaptim eve davet ettim göreyim takip edeyim dedim.o msjlari görene kadar begenmistimde çocuğu.ama mslar öle böle degildi

Söylemiş kızım ama sanki msjlardada çocuğu alttan aliyo gibi hissettim.

Eşimede anlattim olayı.esimde çok kızdı çocuğa.bak böyle devam ederse elinden o telefonda gider okuluda değişir diyor.iste ergen olduğu için yanlis bişey yapmasın diye nasil davranacagimizi sasirdik

Aslında onu yapmamak icin kendimi zor tuttum
Niye tuttunuz ya? Şimdi daha da rahat olacak. Annesi gördü bi şey demedi diye. Arayın ağzınıza geleni sayın. Kızımdan da uzak dur deyin başka okula aldırın bence. Kızınızın sevgilisi olabilir ama kimse ona böyle davranamaz. Ne emeklerle sevgilerle büyütüyoruz onları biz. Elin sümüklüsü gelip hakaret edip laf etsin diye değil!

Bunları yaptim eve davet ettim göreyim takip edeyim dedim.o msjlari görene kadar begenmistimde çocuğu.ama mslar öle böle degildi

Posta treni benim üniversitede arkadaşım vardı, kızın ismi ayşe olsun, ayşenin annesi babası boşanmıştı, erkek arkadaşı gelir ayşe ve annesinin kaldığı evde kalırdı. Ayşe nin annesini hatta abisini bile tanırdı. Ama ayşe nin erkek arkadaşı kıza çok kaba davranırdı. Bir kalem bile isterken kızla "versene şunu lan" derdi. Ben hala o kızın nasıl böyle bir hayvanla sevgili olduğuna şaşırıyorum ama bazı kızlar kendilerini ezdirmeyi, kötü sözle konuşulmasını normal sayıyorlar.

O zaman sen çocuğu uyar. Bir daha böyle şeyler yazıp hakaret, küfür edersen kızım adına dava açarım, şikayetçi olurum de. Korkar susar zaten.

Kızın olanı biteni normal görüyor. "Ne olacak" "Normalde iyi birisi" diye düşünüyordur.

Olmazsa kızın gittiği dershaneye git, oradaki böyle anlayışlı, kafa dengi bir öğretmene durumu anlat. Kızınla sanki sen gelip konuşmamışsın gibi, gündelik sohbet edip, ilişkiler üzerine tavsiye versin.

Yanlış bişey yapmaktan korktum.demin nakil başvurusu yaptım.sabah kızımla güzelce konusucam.hic birşey onun geleceğinden mutlulugundan önemli degil

Offf offf okulda sınıf aynı dersanede sınıf aynı.dersaneye ta Mart ayında yazdırdım.arkasindan duyunca oda yazıldı.iptal etme şansım olsa alıcam başka dersaneye başka okula vericemde iste

Offf offf okulda sınıf aynı dersanede sınıf aynı.dersaneye ta Mart ayında yazdırdım.arkasindan duyunca oda yazıldı.iptal etme şansım olsa alıcam başka dersaneye başka okula vericemde iste

Dershanede başka sınıf yok mu? Ya da sabah/öğle seansı farklı sınıfta olma durumları?

Çocukla iletişime geçmeyin, yüz göz olursunuz. Aynı okula gidiyorlar demişsiniz; okulun rehberlik öğretmeni ile görüşme ayarlayın ve durumu ona anlatıp nasıl bir yol izleyebileceğiniz hakkında fikir alın.

Evet kızım ezik kalmış.
Dershanede başka sınıf yok mu? Ya da sabah/öğle seansı farklı sınıfta olma durumları?
Dersanede ayrilabilirler şimdi bu ilk olusturilan sınıf deneme olacak.deneme olduktan sonra ayrilabilirler

Yanlış bişey yapmaktan korktum.demin nakil başvurusu yaptım.sabah kızımla güzelce konusucam.hic birşey onun geleceğinden mutlulugundan önemli degil
Aynen öyle. Biz de ergen olduk valla bi hata yapınca kızıyordu ailemiz. Kızmak da olmasa olmaz ki. Arada gerekiyor. Biz doğruya yönlendirmezsek doğruyu bulamazlar.

Evet kızım ezik kalmış.

Dersanede ayrilabilirler şimdi bu ilk olusturilan sınıf deneme olacak.deneme olduktan sonra ayrilabilirler

Dershane ile görüş, bu sınıf değişikliği için sınav olmadan senin isteğinle farklı sınıf ayarlasınlar. Eğer bunlar kendileri ayrı sınıfa düşerlerse idareye gidip aynı sınıfta kalmayı isteyebilirler. Dershanede öğrenciler arkadaşlarından ayrılmamak için böyle talepte bulunuyorlar, sınıf mevcudu uygunsa kabul ediliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…