Kızım için çok endiseleniyorum

Posta treni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2016
1.431
940
Slm arkadaşlar.11.sinifa giden bir kızım var.gecen seneden beri çıktığı bir çocuk var.baslarda onaylamasamda ergen olduğu için çok fazla üstüne gidemedim.kontrol etmeye başladım.cocugu zamanla sevdim aslında.dersleri iyi aklı basinda bir çocuk gibi gelmişti.taaki gecen geceki olaya kadar.kizim uyuyakalmisti telefonunu yanından alayım dedim.usten baktığımda çocuğun yazdıklarını gördüm.ayni sınıfta oldukları için bir gruptakar.ordan bı çocuk bisey yazmış kızımda cvp vermiş.ciktigi çocukta buna özelden yazmış.iste ben sana yazmicaksin demedimmi bilmemne.grubunu bilmem napayim.kizim uyuduğu için cvp verememiş cvo vermediği içinde çocuk dahada sjnirlenip küfürleri basmış.gorjnce elim ayağım titredi.kizimi kaldırdım.kendine bu şekil nasıl konusturuyosun dedim.baya bı kızdım.cocuga soylemis çok üzülmüş fln filan.birdaha yapmicam etmicem demiş güya.taki bu akşama kadar.tabi ben bu süreçte kızıma biraz ders konusunda baskı yaptim.ilk önce derslerin önemli olduğunu anlatmaya çalıştım.sonra bu aksam tekrar baktım kızımın teline.o olaydan sonra kızıma birgün izin vermemiştim dışarıya çıkmalarına.cocuk annen bana niye kinlendi demiş.kizimda benle o şekil konuştun diye annemin hiç hosuna gitmedi demiş.iste başlarım annene kimsiniz siz bir sürü şey yazmış yine.kizimi aldım karşıma güzel güzel konustum.ergen oldugh icjn yanlis bişey yapmasından korkuyorum.bu arkadaşlığı onaylamadigimi söyledim.bilmiyirum nasıl davranmayım napayim.aslinda babasida bende başka okula alma taraftarıydik ilk baştan beri.ama okulumu sevuyorum diyo hep.gozununyasina bakmasam aksammi diyorum.nasil davranicagimi şaşırmış durumdayım suan

Ben olsam o çocuğu alırdım karşıma bi dünya söylenirdim. Yemişim pedagojisini de artık. Reşit olmak üzere olan bi sığır yani. Kızım da görsün bilsin diye yanımda olurdu o konuşma esnasınd
Akli başında olsa zaten o laflar o mesajla gelemezdi.
Kizima dedim bu cesareti nerden buluyo bu çocuk normaldedemi böyle konusuyo seninle.gordugum an okadar u,uldumki anlatamam

Slm arkadaşlar.11.sinifa giden bir kızım var.gecen seneden beri çıktığı bir çocuk var.baslarda onaylamasamda ergen olduğu için çok fazla üstüne gidemedim.kontrol etmeye başladım.cocugu zamanla sevdim aslında.dersleri iyi aklı basinda bir çocuk gibi gelmişti.taaki gecen geceki olaya kadar.kizim uyuyakalmisti telefonunu yanından alayım dedim.usten baktığımda çocuğun yazdıklarını gördüm.ayni sınıfta oldukları için bir gruptakar.ordan bı çocuk bisey yazmış kızımda cvp vermiş.ciktigi çocukta buna özelden yazmış.iste ben sana yazmicaksin demedimmi bilmemne.grubunu bilmem napayim.kizim uyuduğu için cvp verememiş cvo vermediği içinde çocuk dahada sjnirlenip küfürleri basmış.gorjnce elim ayağım titredi.kizimi kaldırdım.kendine bu şekil nasıl konusturuyosun dedim.baya bı kızdım.cocuga soylemis çok üzülmüş fln filan.birdaha yapmicam etmicem demiş güya.taki bu akşama kadar.tabi ben bu süreçte kızıma biraz ders konusunda baskı yaptim.ilk önce derslerin önemli olduğunu anlatmaya çalıştım.sonra bu aksam tekrar baktım kızımın teline.o olaydan sonra kızıma birgün izin vermemiştim dışarıya çıkmalarına.cocuk annen bana niye kinlendi demiş.kizimda benle o şekil konuştun diye annemin hiç hosuna gitmedi demiş.iste başlarım annene kimsiniz siz bir sürü şey yazmış yine.kizimi aldım karşıma güzel güzel konustum.ergen oldugh icjn yanlis bişey yapmasından korkuyorum.bu arkadaşlığı onaylamadigimi söyledim.bilmiyirum nasıl davranmayım napayim.aslinda babasida bende başka okula alma taraftarıydik ilk baştan beri.ama okulumu sevuyorum diyo hep.gozununyasina bakmasam aksammi diyorum.nasil davranicagimi şaşırmış durumdayım suan

Okul değişse bile bir şey değişmez aynı çevredeler, aynı şehirdeler, ortak tanıdıkları var. Yine iletişim kurarlar.

Tek yol sizin kızın ilgi odağını dağıtmak. Maddi durumunuz iyiyse kızı bir kursa yazdırın çevresi değişsin. Birçok öğrenci sınav senesi tuşlu telefona geçiyor, bir dönem sonra gün içinde tuşlu telefon kullan, benim telefondan whatsapp kullanırsın dersiniz.

Ama iyi yapmışsın kızla konuşup, mesajlarını okuyup. Seni böyle kısıtlayan, annemden gizlemeliyim annesi olarak değil her şeyini anlatacağı biri olarak görmesi gerek. İzin verme kızın kendisini ezdirmesine.

Youtube'da gözde tezer var, öyle erkek meraklısı değil. Gayet aklı başında bir kadın, birçok videosunda genç kızlara sakın erkekler için kendinizi ezdirmeyin, ilişkilerde kendinizi koruyun gibi paylaşımları var. Kızın izleyebilir rahatlıkla, onun yaşına uygun şeyler var. İzleyin beraber o da ders alsın.

Yani ama vurgulamak istediğim sey annenin hemen uyandırıp kızına söylenmesi.. ve artı olarak tel karıştırıyor bu kız anneye nasıl güvensin gizli yapacak her seyi
ŞImdiye kadar tel karıştırılmamış çok da iyi şeyler olmamış zaten. Denk gelmiş iyi de olmuş. Allah göstermiş diyelim. Zaten ergenler güvenmiyodur her haltı da gizli yapıyodur.

Benim de yaklaşık o yaşlarda kızım var ergen ve neler yaşadıklarınızı az çok tahmin ediyorum.
Ben bu durumda kalsam o çocukla konuşurum.
Kızınla zaten yeterince konusmussun daha fazla usteleme bence.
Bu arada ben de ilk sevgilisiyle tanıştım gayet beğendim iyi gidiyorlardı ki ayrıldılar çok sevindim.
Evet öncelik dersleri,sınavları ama söz geciremiyoruz liseliler akılları bir karış havada.
Kızına yüklenme ama kiminle gorusurse bı kendini göster naçizane tavsiyem.

X