Kızım çok iştahsız lütfen bi akıl verin

Keşke oda yeseydi alıp almaması sorun değildi

Benim oğlumda aynıydı Elimde kaşıkla geziyordum evde saatlerce ağzında tutuyor bazen o lokmasıyla uyuyup uyanıyordu. Tabii ben bunu uyandığında farkediyordum çoğu kez. Kızım doğdu oda mı aynısı olur yahuu aynıı hareketlerr Ama şuan iştah açıcı bitkisel iki ürün var onu kullanıyorum Allahıma çok şükür oğlumu durduramıyor bazen. Yemek yiyor kalkıyor meyve arıyor dolapta. Hiç bişey bulamazsa ekmek koparıp yiyorr . Kızımda akşama kadar ağzına birşey sürmezdi sadece anne sütü alırdı şuan çok daha güzel yiyor çok şükür.

vitamin veriyor musunuz? istah acabiliyor. cocugun sevdigi yemekler var mi, onlardan bol bol yapin, bence gunluk yeteri kadar kalori almiyordur eger kilo kaybediyorsa. gerekirse makarna yesin, yaninda yogurt vs. bence yemegen cocuga cok abartmadan zorla da olsa yedirmek lazim. azdan basla yavas yavas artir miktarini, birden artiramazsin. bir de benim cocuklarda yemegi meyve ile vermek ise yarayabiliyor. bi tane uzum bir kasik yemek veriyorum.

5 yaşına girecek kızım var aç geziyor ,vitaminleri güzel ,kilosu boyuna göre iyi .Doktor değerleri kilosu boyu iyi ,şişman olmasından iyi boşverin takmayın dedi ..Ev de yemez ama gezmede kıtlıktan çıkmış gibi yer herşey yaptım değişik yemekler ,gülen yüzler,resim yaptım tabaklarına vs yemeyince yemiyor ,elimde tabakta peşinde gezmiyorum ,açıkınca anne açım diyor .Değerleri boyu kilosu iyiyse takmayın sağlıklı olsunlar yeter .

Hmm anladım, o zaman doktor kontrolü önemli, kan değerleri, idrar yolu enfeksiyon durumu gibi...Onlarda da sıkıntı yoksa ve doktor normal diyebiliyorsa yine dert etmeyin. Bazı çocuklar iştahsız oluyor.

Ürünlerin adını öğrenebilirmiyim çocuklarınizada maşallah

Konu acmadan acilmis konulara bakarken iste kizim dedim. 2500 dogdu 40+3 de karnimda da cok zor kilo aliyordu ama suan 19 aylik 9.1 kg boy 75 grlisim geriligi var . 2 aydir demir , b12, multivitamine ragmen sadece 100g aldi 1cm uzadi. Baksan enerjik , hareketli ama yemiyor oglumda istahsizdi amsla bunun ki nirvanaya ulasti . Off cok uzattim suan boyunuz kilonuz nasil ?

1.56 kilodan hic bahsetmeyim bence
Simdiki cocuklar daha sansli tedaviler var, gerek gorulurse uzamalari icin vs igneler oluyor.
Sagligi iyiyse merak etmeyin yemiyor diye boşa kendinizi yipratmayin.
2500 ise iyi dogmus annem bana parmak uclarimdan dirsegime kadar boyun yoktu, komsular gelir besige gerek yok babasinin ayakkabisini besik niyetine kullanin derlermis.
Dogumumu yaptiran dr bile kizim cocugu birak rahatca can versin demis.
9 ay pamukla silmis beni annem derim yuzulurmus.
Babaannem ebeymis yuzlerce belki binlerce cocuk gormus, o bile bana bakip dokunamamis oyle bir cocuktan bahsediyorum.
Çikmayan candan umudu kesmemis annem.

Ben 36 yasindayim yillar oncesinde kuvez vs nerde eve geldigimde kiyafetle battaniye ile 1 kg cikmisim ölur demisler hep. Erkek kardesim 1 ay kuvez desteginden sonra 850gla eve geldi. Sorun su ki simdiye kadar hep genetiktir dediler ama suan persentili %3un altinda gelisim geriligi icin arastirilacak . Istahsizligin nirvanasinda biz kucuk dogmusuz ama sonrasinda yeme sorunu yasamamisiz . Boy 1.58 benim erkek kardesimin 180 hadi diyelim bana cekti ama bu denli gun boyuda ac gezilmez ki Vaktinizi aldim tesekkur ederim

11 yaşında 25 kiloydum. Anne sütü de almamışım. ( annem verdim diyorda sallıyor muhtemelen, ben anne olunca ispata girişti niyeyse) hep zayıftım ta ki ergenlik çağına kadar. Sonra kilo veremedim doğru düzgün habire yedim durdum.

Annemin yaptığı yemekleri sevmezdim sanki birşeyler eksikti hep. Zaten huzurla yedirmezdi iki lokma yemeği.

Şuan 28 yaşındayım 22 yaşına kadar hastane yüzü görmedim sadece diş problemim oldu. (Hoş 25 sonrası da hastaneden çıkmaz oldum )

Bende hep komşuda akrabada dışarda yerdim hemde feci iştahla, belki bu işe yarar bir deneyin.

Bir de bu çocuk hiç mi birşey sevmiyor llla ona da hitap eden birşey vardır.

Kendim bu kadar aç gezmeseydim aç nasil yasiyo ya cocuk derdim ama kendimden biliyorum.
Tavuğum etin tadina baktigim yaslari hatirliyorum ben, üzmeyin kendinizi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…