kizim 6 yasında ama 3 yasında görünüyor

Sorun yalnızca biyolojik olmayabilir. Siz gergin sinirli ve sabırsız bir anne misiniz mesela? Ya d gün içerisinde vakit geçirir misiniz bolca... Duygusal açlık yaşıyorsa kızınız ya da sizin yanınızda kaygılıysa bu da sebep olabilir yememesine... Duygusal açlığı doyrulduktan kaygısınazaldıktan sonra yemek düzeni de yola girecektir. Zira bazen sadece yemek yerken ilgi görünce çocuk bunu kaybetmemek içinde bunu yapıyor olabilir

bende çok minyondum 9 yaşında 19-20 kiloydum yanlış hatırlamıyosam bişey yemediğim sadece tek bişeye takılı kalıp sürekli onu yediğim zamanlarımda olurdu yediğim zamanlarımda her zaman en kısa en zayıftım evet olabiliyor ama önemli olan sağlık ben hep hastaydım çocuğunuz eğer ayda 2-3 kere hastalanmıyorsa sorun yok demektir kan değerlerine baktırın eğer normalse kafaya takılcak bir mevzu yok ben ergenliğimde yaşıtlarımı yakaladım çünkü hızlı bir boy kilo artışı oldu uzun değilim ama normalim bence peşinden tabakla koşturmayın acıktım demediği sürece bir şey vermeyin acıktığı zaman abur cubur isterse yemeğini yedikten sonra vereceğinizi söyleyin ödüllendirin zor ama katı olmalısınız yavaş yavaş alışcaktır zaten açlığını tokluğunu anlayabildiği yaşa gelmiş zorla bişeyler yedirmeye çalışmak hem vakit kaybı hem ikiniz içinde sinir bozucu herşeyden azar azar verin atıyorum 2 köfte yesin yanına bir şey vermeyin salata istiyosa yesin meyvesini yiyodur zaten yemiyosa meyve suyu yapın zaten pilav makarna vb şeyleri severler yediği kadar verin ısrarcı olmayın tabağına her zaman az koyun atıyorum 3 kaşık pilav veya yemek ekmek yemesi için ısrar etmeyin muhallebi yapın verin yani karnını doyurana kadar yemesini beklemeyin az yesin ama herşeyden yesin ona özel tabak kaşık bardak alabilirsiniz

Kızımı doktorlara goturdum kemik testi hormon testi kan idrar ne isterseniz yaptırdık sadece kilo eksiği çıkıyor. Önüne yemek koyuyorum 5 saat sürüyor yemesi. Ama ben yinede bir endokrinoloji ye götüreceğim tekrar.kızım çok haraketli çok akıllı 2.5 yaşında iken tüm alfabeyi biliyordu. Bide çoksinirli alıngan uyumsuz bir çocuk.kendinden uzun çocuk görünce hemen ağlamaya başlıyor.
anne baba boyu kaç?

Bende 15 kiloydum 6 yaşında boyumda kısaydı üstelik.Ama benim annem çalışıyordu bakıcı bakıyordu annemi çok özlüyordum ağlıyordum sürekli üzüntüden yemek yemiyordum.Yıllar boyu böyle sürdü vitamin eksikliğim vardı ilacımı içiyordum renkli renkli haplardı ama zorla yedirmeye çalışmayın ve balık yağı demiş bir arkadaş ama önce doktora danışın sorun yoksa ellemeyin derim ben 13 14 yaşımda annemin evde olmasıyla kendimi toparlamaya başladım ve büyüdükçe :) Bende yemeğimi çok yavaş yerdim halada öyleyim ama mesela sevdiği yemekleri keşfedin beraber yemek yapın en sevdiği yemeği yerse daha müsait olur yemek yemeye :)

Bu arada benim boy 1.57 babanın boyu da 1.80 ben çok kisayim kızım benim kadar uzasa allaha şükür ederim

heh şimdi gördüm yazdığınızı
aslında anne boyu da çok uzun değil gerçi kızınızın boyu da percantil değeri altında değil
o yüzden doktora da gitmiş sorun yoksa genetik olarak öyledir.

ben 7 yaşında ilkokul 1. sınıfta giydiğim elbiseyi kızkardeşim 3 yaşında giymişti :p
sizin anlayacağınız ufacık tefecik mini minnacık biriydim.
şimdi yanlızca 155 boy ile minyon ve gayet sağlıklıyım şükür.
Dr a tabikii götürün ama sanırım kızınızda biraz benim gibi.
annemin çözümünü söyleyim size.yemek masasına dilimler hazırlarmış,yemekler köfteler koyarmış.
sonra bana dönüp sakın bunları yeme dermiş.sonuç : tabak temiz.
tavsiyem peşinde ye diye koşmayın yemek zevkinden soğutursunuz.
zevk almaz ve daha çok yemekten uzaklaşır.

Carlson marka balık yağının en temizi olduğu söyleniyor,yani ağır metallerle kirlenmemiş olanı.Seven Seas markası da iyidir,ben yıllarca kullandım ara ara.

bana oğlum için doktor özellikle soğuk deniz balıklarından olanı al demişti.norveç tarafından gelenler.

ben 7 yaşında ilkokul 1. sınıfta giydiğim elbiseyi kızkardeşim 3 yaşında giymişti :p
sizin anlayacağınız ufacık tefecik mini minnacık biriydim.
şimdi yanlızca 155 boy ile minyon ve gayet sağlıklıyım şükür.
Dr a tabikii götürün ama sanırım kızınızda biraz benim gibi.
annemin çözümünü söyleyim size.yemek masasına dilimler hazırlarmış,yemekler köfteler koyarmış.
sonra bana dönüp sakın bunları yeme dermiş.sonuç : tabak temiz.
tavsiyem peşinde ye diye koşmayın yemek zevkinden soğutursunuz.
zevk almaz ve daha çok yemekten uzaklaşır.
Bu arada,çocukluk çağı boyu her zaman kriter olmayabiliyor yetişkinlikteki boyu için.Ben çok uzun boylu bir çocuktum ama 12 yaşından sonra uzamadım,163 cm kaldım.

bana oğlum için doktor özellikle soğuk deniz balıklarından olanı al demişti.norveç tarafından gelenler.
Carlson ve Seven Seas öyle işte,kesinlikle güvenebilirsiniz demişti doktorumuz.Bu arada,ben somon balığı da yedirdim bol bol.Ama bu işler biraz yapı,büyük kızım babaya çekmiş,hep uzundu.Küçükse bana benziyor,ablasından 10 cm kısa aynı yaş dönemine göre.Byük kız 4 yaşındayken 115 cmmiş,küçük şimdi 4 yaşında,102 cm.

merhaba arkadaşım benim oğlumda aynı şekildeydi. mutlaka doktora değil çoçuk endokrin uzmanına götürün büyüme hormonu sorunları olabilir. çocuk doktorlarından conuç elde edemezsiniz büyüme ve gelişmeye endokrin bakıyor ısrarla söyledim ama biz oğlumda uzun soluklu bir tedaviye başladık ve çok şükür sonuç ta alıyoruz

Bir de Pediasure diye bir takviye var,toz halinde,yoğurda süte çorbaya katabilirsiniz.Çok güvendiğim drumuz önermişti,benim küçük de yemiyordu ve uzamıyordu bir ara.Faydası oluyor,iştah açıyor ve boyu destekliyor biraz da.Eczanelerde bulabilirsiniz,tadı da güzel,çikolatalısı var.

Tabii ki ilk önce gerekli kan tahlillerini yaptırın.Karın ağrıları,arada ishal vs oluyorsa,cildinde kuruluk,saçlarında dökülme varsa çölyak hastalığı testi yaptırmanızı öneririm.Bir çeşit gluten alerjisi ve büyümeyi engelliyor.Hatta bazen sadece boy uzamaması
İle bile kendini gösterebiliyor.

Allahasukret ki amansiz hastaligi yokkk...
Benim halamin kizi oyleydii.annesi hep etrafindaa.bildigin pinokyo tipli..zayiff.hep ye hep yeee demekten gina geldi kadina.fazla yesin kusuyordu.simdi yirmiliyaslarda.halen zayif ama cok cici...ve nereye gitse acim dioo.bizi bunaltioo..
Ayyy her geldiginde yicek bisey yokmu..yiyo bidaha.....sonra sofrayi onunden topluyamioz paso yiyo..ama zayifff.boyuda auzunn.manitasi da vardi aynibonun gibi.hatta halam sevgilisine lakap takmisti da cokk gulmustukkk..
Uzulmeyin saglikli olsunda....pekmez yedirin.dut pekmezi.uc kasik dut pekmezi yarim cay bard.ilik su.ama sakin sicak olmasinn.icine iki damla limon.karistirin hergun icirin.ama pekmez organik olsun.limonla icmeside pekmezdeki demirin vucut tarafindan emilmesini saglamasidir.yoksa sadece pekmez yemis olur.

Canım merhaba ben diyetisyenlik okuyorum.Hastaneye günde o kadar çok böyle senin çocuğun gibi çocuk geliyor ki.Sen onu önce bir çocuk doktoruna götür o senden birsürü tahlil isteyecek.Kan tahlili,idrar tahlil ultrason vs...Burdan özellikle şeker,tiroide bir de karaciğere bakıyorlar çünkü kilo alıp verimini etkiliyor bu.Tahlil sonuçları normal gelirse onlar seni tahlil sonuçlarıyla birlikte diyetisyene yönlendirecek o da çocuğunuza özel bir liste hazırlayacak,zamanla çocuğunuz kilo almaya başlayacaktır.:KK16:

Peki
merhaba arkadaşım benim oğlumda aynı şekildeydi. mutlaka doktora değil çoçuk endokrin uzmanına götürün büyüme hormonu sorunları olabilir. çocuk doktorlarından conuç elde edemezsiniz büyüme ve gelişmeye endokrin bakıyor ısrarla söyledim ama biz oğlumda uzun soluklu bir tedaviye başladık ve çok şükür sonuç ta alıyoruz
doktorunuz[ nasıl bir tedaviye başladı anlatır misinizQUOTE="erenenes, post: 36477265, member: 187725"]merhaba arkadaşım benim oğlumda aynı şekildeydi. mutlaka doktora değil çoçuk endokrin uzmanına götürün büyüme hormonu sorunları olabilir. çocuk doktorlarından conuç elde edemezsiniz büyüme ve gelişmeye endokrin bakıyor ısrarla söyledim ama biz oğlumda uzun soluklu bir tedaviye başladık ve çok şükür sonuç ta alıyoruz[/QUOTE]

Herkese iyi geceler benim sorunum kızımla okadar zayıf ki altı yaşında ama 3 yaş elbisesi alıyorum onu banyo yaparken çıplak gördüğüm zaman ağlıyorum kahrımdan yüzünü görseniz minicik yemek yemekten nefret ediyor. Ben yedirmezsem yemiyor hiç bir iştah açıcı ona fayda etmedi lütfen resmen ayaklarnıza kapanıyorum yardım edin.

bol bol pekmez yedirebilirsin özellikle dut pekmezi toplar kendini ayrıca bir arkadaş balık hapı yazmış gerçktn o da işe yarıyor üstelik türkiyeden aldım yani bn bi ara kullanmıştım kilo almıştım gerçekten

Ben ogluma balik yagi veriyorum kilo almaya basladi ama doktor cok sicaklarda verme alarji yapar dedi.

X