kizim 6 yasında ama 3 yasında görünüyor

tersimpistir

:-)
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2014
220
102
Herkese iyi geceler benim sorunum kızımla okadar zayıf ki altı yaşında ama 3 yaş elbisesi alıyorum onu banyo yaparken çıplak gördüğüm zaman ağlıyorum kahrımdan yüzünü görseniz minicik yemek yemekten nefret ediyor. Ben yedirmezsem yemiyor hiç bir iştah açıcı ona fayda etmedi lütfen resmen ayaklarnıza kapanıyorum yardım edin.

Bi doktora danissaniz ? Burdan ne yapilir bilemedim,
Bende kucuklukten beri hep zayiftim, hala yasimi gostermem cocuk gibi duruyorum ve bazen rahatsiz edici yaslaninca bi avantaj olabilir ama simdi mutsuz edebiliyor bazen..

Aslında bende minyon tipli bir insanim 29 yaşında yım ama kimse inanmaz ama vücut olarak derli topluyum. Doktorlara çok gittim ama olmadi benim sorunum küçük gorunmesi değil aslında dışardan baktığın zaman bakımsız aç perisan gorunmesi

Marka verebiliriz misiniz peki
Marka hatırlamam zor Ama türkiyedekiler çok güvenilir değil Ben kendim kullanırken Amerika'dan gelen bitkisel ilaçların satıldığı yerler oluyor Istanbula Ankara'ya gidince ordan alıyorum Ama eczacılar bu konuda bilgilidir Size iyi Bişey verebilir Benim kuzenin çocuğu pek Bişey yemez O kullanıyor Aman aman bi kilo alma olmasa da daha dinç oluyormuş çocuk Kışın da biraz toplanıyormuş Beyin gelişimi için de faydalı

Bizde de var ondan bir tane. Ablamın kızı 9 yaşında 6 yaş giyiniyor. Elimizde tabak kaşık hala peşinde koşuyoruz iki lokma yesin diye. Onlarca doktora götürdük, ilaçlar, bitkisel tedaviler falan hiç işe yaramıyor. Bir sağlık sorunu da yok ama minnak işte. Kendi de üzülüyor artık.

Ben de hiç yemek yemezdim çocukken. Hala da çok sevmem yemeyi. Ben büyüdüysem her çocuk büyür diyorum. Yemek yedirmeye çalıştıklarında ben dün yemiştim ama diye köşe bucak kaçtığımı bilirim. Günlerce ağzıma lokma koymazdım. Şimdi boyum 173 cm.

Abur cubur vermemeye çalışın. Karnı doysun da çikolata da olsa sorun olmaz demeyin. Süt içiyorsa mesele yok, içmiyorsa içirmeye çalışın. En azından günde bir bardak. 2-3 günde bir soda içirin, boyunu uzatır. Küçğkken içtiğim bir iştah şurubu vardı ama malesef adını hatırlamıyorum. İşe yarıyordu. Bir doktora sorabilirsiniz.

Kızım günde 500 ml süt icer vallahi ayrıca o güzel parmakları yorup cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim

Kilosu azmis gercekten..Tiroit bezi fazla calisiyor olabilir mi diycem ama yemiyor demissiniz..Yemedigi icin zayifyani..Vallha yerinizde olsa m bir tabak yemegi butun gun pesinde gezerek oynata daldira yediririm ama kesinlikle yemesi icin zorlamadan..yapilan en buyuk yanlis bu..kesi likle zorlamayin cocugu..

Asla zorlanıyorum yarım tabak yemeği 4 saat boyunca yediriyorum ömrüm tükendi artık.ben genç kız olunca zayıf ciliz küçük olsun istemiyoruz

13 kilo mu cok zayif arkafasim. Boyu da kisa. Gelisim geriligi olabilir. Lutfen hic vakit kaybetmeden arastirma hastanesine goturun. Gelisim geriligi olabilir allah korusunnn.

kilo alması için bilmiyorum ne yapılır zaten uğraşıyormuşsunuz da
boyunun uzaması için bol bol hoplasın zıplasın
ip atlasın, trambolinde zıplasın, parklarda demirlere asılsın

bende öyleydim küçükken sonra 10 11 yaşındayken cicibebeye sardım bir seepilmiştim anlatamam yaşıtlarıma göre iyidim...
son 5 yıldır yine çok zayıfım çünkü sigara kullanıyorum.. yaşım 25 .—.
birde geçen eczaneden keçi boynuzu özü aldım...içinde yok yok bakkal pekmezine benzemez...hünnap markası ve sadece eczanede var

6 yasinda 13 kilo? Benim arkadasimin 15 aylik cocugu 11 kiloydu. Inanamadim.
Bence hastaneye gidin. Mesele zayiflik degil. Cocugunuz basbayagi sagliksiz. Gerekli mineraller, elektrolitler eksiktir kaninda. Kan tahlili yaptirin. Bu derece yeme sorunu olan insanlari gerekirse mide tupuyle, gerekirse serum ile besliyorlar, kan degerlerini yerine koymak icin.

Kilo neyse de boyu da cok kisa.doktorlarin herhangi bir yere yonlendirmemesi cok garip.
bence kesinlikle arastirma hastanelerinin endokrin ya da metabolizma bolumlerinden birine goturun.gelisim testleri vs yapılır.
Uzmek istemem ama benim kizim 3,5 yasinda o gecti 105 cmi.
bunu söylemekteki amacimi lutfen yanlis anlamayin. Sadece 3 yasinda gorunuyor demissiniz ya ona nazaran yazdim.
bir arkadasimin çocuğunun boyu da oldukca kisa ( ama kiziniza göre uzun sayilir) onu bile enfeksiyon icin gittigi cocuk doktoru boyunda problem var deyip ilgili birime yonlendirmis.
bence siz de zaman kaybetmeyin.

6 yas kız cocugu minumum 13,7 kilo boy 103 cm olabilir bu baglamda 700 gr kadar eksiği var hatta belki yoktur kilo küsüratı nedir? boyu kac cm? yapısı öyle olabilir egerki günde 600ml süt içiyor et tüketiyor meyvasınıda yiyırsa vitamin için yapılacak ne kalıyor ki.. halsizlik falan var mı? baska seyler ya da belki o zaman baska birşey vardır diye birkac doktor daha bakın diyecegim .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…