KIZ GİBİSİN

Bekarla mı evlenmeli? Dul ile mi?

• Bekar

OY: 77 72,0%
  • Dul

OY: 30 28,0%

• Ankete Katılan
    107
Çok teşekkür ederim
Bana boşandıktan sonra hep söylenirdi iyi ki çocuk yapmamışsın diye evet iyi ki olmamış diyorum.Sevmediğim bir adamdan çocuk sahibi olmamak en büyük şansımdı belki de
İnan herşey daha güZel oluyor bu defa daha bilinçli ve tecrübeli hareket edeceksin ve sana huzur veren bir evlilik yapacaksın inanıyorum ben buna

Artık boşanmış veya bekar olarak ayırmıyorum. Benim öğrenmek istediğim tecrübe ve fikirlerdi şimdi zihnimdeki bulanıklık geçti şükür.
Boşanan kimi duyduysam böyle söylüyorlar gelin hep hasta hep suçlu hep asosyal vs. bana gelen tekliflerden ikisi de bu şekildeydi. Hiç anlaşamadık diyen göremedim. Şaşkınım.

Ben hiç evlenmemiştim eşimin ikinci evliliğiydi, benden önce çok kısa süren bir evliliği olmuş. O kız için de hastaydı, psikolojik rahatsızlığı vardı falan denirdi. Eşim de öyle bahsetmişti. Bazen kavga ettiğimizde bana senin zihnin şöyle böyle der beni ruh hastası falan ilan eder. Hayır o değil de ben bunu söylesem birine artık kimse inanmaz asıl sorun çıkaranlar bu söylemi kullandığı için :)

Hakikaten mi Parola gibi olmuş son dönemde

Son aylarda çocuk istiyordum bende belki bu haller onunla alakalıdır çocuk olursa geçer sanıyordum çok üzülüyordum. En iyisini bilen rabbim vermedi şimdi şükrediyorum iyiki o zaman olmamış sürekli iletişim halinde olmak zorunda kalacaktık en büyük şansımız bu gerçekten.

Bir kıssa anlatayım canım zamanın birinde bir adam eşi ile sorun yaşıyor herkes soruyor niye boşanmayı düşünüyorsun diye adam in tek cevabı namusum hakkında konuşmam tabi aradan zaman geçiyor adam boşanmış yine o merak li milletimiz gidiyor adama bu sefer soruyor
Niye ayrıldiniz ve adam in dediği tek cümle şu başkasının namusu hakkında konuşmam.
Ve bu kıssa yi çok severim keşke tüm taraflar evlilikte de boşandıktan sonrada bu şekilde olabilseydi işte böyle olsa inan hiç tarafgirlik dedikodu olmaz senin gibi kardeşlerimiz de gerçekten güvenerek bir yuvayı rahatlıkla kurabilirdi . rabbim hakkında hayırlısını versin canım inşallah çok mutlu olursun

Soyle dusunmeyin evlilik iki kisilik birisiyle anlasamamis olmaniz bir baskasiyla mutlu olmayacaginiz anlamina gelmiyor. Ayrica evlenmis hic evlenmemis farketmez yeterki insan olsun.. Yasiniz daha cok genc... Evlenmis ayrilmis olmakta iki taraf acisindan da suc degil bazen oyle iki insan bi araya geliyorki hayatta yaomam denilen seyler yasaniyor...

Kıssa güzelmiş gerçekten.
Fakat “dana yediği taşı bilir” atasözü gibi. İnsan kendi yaşadığını biliyor fakat karşı taraf hep bir soru işareti..
Güzel temennileriniz için teşekkür ederim
İyiki varsınız, rabbim sizleri de huzur, mutluluk ve Saadet üçgeninden ayırmasın

Suç olarak bakmıyorum. Bende yaşadım gerçekten zor bir süreç kimse boşanmak için evlenmiyor zaten kadın erkek aynı.

Fakat boşanmış olup hiç evlenmemiş biriyle evlensem ilerde karşıma gelir mi tecrübesi olanlar için özellikle merak ettim.

Yada şu boşanmış olup hanımlarına laf edenler var. Çok kafamı kurcaladı.

Söyledikleriniz çok önemli benim için. Keşke Kadınlar kulübü kafe gibi olsa jest ve mimiklerimizle kendimizi ifade edebilsek.
Sadece yazılarak ifade etmek güç. Yanlış anlaşılmaya müsait.

Özü sözü bir olanla karşılaştırsın rabbim inşaallah

Bence şimdiden bunları düşünmemek gerek
Doğru kişi karşına çıktığında dul da olsa
Çocuğuda olsa
Bekar da olsa bir şekilde birleşir o yollar
O yüzden kalben ısındığın kişi karşına çıktığında iyisiyle kötüsüyle tartar kararını verirsin :)

Ben de bosaniyorum 31 yasindayim 5 aya yakin evli kaldim ve hic evlenmsmis birisi karsima cikarsa evlenirim :) kimseyi takmayin bende biraz minik duruyorum kendimden kucuk biriyle bile evlenirim anlasirsam asiri kucuk olmamak kaydiyla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…