KIZ GİBİSİN

Bekarla mı evlenmeli? Dul ile mi?

• Bekar

OY: 77 72,0%
  • Dul

OY: 30 28,0%

• Ankete Katılan
    107
Anket sorun çok kötü bu bir
İkincisi bu zihniyette olman da çok acı
Dul ne demek ya
Tc kimliklerinde bile dul kelimesi yazmıyor
Bu arada eşi vefat etmiş olanlara dul denir
Kurtulun artık şu zihniyetten bir de anket yapmıssın pesssss
Kız gibisin konusuna hiç değinmeyeceğim
Bir zarla kadın görünümü gelmiyor insana ......
Tamda o konuya girecektir, başlık başlı başına iğrenç :/

Bir kere şu kız, dul gibi lafları bir kenara at. Kız dişi insan yavrusuna, kadın da onun büyümüşüne denir. Sen kız gibi görünen bir dul değil, daha önce evlenip boşanmış, medeni hali bekar olan bir kadınsın. Kiminle evlenecegini de evlenecegin adamın geçmişteki medeni hali değil, karakteri ve senin ona karşı duyguların belirlesin.
Mukemmel bi cvp tebrik ederim :)

Valla bilemycem. Eşimin ilk benimse ikinci evliliğim. Bu hiç sorun olmadı aramızda lafı bile geçmedi. Hakkında hayırlısı olsun zamana bırak gez toz çalış kazan ye. çok gençsin benim yaptığım hatayı yapma 23ümde evlendm 25im şuan.

Bide dul demesek.

Anketi cevaplamadım çünkü ne bekar, ne boşanmış. Sadece aşık olduğunla evlen. Küçük bi ayrıntı bu sırada mantığını da kullan. Psikolojisi bozuk bi manyakla evlenme :) Ölüp bitsen de evlenme.

Hanımlar iyi akşamlar; :KK19:
Beni tanıyan arkadaşlar biliyor fakat bilmeyenler için uzatmadan kısaca bahsedeyim,
2 yıl evvel 8 aylık evliliğimden kurtuldum. Çocuğum yok. Yaşım 24.
İşimde gücümde sosyal hayatı olan biriyim.

Aklıma takılan bir konu hakkında sizin tecrübelerinizden, düşüncelerinizden faydalanmak istiyorum.:kahve:

(Görünüm itibariyle yaşımı göstermiyorum. Toplu taşımaya bindiğimde lise öğrencisi zannediyorlar hatta. :hamarat: Başlığı bu yüzden böyle attım )

Şu ara bir evlilik düşünmüyorum.8 ayın travmasını anca atlatmaya başladım.
Fakat bekar bir hayat yaşamakta istemiyorum. Rabbim kısmet ederse evlenmek evlat sahibi olmak istiyorum.
Soruma gelirsek;
Yakınlarım ve arkadaşlarım evlilik yapmamış biri seni bayıla bayıla alır sakın boşanmış olanlara yaklaşma vs. diyorlar. Bekar biri ile bir evlilik düşünsem ilerde önceden evlenip ayrılmış oluşum önüme gelir diye endişeleniyorum.
Boşanmış biri olsa kıza ettiği eziyetten mi boşandılar diye güvenemem. :silah:

2. Evlilik bekarla mı olmalı yoksa benim gibi biriyle mi?

2. Evlilik için teklif alıyorum fakat hep kız şizofrenmiş kız sorunluymuş hep kendini kayıran erkek tarafları. Kim bilir benim boşandığım kişi de benim için neler söylüyor diye düşünüyorum yaşadığımı ben biliyorum çünkü, acaba o kızlarda Benim gibi zulüm görerek mi boşandılar bilemiyorum. Açıkçası güvenemiyorum.

Uzun oldu kusurabakmayın :olamaz:

Tüm cevaplar için teşekkür ederim :KK54:

Kocamaaannn öpüldünüz ballar :KK19:
Benim görümcem de senin gibi kısa süreli bir evlilik yaşadı boşandı şimdiki eşi çıktı karşısına hem de sosyal medya da ortak arkadaşları arasında. tanıştılar evlendiler 2 yaşında bebeği var şimdi. Oğlan bir evin tek çocuğu ve ilk evliliğini yapmış oldu kv si ilk önce hık mık dedi ama şimdi oğlundan ayrı kalmak istemeyince mecbur yanaştı..
Siz bekar ya da boşanmış diye şartlanmayın kalbiniz kime ısınırsa o limana gidin..

Kız,dul,bayıla bayıla alır falan hiç hoş değil. Bu cinsiyetçi söylemleri at aklından. Bence tekrar evlilik düşünmek için biraz daha bekle. Ayrıca evet boşanmış erkeklerin her dediğini sorgula. Çünkü bi yuva yıkılıyosa bunda mutlaka ve mutlaka erkeğin payı çok yükseltir bence.

Otuza kadar bekle bence .. daha yeni bitmiş evliliğin .. sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer derler .. senin ağzının acısı çabuk geçmiş anlaşılan .

Evlenmiş , evlenmemiş farketmez , insan evladı olsun ..

24 Yaşında ...........
8 ay önce travmatik mutsuz bir evlilik bitirmiş .........
Ve şimdi evlenmek istiyor.......
Bekar mı alsa dul mu??

Allah aşkına önce hayatını bir yaşa,özgürlüğünün tadını çıkart,kalbindeki kırıkları tamir et.
Sonra gönlün kime kayarsa,kime işte bu iyi bir eş iyi bir baba olur diyorsan onunla evlen ve bebekler yap.
Kız gibisin ,naaapcan dulu bekar al :KK53:

Siz ve çevreniz de hiç evlenmemiş bir erkeğin sizi almasını(!) mertebe(!) görüyorsunuz. Bu ne yaman çelişki pink hanımcığım?

Mertebe olarak değil, boşanmış birinin neden ayrıldığını bilemezsin hep sorumişareti olur diyorlar.
Çevremdeki boşanmışlar hep kızlar hatalıydı, hastaydı, ruh hastasıydı vs. diyor.
Bekar almak mertebe değil tabiiki.
Bu arada pink hanımcığım çok hoş :dondurma:

Niçin bu acele, biraz kendini yenile, yalnızlıgınla takıl...
Hiç acelen yok, bekar yada boşanmış, önemli değil tamamen karakter meselesi...
Ama boşanmış birisiyle daha eşit olur gibi şartlar...

dul desem demişsin acaba neden boşanmış olabilir bu adam. bekar desem ailesinden çatlak ses çıkar mı bir de bekar adamı evliliğe adapte etmek için artık ne kadar sürede bilmem evcilleşmesi lazım.her iki tarafında iyileri kötü leri var.ve aynı eve girmeden ne olacağı da garanti değil.hayırlı bir şekilde kısmetiniz karşınıza çıkar inşallah.

dul desem demişsin acaba neden boşanmış olabilir bu adam. bekar desem ailesinden çatlak ses çıkar mı bir de bekar adamı evliliğe adapte etmek için artık ne kadar sürede bilmem evcilleşmesi lazım.her iki tarafında iyileri kötü leri var.ve aynı eve girmeden ne olacağı da garanti değil.hayırlı bir şekilde kısmetiniz karşınıza çıkar inşallah.

Şuan evlenme fikrim yok zaten. Ama gelen teklifleri direk reddediyorum. Bu bahsettiğiniz ikilemdeyim açıkçası. Ama önyargılı davranmışım. İnşaallah iyi insanlara çıksın yollarımız. Teşekkür ederim :KK200:

Hanımlar iyi akşamlar; :KK19:
Beni tanıyan arkadaşlar biliyor fakat bilmeyenler için uzatmadan kısaca bahsedeyim,
2 yıl evvel 8 aylık evliliğimden kurtuldum. Çocuğum yok. Yaşım 24.
İşimde gücümde sosyal hayatı olan biriyim.

Aklıma takılan bir konu hakkında sizin tecrübelerinizden, düşüncelerinizden faydalanmak istiyorum.:kahve:

(Görünüm itibariyle yaşımı göstermiyorum. Toplu taşımaya bindiğimde lise öğrencisi zannediyorlar hatta. :hamarat: Başlığı bu yüzden böyle attım )

Şu ara bir evlilik düşünmüyorum.8 ayın travmasını anca atlatmaya başladım.
Fakat bekar bir hayat yaşamakta istemiyorum. Rabbim kısmet ederse evlenmek evlat sahibi olmak istiyorum.
Soruma gelirsek;
Yakınlarım ve arkadaşlarım evlilik yapmamış biri seni bayıla bayıla alır sakın boşanmış olanlara yaklaşma vs. diyorlar. Bekar biri ile bir evlilik düşünsem ilerde önceden evlenip ayrılmış oluşum önüme gelir diye endişeleniyorum.
Boşanmış biri olsa kıza ettiği eziyetten mi boşandılar diye güvenemem. :silah:

2. Evlilik bekarla mı olmalı yoksa benim gibi biriyle mi?

2. Evlilik için teklif alıyorum fakat hep kız şizofrenmiş kız sorunluymuş hep kendini kayıran erkek tarafları. Kim bilir benim boşandığım kişi de benim için neler söylüyor diye düşünüyorum yaşadığımı ben biliyorum çünkü, acaba o kızlarda Benim gibi zulüm görerek mi boşandılar bilemiyorum. Açıkçası güvenemiyorum.

Uzun oldu kusurabakmayın :olamaz:

Tüm cevaplar için teşekkür ederim :KK54:

Kocamaaannn öpüldünüz ballar :KK19:

Umarım karşına doğru düzgün aklı başında insan çıkar . Daha önceden evli olması , bekar olması önemli değil önemli olan iyi bir insan olması . Yaşadıklarından dolayı endişelerinde çok haklısın sana tavsiyem evleneceğin insanı iyi araştır. Maalesef bir insanı aynı evde yaşamadan tanıyamıyorsan . Hakkında hayırlısı olsun canım

X