KIZ GİBİSİN

Bekarla mı evlenmeli? Dul ile mi?

• Bekar

OY: 77 72,0%
  • Dul

OY: 30 28,0%

• Ankete Katılan
    107
Bende şuan sizin Yaşadıklarınızı yaşıyorum
Ama benimki profesyonel oyuncuymuş
Evlendik ilk gunden başladı annem demeye
Bizim boşanma davamız devam ediyor
Ne güzel kurtulmuşsun,darısı bana inşallah

İnşaallah canım, seni çok iyi anlıyorum ne olur güçlü olmaya çalış bittiğini sandığın anda bile dik dur kendini üzme herşey daha güzel olacak buna inan..
Ne kadarlık evliydin?

İnşaallah canım, seni çok iyi anlıyorum ne olur güçlü olmaya çalış bittiğini sandığın anda bile dik dur kendini üzme herşey daha güzel olacak buna inan..
Ne kadarlık evliydin?
5 ay evli kaldım canım
Çok teşekkür ederim
Insan düşününce ben böyle birisiyle neden evlendimki diyorsun
Siz Çekişmelimi boşandınız?

Şimdiden bunları düşünüp kasma kendini .. kısmet bu işler.. ilerde karşına çıkan adamdan sonra boşuna düşünmüşüm bu kadar diceksin.. tek tavsiye çocuğu olmasın...

Teşekkür ederim tavsiyeniz için :KK200:
Benim söylemek istediğim buydu bir tavsiye bir fikir verebilen olur diye açmak istedim bu konuyu.
Evet şuan bir evlilik düşünmüyorum fakat sorup fikir almak istedim sadece. Karşıma birkaç kişi çıktı bu dönemde fakat reddettim şuan düşünmediğimi söyledim.

Kız gibisin başlığını da kızlık zarı şeklinde hiç düşünmedim. Yaşımdan daha Genç gösterdiğimi söylemek istedim. Genç manasında yani.

Bir kere şu kız, dul gibi lafları bir kenara at. Kız dişi insan yavrusuna, kadın da onun büyümüşüne denir. Sen kız gibi görünen bir dul değil, daha önce evlenip boşanmış, medeni hali bekar olan bir kadınsın. Kiminle evlenecegini de evlenecegin adamın geçmişteki medeni hali değil, karakteri ve senin ona karşı duyguların belirlesin.
+100
Bu arada bu gibi hesaplar yapmayın bence. Ben hiç evlenmemiştim, işimde gücümde ayaklarım üzerine sağlam basan biriydim.Eşimin 2. Evliliği hiç de ben hiç evlenmedim triplerine girmedim...
Herkesin de dediği gibi önemli olan iyi insan olması. Gerisi teferruat.

İnşaallah :21: dua niyetine geçsin :KK200:
O zaman bi inşallahta senin icin ben diyeyim:KK39: doğru zamanda doğru yerde senin icin en hayırlı olan insanla karşılasir cok mutlu olursun insallah. O zaman bu sordugun sorununda cevabını bulmuş olursun. Şimdi bunları düşünüp kendine bi sınırlama koyma akışına bırak dua et bol bol hayırlı zamanda hayırlısı icin:KK49:

5 ay evli kaldım canım
Çok teşekkür ederim
Insan düşününce ben böyle birisiyle neden evlendimki diyorsun
Siz Çekişmelimi boşandınız?

Çok geçmiş olsun tekrar.
Ben davayı açtım avukatımıda tuttum. Çekişmeli düşünüyordum ama ailem seneler bile sürebilir boşuna onlarla bizi yüzgöz etme dedi. Hem herkes şahit vs. olmak zorunda boşuna zaman israfı.Tamam dedim haklılar.

Fakat aşırı çirkefleştiler hiç beklemiyorlardı benden böyle birşey çünkü herşeylerine sustum tamam dedim olur dedim, başlarda çok aradı etti uzlaşma istedi ama anlamıyor ben ne söylüyorum o ne söylüyor. Boşanıyoruz diyorum gel tamam tatile gidelim diyor. Denge sorunu vardı anlayacağın. Beni kararlı görünce (düğünde 3-4 binlik salon tutmuşlardı) 150 bin lira düğünde masraf yaptık bana 150 bin lira ver dedi dengesiz kişi.
Ev tuttum 8 ay kira ödedim kirayı ver dedi.
Çok fazla çirkefleşince bende altınlarımı aldığını söyledim. Akrabalarımın elinde takıdaki fotoğraflar var eğer uzatırsan mahkemeye tescil ettiririm çekişmeli açarım hepsini alırım kim kime borçlu olur sen düşünürsün dedim. Sonra hemen geri vites yaptı.
Babası aradı özür diledi. Kadınlar (annesi teyzesi) aklına girdi biz para vs. İstemiyoruz dedi.

Ama 1 yıl dolmadığı için 3 ay uzlaşma süresi verdi hakim. Duruşma öncesi çok aradılar ama kesinlikle muhattap bile olmadım ben. Ailemden ulaşabildiklerini aradılar onlara da istemediğimi söyledim kestirip attık.Sonraki duruşmada tamamen bitti. Anlaşmalı olarak.

Hanımlar iyi akşamlar; :KK19:
Beni tanıyan arkadaşlar biliyor fakat bilmeyenler için uzatmadan kısaca bahsedeyim,
2 yıl evvel 8 aylık evliliğimden kurtuldum. Çocuğum yok. Yaşım 24.
İşimde gücümde sosyal hayatı olan biriyim.

Aklıma takılan bir konu hakkında sizin tecrübelerinizden, düşüncelerinizden faydalanmak istiyorum.:kahve:

(Görünüm itibariyle yaşımı göstermiyorum. Toplu taşımaya bindiğimde lise öğrencisi zannediyorlar hatta. :hamarat: Başlığı bu yüzden böyle attım )

Şu ara bir evlilik düşünmüyorum.8 ayın travmasını anca atlatmaya başladım.
Fakat bekar bir hayat yaşamakta istemiyorum. Rabbim kısmet ederse evlenmek evlat sahibi olmak istiyorum.
Soruma gelirsek;
Yakınlarım ve arkadaşlarım evlilik yapmamış biri seni bayıla bayıla alır sakın boşanmış olanlara yaklaşma vs. diyorlar. Bekar biri ile bir evlilik düşünsem ilerde önceden evlenip ayrılmış oluşum önüme gelir diye endişeleniyorum.
Boşanmış biri olsa kıza ettiği eziyetten mi boşandılar diye güvenemem. :silah:

2. Evlilik bekarla mı olmalı yoksa benim gibi biriyle mi?

2. Evlilik için teklif alıyorum fakat hep kız şizofrenmiş kız sorunluymuş hep kendini kayıran erkek tarafları. Kim bilir benim boşandığım kişi de benim için neler söylüyor diye düşünüyorum yaşadığımı ben biliyorum çünkü, acaba o kızlarda Benim gibi zulüm görerek mi boşandılar bilemiyorum. Açıkçası güvenemiyorum.

Uzun oldu kusurabakmayın :olamaz:

Tüm cevaplar için teşekkür ederim :KK54:

Kocamaaannn öpüldünüz ballar :KK19:
Ayni senin yasadiklarini yasadim cnm tam 23 24 yaslarinda bosandim 2 aylik evlilikten ve 2 yil sonra hic evlenmemis ve beni cok seven deger verem biriyle evliyim ve cokkk sukur Rabbime oglumda var ve mutluyuz Rabbim seninde gonlune gore versin hiccc uzulme gecmisine onune bak

Ayni senin yasadiklarini yasadim cnm tam 23 24 yaslarinda bosandim 2 aylik evlilikten ve 2 yil sonra hic evlenmemis ve beni cok seven deger verem biriyle evliyim ve cokkk sukur Rabbime oglumda var ve mutluyuz Rabbim seninde gonlune gore versin hiccc uzulme gecmisine onune bak

O kadar çok sevindim ki adına :KK200:
Umut oldun bana resmen:KK36:❤️

Rabbim eşinle yavrunla hep mutlu mesut yaşatsın ❤️
Nasıl tanıştınız? Önceden tanıdığınız birimiydi?

Çok geçmiş olsun tekrar.
Ben davayı açtım avukatımıda tuttum. Çekişmeli düşünüyordum ama ailem seneler bile sürebilir boşuna onlarla bizi yüzgöz etme dedi. Hem herkes şahit vs. olmak zorunda boşuna zaman israfı.Tamam dedim haklılar.

Fakat aşırı çirkefleştiler hiç beklemiyorlardı benden böyle birşey çünkü herşeylerine sustum tamam dedim olur dedim, başlarda çok aradı etti uzlaşma istedi ama anlamıyor ben ne söylüyorum o ne söylüyor. Boşanıyoruz diyorum gel tamam tatile gidelim diyor. Denge sorunu vardı anlayacağın. Beni kararlı görünce (düğünde 3-4 binlik salon tutmuşlardı) 150 bin lira düğünde masraf yaptık bana 150 bin lira ver dedi dengesiz kişi.
Ev tuttum 8 ay kira ödedim kirayı ver dedi.
Çok fazla çirkefleşince bende altınlarımı aldığını söyledim. Akrabalarımın elinde takıdaki fotoğraflar var eğer uzatırsan mahkemeye tescil ettiririm çekişmeli açarım hepsini alırım kim kime borçlu olur sen düşünürsün dedim. Sonra hemen geri vites yaptı.
Babası aradı özür diledi. Kadınlar (annesi teyzesi) aklına girdi biz para vs. İstemiyoruz dedi.

Ama 1 yıl dolmadığı için 3 ay uzlaşma süresi verdi hakim. Duruşma öncesi çok aradılar ama kesinlikle muhattap bile olmadım ben. Ailemden ulaşabildiklerini aradılar onlara da istemediğimi söyledim kestirip attık.Sonraki duruşmada tamamen bitti. Anlaşmalı olarak.
Rabbim hayırlı kapılar açsın sana canım
Herşey gönlünce olsun
Bizde Sözde anlaşmalı boşanacaktık
Taki karşı taraf düğünde takılan ne var ne yok alana kadar
Bunların hukuktan bile haberleri yok
Biz hiç görüşmedik
Ailelerde birbirini aramadı
Inan eşyaları Naptılar ondan bile haberim yok
Sadece dilekçeler geldi gitti
Şimdi Celseler başlayacak
Ama dilekçelerde yazanları görünce aklım başımdan gitti
Bu kadar iftira ve çirkeflik olunca Bizim dava Çekişmeli oldu yani canım

Rabbim hayırlı kapılar açsın sana canım
Herşey gönlünce olsun
Bizde Sözde anlaşmalı boşanacaktık
Taki karşı taraf düğünde takılan ne var ne yok alana kadar
Bunların hukuktan bile haberleri yok
Biz hiç görüşmedik
Ailelerde birbirini aramadı
Inan eşyaları Naptılar ondan bile haberim yok
Sadece dilekçeler geldi gitti
Şimdi Celseler başlayacak
Ama dilekçelerde yazanları görünce aklım başımdan gitti
Bu kadar iftira ve çirkeflik olunca Bizim dava Çekişmeli oldu yani canım

İyi yaptınız. Hiç alttan alma. Dava süresince o ev hala ikinizin ortak mülkiyeti. Polis ile birlikte gidip eşyalarını alabilirsin.
Bütün delilleri sakla herhangi bir tehdit darp raporu vs. Herşey.
Düğünde kadına takılan tüm takı para vs kıza aittir.
Senin üzerindekileri senden alamaz.
Gerekirse akrabalarından düğünde çekilen fotoğrafları bile topla delil olarak sakla.
Çok güçlü olmaya çalış yıpratıcı bir süreç oluyor maalesef. Psikolojik destek alabilirsin bunun için. Çok güzel günler seni bekliyor ❤️

İyi yaptınız. Hiç alttan alma. Dava süresince o ev hala ikinizin ortak mülkiyeti. Polis ile birlikte gidip eşyalarını alabilirsin.
Bütün delilleri sakla herhangi bir tehdit darp raporu vs. Herşey.
Düğünde kadına takılan tüm takı para vs kıza aittir.
Senin üzerindekileri senden alamaz.
Gerekirse akrabalarından düğünde çekilen fotoğrafları bile topla delil olarak sakla.
Çok güçlü olmaya çalış yıpratıcı bir süreç oluyor maalesef. Psikolojik destek alabilirsin bunun için. Çok güzel günler seni bekliyor ❤️
Ben onlar gibi değilim canım
Eşya falan zaten hepsini mahkeme bölüştürücek
Sunamazlar kaçıramazda Hepsinin resmi var elimde
Evet canım parayla altını kaçırınca zannetti ben geri adım atıcam
Hukuk var Hak var
Evet öyleymiş düğünde toplanan Parada altında kadınınmış
Şimdi gitsin derdini mahkemede anlatsın
Tek isteğim hemen bitsin ve ben yoluma devam edeyim

Bende daha önce evlenip ayrıldım Ve şuan nişanlıyım hemde daha önce hiç evlenmemiş biriyle
Ama ben hiç ne kendimi nede taliplerimi sınıflara ayırmadım,benim için karakteri önemliydi.Bekar talibim yoğunluktaydı çocuğum olmadığından ama boşanmışı yada çocuklusu yada ne bileyim yaşı benden büyük taliplerim de oldu dediğim gibi ben bunlara takılmadım.Karakter önemli bence anlaşabilmek olgunluk vs..siz bunlara dikkat edin

Ben onlar gibi değilim canım
Eşya falan zaten hepsini mahkeme bölüştürücek
Sunamazlar kaçıramazda Hepsinin resmi var elimde
Evet canım parayla altını kaçırınca zannetti ben geri adım atıcam
Hukuk var Hak var
Evet öyleymiş düğünde toplanan Parada altında kadınınmış
Şimdi gitsin derdini mahkemede anlatsın
Tek isteğim hemen bitsin ve ben yoluma devam edeyim

Oda olur tabii. Gitsin kendini rezil etsin şahsiyet yoksunu.
Bitecek inşaallah az kaldı ❤️

Konuyla ilgili düşüncem elbette bekar ya da daha önce evlenmiş olması önemli değil. Önemli olan kafasının içi! Eğer tabuları varsa senin boşanmış olmanla alakalı sorun olarak karşına çıkarır. O yüzden seni sen olduğun için seven anlaşabileceğin biri olsun inşallah. Bu arada eski eşi için şizofren mi der vs deyince aklıma eşim geldi. Boşansak kesin bana şizofren ruh hastası falan der kendi zulmünden bihaber!...

Bende daha önce evlenip ayrıldım Ve şuan nişanlıyım hemde daha önce hiç evlenmemiş biriyle
Ama ben hiç ne kendimi nede taliplerimi sınıflara ayırmadım,benim için karakteri önemliydi.Bekar talibim yoğunluktaydı çocuğum olmadığından ama boşanmışı yada çocuklusu yada ne bileyim yaşı benden büyük taliplerim de oldu dediğim gibi ben bunlara takılmadım.Karakter önemli bence anlaşabilmek olgunluk vs..siz bunlara dikkat edin

Tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim.:KK200:Sınıflandırma yapmak istemiyorum ama acaba’lar ister istemez oluyor. Dikkat edeceğim uyarınıza inşaallah❤️
Adınıza çok sevindim ❤️ İnşaallah bir ömür mutlu mesut olursunuz :KK19:

Oda olur tabii. Gitsin kendini rezil etsin şahsiyet yoksunu.
Bitecek inşaallah az kaldı ❤️
Inşallah Canım inşallah
Bu insanlar Nasıl uyuyorlar Nasıl nefes alıyorlar anlamıyorum
Ama bu dünyanın öteki tarafıda var
Ben ailece yaptıklarına rağmen iyi niyetli oldum hiçbirşey istemiyorum dedim
Ama anlamadılar
Malları kaçırmamı Dersin,Gizli videolarmı Dersin
Neler var neler
Ama ben önce Allah'ıma bıraktım sonrada adalete
Şimdi gider yaptıklarını orda anlatır
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

X